Wiedźmin 3 - grafika

+
Pamiętam jak narzekałem na barwy i światło za czasów tego pierwszego gifa... Niestety w tym aspekcie zamiast lepiej, to jest coraz gorzej. Teraz to bym chciał powrotu do tego światła, barw i szczegółów z pierwszego gifa

Wniosek? Trzeba było nie krytykować :p. Biedni REDzi, było źle, zmienili, jest jeszcze gorzej ;).
 
Ja tam się modlę by w ogóle móc zagrać na obecnym pececie, więc ogólnie jeśli o grafikę chodzi to mnie obchodzi by dali sporo opcji dostosowywania grafiki.
 
Dopracowanie = optymalizacja ( lub jak kto woli downgrade). Nie wiem jak niektórym ale mi nie uśmiecha się grać w poniżej 30 fps (celuje w wysokie ustawienia graficzne).
Polecam popatrzeć na to z innej strony gdyby Redzi nie przycięli trochę grafiki były by płacze że wymagania za duże//gra słabo zoptymalizowana.
 
@maciekw - pewnie tak. :) Chciałem za dużo. Porównywałem tamte trailery do innych zapowiadanych gier, w których barwy i oświetlenie wyglądały jak z filmu wyjęte. Brakowało mi odrobinę tego w tych wiedźmińskich trailerach. Jednak teraz widzę, że gdyby W3 był taki jak w tamtych urywkach, to byłby cud, miód i maliny, czy tam orzeszki :)
 

Guest 3669645

Guest
Teraz to ja mam tylko nadzieję że na Ziemii Niczyjej natkniemy się na miejsca w takich klimatach jakie zaprezentowano na artach:
http://www.behindgames.com/wp-content/uploads/2013/06/1371179395-no-man-s-land-panorama.jpg
https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd....799_688180397918621_8228748697887289759_n.jpg
http://www.darkpixels.cba.pl/index.php/galeria/image?view=image&format=raw&type=orig&id=43
http://wpc.4d7d.edgecastcdn.net/004D7D/www/thewitcher/gfx/w3_scroll_bg3.jpg

Z taka samą kolorystyką, dzięki której m.in. wygląda to tak niesamowicie.

Bo jak na razie wszystkie urywki z NML prezentują nam wesołą, spokojną leśna krainę.

Niestety mam wrażenie, że powoli powtarza się sytuacja z W2. Zaczynało się od tego:
http://damianbajowski.com/wp-content/uploads/2011/12/Witcher2_fishermans_village_concept.jpg
A skończyło wiadomo na czym :p
 
Last edited by a moderator:

Guest 2686910

Guest
@maciekw - pewnie tak. :) Chciałem za dużo. Porównywałem tamte trailery do innych zapowiadanych gier, w których barwy i oświetlenie wyglądały jak z filmu wyjęte. Brakowało mi odrobinę tego w tych wiedźmińskich trailerach. Jednak teraz widzę, że gdyby W3 był taki jak w tamtych urywkach, to byłby cud, miód i maliny, czy tam orzeszki :)
W sumie zawsze zostaje ENB, ale to już trochę czasu po premierze...
 
Rzeczywiście niektórzy (w tym ja) za dużo wymagali. To było do przewidzenia, że wraz z optymalizacją REDzi będą musieli iść na pewne kompromisy względem grafiki. Mistrzami kodu to oni nigdy nie byli. Czy jest w tym jakaś zasługa konsol? Pewnie tak. Tylko jakie to ma teraz znaczenie. Najważniejsze żeby fabuła stała na wysokim poziomie i na to się zapowiada.
 
Tylko po co w takim razie podkręcają tak trailery, szczególnie że ostatnio było mówione że przy Mieczu Przeznaczenia nic nie grzebali...
No zobaczymy co z tego wyniknie, ale jeśli taki hejt wywołuje głupia talia kart, to co dopiero będzie gdy okaże się że grafika została obcięta...
 
Podebrane z tematu z linkami -> CLICK

W skrócie: PS4 jest nieco mocniejsze więc daliby radę wycisnąć z tej konsoli więcej, ale że Xbox One niedomaga to sobie darują. Jeśli się to potwierdzi to kiszka, najpierw mówią że z każdej platformy wycisną 100%, a potem nagle "Chcemy konsole traktować równo." Za chwilę się okaże że na PC też nie będzie niektórych bajerów + tłumaczenie "Wszystkie platformy traktujemy równo." co w przełożeniu na język odbiorców oznacza "Nie chcemy żeby bidoczki-chudziaczki grające na konsolach poczuły się urażone, bo posiadacze komputerów sterujących misjami na Marsa mają więcej efektów."

Wycięcie paru bajerów to w sumie drobiazg, gra nadal będzie dobra, ale to kolejny raz kiedy mówią jedno, a robią drugie. Tak jak z tym nieszczęsnym Gwintem.
 
Z NWN 1 w mechanizmach silnika nie zmieniono wiele poza dodaniem wysokiej jakości modeli co zresztą odbiło się na wydajności. Stworzenie RedEngine to już inna bajka.
 

Guest 2686910

Guest
Podebrane z tematu z linkami -> CLICK

W skrócie: PS4 jest nieco mocniejsze więc daliby radę wycisnąć z tej konsoli więcej, ale że Xbox One niedomaga to sobie darują. Jeśli się to potwierdzi to kiszka, najpierw mówią że z każdej platformy wycisną 100%, a potem nagle "Chcemy konsole traktować równo." Za chwilę się okaże że na PC też nie będzie niektórych bajerów + tłumaczenie "Wszystkie platformy traktujemy równo." co w przełożeniu na język odbiorców oznacza "Nie chcemy żeby bidoczki-chudziaczki grające na konsolach poczuły się urażone, bo posiadacze komputerów sterujących misjami na Marsa mają więcej efektów."

Wycięcie paru bajerów to w sumie drobiazg, gra nadal będzie dobra, ale to kolejny raz kiedy mówią jedno, a robią drugie. Tak jak z tym nieszczęsnym Gwintem.
Artykuł nastawiony na tworzenie flame'u. Nietworzenie dodatkowych bajerów (związanych z wydatkami na R&D, implementację itd.) nie jest jednoznaczne z zabieraniem ich. Poza tym, nie wyklucza to lepszych tekstur (wątpliwe), LOD, draw distance, lepszej rozdzielczości czy framerate'u. Po prostu PS4 nie dostanie nic na wyłączność. Powtarzam, artykuł przeklejony i doprawiony. W oryginalnym było po prostu, że nie zaimplementują sprzętowego MSAA, tylko coś własnego.
Oryginalny artykuł:
http://gamingbolt.com/witcher-3-wil...ill-not-use-hardware-msaa#AMuUjwZSUGs0mmYe.99
 
Tylko po co w takim razie podkręcają tak trailery, szczególnie że ostatnio było mówione że przy Mieczu Przeznaczenia nic nie grzebali...
No zobaczymy co z tego wyniknie, ale jeśli taki hejt wywołuje głupia talia kart, to co dopiero będzie gdy okaże się że grafika została obcięta...

To nie w tym rzecz. Nie muszą grzebać w grze specjalnie na potrzeby trailerów. Najpierw robi się wymaksowaną grę, a później obcina, bo to jest właśnie optymalizacja.
 
Trailer z E3 i gameplay z Gamescomu raczej pochodzą z tego samego buildu. Możliwe, że do nagrywania trailera używano po prostu ustawień ultra + wyselekcjonowane ujęcia, które dają o wiele lepsze wrażenia wizualne.
 
Trailer z E3 i gameplay z Gamescomu raczej pochodzą z tego samego buildu. Możliwe, że do nagrywania trailera używano po prostu ustawień ultra + wyselekcjonowane ujęcia, które dają o wiele lepsze wrażenia wizualne.
Ale chyba ta scenka gdzie Geralt idzie przez wioskę i ten chłopiec podskakuje jest z trailera VGX? Czy mi się pomyliło?
W każdym razie ta scenka zrobiła na mnie największe wrażenie.
 
Skoro na rok przed premierą były komputery (i to przecież z tego co pamiętam nie jakoś strasznie rozbudowane), które dawały radę obsłużyć alfę, to w jakim celu cokolwiek obcinać, pogarszać i wyrzucać, tzn. optymalizować? Zakładam, że obecnie już wielu graczy ma podobny sprzęt, a przez kolejne miesiące dojdą kolejni. Wyjdą nowe karty, nowe procesory, nowe dyski. I przecież są jeszcze opcje do ustawiania.
 
Trochę mnie podłamały te porównania gifów... Za długo wmawiałem sobie, że w kwestiach graficznych nic się nie zmienia, ale jednak wersja z trailera E3 2013 robiła prawdziwe, ogromne wrażenie i była najlepsza
 
Top Bottom