Wiedźmin 3 - grafika

+
Wiedźmin 2 na ultra w FHD w dniu premiery chodził w miarę płynnie, czyli około 30klatek(ale spadki były) tylko na najlepszych kartach. Ale można go było wyłączyć, kilka innych opcji graficznych również, i było ok. Teraz posiadacze 780Ti dziękują REDom, że ten ubersampling zostawili, bo mogą grać całkiem płynnie, a jakość grafiki jest powalająca(choć mi klatkuje, to sprawdzałem, najładniejszy pokaz slajdów jaki widziałem), nie widać ani jednego schodka na ekranie. Nie przeszkadzałoby mi również, gdyby w przypadku W3 również było kilka takich ficzerów, które razem dałyby poziom 30 klatek na najlepszych kartach, a za 3-4 lata jakaś część entuzjastów z najlepszymi kartami mogłaby się cieszyć płynną grą na ultra ekstremalnych ustawieniach. Jestem na pewno w mniejszości z taką teorią, ale skoro i tak kilka rzeczy się obniża/wycina, to ustawienia ultra będą wyglądać tak jak średnie na początku, więc dlaczego nie zostawić tych dwóch stopni wyżej dla przyszłych pokoleń? Wiedźmin 3 wygląda nadal świetnie i skarżył się nie będę na pewno, tylko szkoda mi będzie tego, że REDzi coś wypracowali, a potem musieli to usuwać i nigdy do życia nie powróciło(a przynajmniej nie w trylogii o Geralcie). Ewentualnie mody, dlatego jak wiele osób prosiłbym o szybkie udostępnienie narzędzi modderskich.
 
Witam, jak sądzicie: czy na karcie GTX 650, 8 GB Ram, procku I5 3570k pójdzie mi wiedźmin 3 na chociażby średnich? Planuje dokupić nowy zasilacz i radeona r9 290.

Nikt ci nie odpowie na takie pytanie, bo zwyczajnie wymagania nie zostały jeszcze podane choćby w przybliżeniu. Gdybanie pozostanie gdybaniem i nie musi się wcale sprawdzić.

PS. Jest temat o sprzęcie, polecam zajrzeć ;)
 
Nudziło mi się zrobiłem dwa gify, tak patrze na nie i na 1 widze WOW na drugim OK.


Edit: Tutaj wygląda jakby brakowało efektów.

Edit2; @adventus czemu bezsensu? widać że to już ten bliższy stopień produkcji i widać jak szybko sprawy zostają "Zomptymalizone" gorsze efekty igni to tylko taki przykład nie chce mi sie szukać ale 1 gif oddaje te "TRUE NEXT GEN GRAPHICS" a rzeczywisty gameplay już nie bardzo.
@P ATROL Odróżniasz efekty od kolorów? Widać trzeba tu naprawdę dawać gify wraz z esejem żeby niektórzy zobaczyli w czym jest sęk, chodzi o to że ziemia nie ma na sobie śladów igni i to widać bardzo wyraźnie na tym gifie. Jaka inna pora dnia na dwóch tych gifach jest noc. Downgrade się zaczyna. Zobaczycie jeszcze kilka gameplayów i nasza grafika z rodem z cgi zniknie w gąszczu optymalizacji.

 
Po prawdzie to ja też tak zaczynam wyglądać, gdy czytam kolejny wywód pod tytułem: "Grafika jest zła, oddawać pieniądze".
Grafika jest prześliczna i jest to naprawdę najładniejsza gra z otwartym światem, jaką widziałem.
Gdybyś nie był subiektywny to może być patrzył trochę inaczej. Nie widziałem chyba żadnego Twojego posta przeciw redom. Zawsze ich bronisz nie ważne co by nie było, i ja nie mówię, że brzydka gra tylko coraz słabiej wygląda i nic więcej. A jak chcesz udawać ślepego to udawaj.
 
@auros123
Każdy z nas jest, saprajs, saprajs, subiektywny. No chyba, że masz jakiś Certyfikat Posiadania Obiektywnie Obiektywnego Spojrzenia Na Sprawy i Obiektywnie Obiektywnej Oceny Opinii Ludzi Z Internetsów. W takim wypadku, gratulacje.
 
2 polskich dziennikarzy na gamescomie co nawet był ich materiał w sekcji z linkami stwierdzili ze grafika z wiedzmina 3 to pikuś w porównaniu do tej jaką prezentować ma nowy Batman... rozwaliło mnie to...
 
@auros123
Każdy z nas jest, saprajs, saprajs, subiektywny. No chyba, że masz jakiś Certyfikat Posiadania Obiektywnie Obiektywnego Spojrzenia Na Sprawy i Obiektywnie Obiektywnej Oceny Opinii Ludzi Z Internetsów. W takim wypadku, gratulacje.
Ja tobie gratuluje bo z twojego postu wynikło , że takowy certyfikat posiadasz skoro możesz mówić że każdy jest subiektywny, gratulacje.
 
Ja tobie gratuluje bo z twojego postu wynikło , że takowy certyfikat posiadasz skoro możesz mówić że każdy jest subiektywny, gratulacje.

Za to z twojego postu nie wynikło nic. To prawda, że każdy jest subiektywny. Jedni widzą downgrade po bardziej nasyconych kolorach, a inni na odwrót. Ja żadnego skutku "optymalizacji" nie widzę i jeśli sądzisz, że się mylę to znaczy, że nie potrafisz być obiektywny.
 
Pomijając oczywistą kompresję na tych "drugich" gifach, grafika jest obiektywnie gorsza, dziękuję.
Naprawdę, nie każde własne stwierdzenie jest "subiektywne". Jak powiem na coś białego, że jest białe to będzie to moje zdanie, ale prawda będzie obiektywna.
Zarzucanie subiektywności przy czymś oczywistym, to naprawdę słaby argument.
 
Dobra, powiedz mi ile gameplayów sprzed E3 widziałeś żeby jednoznacznie stwierdzić, że grafika jest gorsza? Ja widziałem tylko dwa zwiastuny, z czego ten ładniejszy (VGX) był upiększany. Pierwszy pewnie też, a i tak mi rzyci nie urwał. Sword of destiny za to tak.
Akurat jeśli chodzi o coś co ci się podoba lub nie, to każde stwierdzenie jest subiektywne.
 
Dobra, powiedz mi ile gameplayów sprzed E3 widziałeś żeby jednoznacznie stwierdzić, że grafika jest gorsza? Ja widziałem tylko dwa zwiastuny, z czego ten ładniejszy (VGX) był upiększany. Pierwszy pewnie też, a i tak mi rzyci nie urwał. Sword of destiny za to tak.
Akurat jeśli chodzi o coś co ci się podoba lub nie, to każde stwierdzenie jest subiektywne.
Jeszcze tylko pokaż mi gdzie:
a) pisałem o grafice z trailerów, a nie gifów.
b) pisałem coś o stwierdzaniu czy coś się podoba czy nie, bądź o tym czy mi się grafika podoba czy nie.
 
A nie jest? Na grafikę składują się wizja artystyczna, która jest o kilka klas lepsza, jakość tekstur i oświetlenia, które jest wspaniałe oraz szczegółowość terenu.
 
Rzeczywiście ten Igni wygląda znacznie gorzej niż na trailerze, ale wydaje mi się że tam był po prostu podkolorowany. Nie wiadomo też czy w ostatnim gejmpleju wszystko było ustawione na "ultra". Szczerze mówiąc, zawsze zwracam olbrzymią uwagę na grafikę, lecz wydaje mi się że niektórzy zapominają, że to nie ona jest we Wiedźminie najważniejsza. To nie Skyrim. Tutaj tak naprawdę liczy się fabuła. Ale że materiały przedpremierowe nie mogą zawierać zbyt wielu fabularnych spoilerów, zwracamy w nich największą uwagę na grafikę właśnie. Dla mnie osobiście wystarczy taka grafika jak w teaserze z wilkołakiem. Na tę chwilę nie potrzeba mi więcej. Jest i tak o klasę lepiej niż we wszystkich grach w jakie do tej pory grałem.
Więc uspokójcie się trochę z tymi obawami, będzie dobrze ;) Zresztą nie możemy zapominać że Redzi mają jeszcze dużo czasu na dopracowanie Wiedźmina :p
 
Top Bottom