Wiedźmin 3 - grafika

+
Jeszcze tylko pokaż mi gdzie:
a) pisałem o grafice z trailerów, a nie gifów.
b) pisałem coś o stwierdzaniu czy coś się podoba czy nie, bądź o tym czy mi się grafika podoba czy nie.

a) Te "ładniejsze" gify są z trailerów
b) dyskusja toczy się na temat downgradu grafiki lub jego braku. Zdania na ten temat są różne, więc każdy patrzy na to subiektywnie. Jednym bardziej podoba się to z trailerów, a dla innych nie ma różnicy lub jest wręcz odwrotnie. Ty ewidentnie należysz do tej pierwszej grupy, ale nie chcesz przyjąć do wiadomości, że może być inaczej niż ty uważasz.
 
Takich rzeczy nie zobaczy nikt. Obawiam się, że będzie sytuacja jak z Watch Dogs, czyli ogromny spadek jakości.
 

Guest 2686910

Guest
Tak jak pisałem wcześniej: być może Redzi przyzwyczajają nas do oprawy jaka znajdzie się na konsolach i u większości pecetowców. A takie rzeczy (http://gfycat.com/PlayfulWellgroomedGallowaycow ; http://gfycat.com/AgileWebbedGhostshrimp) zobaczą tylko ci z najmocniejszymi pecetami.
Albo po prostu to co jest na trailerach działa na komputerach z kosmosu w 25 fps, i nie da się na tym nic nagrać (bo nagrywanie też ścina klatki). Przecież nawet te gameplaye co publikowali miały pewne problemy z płynnością i tearingiem. Jeśli podkręciłbyś to wszystko jeszcze wyżej... co wtedy? Może gra podziała przez minutę, a potem blackscreen?
Ja nadal z oceną się wstrzymuję aż sam dostanę grę w ręce. Tylko wtedy będę miał wystarczająco informacji i absolutną pewność czy był downgrade, czy nie było.
Edit: Ja nie mówię, że jest tak jak napisałem. Może jest, może nie. Ale właśnie temu się z oceną wstrzymuję, że nie wiem.
 
Last edited by a moderator:
To nie mam argumentów w takim bądź razie już ,gdyby wiedzmin wyglądał tak jak na mieczu przeznaczenia to nawet bym nie robił tych gifów, nie widze sensu w puszczaniu gameplayu na pc nie w ultra, redzi mają na pewno mega pcty;). I nagrywać można tą samą metodą co z konsol przechwytywanie obrazu z karty i nagrywanie z innego pcta niż odpalona gra jaki to problem dla developera.
 
 
Last edited:
Nie, chodzi o to, że ta grafika jest wszędzie tylko nie na żywych materiałach.
 
A miałeś materiały ze Skellige albo wokół Novigradu? Chwila, z Novigradu był i pamiętam rozległe pola i śliczne słoneczniki.
 
Ale chyba o to chodzi w tym całym interesie, by gry wyznaczały horyzont, a sprzęt graczy się do niego zbliżał.

Przede wszystkim chodzi o to aby gry były dla graczy, nie zaś dla garstki entuzjastów benchmarków i wydawania po półtorej kafla (za tyle można już dostać PS4) i więcej na samo gpu. Czasy dużych skoków na polu oprawy mamy dawno za sobą i szybko nie wrócą, gdyż możliwości krzemu są ściśle ograniczone i obecnie zbliżamy się do ich granic. Dalsze zwiększanie liczby tranzystorów niewiele daje, bo każdy kolejny ficzer kosztuje od groma. Żeby zaliczyć prawdziwy skok niezbędna jest zupełnie nowa technologia. Na szaleństwa będzie można pozwolić sobie po upowszechnieniu grafenu, do którego ani Intelowi, ani nikomu innemu się nie spieszy. W tym kierunku nie robi się właściwie nic, bo drogo. Dlatego będą męczyć krzem do granic absurdu, nawet jeśli oznacza to (a oznacza) relatywnie niewielkie zmiany.

Oczywiście sprzęt graczy staje się stopniowo lepszy, ale odbywa się to powoli i nie nadąża za sytuacją na rynku podzespołów, bo te są bardzo drogie, o wiele za drogie, jak na możliwości, które oferują.
Wymagania ostatnimi czasy wzrosły horrendalnie, wygląd gier poprawił się w stopniu nieznacznym.
Wielu pecetowców ma problemy, by skombinować sprzęt nieco lepszy niż to, co w minimalnych stoi, a taniej się nie robi, cpu z generacji na generację nieznacznie drożeją (wydajność też wzrasta nieznacznie), gpu takoż (tutaj przynajmniej przyrost mocy jest zauważalnie wyższy, choć nie drastyczny), pamięci w przeciągu roku podrożały o przeszło sto procent i drożeją nadal. Gdzie tu podstawy do rewolucji sprzętowej wśród graczy?
W3 musi być dostosowany do realiów rynku, a te są nieciekawe.

2 polskich dziennikarzy na gamescomie co nawet był ich materiał w sekcji z linkami stwierdzili ze grafika z wiedzmina 3 to pikuś w porównaniu do tej jaką prezentować ma nowy Batman... rozwaliło mnie to...

Niby czemu? Choć W3 jest bardzo ładny, to nie brakuje gier niczym mu pod względem jakości oprawy nie ustępujących, a nowy gacek wygląda zacnie.
Do jednego bardziej przemówi styl, design Wieśka, do drugiego to, co prezentuje netoperek, kwestia gustu. Nie widzę w tym nic zabawnego.

A co się downgrade'u tyczy, to jak go nie widziałem, tak nie widzę nadal.
Nie ma to jak porównywać gify z dwóch różnych miejsc, jedno w pobliżu terenów bagnistych, drugie wprost przeciwnie, do tego w różnych porach dnia.
No i na cóż mi gify, skoro mam konkretny gameplay z Downwarren? I odpaliwszy go nie widzę pojedynczych, płaskich kęp trawy. Gęstość i jakość roślinności jest więcej niż wysoka.
Różnice w wyglądzie igni mogą zależeć od poziomu samego znaku (te wyższe z reguły są bardziej efekciarskie), albo zwyczajnie uznano pierwotną wersję za zbyt, przepraszam za wyrażenie, oczojebną.
Dopatrywanie się w tym akurat downgrade'u jest naciągane.
 
Last edited:
a) Te "ładniejsze" gify są z trailerów
b) dyskusja toczy się na temat downgradu grafiki lub jego braku. Zdania na ten temat są różne, więc każdy patrzy na to subiektywnie. Jednym bardziej podoba się to z trailerów, a dla innych nie ma różnicy lub jest wręcz odwrotnie. Ty ewidentnie należysz do tej pierwszej grupy, ale nie chcesz przyjąć do wiadomości, że może być inaczej niż ty uważasz.

Skoe sam określiłeś jedne gify ładniejszymi (nie napisałeś które, więc założyłeś (słusznie zresztą) , że każdy będzie wiedział o które chodzi. Więc skoro na jednych gifach jest ładniejsza grafika to ona tam jest i nie ma co robić ku@wy z logiki.
A skoro już szafujesz słowem ewidentnie to warto by było być pewnym, ze można go użyć, bo nie wiem czy zauważyłeś, ale w moim pierwszym poście, nie padło ani jedno słowo o wiedźminie. Chodziło w nim o to, że wbrew temu co sądzi @zi3lona, istnieje coś takiego jak fakt obiektywny (na normalnym poziomie myślenia, bo przy odpowiednio długim brnięciu w filozofię, to można stwierdzić, ze nic nie istnieje naprawdę). Np. jeżeli na jeden model będzie się składać 5000 wielokątów a na drugi 10000, to w którym modelu będzie (obiektywnie) więcej wielokątów? Brawo. W drugim. A jeżeli te wielokąty w pierwszym modelu będą składać się na ładną panią, a w drugim na brzydkiego pana to który model będzie ładniejszy? Brawo. Jeśli nie jest się facetem to nie wiadomo. Dopiero tu wchodzi subiektywność.

I niech będzie ten Wiedźmin (ale żadna konkretna sytuacja, nawet nie te gify.), Jeżeli na jednym screenie jest więcej odpowiednio użytych filtrów, od narąbania technologii Nvidii, wyższa rozdzielczość tekstur, trójwymiarowe refleksy świetlne, bardziej szczegółowe modele, a na drugim nie, to czy w takim wypadku @auros123 nadal nie będzie mógł stwierdzić, ze na jednym z tych screenów jest gorsza grafika?

Jeszcze może profilaktycznie zaznaczę, że nadal nie odnoszę się do tej sytuacji , chociaż IMO różnica jest wyraźna, głównie w oświetleniu i filtrach.
 
Ok, może źle sformułowałem, chodziło mi o Twojego posta o Obiektywnym Certyikacie Obiektywności dla @auros123itd. co by sugerowało, ze nie można pokazać czegoś oczywistego i nie zostać przy tym posądzonym o zgrabywanie dla siebie prawa do jedynie słusznego zdania.
 
No to tam piszę, że wszyscy jesteśmy subiektywni, w kontrze do stwierdzenia autora, z którego to stwierdzenia zrozumiałam, że on ma się za Obiektywnego I Bezstronnego, a swojego adwersarza uważa za ślepego i stronniczego :p
 
Skoe sam określiłeś jedne gify ładniejszymi (nie napisałeś które, więc założyłeś (słusznie zresztą) , że każdy będzie wiedział o które chodzi. Więc skoro na jednych gifach jest ładniejsza grafika to ona tam jest i nie ma co robić ku@wy z logiki.

Autor porównał gify z trailerów do gifów z gameplaya więc i chyba nie trudno było zrozumieć które są ładniejsze według niego. Dlatego też słowo "ładniejsze" umieściłem w cudzysłowie.

A skoro już szafujesz słowem ewidentnie to warto by było być pewnym, ze można go użyć, bo nie wiem czy zauważyłeś, ale w moim pierwszym poście, nie padło ani jedno słowo o wiedźminie.

Pomijając oczywistą kompresję na tych "drugich" gifach, grafika jest obiektywnie gorsza, dziękuję.
 
Grafika na gifach, niekoniecznie grafika in-game. ;)
Kończę offa, bo niebezpiecznie zbliżamy się do jednozdaniowych postów.
 
nie rozumiem sensu porównywania tych gifów, po pierwsze nie wiadomo czy wszystkie były z gry jako takiej czy upiększone a 2 sprawa 1wsze materiały jakie wychodziły byłe na silniku z dx9 a późniejsze dopiero na dx11, co nie zmienia faktu że są ludzie co mówią ze gra ładniejsza była z screenow na dx9 niż teraz
 
Ja osobiście uważam, że REDZI celowo nie pokazują gry na ustawieniach ultra co widać szczególnie po jakości tekstur i obiektów widocznych w oddali, a także po gęstości trawy.

Jest to zagranie marketingowe - gra i tak wygląda bardzo ładnie na ustawieniach zbliżonych do konsolowych (czyt. low -medium). REDZI oczywiście ze względów marketingowych dalej będą uparcie twierdzić, że konsole uciągną W3 na ustawieniach wysokich. I nikt nie powinien mieć im tego za złe.

Ostatni raz kiedy widzieliśmy grę na ultra to był trailer VGX. Od tamtej pory wszystko jest pokazywane na medium. Gdyby dalej rzucali ustawieniami ultra to po premierze ludzie by szczekali o "downgradech" na wszystkich możliwych forach i internetowych blogach. A tak to przynajmniej jak ktoś kupi najnowszego geforca
i odpali grę na ultra to nastąpi urwanie dupy. Bo nie jest tajemnicą, że obecne high-endowe PC są kilkukrotnie (chyba coś koło 6-8 ) razy szybsze niż konsole.

To jest moje proroctwo - zanotujcie je - sprawdzimy czy się spełni po premierze. :D

PS. to jest ultra:
 
Last edited:
Top Bottom