Fabryka Dziwactw Wszelakich, czyli Hostile tworzy, pisze i rysuje, ale (jeszcze) nie śpiewa

+
Hi, Hostile znowu atakuje ;P

Jako że w swojej kolekcji strasznie brakowało mi koszulki z Wiedźmina 3, a nie udało mi się takowej nigdzie zdobyć, postanowiłem, jak zwykle, poradzić sobie sam. Bardzo mi się spodobał kiedyś ten wzór W3, więc go sobie naprasowałem na koszulkę, która tym razem wyszła o niebo lepiej niż ta sprzed paru lat z W1:




 
robert70r said:
Wybaczcie ignorancję w temacie... Jak się coś takiego robi?
Banalnie prosto - zrobienie tej koszulki zajęło mi jakieś 20 minut ;P
Trzeba tylko zakupić specjalny papier do prasowanek - jakieś 4-7 zł za kartkę A4, najlepiej pytać w sklepach komputerowych. No i koszulkę, najlepiej białą (ponieważ drukarka nie posiada białego tuszu, dlatego jaśniejsze wzory na ciemniejszych koszulkach będą mniej widoczne, chyba że kupi się droższy rodzaj papieru, na którym można tworzyć białe wzory). Następnie wkłada się papier do zwykłej drukarki atramentowej, drukuje się odpowiedni wzór (pamiętając o tym, że powinien być horyzontalnie odwrócony jak lustrzane odbicie!), wycina się go, a następnie żelazkiem w odpowiedniej temperaturze przez kilka minut "przyprasowywuje" się go do koszulki. Odklejamy wierzchnią warstwę ochronną i gotowe, mamy koszulkę z takim wzorem lub napisem, jaki nas interesuje :)
 
Też tak sobie parę koszulek zrobiłam - fajna sprawa, tylko niestety niezbyt trwałe, większe nadruki (na całą kartkę) zaczynąją po kilku praniach pękać/spierać się i nie wygląda to zbyt elegancko. Ale takie logo to inna sprawa. ;)
 
Myszoskoczka said:
Też tak sobie parę koszulek zrobiłam - fajna sprawa, tylko niestety niezbyt trwałe, większe nadruki (na całą kartkę) zaczynąją po kilku praniach pękać/spierać się i nie wygląda to zbyt elegancko. Ale takie logo to inna sprawa. ;)
Jeżeli nadruk popęka lub wyblaknie, to dobrze jest go przykryć papierem silikonowym, raz jeszcze przeprasować żelazkiem i znów wygląda jak nowy ;)
 
O no proszę :D. Fajna sprawa. Smutno mi się zrobiło, że moja koszulka z Wiedźminem już zrobiła się taka wyblakła, ale jak zobaczyłem Twoją to pocieszyłem się, że zawsze można samemu zrobić. A sama koszulka ma znaczenie jeśli chodzi o trwałość i łatwość przyprasowania? Jaki materiał, jaka gramatura?
 
Zrobiłem właśnie małą aktualizację tego, co się dało. Jak wspomniałem w pierwszym poście, wiele zdjęć moich figurek przepadło (linki wygasły, a to głównie przez to, że kiedyś jeszcze lekko nieobeznany w hostingach dodawałem zdjęcia nie na jakieś konto, ale jako anonimowy gość ;P), na dysku już ich nie mam, a od nowa robić ich mi się nie chce, bo i tak są teraz dla mnie za brzydkie (z wyjątkiem tylko Terminatora i najmłodszego, bo rocznego Geralta zrobionego na wzór wizerunku z W3) ;P Cudem udało mi się odratować obrazek z konkursu odnośnie Wiedźmińskiego Community, odnajdując go w czeluściach internetu ;P Uaktualniłem też po raz kolejny linki do pobrania mojego bożonarodzeniowego komiksu (a tam są wszystkie nieobecne już na zdjęciach figurki) ;P

Acha, poza tym większość zdjęć dalej jest na imageshack, które ostatnio zbiesiło się strasznie, jakby mu kto w łeb nasrał (dlatego teraz przeniosłem się z kontem na imgur i jestem szczęśliwy ;P). Nie chce mi się tych wszystkich zdjęć przerzucać, bo to by była strasznie żmudna robota, a z tego, co widzę, to przeglądanie zdjęć z poziomu miniaturek jest mocno utrudnione, bo zdjęć w większej rozdzielczości po kliknięciu na miniaturkę nie widać, można je co najwyżej pobrać. Nie wiem, czemu tak się dzieje i jak to przestawić, by ich przeglądanie było bardziej wygodne, w każdym razie odkryłem, że wystarczy w pasku adresu zamienić literkę "f" na "i". Przykładowo:

imageshack.com/f/nlq2msj

zamieniamy na

imageshack.com/i/nlq2msj

Przepraszamy za utrudnienia ;P
 
Last edited:
Co prawda urodziny mam dopiero za niecałe trzy tygodnie, ale jako że rzadziej się widujemy z bratem ostatnio, to już teraz otrzymałem od niego prezent, który przygotował dla mnie wspólnie ze swoją dziewczyną i po prostu muszę się nim tutaj pochwalić :p

A mianowicie otrzymałem zestaw wiedźmińskich piw eliksirów :D



Wrzucam link do albumu, żeby nie spamować tu dużymi obrazkami - http://imgur.com/a/kauuJ

Rewelacyjny prezent, aż szkoda mi ich otwierać :) Powiedziałem, że chyba zachowam je na razie i skonsumuję dopiero 19 maja przy pierwszym odpaleniu W3, ale brat powiedział, że do tego czasu zrobi mi nowe :p
 
Last edited:
@Hostile
A brat nie ma ochoty zrobić więcej zestawów? ;)

Z powodów licencyjnych masowa produkcja jest raczej wykluczona :p

Ale kto wie, może kiedyś CDP RED wpadnie na pomysł, by w ten sposób powszechnie reklamować swoje gry (bo na wiedźmińskich eventach z dziennikarzami tak przecież robili) :)
 
Top Bottom