Wiedźmin 3 - grafika

+
Na trailerze VGX była cudowna grafika, a teraz niszczą ją tylko dlatego, że na tę chwilę mało kto pogra na lepszych ustawieniach, bez myśli o tych, którzy za rok czy dwa będą kupować znacznie lepsze karty graficzne. Powinni zostawić tą lepszą z oznaczeniem "Utrla +" itp. a nie rezygnować z niej!

A kiedy wy wreszcie zrozumiecie, że takiej grafiki jak na zwiastunie z VGX nigdy nie było? REDzi sami się przyznali, że zwiastun był upiększany. Tona filtrów. Ten z E3 2013 pewnie tym bardziej żeby zrobić pierwsze, dobre wrażenie.
 
Ciekawe dlaczego nie można i tak upiększyć obecnej wersji. Może faktycznie jest czarny ekran i lipa.

Na prawdę potrzebujesz jeszcze ładniejszej grafiki? To co już jest i tak bije na głowę większość gier. Niektórzy chyba za dużo sobie wyobrażali i teraz wszystko jest dla nich brzydkie. Nie mówiąc już o tym, że prawdopodobnie większość graczy nie odpali tej gry na high, a co dopiero ultra.
Jak nie W3 to Cyberpunk. Może tam zobaczymy jakość grafiki jak z VGX. A może W4?

Ja cały czas trzymam się swojego zdania, że downgradu nie widzę, bo nie mam porównania. Wszystkie gameplaye jakie widzieliśmy do tej pory były już po "downgradzie" a wcześniej były tylko upiększane zwiastuny.
 
może jeszcze god mode właczyc zeby przypadkiem gracz nie umarł, co ?

albo pomyslmy, mozna by sie nie pakowac w srodek grupy przeciwnikow ?

Ale dlaczego od razu idziesz w skrajność i to zupełnie pozbawioną logiki? Oddalona kamera ma swoje uzasadnienie, dlaczego - argumentowałem wcześniej. Według ciebie widok obejmujący większy obszar jest bez sensu, bo gracz NIE POWINIEN pakować się w środek grupy przeciwników, a jak już to jego problem?
Skoro przeciwnicy mają reagować dynamicznie na to, co robi Geralt, mogą się go starać otoczyć. Jak wymasterujesz grę na tyle, żeby nigdy do tego nie dopuścić - spoko. Co nie znaczy, że to się może nie zdarzyć.

@fanktoy http://forums.cdprojektred.com/threads/30211-E3-Discussion-Thread?p=1326913&viewfull=1#post1326913
 
Last edited:
Ale dlaczego od razu idziesz w skrajność? Oddalona kamera ma swoje uzasadnienie, dlaczego - argumentowałem wcześniej. Według ciebie widok obejmujący większy obszar jest bez sensu, bo gracz NIE POWINIEN pakować się w środek grupy przeciwników, a jak już to jego problem?
Skoro przeciwnicy mają reagować dynamicznie na to, co robi Geralt, mogą się go starać otoczyć. Jak wymasterujesz grę na tyle, żeby nigdy do tego nie dopuścić - spoko. Co nie znaczy, że to się może nie zdarzyć.

@fanktoy http://forums.cdprojektred.com/threads/30211-E3-Discussion-Thread?p=1326913&viewfull=1#post1326913

może się tez zdarzyć sytuacja ze idąc przez bagna niedaleko widać biesa. Twoim tokiem rozumowania kamera powinna odjechać od bohatera i ustawić się na potworze bo akurat może się zdarzyć sytuacja ze gracz go nie zobaczy a ten go zabije z zaskoczenia. Dodatkowo jest to dużym ułatwieniem w walce.
 

Nie, to nie jest mój tok rozumowania, i nie wiem skąd ta interpretacja. Znów bardzo skrajna zresztą.
Kamera oddala się od Geralta, żeby było widać co się dzieje bezpośrednio dookoła jego sylwetki. Proste.
 
Last edited:
Twoim tokiem rozumowania kamera powinna odjechać od bohatera i ustawić się na potworze bo akurat może się zdarzyć sytuacja ze gracz go nie zobaczy a ten go zabije z zaskoczenia. Dodatkowo jest to dużym ułatwieniem w walce.
I znowu skrajności... Przecież tak oddalona kamera ma sprawić, że gracz będzie miał pełen ogląd sytuacji. W "dwójce" też się przecież oddalała. Mam nadzieję, że Redzi dadzą różne ustawienia kamery i nie będzie narzekań. Albo przynajmniej by można było w jakimś stopniu oddalać i przybliżać ją kółkiem myszy.
 
Last edited:
Widzę, że po kilku miesiącach znowu powraca temat kamery.

Kamera NIE MOŻE BYĆ oddalana kółkiem, bo to zburzy sposób w jaki została zaimplementowana. Jest zrobiona tak, żeby ogarniać wszystkich przeciwników. W walce z wilkołakiem faktycznie to zazgrzytało, ale na ogół do teraz wyglądało dobrze.
Jak chcecie żeby Geralt miał realistyczne pancerze to bijecie się i wypisujecie jeden przez drugiego jak to jest w prawdziwym życiu i jak powinien mieć książkowy wiedźmin, ale jak kamera, która defacto robi trochę za zmysły Geralta (on wiedział, że ktoś za nim jest, ale my go kontrolując nie wiemy, więc po to mamy tak zdefiniowaną kamerę) jest jaka jest to nie, najchętniej byście w ogóle wprowadzili FPP żeby być w środku walki.
Może umieśćmy kamerę na ostrzu miecza.
 
Na prawdę potrzebujesz jeszcze ładniejszej grafiki? To co już jest i tak bije na głowę większość gier. Niektórzy chyba za dużo sobie wyobrażali i teraz wszystko jest dla nich brzydkie. Nie mówiąc już o tym, że prawdopodobnie większość graczy nie odpali tej gry na high, a co dopiero ultra.
Jak nie W3 to Cyberpunk. Może tam zobaczymy jakość grafiki jak z VGX. A może W4?

Ja cały czas trzymam się swojego zdania, że downgradu nie widzę, bo nie mam porównania. Wszystkie gameplaye jakie widzieliśmy do tej pory były już po "downgradzie" a wcześniej były tylko upiększane zwiastuny.

Wyobrażali sobie za dużo, bo może pokazali za dużo. Jak porównuję silnik z przed roku gdzie widać most w Novigradzie i teraz widzę ten most na gameplay'u i wygląda gorzej według mnie, że aż chciałbym starego silnika z przed roku - to coś tu się nie zgadza.

I znowu skrajności... Przecież tak oddalona kamera ma sprawić, że gracz będzie miał pełen ogląd sytuacji. W "dwójce" też się przecież oddalała. Mam nadzieję, że Redzi dadzą różne ustawienia kamery i nie będzie narzekań. Albo przynajmniej by można było w jakimś stopniu oddalać i przybliżać ją kółkiem myszy.

Nadal pozwolę sobie zaznaczyć - sam sobie wybiorę kiedy chce widzieć walkę przede mną, a kiedy przeciwników za mną. I W2 tak samo mnie to denerwowało, kiedy ta głupia kamera odjeżdża, bo walczę z 3 przeciwnikami. Jak ktoś jest za mną to wystarczy obrócić kamerę, a tak mamy malutkie ludziki i wczucie się w grę idzie w łeb.
 
Last edited:
Ehh... W jednym z wywiadów w gamescomie wyraźnie powiedzieli, że build z gameplaya jest stary, a obecny wygląda o wiele lepiej (prawdopodobnie jest to ten z zwiastuna "Miecz Przeznaczenia").
 
Silnik to się raczej nie zmienił.
A trailer z mostem był raczej pięknie wyfiltrowany, bo jest o wiele ciemniejszy, a taka zmiana klimatu na takim etapie produkcji raczej nie wchodzi w grę.
 
A kiedy wy wreszcie zrozumiecie, że takiej grafiki jak na zwiastunie z VGX nigdy nie było? REDzi sami się przyznali, że zwiastun był upiększany. Tona filtrów. Ten z E3 2013 pewnie tym bardziej żeby zrobić pierwsze, dobre wrażenie.
Jakby tak było to dziennikarze nie mówiliby, że na poprzednim E3 grafika była lepsza (w gameplay'u).
 
Silnik to się raczej nie zmienił.
A trailer z mostem był raczej pięknie wyfiltrowany, bo jest o wiele ciemniejszy, a taka zmiana klimatu na takim etapie produkcji raczej nie wchodzi w grę.

Więc dlaczego go nie wy filtrować skoro wyglądał lepiej i nadawał nutkę klimatu?
 
Może CDPR pozwoli mi samemu wybrać co chcę widzieć? Wolę kamerę za plecami (i nie chodzi o kamerę za plecami tylko taką od kolan w górę powiedzmy) niż taką która pokazuje mi wilka 10 metrów ode mnie jak przy walce z wilkołakiem.

Jest taki cudowny wynalazek jak kółko myszki. Tym kółeczkiem proszę Ciebie we większości gier możesz sobie przybliżać i oddalać kamerę. Jeśli chcesz być blisko akcji przybliżasz sobie, jeśli chcesz widzieć co masz za plecami (dla mnie ważniejsze co przede mną jest, bo jak chce zobaczyć co jest za mną to obracam kamerę?) to oddalasz. Tylko tego chcę.

Bo co to ma być niby?

Ja na początku myślałem, że ktoś celowo ruszył myszką, żeby pokazać walkę od innej strony, ale jeśli faktycznie była to samoistna praca kamery, aby pokazać wilka no to naprawdę cienko to widzę...
 
Prezentacja, nawet jeżeli na PC, to była na padzie, więc ta myszka nie wchodzi za bardzo w grę, że tak powiem.
 
Last edited:
Ja na początku myślałem, że ktoś celowo ruszył myszką, żeby pokazać walkę od innej strony, ale jeśli faktycznie była to samoistna praca kamery, aby pokazać wilka no to naprawdę cienko to widzę...

Nigdzie nie jest powiedziane, że była to samoistna praca kamery. Na gameplayu wygląda to tak, jakby ktoś celowo ją obrócił myszką/gałką. Ewentualnie za Geraltem było wtedy to wzniesienie, więc może kamera je "ominęła" w taki pokraczny sposób, żeby nie zasłonić nam Białowłosego.
 
Nigdzie nie jest powiedziane, że była to samoistna praca kamery. Na gameplayu wygląda to tak, jakby ktoś celowo ją obrócił myszką/gałką. Ewentualnie za Geraltem było wtedy to wzniesienie, więc może kamera je "ominęła" w taki pokraczny sposób, żeby nie zasłonić nam Białowłosego.
I automatycznie namierzyła wilka zlewając wilkołaka który warczy nam w twarz? Chyba jednak to była ta "inteligentna kamera". Chciałeś tak - widzieć wilki 10 metrów za sobą :).
 
Top Bottom