Wiedźmin 3: świat

+
Akurat posiłkowanie się innymi mapami nie jest zbyt dobre. Przecież nie ma oficjalnej mapy świata, więc jakieś różnice mogą wystąpić.
 
Więc najbardziej prawdopodobne jest to, że Oxenfurt jest w niebieskim kręgu.

 
Raczej nie, bo jak się grający przełączył na mapę to ten celownik był w pobliżu tej większej wyspy.
View attachment 5443
Poza tym wiedźmiński medalion (zaznaczyłem go na niebiesko) pokazuje gdzie znajduje się Geralt a jest on przy tym czerwonym okręgu. Czyli to jest Novigrad.
Tam gdzie dałeś niebieskie kółko najprawdopodobniej znajduje się Oxenfurt a gdzie czerwone jest Biały Most.
Mnie tam dziwi, że na mapie nie są zaznaczane mosty, dróg też jakoś nie widać. Chyba, że trzeba przybliżyć mapę i wtedy się pojawiają.
 

Attachments

  • oiot.jpg
    oiot.jpg
    20.2 KB · Views: 57
Last edited:
Ciekawe co jest nad (prawdopodobnym) Oxenfurtem (na wysokości celownika), wygląda jakby było tam jakieś małe miasteczko albo wioska ewentualnie jakiś zamek (chociaż rozmiarem na mapie to niespecjalnie ustępuje Oxenfurtowi).
 
Nie chce wróżyć źle ale to wygląda na powrót do nie przydatnych map z W2, praktycznie na każdej mapie podstawą są drogi, mosty, rzeki,miasta, domy itd. a tak to niby ładnie wygląda, ale w ogóle nie jest czytelna i nic oprócz kontorów lądu na niej nie widać.
 
Niewykluczone, że mapę będzie się dało przybliżać i oddalać. Pokazanie takiej maksymalnie oddalonej wersji w trakcie prezentacji ma sens, z jednej strony widzimy ogrom świata, z drugiej zaś nie ma dużych spoilerów co do poszczególnych lokacji.
 
Na 99% wielkie drzewo jest w miejscu zaznaczonym na niebiesko. Na fragmencie mapy z kolekcjonerki jest w tym samym miejscu.
Jednak od gniazda harpii (żółte) czy od drogowskazu, dystans do Nowigradu nie jest 14 razy większy ani nawet 4 razy.
1/14 dystansu od Nowigradu do znaku jest około taka sama jak droga do wioski od znaku, a takie wielkie drzewo byłoby widoczne od Jaśka.
To 14 razy dalej nie może być prawdziwą liczbą.
Chciałbym się mylić, żeby mapa była jak największa, ale widocznie redzi coś źle obliczyli albo stosują nieznany sposób pomiaru, ten sam co do porównywania do W2.
 
Nie za bardzo zgadzam się odnośnie położenia Białego Mostu. Nie kierujcie się kształtem wysp, tylko położeniem na kompasie Geralta, z którego wyraźnie widać że Biały most jest na południowym wschodzie od znaku drogowego przy Novigradzie, więc jeśli duża mapa jest zorientowana do północy, to jego położenie wypada tam gdzie według was jest Oxenfurt.
 
Na 99% wielkie drzewo jest w miejscu zaznaczonym na niebiesko. Na fragmencie mapy z kolekcjonerki jest w tym samym miejscu.
Jednak od gniazda harpii (żółte) czy od drogowskazu, dystans do Nowigradu nie jest 14 razy większy ani nawet 4 razy.
1/14 dystansu od Nowigradu do znaku jest około taka sama jak droga do wioski od znaku, a takie wielkie drzewo byłoby widoczne od Jaśka.
To 14 razy dalej nie może być prawdziwą liczbą.
Chciałbym się mylić, żeby mapa była jak największa, ale widocznie redzi coś źle obliczyli albo stosują nieznany sposób pomiaru, ten sam co do porównywania do W2.

Pomyślałeś o tym, że niekoniecznie będziesz mógł się dostać z jednego miejsca do drugiego po prostej linii, jak to zaznaczyłeś?
 
Nie rozumiem trochę tych waszych teorii spiskowych . Redzi wycofali się z porównia 20% większe od Skyrima czyli pewnie W3 będzie rozmiarowo +/- kilka procęt to co jest w Skyrim i dla mnie w porządku żadna tragedia. Świat ma być porządnie wypełniony questami,aktywnościami i atrakcjami, a nie na modę skyrima mamy km^2 pustego terenu,tragiczne dialogi,zerowe charakter postaci i fedeksowe questy rodem z MMO
 
Nie kierujcie się kształtem wysp, tylko położeniem na kompasie Geralta, z którego wyraźnie widać że Biały most jest na południowym wschodzie od znaku drogowego przy Novigradzie

A gdzie przepraszam masz na kompasie Geralta widoczny ten Biały most bo mi to chyba jakoś umknęło...?

@anorax_7 FYI, REDzi twierdza, że od czasu porównania "20% większy od Skyrim" świat uległ istotnemu powiększeniu.

Owszem uległ powiększeniu, bo choćby przez sam fakt że można dowolnie eksplorować świat wodny (co dopiero na jakimś etapie było dodane) a tutaj to dorzecze jest mocno rozrośnięte, więc mogą np. o tym mówić odnosząc się do powiększenia świata
 
Last edited:
Akurat posiłkowanie się innymi mapami nie jest zbyt dobre. Przecież nie ma oficjalnej mapy świata, więc jakieś różnice mogą wystąpić.

Zajrzyj proszę do glosariusza dwójki, do opisu twierdzy La Valette. Jak byk stoi, że znaczenie zawdzięcza "strategicznemu położeniu w pobliżu Białego Mostu (...)". A La Valette gdzie leży? Hmm? :p

Te wysepki zaznaczone na czerwono to być może Grabowa Buchta, Piana albo Żurawia Kępa - gdyby lokalizacja Oxenfurtu była znana, być może udałoby im się ustalić, które z tych.
 
@adventus pozwolił bazgrać więc nabazgrałem:).
Porównajcie poniższe dwa obrazki:


Czerwony to według mnie Oxenfurt. Fakt @shasiu widzimy tam dwie charakterystyczne wieże, ale to jeszcze nie znaczy, że jest to Biały Most. Takie wieże mogą być typowym rozwiązaniem zwodzonej przeprawy rzecznej. Poza tym z wypowiedzi Konrada Tomaszkiewicz wynika, że Oxenfurt będzie całkiem sporym miastem, a niczego większego w okolicy nie zauważam.

Zielony to jakieś mniejsze miasteczko, jestem ciekaw waszych propozycji. Co prawda Sagę czytałam trzy razy, ale od ostatniego minęło już parę lat i wiele szczegółów zdążyło mi umknąć.

Żółty wygląda na fort, ewentualnie ruiny fortu.

Czarnym zaznaczyłem na mapie regularne kształty, które według mnie mogą symbolizować obozy armii Królestw Północy. O wiele bardziej chaotyczne od obozowiska Nilfgaardu na południu, który jednocześnie przewyższa je wielkością wielokrotnie. Można by pokusić się o dalszą spekulację i wyodrębnić tam cztery armie po lewej najbardziej uporządkowani Redańczycy, potem rozbici Temerczycy, Kaedweńczycy i resztki uciekinierów z pozostałych królestw.
 
Gdy wychodzi z miasta i biegnie przez most (5:04) widać przed nim Biały Most, na kompasie widać różę kierunku zorientowaną do północy, więc łatwo wywnioskować w którym kierunku leży to miasto.
 
@SMiki55 na pewno masz sporo racji. Pytanie na ile Redzi pozostają w spójności z poprzednimi częściami gry. Druga kwestia jest taka, że concept art, który tak tutaj analizujemy wcale nie musi przedstawiać Białego mostu. Poznaliśmy go na wczesnym etapie tworzenia gry i wiele kwestii uległo zmianie od tamatej pory. Być może ten koncept został użyty do stworzenia wspomnianej przez ciebie Żurawiej Kępy. Wszystko wskazuje na to, że wskazane przeze mnie miejsce jest istotną przeprawą przez rzekę, kształtem przypominającą to miasto:
 
Nie za bardzo zgadzam się odnośnie położenia Białego Mostu. Nie kierujcie się kształtem wysp, tylko położeniem na kompasie Geralta, z którego wyraźnie widać że Biały most jest na południowym wschodzie od znaku drogowego przy Novigradzie, więc jeśli duża mapa jest zorientowana do północy, to jego położenie wypada tam gdzie według was jest Oxenfurt.

A może drogowskaz pokazuje tylko, którą drogą należy iść żeby tam dotrzeć?
 
Top Bottom