Wiedźmin 3: świat

+
@SMiki55 na pewno masz sporo racji. Pytanie na ile Redzi pozostają w spójności z poprzednimi częściami gry. Druga kwestia jest taka, że concept art, który tak tutaj analizujemy wcale nie musi przedstawiać Białego mostu. Poznaliśmy go na wczesnym etapie tworzenia gry i wiele kwestii uległo zmianie od tamatej pory. Być może ten koncept został użyty do stworzenia wspomnianej przez ciebie Żurawiej Kępy. Wszystko wskazuje na to, że wskazane przeze mnie miejsce jest istotną przeprawą przez rzekę, kształtem przypominającą to miasto:

Hmm, fakt. Art udostępniono w 2013, ale jako "Biały Most" (White Bridge) był podpisany tylko na stronie Moniki Zawistowskiej, twórczyni artu. Faktycznie mogła się od tego czasu zmienić nazwa.

Bo jednak wolałbym, żeby byli w miarę spójni z poprzednimi częściami. Jeśli nie nagrano jeszcze dialogów, chyba zmiana nazwy nie powinna być zbyt dużym problemem...
 
Pomyślałeś o tym, że niekoniecznie będziesz mógł się dostać z jednego miejsca do drugiego po prostej linii, jak to zaznaczyłeś?
Pomyślałem, nawet jeśli weźmie się pod uwagę zakręty to i tak wychodzi około 6 długości.
Tu tylko szybkie porównanie mniej więcej trasą pokazaną podczas ładowania
Nie tworzę teorii spiskowych tylko obrałem to drzewo za pierwszy punkt podróży po rozegraniu prologu i chciałem określić jego położenie, a nieścisłość wyszła przypadkiem.
 
Nie jestem pewien, ale na wczorajszym gameplayu było chyba wspomniane, że powrót z tych bagien do Novigradu zająłby 40 min. Więc to naprawdę kupa czasu, a nie jest to jeszcze cała długość mapy.
 
Nie jestem pewien, ale na wczorajszym gameplayu było chyba wspomniane, że powrót z tych bagien do Novigradu zająłby 40 min. Więc to naprawdę kupa czasu, a nie jest to jeszcze cała długość mapy.
Mówione było, że podróż z miasta do bagien zajęłaby 15- 20 min. galopem na koniu.
 
To sprintem wyszłoby tak jak napisałem 40min. :) A idąc normalnie spacerkiem pewnie nawet w godzinę by się nie dotarło, na prawdę mapa jest imponująca. :D
 
Sprawdziłem w "Krwi elfów" - opis wyklucza zarówno Biały Most, jak i któreś ze wspomnianych miasteczek - wszystkie leżą za Oxenfurtem, z wyjątkiem Grabowej Buchty, która leży naprzeciwko miasteczka uniwersyteckiego. Jeśli Redzi chcą zachować zgodność z Sagą, powinni raczej wymyślić własną nazwę dla mostu.

Zaraz prześlę mapkę ukazującą, jak to wygląda w Sadze.
 
Drobiazg, ale warty zamieszczenia - ikonka "plik tekstowy" to na 100% tablica z zadaniami.



Można chyba bezpiecznie założyć, że wszystkie takie ikonki na mapie wiążą się z zamieszkanymi lokacjami (miasteczko, wieś, karczma, obóz wojskowy itd.), ewentualnie z uczęszczanymi (rozstaje, punkty typu dąb Bleobheris).
 
Drobiazg, ale warty zamieszczenia - ikonka "plik tekstowy" to na 100% tablica z zadaniami.


Można chyba bezpiecznie założyć, że wszystkie takie ikonki na mapie wiążą się z zamieszkanymi lokacjami (miasteczko, wieś, karczma, obóz wojskowy itd.), ewentualnie z uczęszczanymi (rozstaje, punkty typu dąb Bleobheris).

Już ktoś wcześniej o tym wspominał, możliwe, ze w innym temacie ;)
Gdy to zobaczyłem w gameplayou to się ucieszyłem ;)

Co do tego - co znajduje się w pobliżu "ogłoszeń" - zgadzam się z tobą. Ciekaw tylko jestem ile faktycznie z tych miejsc to tzw. zamieszkałe osiedla, a ile z nich to np. właśnie jakieś słupy, tablice na rozstajach dróg, ewentualnie "drzewa pocztowego" (nie pamiętam jak dokładnie nazywano w sadze takie "miejsce")
 
Nałożyłem miejscowości, które Geralt mijał w "Krwi elfów" podczas rejsu okrętem Kompanii.


A więc: kursuje od Piany do Novigradu - tak więc Pianę umieszczam na krańcu mapy. Kształt brzegu wydaje się akuratny na przystań.

Jakiś czas później mija Żurawią Kępę. Podejrzewam, że duża nie jest, bo zdążyli ją minąć w trakcie czytania listu od Ciri. Kępa to inaczej wyspa rzeczna.

Po minięciu Kępy krypa mija redański galeas i aedirńską galerę, płynące w kierunku Piany lub Białego Mostu. Biały Most więc musi znajdować się stanowczo dalej.

Przed dotarciem do Oxenfurtu, mieli się jeszcze zatrzymać w Grabowej Buchcie, w czym przeszkodzili im Temerczycy. Buchta musi się więc znajdować odrobinkę drogi przed Oxenfurtem.
 
Mam pytanie do kogoś bardziej orientującego się w świecie wiedźmina i sadze. Nie chcę mi się szukać w książce, bo nie pamiętam gdzie to czytałem, ale kojarzy mi się jakieś miejsce w którym spotykali się zarówno ludzie jak i elfy i krasnoludy wyzbywając się w tym miejscu nienawiści rasowej. Co to było za miejsce? I czy jest szansa, że pojawi się w grze biorąc pod uwagę mapę? Czy to nie był przypadkiem właśnie dąb Bleobherisa?
 
Mam pytanie do kogoś bardziej orientującego się w świecie wiedźmina i sadze. Nie chcę mi się szukać w książce, bo nie pamiętam gdzie to czytałem, ale kojarzy mi się jakieś miejsce w którym spotykali się zarówno ludzie jak i elfy i krasnoludy wyzbywając się w tym miejscu nienawiści rasowej. Co to było za miejsce? I czy jest szansa, że pojawi się w grze biorąc pod uwagę mapę? Czy to nie był przypadkiem właśnie dąb Bleobherisa?
Z tego co pamiętam to tak, tzn. nazwy drzewa nie pamiętam w ogóle ale tak było to pod jakimś drzewem
 
W Sadze nie było chyba określone gdzie dokładnie Bleobheris rósł. Miło byłoby ujrzeć go gdzieś na Ziemi Niczyjej :) dwa artworki sprzed roku przedstawiają stare drzewo w lesie, może to właśnie on?
 
@Rustine, to tylko artworki przecież. A nie jest dziełem przypadku że oba przedstawiają stare drzewo wyglądające jak dąb. No, chyba że to drzewo wisielców, ale wówczas wizja artysty kłóciłaby się jeszcze bardziej z tym co dostaliśmy w grze :p
 
@Rustine Ale ja mówię o innych artworkach chyba.. Sory że nie wstawię, piszę z telefonu. Mam na myśli nie te ponure panoramy ZN tylko mały artwork z zielonym liściastych lasem i dębem na skarpie oraz taki przedstawiający las z pokrzywionym drzewem na środku, cały w odcieniach szarości.
 
Top Bottom