Wiedźmin 3: Dziki Gon

+
https://www.youtube.com/watch?v=z86B-_-0cbs#t=94
Tutaj mówią ze silnik jest co chwile aktualizowany, więc wasze wytykanie błędów jest bez sensu
EDIT: @Qyzu' jak to nic nie wnosi do tematu wytykania błędów? jest trailer i wy w nim wytykacie błędy, a jeśli silnik jest co chwile aktualizowany to to co wytykacie pewnie zostało już dawno naprawione i tylko robicie spam tym wytykaniem błędów

Dokładnie tutaj to widziałem, ale też była o tym mowa w jakimś artykule. Nie obchodzi mnie co oni myslą o Batmanie. Ważne, że się ze mną zgadzają, bo ja na też uważam, że wcześniej, na przykład na trailerze VGX gra wyglądała znacznie lepiej niż teraz.
Bardzo ciekawe bo kiedyś czytałem że trailer z VGX chodził jeszcze na silniku z dx9... jeśli to prawda to gra wg was na dx 9 wyglądała lepiej niż teraz na dx11...
 
Last edited:
https://www.youtube.com/watch?v=0Emytz5AnLc&list=UUPeOVvj3F5bp-r1oJrAqraQ Prosze podlinkuję za niego :). Informacja o tym, że grafika lepsza była rok temu jest ok. 1.58. Poza tym ci panowie twierdzą, że Batman: AK jest o ligę wyżej graficznie od W3.
Dokładnie tutaj to widziałem, ale też była o tym mowa w jakimś artykule. Nie obchodzi mnie co oni myslą o Batmanie. Ważne, że się ze mną zgadzają, bo ja na też uważam, że wcześniej, na przykład na trailerze VGX gra wyglądała znacznie lepiej niż teraz.

To, że silnik jest aktualizowany jest akurat oczywiste i nic to nie wnosi do naszego tematu wytykania błędów. A to, że gra niby ma wyglądać lepiej to jest zawsze mówione, a tak naprawdę różnie z tym wychodzi, zwłaszcza w procesie optymalizacji. Rezygnują z lepszych efektów całkowicie bezcelowo.
 
Last edited:
@Qyzu' Na VGX może i lepiej, ale na zeszłorocznym E3 gra wyglądała gorzej niż teraz (dalej świetnie, ale gorzej). Co do Batmana to tam miał być facepalm.Zaraz dorobię.
 

Guest 2686910

Guest
Rezygnują z lepszych efektów całkowicie bezcelowo.
Ja tam bym tak lekko nie podważał wiedzy i kwalifikacji developerów, którzy na temat swojej pracy i tego co tworzą wiedzą wiele więcej ode mnie.
 
Może tekstury wyglądały trochę gorzej, ale przez ogólną kolorystykę wszystkiego gra wyglądała o wiele lepiej. Teraz jest to bardziej uproszczone. Nie chcę znowu dyskusji na temat bajkowej koloystyki, ale tak to teraz wygląda, dlatego w zeszłorocznym E3 gra wyglądała lepiej.
 
Z tego co pamiętam było mówione że trailer z VGX był poprawiany.

@Kuboniusz Właśnie w tym problem że nie jestem pewien, była chyba o tym dyskusja (ach ta krótka pamięć)
 
Last edited:
mikomakjenkins said:
Ja tam bym tak lekko nie podważał wiedzy i kwalifikacji developerów, którzy na temat swojej pracy i tego co tworzą wiedzą wiele więcej ode mnie.
Ja nic nie podważam, tylko stwierdzam fakty. Gra równie dobrze mogłaby wyglądać tak jak rzekomo podrasowany trailer VGX, ale z tego rezygnują, zapewne tylko dlatego, że potrzebny by był zbyt dobry sprzęt, aby to odpalić, ale wtedy ktoś kto nie odpali tego od razu to jak kupi lepszą kartę za jakiś czas, będzie mógł wrócić do W3 z nowymi i lepszymi wrażeniami graficznymi.

kaczor112 said:
Bardzo ciekawe bo kiedyś czytałem że trailer z VGX chodził jeszcze na silniku z dx9... jeśli to prawda to gra wg was na dx 9 wyglądała lepiej niż teraz na dx11...
A to na dx 11 nie da się zrobić grafiki z Mario Bross? Bo wg mnie tak i wersja dx nie ma tu nic do rzeczy.
 
Last edited:
A to na dx 11 nie da się zrobić grafiki z Mario Bross? Bo wg mnie tak i wersja dx nie ma tu nic do rzeczy.
Powiedział co wiedział... Na dx 9 nie ma wielu bajerów upiększających gre, FUR,Tesselation, Multi-threaded Rendering, Compute Shaders. SSAO, HDAO, Post-Processing. czy inne bajery na dx 9 nie działają stąd też na VGX Geralt np nie miał takich włosów jak ma obecnie teraz. Idąc twoim tokiem myślenia wszystkie gry mogły by być nadal robione na dx9 i kolejne wersje dx nie są nikomu potrzebne...
 
Last edited:
Powiedział co wiedział... Na dx 9 nie ma wielu bajerów upiększających gre, FUR,Tesselation, Multi-threaded Rendering, Compute Shaders. SSAO, HDAO, Post-Processing. czy inne bajery na dx 9 nie działają stąd też na VGX Geralt np nie miał takich włosów jak ma obecnie teraz. Idąc twoim tokiem myślenia wszystkie gry mogły by być nadal robione na dx9 i kolejne wersje dx nie są nikomu potrzebne...
Masz złe wnioski. Gra może wyglądać generalnie gorzej na dx 11 niż na dx 9, a te kilka efektów wcale nie muszą przesądzać o ogólnym wyglądzie gry. I wcale nie przesądzają, bo uważam, że wcześniej gra wyglądała lepiej (generalnie lepiej, bo nie mówię, że wszystko było lepsze).
 
Zdaj sobie z czegoś sprawę - nie podobają Ci się kolory? Dobrze, zatem wrzuć sobie ENB i samodzielnie ustaw kolory i filtry, a nie wymuszaj wrzucenie zielonego tintu na całą grę, bo Ty uważasz to za realistyczne.
 
Zdaj sobie z czegoś sprawę - nie podobają Ci się kolory? Dobrze, zatem wrzuć sobie ENB i samodzielnie ustaw kolory i filtry, a nie wymuszaj wrzucenie zielonego tintu na całą grę, bo Ty uważasz to za realistyczne.
Tego się nie da poprawić bez ingerencji w każdy obiekt wkładany do świata gry, więc sorry, ale to jest niewykonalne.
 
Co? Jedyna różnica między E3 2013 a teraz to ten filtr. Dodatkowo możesz sobie wrzucić go osobno na wszystkie tekstury.
 
Zdaj sobie z czegoś sprawę - nie podobają Ci się kolory? Dobrze, zatem wrzuć sobie ENB i samodzielnie ustaw kolory i filtry, a nie wymuszaj wrzucenie zielonego tintu na całą grę, bo Ty uważasz to za realistyczne.

Gra to tylko gra - nie musi być super realistyczna, rzecz w tym, że porównując starą wersję i nową wersję gry tamta stara jest bardziej wyraźna, dokładniejsza, bardziej szczegółowa, przyszarzano. Najlepiej widać to na przykładzie mostu w Novigradzie - stary render to "wow, ogień", a ten nowy "hmm no ładny", tak jakby czegoś brakowało.
 
Gra to tylko gra - nie musi być super realistyczna, rzecz w tym, że porównując starą wersję i nową wersję gry tamta stara jest bardziej wyraźna, dokładniejsza, bardziej szczegółowa, przyszarzano. Najlepiej widać to na przykładzie mostu w Novigradzie - stary render to "wow, ogień", a ten nowy "hmm no ładny", tak jakby czegoś brakowało.
Bo to nie tylko kwestia kolorów ale i wszystkich tekstur i ich szczegółowości oraz designu.
 
Co jak co, ale już design się nie zmienił, a tekstury to raczej na lepsze.

Otóż to. Przecież gra wygląda pięknie, nie kwestionuję tego tylko uleciała jakaś taka wyrazistość, szczegółowość, nie wiem jak to nazwać, a może to po prostu wina tej niebieskiej poświaty, kto wie. Bo chyba wszyscy się zgadzamy, że na starym "renderze" na moście było "wow", a na nowym "renderze" na gameplay'u przy moście "wow" nie było :wat:
 
W sumie to szkoda, że W3 nie będzie obsługiwał DX9 (chyba, że się mylę). Na tym trailerze E3 2013 gra nawet na DX9 wyglądała nieźle a dzięki temu wymagania mogłyby być ciut niższe.
 
Okolice obok mostu wyglądają inaczej, chociażby nie ma drzewa, są inne budynki itd. więc projekt się jak widać zmienia. I nie tylko projekt otoczenia ale i pojedynczych tekstur, bo to nie tylko kwestia kolorystyki i filtrów, ale generalnie wyglądu. Wszystko jest malowane z mniejszą szczegołowością. W sumie zamiast inny design lepiej po prostu powiedzieć downgrade.

fanktoy said:
Bo chyba wszyscy się zgadzamy, że na starym "renderze" na moście było "wow", a na nowym "renderze" na gameplay'u przy moście "wow" nie było
Mało kto się z tym zgadza tak naprawdę. Ja jestem osobą jedną z nielicznych. Inni chyba się nie chcą do tego przyznać, bo aż dziwne, że nie zauważają downgrade'u.
 
Top Bottom