Ekranizacja Sagi - czy za drugim razem będzie lepiej? (Hollywood, Platige Films, Netflix)

+
Status
Not open for further replies.

Guest 3669645

Guest
Tia. Mogliby zrobić konkurs dla fanów -Kto wygra, będzie mógł spędzić jeden dzień na planie obserwując pracę ekipy filmowej oraz jako statysta wcielić się w postać krzaka w Brokilonie :p

Ach, jak ja kocham kino.
 
Last edited by a moderator:
"Krew elfów"... czyta się doskonale, ale na duży ekran się nie nadaje. Chyba, że dołożyć akcję z "Czasu pogardy" i zakończyć puczem na Thanedd.

Może Sezon?
 
Eee taam to nawet to nawet nie chodzi o konkurs dla fanów. Niech mówią kiedy casting do ról drugoplanowych a sale będą pękać w szwach.


Najbardziej intrygujące pytanie to czy film będzie w całości "polski". (A nie, nie daj Melitele tylko dubbing.)
 
Last edited:
Delikatnie mówiąc jestem mocno sceptyczny co do tego projektu. Preferowałbym serial animowany. Platige zrobiłoby go na prawdę dobrze. Film pełnometrażowy, ciężko zrobić dobrze. Konieczne są duże nakłady finansowe, trochę doświadczenia, a na tym pola ekspertami Platige nie jest. Polscy aktorzy? Nie sądzę, finansowo nie trzyma się to kupy. Być może będzie to coś w rodzaju 300.
 
Chyba, że dołożyć akcję z "Czasu pogardy" i zakończyć puczem na Thanedd.

Nadaje się nadaje. Nikt chyba nie myśli o wiernej adaptacji i zakończenie historii akcją w Garstangu to rzecz raczej oczywista.

Może Sezon?

Lepiej nie brać się za ekranizację Sagi zaczynając od jej najsłabszego ogniwa.

Swoją drogą, jak zaczynam myśleć o polskiej obsadzie mogącej obstawić główne role, to mam wielka czarną pustkę w głowie. Niesmak po ostatniej ekranizacji jest chyba wciąż zbyt świeży. Mimo to, patrzac na nasze podwórko w roli Geralta ironicznie nie widzę nikogo poza Borchem Trzy Kawki.
 
Last edited:
Ja bym to widział na wzór spotów z okazji rocznicy Bitwy pod Grunwaldem autorstwa PI, czyli połączenie gry aktorskiej z masą efektów specjalnych.
 
Ja obstawiam brytyjskich/amerykańskich/anglojęzycznych aktorów.

Ja bym chętnie widział współpracę z CDPR i crowdfunding. Chętnie bym zakupił gadżety, film na BR, edycje kolekcjonerską, etc. Myślę, że mogłoby tak wpaść 3-4 mln zł (w skali świata).
 
Pewnie masz rację ,że będzie to anglojęzyczna wersja. Ja i tak poszedłbym na casting do roli jąkającego się wieśniaka ze słowiańskim akcentem :D
 
Z pierwszego filmu do przeniesienia nadaje się jedynie Andrzej Chyra jako Borch Trzy Kawki.

PS Platige Image dodali okładkę "Ostatniego życzenia" jako grafikę do wiadomości, więc to może jest trop jeśli chodzi na czym konkretnie (opowiadania czy saga) mogliby się opierać.
 
Last edited:

Guest 3669645

Guest
Również obstawiam anglojęzyczną wersję. Co prawda film straci na tym troszkę oryginalnego klimatu, ale kit z tym -Jako fan pragnę by dobry film o wiedźminie trafił do wszystkich na świecie.

Ja bym chętnie widział współpracę z CDPR i crowdfunding
Współpraca z CDPR jest nawet całkiem prawdopodobna. Z crowdfundingiem gorzej, bo ile max można zebrać na taki kickstarterze? Starczyłoby co najwyżej na kawę dla ekipy filmowej. Taka produkcja, zakładając że będzie technicznie z najwyższej półki, kosztować będzie kilkadziesiąt milionów.
 
Wiesz, The Veronica Mars Movie Project zebrał na KS 5,7mln dolarów = 17mln zł. Starczyłoby na dużo kawy ;) Nie mówię o zdobyciu pełnego finansowania tam, ale wsparciu produkcji.
 
Jeśli produkcja anglojęzyczna to może coś w konwencji "Pianisty", do części obsady zaangażować polskich aktorów.
 
astral55: To moim zdaniem najlepsze rozwiązanie.

W ogóle przypadek The Veronica Mars Movie Project jest ciekawy.

Na samych koszulkach zrobili autorzy prawie 1mln zł przychodu.
 
View attachment 5498

View attachment 5499

Trond Espen Seim
Perfekcyjny Geralt z W1. Redzi musieli się zapatrzeć w tego aktora przy produkcji Jedynki, bo jak na moje oko, wiedzmin wygląda kropka w kropke jak Trond. Możecie tego aktora zobaczyć w niezłym serialu kryminalnym Instynkt wilka (nomen omen ;) ;) Gra bardzo dobrze, swietnie tez mowi po angielsku, co nie dziwi, w końcu to Norweg. Jak dla mnie, poki co, nie ma lepszego kandydata.

View attachment 5497
 

Attachments

  • geralt.jpg
    geralt.jpg
    4.8 KB · Views: 36
Last edited:

Guest 3669645

Guest
Jeśli będą pracować z CDPR to może też z WB?
Raczej w to wątpię, bo pewnie już by było coś wiadomo i nie szukano by dofinansowań tutaj. Ale byłoby całkiem fajnie, nie powiem.

WB na pewno nie dałoby zielonego światła takiemu projektowi w Ameryce -Za duże ryzyko, za duży budżet, za wysokie PG. Ale w Polsce produkcja będzie spooooro tańsza. Zobaczymy jak to będzie.
 
Wiecie co, jak dla mnie potwierdzenie informacji o wiedźmińskim filmie autorstwa Bagińskiego, to zdecydowanie najlepszy nius dnia :)
Oczywiście, wolałbym produkcję po polsku, ale jeśli będzie tylko po anglikowemu to też płakał nie będę! Zresztą, osobiście nie cenię najwyżej kunsztu większości polskich aktorów, więc produkcję opartą na zagranicznych tez biorę w ciemno. Głęboko wierzę, że Bagiński i spółka nie odwalą fuszerki i w końcu doczekamy się filmu na jaki proza Andrzeja Sapkowskiego zasługuje od lat! Osobiście ciesze się też, że fabuła ma być oparta na wydarzeniach znanych z kart książek, a nie tej growej. Przy całej sympatii dla Redów i wykreowanej przez nich historii, to jeszcze nie ten poziom co AS (choć może Dziki Gon pozytywnie mnie pod tym względem zaskoczy).

I jeszcze jedna rzecz, wcale nie obraziłbym się, gdyby okazało się, że film nie będzie aktorski, a w całości wyrenderowany na komputerze. Myślę, ze przy tak wysokim poziomie jakości animacji (znanym choćby z trailerów) i tak oglądałoby się świetnie!
Cóż, pozostaje czekać (i to pewnie całkiem nie krótko...)!
That just made my day! :cheers:

Edit: A co do statystowania, to ja chętnie mógłbym zagrać choćby i ten wspomniany krzak w Brokilonie, pewnie nawet charakteryzacji wiele by nie było trzeba! ;)
 
Last edited:
Raczej w to wątpię, bo pewnie już by było coś wiadomo i nie szukano by dofinansowań tutaj.

To tak nie działa. Jest kasa do wzięcia to biorą. TW3 też powstaje za kasę z UE, a przecież nie jest im to potrzebne do tego, żeby grę wydać.
 
Status
Not open for further replies.
Top Bottom