Wiedźmin 3: świat

+
No i rzeczywiście małe się to miasto wydaje ; /
Może REDzi wliczali do miasta także okoliczne wody, albo wsie?

Całą trasę pełnym galopem? No miejże litość dla Płotki...
REDzi zawsze tak mówią, więc nie wiem co w tym dziwnego :p
No i faktycznie, nie wiadomo czy mają na myśli ciągły galop na czitach, czy biorą pod uwagę zmęczenie Płotki.
 
Czułem, że po przejeździe przez jedną uliczkę zacznie się narzekanie, że miasto jest za małe. A są trzy wyspy (wliczam tę świątynną), które wydają się ogromne!
Popatrz jak długo jechał przez tę odległość, a tu jeszcze poboczne uliczki.
 

Guest 3669645

Guest
Hm. No właśnie jechał około dwóch minut truchtem (czasem tylko przyspieszył na parę sekund) od jednej bramy do drugiej, jak zaznaczył maritimus.

Nie żebym narzekał, bo mnie taka wielkość zadowala. Tylko po tych zapowiedziach spodziewałem się jednak czegoś bardziej imponującego, a przynajmniej mniej "spakowanego" w mały obszar.

Obejrzałem jeszcze raz parę gameplayów z W1 z całej Wyzimy i Novigrad wydaje mi się max. 1,5 raza większy.
 
Last edited by a moderator:
Oprócz miasta mieli również resztę świata. A moim zdaniem mogą wywiązać się z obietnic, że to największe miasto w RPG.
 

Attachments

  • ESRB_The_Witcher_3_Wild_Hunt_-_35min_gameplay_demo.mp4_snapshot_03.00_[2014.08.21_23.18.55].jpg
    ESRB_The_Witcher_3_Wild_Hunt_-_35min_gameplay_demo.mp4_snapshot_03.00_[2014.08.21_23.18.55].jpg
    98.2 KB · Views: 38
  • tjWuKWR - Kopia.jpg
    tjWuKWR - Kopia.jpg
    87.4 KB · Views: 43

Guest 3669645

Guest
@''-''MOORWEN''-'' Tyle że gdy Geralt wychodzi przez bramę to jeszcze jest sporo gruntu, dopiero później mamy most. Ikona wilka znajduje się po jego drugiej stronie. Ten strumyk może być po prostu niewidoczny na mapie.
 
Last edited by a moderator:
@''-''MOORWEN''-'' Tyle że gdy Geralt wychodzi przez bramę to jeszcze jest sporo gruntu, dopiero później mamy most. Ikona wilka znajduje się po jego drugiej stronie.
Na pewno nie jest tak jak mówi maritimus. Z jego novigradu winika, że zaraz za bramą mamy rzeke, a jak widać jest kawałek dalej. Dlatego wprowadzam poprawkę. Myślę, że mury miasta znajdują się pośrodku wyspy. Coś w ten deseń
View attachment 5502
 

Attachments

  • tjWuKWR - Kopia.jpg
    tjWuKWR - Kopia.jpg
    88.3 KB · Views: 42
Minimapka w ogóle nie pokrywa się z tym co widzimy na ekranie. Na drugim screenie widzimy rzeke przed sobą, a na minimapce już za nami. Może to szare ''coś'' na MM to nie rzeka a mur miasta ?
 
Minimapka w ogóle nie pokrywa się z tym co widzimy na ekranie. Na drógim screenie widzimy rzeke przed sobą, a na minimapce już za nami. Może to szare ''coś'' na MM to nie rzeka a mur miasta ?
Oczywiście, że się pokrywa. To szare to woda. Po prostu myślisz, że brama nie jest nad rzeką, ale jest, tak wynika z minimapy oraz mapy głównej.
Na drugim screenie z obydwu stron widać rzekę.
 
Nie macie racji. Wszystkie 4 wyspy to teren Novigradu
Spójrz na minimapę w odpowiednich momentach.



Tutaj zaś widać perspektywę na basztę (?) stojącą nad wschodnim ujściem "poziomego" kanału.



@''-''MOORWEN''-''Ten strumyk może być po prostu niewidoczny na mapie.
Ano właśnie nie jest. Zresztą to zwykły rynsztok, a nie żaden strumyk.

Zwróćcie uwagę na minimapę, podgrodzie definitywnie jest wyspą, a przy bramie są widoczne również na mapie charakterystyczne brzegi.
Podgrodzie: http://i.imgur.com/sw6K35l.png
O, tutaj świetnie widać że czwarta wyspa jest poza murami.

Nadal nie mam racji? :p
 
Last edited:
Nie znam się na koniach, ale rzuciłem okiem tam i tu. Stęp, kłus, galop i cwał to przede wszystkim nazwy kroków, które jeszcze nie mówią wszystkiego o prędkości konia. Ten sam koń w kłusie może osiągać różne prędkości, tak samo w galopie. Ponoć średnia prędkość w kłusie to jakieś 10-15 km/h, a w galopie 25-30 km/h. To średnie wartości, bo tak naprawdę rozpiętość prędkości w kłusie i galopie jest dość duża. Cwał jest najszybszy i może to być ze 40 km/h.

Na filmiku Płotka pomyka kłusem i czasem galopem. Jeśli założyć, że jest to 10 km/h, to od bramy do gospody pokonuje jakieś 236 metrów. Część drogi pokonuje jednak galopem, który ewidentnie jest szybszy. Czy można założyć, że średnia prędkość wynosiła 15 km/h? Jeśli tak, to pokonany dystans od bramy do gospody wynosi jakieś 354 metry. Rozbieżności zależnie od założeń są spore. :) Przydałby się jakiś punkt odniesienia. :) Na siłę, gdyby się komuś chciało, można by wyliczyć rzeczywistą prędkość Płotki.

Jeszcze pozostaje pytanie, czy ten galop z gameplaya, to najszybszy chód konia w grze, czy jest jeszcze dostępny jakiś wyciągnięty galop, a może nawet cwał?
 
Last edited:
No i widać, że to tylko jedna ulica, jedna dzielnica. A że krótko się jedzie? W średniowieczu przecie miasta były sporo bardziej zwartej konstrukcji. A poza tym, oczekiwaliście Paryża z Unity w grze z otwartym światem?

Ja bym jedynie dodał jednak jeszcze parę kamieniczek dookoła miasta, i to nie tylko na wyspie z podgrodziem.
 
A ja bym dodał jeszcze z dwie takie wyspy jak ta po środku, no ale nie można mieć wszystkiego :cheers:
 
Po co wyspy, jak wokoło pełno obszarów do zabudowy? Ta wysepka na południe szczególnie wygląda na sporą. :p
 
Wielkość Novigradu jest odpowiednia do reszty świata. Skoro świat jest przeskalowany, to miasto też musi być. Jakieś proporcje powinny być zachowane.

Zmierzyłem czas w jakim Płotka pokonała odcinek od bramy/rzeki do zakrętu. Przeliczyłem to później na długość tej krętej drogi, do miejsca z Johnnym pokazaną przez REDów i wyszło, że z taką prędkością Płotka pokona tę drogę w 15 -18 minut. Myślę, że pełną prędkością pokonałaby to w mniej niż 10 minut.Te wielkości podawane przez REDów ;)

Dodam jeszcze, że jeśli założyć, że prosty odcinek od miejsca w którym znajduje się Geralt, do miejsca z Johnnym, to 1 jednostka, to:
- Zaznaczona na mapie droga łącząca te punkty wynosi 1,77
- Długość całej mapy (tej z narysowaną drogą) w pionie wynosi 1,37
- Szerokość całej mapy (tej z narysowaną drogą) wynosi 1,47

Odnosi się to do tej mapy:
 
Top Bottom