Wiedźmin 3: Dziki Gon - Pytania i odpowiedzi

+
Ale te gnomiątka... w banku chociaż kilka :( I ten Percival. Może jednak?

Ja jestem jeszcze ciekaw, czy będą przedstawiciele płci żeńskiej rasy krasnoludzkiej oraz hobbiciej, oraz dzieci tychże ras jak i elfów.

E: @domidawi jak możesz? A wiadomości do banku to kto dostarczał? ;(
 
Last edited:
Oj tam gnomy. Akcja ma się toczyć w Novigradzie nie w Mahakamie, a wydaje mi się że w sadze nawet pada stwierdzenie że poza masywem raczej się ich nie widuje. Mimo wszystko mam nadzieję że Percivala będzie można spotkać.


E: @P ATROL może i racja, o tym nie pomyślałem. Ale trzeba też wziąć pod uwagę że wiele rzeczy od tamtego czasu się stało. Pogromy, powstania i otwarta wojna nieludzi z ludzmi właśnie. Tym samym nie byłby całkowicie pewien czy "ludzie" pozwolili by Percivalowi żyć w Novigradzie.
 
Last edited:
:< A tak bardzo chciałem spotkać Percivala i Feldmarszałka Dudę. Jest w ogóle jakiś powód, dla którego ta rasa nie pojawi się w W3?
 
Przecież w Novigradzie gnomów było od gnoma. Od groma, znaczy się. Te małe roznosiły przesyłki, te nieco większe prowadziły zakłady jubilerskie.
 
"Mówiąc ogólnie im wyższy poziom mikstury, tym większa jej moc, będzie bardziej efektowna i wpłynie na Geralta na różne sposoby"
@Marcin Momot Czy te "różne sposoby" to również zmiany na twarzy Geralta?
 
Niektórzy to chyba mają jakiś fetysz gnomów :p

@Marcin Momot, jak się ma przykład z pytania trzeciego do odpowiedzi na pytanie pierwsze? Widzę w oddali dym unoszący się nad wioską, jeśli podjadę to zobaczę, że zbóje palą, gwałcą i rabują i będę mógł im przeszkodzić. Co jednak jeśli nie przeszkodzę? Albo w ogóle nie podjadę? Zbóje spalą co jest do spalenia, zgwałcą kogo się da i ukradną wszystko co zdołają unieść i kiedy ponownie zawitam w te rejony to zastanę zgliszcza czy może ten dym będzie się unosił na wioską w nieskończoność sugerując, że dzieje się tam coś interesującego?

A co do mechanizmów powiązanych z jedzeniem, liczę na (przynajmniej opcjonalną) konieczność odżywiania się ;)
 
Last edited:
Niektórzy to chyba mają jakiś fetysz gnomów :p

@Marcin Momot, jak się ma przykład z pytania trzeciego do odpowiedzi na pytanie pierwsze? Widzę w oddali dym unoszący się nad wioską, jeśli podjadę to zobaczę, że zbóje palą, gwałcą i rabują i będę mógł im przeszkodzić. Co jednak jeśli nie przeszkodzę? Albo w ogóle nie podjadę? Zbóje spalą co jest do spalenia, zgwałcą kogo się da i ukradną wszystko co zdołają unieść i kiedy ponownie zawitam w te rejony to zastanę zgliszcza czy może ten dym będzie się unosił na wioską w nieskończoność sugerując, że dzieje się tam coś interesującego?
Pal licho z wioską, pytaj o młyn!
 
@HuntMocy też mnie to ciekawi.

Z moich domysłów wynika, że nie będzie jakiegoś czasu na wykonanie zadania, ale jeśli ominiesz płonący młyn/wioskę, to po ptokach :p
 
Tak się zastanawiam, czy tak trudno oznajmić konkretnie i precyzjnie - "Geralt nie będzie walczył bronią przeciwników/ skradał się bo: nie potrafimy tego zrobić/nie chcemy tego zrobić/jest to głupie/nie mamy ochoty tego robić/jest to technicznie niewykonalne/jest to niepoprawne politycznie (itp. itd. niepotrzebne skreślić)? Zamiast tego słyszę dyżurny uniwersalny argument, poręczny w każdej sytuacji - "Pamiętajcie kochani, że Geralt jest mistrzem miecza"..... więc nie będzie robił tego i owego czego akurat nie chcemy/nie potrafimy wykonać. Ot, taki z niego konserwatysta-specjalista, macha tylko swoim mieczem i turla się od święta. Warto odświeżyć sobie źródła (w których jako żywo stoi, że wiedźmin może walczyć nawet kijem od miotły a umiejętność cichego poruszania się to wręcz jeden z wiedźmińskich atrybutów) i powiedzieć tak: "mimo, iż Geralt robił to i to, mógł tamto, a słynął z tego i owego, to w naszej grze z takich a takich powodów robił tego nie będzie". Mniej marketingowych gładkich sloganów w przekazie dla międzynarodowego klienta i będzie dobrze. A na grę nie mogę się już doczekać.
 
@ajdak

też zdziwiło mnie brak skradania się i cichego zabójstwa, tym bardziej że ta mechanika była zaimplementowana w drugiej części. szkoda.

A co do gnomów: założę się że jeśli faktycznie nie będzie gnomów, to spotkamy się z Easter Eagiem, (Np. w Novigradzie w jakiejś ciasnej uliczce będzie budynek do którego nei będzie można wejsć, a na drzwaich wisieć będzie tabliczka z napisem: "Zaraz wracam, jestem w warzywniaku za rogiem. Percival" :D
 
@ajdak

Zupełnie Cię nie rozumiem.
Czy nie uważasz, że stwierdzenie: "Pamiętajcie kochani, że Geralt jest mistrzem miecza..." nie jest powodem, dla którego nie będzie mógł używać kijów od miotły i innych śmiercionośnych broni?

Geralt nie będzie walczył bronią przeciwników/ skradał się bo: nie potrafimy tego zrobić/nie chcemy tego zrobić/jest to głupie/nie mamy ochoty tego robić/jest to technicznie niewykonalne/jest to niepoprawne politycznie

Redzi podali dokładnie tą samą odpowiedź, tylko bardziej ją rozbudowali i uzasadnili :p>
 
Geralt to nie jest asasyn. Dlatego nie będzie skakał po dachach (chociaż szkoda, że nie - fajnie byłoby zrobić jak podczas walki ze strzygą w intrze do jedynki) i się skradał.

Śmieszne jest to, że jak to ktoś ujął "stosują gładkie odpowiedzi", ale kiedy zapytano o gnomy to prosto z mostu walnęli "Nie". Bo tak. Bo nie chce nam się robić gnomów - chyba zaraz po ludziach najbardziej wpływowej rasy w Novigradzie :/
 
Zadumałem się też nad oczywistym zdefiniowaniem "słowiańskich" lokacji jako "ciemnych, ponurych i lekko depresyjnych" (!). Hmm...a średniowiecze to były "ciemne wieki", każdy to przecie wie, kto ukończył podstawówkę... Za to na Skellige - w radosnym klimacie kultury nordyckiej -będzie zielono, mokro, słonecznie, tanecznie i lekko postindustrialnie? Na szczęście wiem, że obrazy w grze przemówią lepiej, niż niedostatecznie giętki język może to wyrazić....
 
Geralt to nie jest asasyn. Dlatego nie będzie skakał po dachach (chociaż szkoda, że nie - fajnie byłoby zrobić jak podczas walki ze strzygą w intrze do jedynki) i się skradał.

Śmieszne jest to, że jak to ktoś ujął "stosują gładkie odpowiedzi", ale kiedy zapytano o gnomy to prosto z mostu walnęli "Nie". Bo tak. Bo nie chce nam się robić gnomów - chyba zaraz po ludziach najbardziej wpływowej rasy w Novigradzie :/

Po dachach nie będzie skakał, ale akcja z walki ze strzygą chyba będzie możliwa.
Osobiście widział bym Geralta bardziej mobilnego, i poniekąd tak jest - możemy skakać, pływać, biegać sprintem... Imo miejsce na elementy "wspinaczkowe" na wzór czegoś z Darksiders 2 byłyby mile widziane - może nie w takim natężeniu, ale zawsze.
Ale to ja, bez tego i tak będzie dobrze.

Zadumałem się też nad oczywistym zdefiniowaniem "słowiańskich" lokacji jako "ciemnych, ponurych i lekko depresyjnych" (!). Hmm...a średniowiecze to były "ciemne wieki", każdy to przecie wie, kto ukończył podstawówkę... Za to na Skellige - w radosnym klimacie kultury nordyckiej -będzie zielono, mokro, słonecznie, tanecznie i lekko postindustrialnie? Na szczęście wiem, że obrazy w grze przemówią lepiej, niż niedostatecznie giętki język może to wyrazić....

Wydaje mi się, że chodzi tu o wspominane w wywiadach połączenie stylistyki i klimatu z obu Wiedźminów - co jest czym wynika ze sposobu, w jaki to zostało opisane. Oczywiście nie znaczy to nic złego - choć sposób w jaki udzielono odpowiedzi mógł być nieco "niezgrabny", za to jasno nasuwający skojarzenia.
 
Last edited:
Śmieszne jest to, że jak to ktoś ujął "stosują gładkie odpowiedzi", ale kiedy zapytano o gnomy to prosto z mostu walnęli "Nie". Bo tak. Bo nie chce nam się robić gnomów - chyba zaraz po ludziach najbardziej wpływowej rasy w Novigradzie :/

Widzę zresztą niekonsekwencję. Niziołki dało się dodać? Dało. Dało się dodać postaci i miejsca z "Sezonu"? Dało.
Więc czemu nie będzie gnomów? Nie musi być ich dużo, niech już sobie wymyślą jakiś pogrom czy emigrację dla ułatwienia, ale chociaż Percival niech będzie!!
 
Top Bottom