Wiedźmin 3: Dyskusja na temat wymagań sprzętowych

+
Będziesz przeklinał AMD i ich świetne sterowniki.
Prosze Cie skończ o sterownikach bo teraz to nvidia i amd robią shit razem. Miałem do niedawno jeszcze mojego gtx 570 goldem sample i nawet dobrze się już go kręcić nie da i to jest problem sterowników masa osób to ma na mnóstwie kart od nvidi. Wszystko się zmienia sam zawsze byłem zdania, że nvidia robi lepiej ale teraz to już robią bo robią. Wracając do tematu cierpiących gier przez nvidie, ktoś może mi dać jakiś tytuł który ucierpiał? Obczaił bym sobie benchmarki itp.
 

Guest 2686910

Guest
Ummm, przepraszam jak uraziłem. Po prostu sparzyłem się na AMD trzy razy (znaczy w sumie - dwa razy na ATI, raz na AMD. Ale na jedno wychodzi, wszystko to Radeony), a to trzy razy za dużo jak dla mnie. Skoro wam działa jak należy, to spoko. Szczęścia życzę.
 
Ummm, przepraszam jak uraziłem. Po prostu sparzyłem się na AMD trzy razy (znaczy w sumie - dwa razy na ATI, raz na AMD. Ale na jedno wychodzi, wszystko to Radeony), a to trzy razy za dużo jak dla mnie. Skoro wam działa jak należy, to spoko. Szczęścia życzę.
Nie no smutne jest ,że są takie problemy ze sterami na obydwu stronach barykady , aczkolwiek jak na razie też wszystko mi na amd chula, a byłem bardzo sceptyczny miałem brać 770 ale okazyjnie wyszło mnie jeszcze taniej za radka pomyślałem jak się sparzę to zakupie 770 ale nie narzekam. te życzenia to taka ironia tak? Dzięki wielkie nie trzeba.
 

Guest 2686910

Guest
Nie no smutne jest ,że są takie problemy ze sterami na obydwu stronach barykady , aczkolwiek jak na razie też wszystko mi na amd chula, a byłem bardzo sceptyczny miałem brać 770 ale okazyjnie wyszło mnie jeszcze taniej za radka pomyślałem jak się sparzę to zakupie 770 ale nie narzekam. te życzenia to taka ironia tak? Dzięki wielkie nie trzeba.
Nie, nie ironia. Czemu miałbym życzyć komukolwiek zmarnowania kupy pieniędzy?
Widać trzeba używać emotikonów więcej, bo wypowiedzi tracą kontekst.
 
Prosze Cie skończ o sterownikach bo teraz to nvidia i amd robią shit razem. Miałem do niedawno jeszcze mojego gtx 570 goldem sample i nawet dobrze się już go kręcić nie da i to jest problem sterowników masa osób to ma na mnóstwie kart od nvidi. Wszystko się zmienia sam zawsze byłem zdania, że nvidia robi lepiej ale teraz to już robią bo robią. Wracając do tematu cierpiących gier przez nvidie, ktoś może mi dać jakiś tytuł który ucierpiał? Obczaił bym sobie benchmarki itp.

Proszę :)
http://pclab.pl/art54553-3.html - Splinter Cell
http://pclab.pl/art51968-7.html - AC III
W tych dwóch grach najbardziej to widać....
@Tygrysia Maska Dzięki ale już to widziałem. Ja również jestem posiadaczem karty amd (hd 7770) i nie miałem problemów jako takich z sterownikami. Jedynym problemem który miałem to było to że w pewnej grze nagle potrafiło mi się wszystko zawiesić i tylko restart pomagał. Ale ty były wtedy beta. Po miesiącu wydali pełne i już problemu nie było. Nvidia ma to do siebie, że w niektórych grach lepiej wykorzystuje HT od procesorów Intela i czasem możemy dostać trochę więcej klatek. W zależności od procesora to tak 5-10 fps. Dobrze to widać w takim Watch dogs.
 
@Koman
Już nie mówiąc o Watch_Dogs gdzie dla dużej części czerwonych graczy gra ta była po prostu niegrywalna, mimo dobrego sprzętu. Można mieć tylko nadzieję, że Redzi tego nie spieprzą.
 
Watch dogs to jest akurar killer dla jednych jaki i drugich posiadaczy kart graficznych. Ktos kiedys od ubi powiedzial cos w stylu : "Po co optymalizowac gry skoro mozna w pc wymienic sprzet". Mamy teraz tego wyniki. Na szczescie CD Projekt to nie ubi wiec troche wiecej wiary :)
 
@Koman
Przykładowy artykuł, który może Ci wi ele wyjaśnić.
http://www.purepc.pl/karty_graficzne/jaka_karte_graficzna_wybrac_srednia_wydajnosc_i_ranking_cen
A bajeczki o sterownikach sobie darujcie. Jestem użytkownikiem AMD i sobie chwalę. Fakt jest jednak taki, że przy składaniu drogiego kompa już góruje nVidia.
To zależy jak drogiego :p Aktualnie R9 290 jest tańsze o 400zł a tak samo wydajne jak gtx 780 Jedyne co zyskasz wybierając Nv to max 50W,a w dodatku będziesz miał o 1gb vRAMu mniej :).
 
Ja mam tak samo od dnia premiery z r9 280x nigdy nie miałem problemów z kartą poza jednym wypadkiem kiedy któreś sterowniki beta z mantle obniżyły mi zegary karty na rdzeniu, ale kilka dni później weszły nowe stery i już od tamtej pory jest ok, a cały czas jadę na sterownikach beta i nic się nie dzieje
 
W tych dwóch grach najbardziej to widać....

I każda z tych (trzech) gier to dziwnym trafem Ubi, które współpracuje z zielonymi. Przypad... Ekhem.

A wyniki na labie często wyraźnie różnią się od tych prezentowanych na innych portalach.
I w zasadzie zawsze na korzyść jednej ekipy, także tego...
Oczywiście w pierwszych dniach zieloni wypadali lepiej (tak samo było z Metro 2033), ale nie zapominajmy, że mieli do gry dostęp praktycznie cały okres produkcji.
Szybko jednak konkurencja wypuściła stery i...

http://www.purepc.pl/karty_graficzn...amd_radeon_r9_280x_r9_270x_i_r7_260x?page=0,7
http://www.purepc.pl/karty_graficzn...e_test_kart_graficznych_i_procesorow?page=0,5
http://www.purepc.pl/karty_graficzn...o_metro_last_light_test_amd_i_nvidia?page=0,4

Oczywiście problemy się zdarzają i to bez względu na producenta. Mi na przykład, w 2003, trafiły się dwa wadliwe GF Ti 4200 pod rząd.
Wtedy właśnie, poirytowany tym faktem, przerzuciłem się na czerwonych i jakoś tak zostało, choć faktycznie stery mieli marne, ale z czasem znacząco się poprawili.
Niestety, od czasu wprowadzenia mantle znowuż jest kapkę słabiej ze sterami pod DX, ale i Nvidia dobre odsłony przeplata mniej udanymi.
Jak dla mnie na jedno wychodzi.
Nvidia ma przewagę, ale dopiero w absolutnym topie high endu, gdzie ich GTX 780/780Ti są ogółem wydajniejsze i bardziej oszczędne.
Ale do poziomu R9 280X/GTX 770 mamy remis.

Także wybierając gpu pod W3 należy kierować się przede wszystkim jednym czynnikiem, stosunkiem wydajności do ceny.
 
Last edited:
Te znaczki nVidii bądź AMD przed wejściem do menu to częściej więcej strachu robią chyba niż to warte i tyle.
Mój HD6850 też się ich wystraszył w dwójce, uciągnął na praktycznie maksie bez ubersamplingu, więc to już raczej tylko w gestii twórcy czy oleje drugą stronę czy nie.
Teraz jestem tylko ciekaw jak uciągnę tym W3, średnio-niskie? Marzenie heh.
 
Akurat jak jest gra optymalizowana pod AMD to takiej tragedii dla konkurencji nie ma, i ogólnej optymalizacyjnej kaszanki jak spod znaku it's meant to be played.
Niestety ale gry robione we współpracy z zielonymi mają na ogół słabszą optymalizacje niż niż gry pod czerwonych.
Akurat na nieszczęście Nvidii wybrali sobie marnego partnera w grach na PC bo większość ich partnerskich gier ostatnio jest od Ubi.
Jedyny wyjątek w ostatnich latach to był Far Cry 3 (pod AMD) i jakoś nie był najgorzej zoptymalizowany, jak na dzisiejsze standardy Ubisoftu było w porządku.
CDPR nie zrobi chyba wała wszystkim posiadaczom AMD i gra nie będzie chodzić jak AC III czy IV a bardziej jak Metro Last Light gdzie wyniki były dosyć uczciwe.
 
Last edited:
Te znaczki nVidii bądź AMD przed wejściem do menu to częściej więcej strachu robią chyba niż to warte i tyle.
Mój HD6850 też się ich wystraszył w dwójce, uciągnął na praktycznie maksie bez ubersamplingu, więc to już raczej tylko w gestii twórcy czy oleje drugą stronę czy nie.
Teraz jestem tylko ciekaw jak uciągnę tym W3, średnio-niskie? Marzenie heh.

r9 270/7870/7870 xt powinien sobie poradzić, zwłaszcza że 7870 używane można dostać za 400 zł
 
Witam. Mam pytanko bo nie daje mi to spokoju już od dłuższego czasu. Specem w kompach nie jestem wolę konsole jednak 3 chciałem kupić i zagrać na PC tak jak dwie poprzednie części. Pytanie do obeznanych czy jestem w stanie zmodernizować kompa by mi 3 plus minus ruszyła czy lepiej kupić nowy komp:

Moj komputer:

Procesor AMD Phenom II x4 840 Socket AM3
Płyta główna Gigabyte GA-MA770T-UD3 AM3
Pamięć 4 GB DDR3 Pc1333
Grafa - Geforce GTX 550 Ti - 1GB

I teraz moje pytanie oczywiście mogę dokupić pamięci i zmienić kartę na lepszą ale czy procek i płyta udźwignąłby wieśka 3. Wiem, że jeszcze nie ma podanych wymagań ale tak liczę jakbyście coś mi doradzili czy już zbierać kasę na nowego czy to ma sens. A jak już kupować nowy to I5 czy I7? Z góry dzięki za każde info. Kompa kupuję tylko po Wieśka 3 bo tak bym w ogóle nie zmieniał...
 
W jakiej grasz rozdzielczosci ? Jakie ustawienia Cie zadawalaja ? I na jakich chodzil ci Wiedzmin 2. Jesli grasz w nizszej rozdzielczosci niz 1600x900 to z ta karta graficzna pewnie bedzie ok. Nie wiem jak z procem. Jest on juz troche stary... Jesli chcesz to mozesz oszczedzac juz troche kasy. Zawsze moze sie okazac ze jednak twoj sprzet w dniu premiery osiagnie calkiem zadowalajacy fps a wtedy zaoszczedzona kase przeznaczysz na cos innego :) Jesli mialbys zmienjac procesor to i5 bylby dobrym pomyslem ale wtedy to juz plyte glowna trzeba rowniez wymienic.
 

Guest 2686910

Guest
Witam. Mam pytanko bo nie daje mi to spokoju już od dłuższego czasu. Specem w kompach nie jestem wolę konsole jednak 3 chciałem kupić i zagrać na PC tak jak dwie poprzednie części. Pytanie do obeznanych czy jestem w stanie zmodernizować kompa by mi 3 plus minus ruszyła czy lepiej kupić nowy komp:

Moj komputer:

Procesor AMD Phenom II x4 840 Socket AM3
Płyta główna Gigabyte GA-MA770T-UD3 AM3
Pamięć 4 GB DDR3 Pc1333
Grafa - Geforce GTX 550 Ti - 1GB

I teraz moje pytanie oczywiście mogę dokupić pamięci i zmienić kartę na lepszą ale czy procek i płyta udźwignąłby wieśka 3. Wiem, że jeszcze nie ma podanych wymagań ale tak liczę jakbyście coś mi doradzili czy już zbierać kasę na nowego czy to ma sens. A jak już kupować nowy to I5 czy I7? Z góry dzięki za każde info. Kompa kupuję tylko po Wieśka 3 bo tak bym w ogóle nie zmieniał...
Na twoim miejscu bym dodał jeszcze 4 gb ramu (tak dla przyzwoitości, a do tego większość gier ostatnio używa tak ~6 gb), procesor też już ma swoje lata, ale płyta główna jest kompatybilna z serią FX na sockecie AM3+, więc jeśli nie chcesz jej wymieniać można wziąć coś stamtąd (choć nie są to najlepsze procesory do grania - dużo lepiej wziąć porządne i5 [4670? Jeśli budżet pozwala - 4690. ). Ale najbardziej zmieniłbym grafikę - 550 ti to jest coś na poziomie gtx 460, na dzisiaj raczej słaba karta. Zastanowiłbym się na czymś w stylu gtx 660, zwłaszcza jeśli preferujesz zieloną firmę. Jeśli nie - dużo dobrego słychać o r9 270x (no, ale oczywiście jeśli portfel spuchnięty to 780 ti czy r9 290x też wystarczą :p)
 
Witam. Mam pytanko bo nie daje mi to spokoju już od dłuższego czasu. Specem w kompach nie jestem wolę konsole jednak 3 chciałem kupić i zagrać na PC tak jak dwie poprzednie części. Pytanie do obeznanych czy jestem w stanie zmodernizować kompa by mi 3 plus minus ruszyła czy lepiej kupić nowy komp:

Moj komputer:

Procesor AMD Phenom II x4 840 Socket AM3
Płyta główna Gigabyte GA-MA770T-UD3 AM3
Pamięć 4 GB DDR3 Pc1333
Grafa - Geforce GTX 550 Ti - 1GB

I teraz moje pytanie oczywiście mogę dokupić pamięci i zmienić kartę na lepszą ale czy procek i płyta udźwignąłby wieśka 3. Wiem, że jeszcze nie ma podanych wymagań ale tak liczę jakbyście coś mi doradzili czy już zbierać kasę na nowego czy to ma sens. A jak już kupować nowy to I5 czy I7? Z góry dzięki za każde info. Kompa kupuję tylko po Wieśka 3 bo tak bym w ogóle nie zmieniał...

Nie podałeś jeszcze zasilacza, a to też bardzo ważna część komputera.Ogólnie gdybym był na twoim miejscu wolałbym dozbierać kasy, sprzedać stare graty i zainwestować w kompa na Z97(chipset) i i5 który spokojnie wystarczy na parę najbliższych lat. Ale jak podaż przybliżony budżet kiedy co i jak wtedy coś doradzimy :D

A żeby swoją drogą wychodzi na to że posiadacze serii 7xx geforca bedą 2 generacje w plecy bo zieloni zamierzaja wydać odrazu serie 9xx :D
 
Top Bottom