Wiedźmin 3: Dziki Gon

+
@raison d'etre Dokładnie to miałem na myśli przywołując zdarzenie z Kenną. Zaraz po (albo przed dokładnie nie pamiętam) tamtej scenie Ciri mówi Vysogocie że "dała mi broń do ręki" albo coś w tym stylu. Więc ja rozumiem wyrzeczenie się Mocy nie jako kompletne pozbycie się kontroli nad nią a raczej możliwością jej pobierania. Dodatkowo kiedy Ciri była na pustyni zapaliła ognisko bo nie mogła znaleźć żadnej żyły wodnej a z innych żywiołów nie potrafiła czerpać. Więc Ciri "po wyrzeczeniu" może wyłącznie posługiwać się Mocą którą ktoś lub coś jej przekazało. Konik po odnalezieniu jej w czasie i przestrzeni zwyczajnie przekazuje jej swoją energię którą Ciri uzdrawia Geralta.
 
Last edited:
Skoro już jesteśmy przy tym fragmencie, to mnie zawsze zastanawiało dlaczego po uzdrowieniu Geralta, Ciri wraz z Konikiem przenieśli wiedźmina i Yennefer na Wyspę Jabłoni. Nie mogli zostać w Wiedźminlandzie? Chyba że Ciri miała dość Loży i podobnych kłopotów, więc postanowiła uciec ze swojego świata.
 
Skoro już jesteśmy przy tym fragmencie, to mnie zawsze zastanawiało dlaczego po uzdrowieniu Geralta, Ciri wraz z Konikiem przenieśli wiedźmina i Yennefer na Wyspę Jabłoni. Nie mogli zostać w Wiedźminlandzie? Chyba że Ciri miała dość Loży i podobnych kłopotów, więc postanowiła uciec ze swojego świata.
Dlatego, że zakończenie sagi może być różnie interpretowane. Osobiście interpretuję to tak, że Geralt i Yen umarli tam, w Rivii, a scena przewiezienia ich przez Ciri na Wyspę Jabłoni jest metaforą przeprowadzenia ich do świata zmarłych, mitycznego Avalonu, czyli Wyspy Jabłoni (Ynys Afallon):
http://pl.wikipedia.org/wiki/Avalon_(mitologia)
 
@Rustine: Ten mój post był takim trochę uproszczeniem, bo nie chcę i nie mam czasu tu pisać elaboratów, bandaże pozostawiają pole do interpretacji innej niż moja, według mnie umieszczone przez autora z premedytacją.

Osobiście właśnie dlatego, dzięki możliwości interpretacji, uważam zakończenie sagi za bardzo dobre i nie rozumiem rzesz ludzi je krytykujących.

@SMiki55: No, to już kwestia "Sezonu", który uważam za taki sobie kanon.
 
Last edited:
Taka interpretacja jest dla mnie zupełnie nie do przyjęcia. Taki motyw, to nie byłaby Mary Sue, tylko Deus Ex Ciri.

Tja, bo jak wiadomo Sapkowski rękami i nogami zapierał się przed wykorzystaniem Deus Ex Machiny w Pani Jeziora.

(khe, khe) Tajne i nigdy wcześniej nie zaznaczone spotkanie w Toussaint koło opuszczonej winnicy z wygodnym miejscem do podsłuchu, które Geralt odkrywa zupełnym przypadkiem. (khe,khe)
 
@SMiki55: No, to już kwestia "Sezonu", który uważam za taki sobie kanon.
Przecież Sezon został napisany przez AS-a. Oczywiście każdy może mieć swoją wizję kanonu, ale jak już ktoś zauważył, opieranie założeń na swojej wersji, sprzecznej z oficjalnym kanonem, jest błędne.

Tja, bo jak wiadomo Sapkowski rękami i nogami zapierał się przed wykorzystaniem Deus Ex Machiny w Pani Jeziora.

(khe, khe) Tajne i nigdy wcześniej nie zaznaczone spotkanie w Toussaint koło opuszczonej winnicy z wygodnym miejscem do podsłuchu, które Geralt odkrywa zupełnym przypadkiem. (khe,khe)

Leuvaarden Ex Machina.
 

Guest 2686910

Guest
Szczerze? Wiem, że to bardzo brzydko tak insynuować, ale czasem mam wątpliwości.
Powiedziałabym, że przez pierwsze ~100 stron to są uzasadnione wątpliwości. Potem forma wróciła (no, powiedzmy), albo ghost writer w końcu załapał o co mniej więcej chodzi.
 
Potwierdziło się jednak że REDzi będą obecni na PAX Prime który rozpoczyna się jutro. Jestem ciekawy czy CDPR coś przygotował dla nas z tej okazji? Następny dziennik? CGI? Może nic :p
 
Gameplayu nie będzie na 100 % bo jadą na PAX z tym samym demem co pokazywali na E3 i Gamesconie, potwierdzone na interze.Jak dla mnie lepiej, niech zajmują się grą a nie tracą czas na przygotowywanie kolejnego dema
 
Top Bottom