Wiedźmin 3 - grafika

+
@fanktoy
A czy ja gdzieś powiedziałem, że nie rozumiem?
Przecież ja w żadnym miejscu nie neguję twoich upodobań.

Więc ja osobiście się pytam, naprawdę szczerze i bez żadnych docinek. Wolisz build z VGX czy z gameplay'a 37-minut? Tylko mi nie mów, że "nie możesz tego porównywać, bo gdzieś mucha leciała albo inaczej światło pada".
 
Więc ja osobiście się pytam, naprawdę szczerze i bez żadnych docinek. Wolisz build z VGX czy z gameplay'a 37-minut? Tylko mi nie mów, że "nie możesz tego porównywać, bo gdzieś mucha leciała albo inaczej światło pada".
Ale jakie znaczenie ma tu co ja wolę? To nie jest absolutnie rzecz, do której się odnosiłem.
@B l a d y Były w tym temacie wymieniane sto razy.
Choćby ten wyostrzający.
 
Ale jakie znaczenie ma tu co ja wolę? To nie jest absolutnie rzecz, do której się odnosiłem.
@B l a d y Były w tym temacie wymieniane sto razy.
Choćby ten wyostrzający.

To jest pytanie, temat o grafice, a Ty wypowiadasz się i starasz się wmówić mi, że nie mogę porównywać wyglądu gry, bo na jednym możliwe, że inaczej pada światło. Dlatego pytam co ci się bardziej podoba.
 
To jest pytanie, temat o grafice, a Ty wypowiadasz się i starasz się wmówić mi, że nie mogę porównywać wyglądu gry, bo na jednym możliwe, że inaczej pada światło. Dlatego pytam co ci się bardziej podoba.

Niczego nie staram ci się wmówić.
Porównywać możesz co chcesz i z czym chcesz. A że nie ma to pokrycia z rzeczywistością to już inna kwestia.
 
Niczego nie staram ci się wmówić.
Porównywać możesz co chcesz i z czym chcesz. A że nie ma to pokrycia z rzeczywistością to już inna kwestia.

Czyli Ty wiesz co ma pokrycie z rzeczywistością? Czy może co mi się bardziej podoba, a co nie? I nie możesz normalnie odpowiedzieć? Co ci się bardziej podoba? Ja cię nie zmuszę oczywiście ale skoro nastukaliśmy wspólnie jakby nie było kilka stron w temacie: grafika ...
 
Porównywać możesz co chcesz i z czym chcesz. A że nie ma to pokrycia z rzeczywistością to już inna kwestia.
A jakim cudem porównywanie z czymś ma mieć jakikolwiek związek z "pokryciem z rzeczywistością" o_O ?

No i tak w ogóle to zawsze można porównywać gry, a już zwłaszcza jeśli są tego samego gatunku, a już tym bardziej jeśli jest to, uwaga: dokładnie ta sama gra. A jeśli chodzi o grafikę (a właśnie o to się rozchodzi) to można porównywać wszystko.
 
Last edited:
Cały gameplay ma taką samą kolorystykę i nasycenie kolorów, kontury i tak dalej. Przez całe 37 minut. A VGX i pokazywane nam obrazki ze starych buildów mają też taką samą kolorystykę, nasycenie i kontury. I te ze starych róznią się od tych nowych. I bardzo upraszczając - wolę wioskę z VGX niż tą z nowego buildu - dziękuję.
 
Czyli Ty wiesz co ma pokrycie z rzeczywistością? Czy może co mi się bardziej podoba, a co nie? I nie możesz normalnie odpowiedzieć? Co ci się bardziej podoba? Ja cię nie zmuszę oczywiście ale skoro nastukaliśmy wspólnie jakby nie było kilka stron w temacie: grafika ...

Powtarzam raz jeszcze - nie neguję twoich upodobań. Kumam to, że stylistka z VGX podoba ci się bardziej.
Jeżeli o mnie chodzi - ciężko powiedzieć, bo z jednej strony w trailerze nałożone są efekty, które przeszkadzały mi mocno w W2, z drugiej zaś ciężko przejść obojętnie obok jakości graficznej jaka jest tam prezentowana.
Tylko że to wciąż tylko trailer, który ma przykuć przede wszystkim wzrok.
Co do gameplaya - brakuje tam wielu rzeczy, między innymi cieni i dalekiego "draw distance". Dlatego takie porównanie jest imo zupełnie niemiarodajne.
Gra podoba mi się bardziej niż trailer, jeśli wiesz o co mi chodzi.

@Qyzu' Już to tłumaczyłem.
Porównywać na zasadzie lepszy/gorszy można wszystko, masz rację.
Ale porównywać jeden element z dwóch różnych stanów i prześwietlać przez jego pryzmat całość już średnio.
 
Last edited:
Powtarzam raz jeszcze - nie neguję twoich upodobań. Kumam to, że stylistka z VGX podoba ci się bardziej.
Jeżeli o mnie chodzi - ciężko powiedzieć, bo z jednej strony w trailerze nałożone są efekty, które przeszkadzały mi mocno w W2, z drugiej zaś ciężko przejść obojętnie obok jakości graficznej jaka jest tam prezentowana.
Tylko że to wciąż tylko trailer, który ma przykuć przede wszystkim wzrok.
Co do gameplaya - brakuje tam wielu rzeczy, między innymi cieni i dalekiego "draw distance". Dlatego takie porównanie jest imo zupełnie niemiarodajne.
Gra podoba mi się bardziej niż trailer, jeśli wiesz o co mi chodzi.

@Qyzu' Już to tłumaczyłem.
Porównywać na zasadzie lepszy/gorszy można wszystko, masz rację.
Ale porównywać jeden element z dwóch różnych stanów i prześwietlać przez jego pryzmat całość już średnio.

Aaaa czyli jednak jest coś takiego jak nałożone efekty (jak filtr) oraz jakość graficzna. Więc o to się rozchodzi, że w tym nowym gameplay'u nie ma tej jakości co była wcześniej - dla mnie to surowość, wyrazistość, odpowiednie kontury i kolory (które są w VGX dobre, a w nowym gameplay'u blade - według mnie). Teraz myślę, ze już wszystko wiemy, może i jak nie potrafię się wysłowić ale dotarliśmy do sedna - że VGX jest jakością grafiki lepsze, a gameplay nie ma filtrów które nie którym przeszkadzają.
 
szincza said:
Tylko że to wciąż tylko trailer, który ma przykuć przede wszystkim wzrok.
Gra też powinna przyciągać wzrok, nie tylko trailery, dlatego dobrze jakby miała tak samo dobrą grafikę jak na najlepszych trailerach.

szincza said:
Ale porównywać jeden element z dwóch różnych stanów i prześwietlać przez jego pryzmat całość już średnio.
2 różne stany z tej samej gry i tak są bardziej do siebie podobne niż porównanie ich z innymi grami, ale porównanie i tak może być zrobione do WSZYSTKIEGO, tylko różnice będą odpowiednio większe. I sęk w tym, że podobieństwa też będą widoczne.
 
Faktycznie, chodzi o filtry. Na VGX czuć ten ciężki klimat. Podobnie było z Watch Dogs. Gra na pierwszym pokazie miała masę dodatkowych filtrów, a potem ją z tego wykastrowali. No i na porównaniu obu wiosek widać czarno na białym, że gra przeszła widoczny downgrade. A ta niebieska poświata wygląda cholernie kiepsko.
 
Last edited:
No i na porównaniu obu wiosek widać czarno na białym, że gra przeszła widoczny downgrade.
Pozwolę sobie zacytować samego siebie:

Proszę, nie!
 
A ja o czymś innym. Pasuje mi teraźniejsza grafika oprócz dwóch szczegółów(które i tak mi nie przeszkadzają na tyle, bym super hejcił). Pierwszy to niebieska mgła, którą osobiście bym zmienił na białą lub usunął. Drugi to trawa, dziś mnie oświeciło, co mi w niej przeszkadza. W Downwarren to widać dość dobrze, każda kępka ma pod sobą cień, który oddziela ją niepotrzebnie od ziemi. Jak najbardziej to subiektywne odczucie, nie narzucam nikomu swojego zdania, tylko w W2 uwielbiałem podziwiać trawę, która według mnie jest najlepsza w grach pod dziś dzień, a mod na dalekie jej rysowanie jeszcze to podkreśla. Jeżeli to zmodyfikują, to będę usatysfakcjonowany tą grafiką w 100%. Nie wspominam o oczywistych sprawach do poprawy, jak cienie NPCów.
 
Co do jakości niektórych elementów roślinności najbardziej przeszkadza mi to, że niektóre z nich (całkiem sporo) są całkowicie dwuwymiarowe w wielkim trójwymiarowym świecie, co wygląda po prostu brzydko. Na trailerach taka nie była (albo nie sprawiała takiego wrażenia).
 
Faktycznie, chodzi o filtry. Na VGX czuć ten ciężki klimat. Podobnie było z Watch Dogs. Gra na pierwszym pokazie miała masę dodatkowych filtrów, a potem ją z tego wykastrowali. No i na porównaniu obu wiosek widać czarno na białym, że gra przeszła widoczny downgrade. A ta niebieska poświata wygląda cholernie kiepsko.

Efekty z Watch Dogs są ukryte w grze, można je odblokować. Gra wygląda mniej więcej jak na pokazach, co nie znaczy że gra się w nią lepiej... Te opcje istniały z myślą o robieniu łał na pokazach. Czy z braku czasu czy ze złego zarządzania nie ma w nich śladu optymalizacji dla docelowego gracza, może nigdy tego nie planowano i zrobiono je tylko dla marketingowych celów.
 
Top Bottom