Wiedźmin 3 - grafika

+
Współczuję maniakom, którym źle uginająca się gałązka, albo za późno pojawiający się cień, albo jeszcze coś innego psuje odbiór gry.
Dokładnie. Ogólnie to też nie rozumiem tego całego czepialstwa. Większość chyba ogląda gameplaye z lupą. Dlaczego mam się czepiać szczegółów, które nie przeszkadzały mi kilkanaście lat temu? Teraz też na nie uwagi nie zwracam i bez problemu bym mógł po sesji z Wiedźminem 3 bez grymasu na twarzy załączyć pierwszego Gothica.
Owszem doceniam grafikę z W3, ale też nie doszukuję się w niej jakichś nieistotnych dupereli.
 
Nasz Community Manager potwierdził mi na PW, że SoD był z najnowszego wtedy buildu. Na bank gameplay pochodzi ze starszego. Musimy czekać do końca tego miesiąca na EGX. Zobaczymy jak przez te kilka miesięcy się zmieniła.
 
Nasz Community Manager potwierdził mi na PW, że SoD był z najnowszego wtedy buildu. Na bank gameplay pochodzi ze starszego. Musimy czekać do końca tego miesiąca na EGX. Zobaczymy jak przez te kilka miesięcy się zmieniła.

Moim zdaniem te gadanie, że gameplay pochodzi ze starego buildu,a nowy jest ładniejszy, to tylko pijarowa gadka. Jeśli gra od e3 2013 nie zmieniła się specjalnie pod tym kątem, a niektórzy twierdzą, że wygląda gorzej, to nie wiem dlaczego akurat teraz ma się to zmienic, 6 miesięcy przed premierą.
 

Guest 3669645

Guest
Musimy czekać do końca tego miesiąca na EGX. Zobaczymy jak przez te kilka miesięcy się zmieniła.
A skąd wiadomo że REDzi się tam pojawią i to z nowym buildem? Na stronie EGX nie ma nic o obecności CDPR / W3.

@szincza Och. Dzięki, nie wiem jakim cudem to przeoczyłem :p
 
Last edited by a moderator:
Po tym jak wczoraj przebrnąłem przez ten temat w końcu obejrzałem sobie ostatni gameplay w HD. I doszedłem do wniosku, że jestem szczęśliwym człowiekiem, bo na ogół gram w dużo starsze gry, maniakiem grafiki nie jestem i na 90% wytykanych tu "błędów" w ogóle bym nie zwrócił uwagi, gdybym o nich tu wcześniej nie przeczytał. A choć dzięki temu, że przeczytałem i w końcu się dopatrzyłem jakichś nieścisłości z cieniami, czy czym tam jeszcze, to i tak grając na pewno nie zwrócę na to po raz drugi uwagi (nawet jeśli zostanie jak jest) :p. Współczuję maniakom, którym źle uginająca się gałązka, albo za późno pojawiający się cień, albo jeszcze coś innego psuje odbiór gry.

Mi przez te kilka stron nie chodziło o wytykanie błędów, bo wiadomo, że widać niektóre słabe tekstury na gameplay'u albo cienie co się wczytują na 5 metrów od nas.

Chodziło o porównanie build'ów z zwiastunu VGX i "Miecza Przeznaczenia" z tym 37-minutowym gameplay'em. Ja osobiście uważam, że na tym pierwszym gra prezentuje się lepiej -bardziej szczegółowo, wyraziście, surowo. A ta wersja z gameplay'a jest bledsza, gorsza mniej wyraźna - co nie znaczy, że się obrażę na REDÓW jak taka zostanie :D.

Chodzi o tylko wygląd gry, moje zdanie na temat, co jest lepsze (w tym przypadku co mi się bardziej podoba) ale nie którzy o tym zapominają.

Choć w sumie dyskusja jest teraz nie potrzebna, wszystkie argumenty już chyba padły, są informacje, że ten gameplay to jakiś nie aktualny build, że gra wygląda teraz jeszcze lepiej - teraz można tylko czekać na kolejny materiał z tej "odpicowanej" wersji gry.
 
Potwierdzone, że SoD jest na najnowszym buildzie, który oferuje między innymi takie widoczki.

 
Z e3 2013 nie ma chyba żadnych gameplayów.

Ale w pewnym materiale dwóch panów dzieli szię wrażeniami z pokazu. Potem dochodzą do wniosków, że grafika w ogóle się nie poprawiła w stosunku do poprzedniego e3, a nawet wygląda gorzej. Więc jesil w przeciągu roku nic nie drgneło pod tym względem, to dlaczego teraz ma się to zmienić ? Ponoc od ładnych paru miesięcy gra jest tylko optymalizowana. Jesli tak, to możemy spodziewać się spadku grafik, a nie wzrostu, chyba tak działa optymalizacja.
 
@''-''MOORWEN''-'' Ale nikt inny tak nie twierdził. Jest coś co sprawia żeby akurat tych panów traktować jako szczególnie obeznanych w tej kwestii (jakość ich kontentu jest mi nie znana)?

@down Pytam poważnie. Nie obraź się, po prostu Twoje zdanie niestety nie jest dla mnie wskaźnikiem rozsądku :(, nie mogę znaleźć w Twoich opiniach żadnego punktu zaczepienia.
 
Last edited:
@''-''MOORWEN''-'' Ale nikt inny tak nie twierdził. Jest coś co sprawia żeby akurat tych panów traktować jako szczególnie obeznanych w tej kwestii (jakość ich kontentu jest mi nie znana)?
Są obeznani na tyle, że widzieli pokaz z E3 2013 i to wystarczy. Zwłaszcza, że ja mam takie samo zdanie jak oni, z tą różnicą, że ja sugerowałem się pierwszym trailerem, a nie pokazem, który podobno wyglądał graficznie tak samo jak trailer.
 
Nikt też nie twierdzi(przynajmniej ja się z tym nie spodkałem) że gra wygląda lepiej niż na poprzedni e3, ani razu tego nie usłyszałem.

A jednak jest za grafikę wciąż powszechnie chwalona. Jakby jakaś opinia o spadku jakości się powtarzała, to można mówić o zjawisku. Ewentualnie jakby wygłośił ją ktoś kto zna się na rzeczy, dlatego pytam czy ci panowie się znają. W każdym razie ja bym jednak nie panikował, nawet jakby pogorszyła się jakość grafiki, to szczerze mówiąc nie wiem dlaczego miałby to być temat. Będzie przecież wyglądać najlepiej jak to technicznie dla redów możliwe do sprawienia.
 

Guest 3669645

Guest
Na E3 2013 pokazywany był gameplay ze starożytnego buildu na starym rendererze. Debut trailer był już na najnowszym buildzie (nowy renderer)

O ile debut gameplay trailer był naprawdę ładny, to demo prezentowane wtedy bardzo mocno odstawało jakością i bardziej przywodziło na myśl W2. Zresztą widzieliśmy wyciek, coś tam było widać i rzyci nie urywało (nie licząc efektów pogodowych)
 
Last edited by a moderator:
Top Bottom