Wiedźmin 3 - grafika

+
Że niby nie wygląda lepiej niż wtedy, gdy chodziła na DX9? Zabawne.
A co ma piernik do wiatraka? Na DX11 też się da stworzyć słabą grafikę, nawet nieporównywalnie słabszą niż na DX9, wyobraź sobie :p

_dmitrij_ said:
Będzie przecież wyglądać najlepiej jak to technicznie dla redów możliwe do sprawienia.]
No właśnie nie i tutaj jest problem i te dyskusje są m.in. także z tego powodu - że grafikę robią gorszą niż ich możliwości, które zobaczyliśmy m.in. na przykładzie trailera VGX.
 
Last edited:
@Rustine daruj sobie te uwagi.
Dlaczego? Jeśli się do nas zwracasz, to rób to z szacunkiem, sprawdzaj posty przed wysłaniem.
A co ma piernik do wiatraka? Na DX11 też się da stworzyć słabą grafikę, nawet nieporównywalnie słabszą niż na DX9, wyobraź sobie
Że gra wtedy wyglądała tak:

I na materiale-wycieku było to widać.
 
A chciałbyś nie móc uruchomić tej gry na najwyższych ustawieniach przez najbliższe 15 lat? To proszę bardzo... REDzi mogą wszystko dopakować, żeby grafika była na poziomie słynnego trailera z "VGX" :p
 
A chciałbyś nie móc uruchomić tej gry na najwyższych ustawieniach przez najbliższe 15 lat? To proszę bardzo... REDzi mogą wszystko dopakować, żeby grafika była na poziomie słynnego trailera z "VGX" :p
O to chodzi, żeby było dopakowane. Po co rezygnować z czegoś co jest już dobre? Poza tym przesadzasz. Za jakieś 2 lata kupiłoby się dobrą kartę i można by przeżyć drugie "wow!" po włączeniu W3, a tak to będzie już tylko wrażenie dobrej, ale już ciut przestarzałej grafiki, w porównaniu do nowszych gier.

Rustine said:
Że gra wtedy wyglądała tak:]
I wygląda bardzo dobrze.
 
że grafikę robią gorszą niż ich możliwości, które zobaczyliśmy m.in. na przykładzie trailera VGX.

Proszę, nie!
---------------------- @Qyzu' Bez obrazy, ale czy Ty masz jakąś hmm...obsesję (nie wiem jak to nazwać)? Czy dla Ciebie każdy materiał udostępniony przed gameplayem wygląda lepiej niż gameplay (a nie wygląda)?Pytam się na poważnie, bo to co ty piszesz zaczyna być troszkę smutne.
PS.A wiesz, że gra z okresu VGX mogła nie chodzić płynnie na żadnym sprzęcie?Wierz mi, to da się zamaskować.
 
Last edited:
Ta gra nie ma mieć idealnej grafiki, tylko idealną fabułę i inne aspekty :)
Dlaczego ma nie mieć idealnej grafiki? Wg mnie lepiej jakby miała także grafikę idealną. Nie wiem, czemu nie chcesz mieć idealnej grafiki.
A REDzi mimo, że mają już mega grafikę zrobioną (trailer VGX) to z tego rezygnują...

Rustine said:
Uruchomiłeś ten screen w pełnym ekranie?
Ty sobie samemu przeczysz. Ogromnie.
Tak, uruchomiłem. Jest zbyt niebiesko, ale oprócz tego grafika cudna. Poza tym wybrałeś chyba jedno z najgorszych ujęć, jakie mogłeś wybrać. A sobie nie przeczę, bo dokładnie wiem, co wygląda dobrze, a co nie.
 
Last edited:
Potem płacz, że spadki fpsów na i7'kach. Trzeba robić kompromisy, żeby jak najwięcej ludzi mogło pograć.
 
Tak, uruchomiłem. Jest zbyt niebiesko, ale oprócz tego grafika cudna. Poza tym wybrałeś chyba jedno z najgorszych ujęć, jakie mogłeś wybrać. A sobie nie przeczę, bo dokładnie wiem, co wygląda dobrze, a co nie.
Przeczysz, bo zarzekałeś się, że chcesz realistyczną grafikę. Ten screen to pierwsza wersja (pokazywana również na E3). Nie ma anty-aliasingu, światło bucha w promieniu kilku metrów i daje po oczach jak reflektor. A prawdziwe kolory w obecnej wersji nazywasz zbyt bajkowymi.
I to nie ujęcie, a screen wypuszczony przez Redów. Na tym samym buildzie, co E3.
 
Przeczysz, bo zarzekałeś się, że chcesz realistyczną grafikę. Ten screen to pierwsza wersja (pokazywana również na E3). Nie ma anty-aliasingu, światło bucha w promieniu kilku metrów i daje po oczach jak reflektor. A prawdziwe kolory w obecnej wersji nazywasz zbyt bajkowymi.
I to nie ujęcie, a screen wypuszczony przez Redów. Na tym samym buildzie, co E3.

Little heads-up.
Zaraz będzie, że stylistyka bardziej surowa, a kolory mniej pastelowe niż na obecnym buildzie.
To tak w ramach uprzedzenia.
 
Mój ranking grafiki W3:
1. Trailer VGX - najbardziej kojarzy mi się z filmowym realizmem. Wszelkie fotki wklejane tutaj jako przykłady, chociaż w istocie ukazują najlepiej realny świat, to wyglądają mdło. Rzeczywistość najlepiej wygląda kiedy ogląda się ją na własne oczy. Natomiast w filmach, na fotografiach i w grach potrzebuje podrasowania. :)
2. Trailer E3
3. Gameplay - myślę, że podobny poziom do niektórych scen trailera E3.
4. Pierwsze screeny z DX9 - zdecydowanie najgorzej w tym zestawie wypadają.

Może REDzi zrezygnowali z tych brązowych traw ze względu na to, że pasują do późnego lata i jesieni, a nie do wiosny?
Maj
Sierpień
Wrzesień
 
Mój ranking grafiki W3:
1. Trailer VGX - najbardziej kojarzy mi się z filmowym realizmem. Wszelkie fotki wklejane tutaj jako przykłady, chociaż w istocie ukazują najlepiej realny świat, to wyglądają mdło. Rzeczywistość najlepiej wygląda kiedy ogląda się ją na własne oczy. Natomiast w filmach, na fotografiach i w grach potrzebuje podrasowania. :)
2. Trailer E3
3. Gameplay - myślę, że podobny poziom do niektórych scen trailera E3.
4. Pierwsze screeny z DX9 - zdecydowanie najgorzej w tym zestawie wypadają.
Który trailer E3? SoD czy debut? IMO SoD jest ładniejszy.
 
SoD. Ładniejszy od czego? Dałem go na drugim miejscu, bo ogólnie lepiej wygląda niż gameplay, ale kolorystyka niektórych scen jest bliższa gameplayowi niż ta z trailera VGX.
Nie pamiętam tego debut trailera.

Jak ja nienawidzę tych angielskich słów... Trailer (wolę przyczepę, ale ludzie nie kumają o co chodzi), debut, gameplay... Niech ktoś wymyśli jakieś polskie odpowiedniki!
 
A ten. Rzeczywiście SoD wygląda lepiej, Ten debiutancki jest jakiś taki nierówny. Niektóre sceny wyglądają lepiej niż... hm... rozgrywka, a inne gorzej.

@szincza - szybko ci poszło to wymyślanie ;)
 
Last edited:
Aż pozwolę sobie coś zamieścić: ;)
Ale na przykład te już wyglądają naprawdę zacnie:
Że nie wspomnę o tym cudzie: (Swoją drogą jestem strasznie ciekaw jak wygląda obecnie)
Tak jeśli chodzi o porównania. Myślę że niektóre rzeczy wyglądały lepiej na starym renderze. Co prawda te screeny były zapewne podrasowane, lecz Redzi mogliby zrobić taką właśnie grafikę finalną, jak np. przy starciu z wilkami.
 

Attachments

  • walka śnieg.jpg
    walka śnieg.jpg
    101.1 KB · Views: 29
  • galop2.jpg
    galop2.jpg
    95.9 KB · Views: 36
  • leszy..jpg
    leszy..jpg
    96.6 KB · Views: 44
  • panorama4.jpg
    panorama4.jpg
    91.5 KB · Views: 30
  • wilki3.jpg
    wilki3.jpg
    95.3 KB · Views: 27
Top Bottom