Wiedźmin 3 - grafika

+
@solan7 Ze starego rendera wg mnie ładniej niż te sceny z wilkami i leszym wyglądają te momenty:
 
Last edited:
@Qyzu' co prawda tylko jedną z tych scen widzieliśmy w ruchu, ale niech będzie :p
Syrenki też chciałem wstawić ale zrezygnowałem na rzecz wilków.
 

Guest 3669645

Guest
@solan7 Ze starego rendera wg mnie ładniej niż te sceny z wilkami i leszym wyglądają te momenty:
Ale to jest nowy renderer. Jedyną fotkę ze starego wrzucił solan7 w pierwszym swoim przykładzie.
I tak IMO najładniejsze screeny z wilkami i płonącą wioską :p

@fanktoy Ponoć renderer pozostaje bez zmian, tylko reszta bajerów się zmienia.
 
Last edited by a moderator:
Filtry wystąpiły w liczbie sztuk bodaj czterech, brązowy, niebieski, zielony i wyostrzający. Mi się zasadniczo takie nagromadzenie brązu, zieleni itp. przy jednoczesnym, zauważalnym przytłumieniu barw, nie podoba.
W grze występują cykl dobowy i system dynamicznej pogody, ten drugi ponoć mocno różnorodny i wiarygodny.
Zupełnie inaczej dana lokacja wyglądać będzie rankiem, inaczej wieczorem, podczas burzy, czy w pełnym słońcu. Toteż zależnie od pory dnia, pogody, zmieniać się będzie, co oczywiste, także kolorystyka.



Jak widać jedna i ta sama gra zależnie od panujących warunków może wyglądać totalnie różnie.

Jak można domagać się ujednolicenia palety barw przy pomocy filtrów czy innego diabelstwa, jeśli choć raz było się na zewnątrz?

Również mnie to zastanawia.

W kwestii kolorystyki W3 stawia na naturalizm i to uważam za bardzo dobry krok.
Oglądając na spokojnie ostatni, 35- minutowy zwiastun trafiłem na moment, który autentycznie mnie rusza.
Mniej więcej od 5:10 aż do FT na bagna.
Drzewa, łąka, niebo, barwy, dźwięki środowiskowe.
W jednej chwili poczułem się znowuż jak ten dzieciak, co to wakacje spędzał u dziadków na wsi.
Otrzymałem sentymentalny prawy sierpowy i już wiem, że w W3 będę długimi chwilami po prostu podziwiał i chłonął.
I niech się nikt nie waży zniszczyć tego szaroburymi czy wyostrzającymi filtrami.

Aha, brązu wszelkiej maści (co zrozumiałe) mamy sporo na bagnach, także tego…
 
Jak ja nienawidzę tych angielskich słów... Trailer (wolę przyczepę, ale ludzie nie kumają o co chodzi), debut, gameplay... Niech ktoś wymyśli jakieś polskie odpowiedniki!
Trailer to po naszemu zwiastun, to raczej mocno popularne wyrażenie. Debut to debiut. Z kolei gameplay... "nagranie z rozgrywki"? Czy prosta "rozgrywka"?
 
Kuamiesz! Na drugim filmiku gra wygląda zbyt kolorowo i pastelowo! To nie ta sama graa!!!!!111jedenaście

To był słaby przykład. A żadnej pogony która różni się od normalnego "stanu" nie widzieliśmy. Co innego porównywać jedną grę na jednym buildzie, co innego jedną grę na 2 czy 3 buidlach z rożnych stanów gry (np. afla, beta).
 

Guest 3669645

Guest
W kwestii kolorystyki W3 stawia na naturalizm i to uważam za bardzo dobry krok.
Oglądając na spokojnie ostatni, 35- minutowy zwiastun trafiłem na moment, który autentycznie mnie rusza.
I niech się nikt nie waży zniszczyć tego szaroburymi czy wyostrzającymi filtrami.
Hm. No ale w tym samym 35 minutowym gameplay'u masz co chwilę te filtry. Gdy Geralt jest poza bagnami, słoneczko pięknie świeci, wszystko jest żółto-zielone. Gdy Geralt wkracza na bagna, nagle odpala się "brązowy" filtr, jakby nagle słońce zaczęło zachodzić. Jakby było tego mało teren bagien pochłonięty jest jakąś dziwną, niebieską mgłą nie wiadomo skąd. Ograniczony draw distance? Za blisko. Skoro to normalna mgła, to czemu nie jest biała albo w kolorze padającego światła (pomarańczowe promienie słońca)? Z jednej strony mamy normalną pomarańczową mgłę, z drugiej strony bagien niebieską. Skąd ten kolor, WTF? Błe.

Filtry zmieniają się też widocznie jak Geralt wchodzi do jaskini. Wskakuje do wody, nowy filtr, wychodzi z wody, znowu filtr się zmienia. Mogliby zostawić jedno oświetlenie dla całego otoczenia, które zależne byłoby tylko od warunków pogodowych i pory dnia. A nie od tego, czy jesteśmy na bagnie, czy na pagórku 50 metrów dalej.
 
Hm. No ale w tym samym 35 minutowym gameplay'u masz co chwilę te filtry.

Nie, nie ma, a w każdym razie brak tych "oczojebnych" pełnoekranowych filtrów, jak na pierwszych screenach ze Skellige. Na bagnach jest sporo brązu, ale co niby ma być, skoro w takim miejscu masz siłą rzeczy sporo naturalnego kompostu, uschniętej czy przegniłej roślinności? Taka tam panuje kolorystyka i tyle, a zmiany zawdzięczamy głównie rewelacyjnemu oświetleniu, nie filtrom.

Jakby było tego mało teren bagien pochłonięty jest jakąś dziwną, niebieską mgłą nie wiadomo skąd. Ograniczony draw distance?

Mgła na bagnach i to rankiem. Nie, no dziwne strasznie.

Skoro to normalna mgła, to czemu nie jest biała albo w kolorze padającego światła (pomarańczowe promienie słońca)?
Z jednej strony mamy normalną pomarańczową mgłę, z drugiej strony bagien niebieską. Skąd ten kolor, WTF? Błe.

A wiesz, że pod wpływem oświetlenia zmienia się kolorystyka i to często bardzo, ale to bardzo?
I że o poranku, w słoneczny dzień dominuje kolor żółty, jak widzimy to na gameplayu z Downwarren, a na bagnach siłą rzeczy także odcienie brązu? Zaś niebieski, to pozostałość po nocy, jako że ustawiona pora na gameplayu to bardzo wczesny ranek, a niebo zmienia kolory stopniowo, w miarę wędrówki słońca po nieboskłonie?
I serio muszę wyjaśniać rzeczy oczywiste?


A owo zamglenie dodaje klimatu, lokacja jest dzięki temu, kapkę posępniejsza, bardziej tajemnicza, mimo że dzień zasadniczo dość pogodny jest i wcale nie jest błe, tylko ok, nawet bardzo ok.

Filtry zmieniają się też widocznie jak Geralt wchodzi do jaskini

Geralt wchodzi do jaskini, gdzie powinno być ciemniej i robi się ciemniej, ech...
A nurkując to, co widzimy nie jest przecież nigdy niebieskawe, czy zielonkawe zależnie od akwenu, w którym przyjdzie nam pływać, tylko bezbarwne, jak woda w szklance.



A oto bagna i subtelna, ale jednak niebieskawa poświata.


Plus poniżej od zatrzęsienia brązu i szarości, odrobina niebieskiego też się załapała.


Owszem, jest to bardzo delikatne, ale tylko dlatego, że na tych zdjęciach jest pochmurno, przy mocnym porannym świetle, lub wieczornym wygląda to tak

A tutaj przykład zielonkawej mgły


I "brązowej"


Fuj, ta "pastelowa", bajkowa grafika, przekłamane kolory, natura w oczywistym spisku z CDP RED. Tja...

Ta niebieska mgła jest strasznie ohydna i psuje "mroczność". REDzi to wgl chyba lubią niebieski w swoich grach.

To już nawet nie jest śmieszne, tym bardziej, że sami najwyraźniej nie wiecie czego właściwie chcecie.
Z jednej strony płacze, że kolorystyka jest bajkowa, nienaturalna, co jest oczywistą bzdurą, jako że jest dokładnie odwrotnie i Czerwoni stawiają na naturalizm w tym względzie.
Potem płacze, że za mało brązu w brązie i mroku w mroku. Mamy więc ponure, mgliste bagna, z dużą ilością brązu i nagle okazuje się, że to też jest złe.
To, co jest dobre, skoro nic nie jest?
Szukacie dziury w cały i czepiacie tam, gdzie akurat nie ma się absolutnie czego uczepić.
To już podchodzi pod trolling.
 
Trailer to po naszemu zwiastun, to raczej mocno popularne wyrażenie. Debut to debiut. Z kolei gameplay... "nagranie z rozgrywki"? Czy prosta "rozgrywka"?

To był krzyk rozpaczy, gdy uświadomiłem sobie, że wszyscy używamy angielskich słów, nawet nie próbując używać polskich :)

Żeby nie pisać poza tematem (napisałem coś o off-topie najpierw) - uważałbym z fotkami, bo te też często (a właściwie jeśli tylko nie są okolicznościową focią, to zawsze) są traktowane filtrami. Choćby tymi zakładanymi na obiektyw. Nie mówiąc o obróbce w programach graficznych, która dziś jest już chyba powszechna.

Najbardziej podstawowym jest filtr polaryzacyjny, który w naturalny sposób zwiększa nasycenie barw na fotografii zrobionej w słoneczny dzień.

Kilka fotek pokazujących efekt: filtr polazyzacyjny
 
Last edited:

Guest 3669645

Guest
Nie, nie ma, a w każdym razie brak tych "oczojebnych" pełnoekranowych filtrów, jak na pierwszych screenach ze Skellige. Na bagnach jest sporo brązu, ale co niby ma być, skoro w takim miejscu masz siłą rzeczy sporo naturalnego kompostu, uschniętej czy przegniłej roślinności? Taka tam panuje kolorystyka i tyle
Ale mi nie chodzi o kolorystykę otoczenia, a oświetlenie. Gdy Geralt jest poza bagnem, słońce świeci normalnie (południe), gdy wkracza na bagna, nagle zaczyna świecić pomarańczowym światłem, tak jakby zachodziło. W gameplay'u z X1 widać to najlepiej -Bieg za gryfem, jest południe (chyba, tak czy owak słońce świeci jak w południe), Geralt wbiega do lasu, nagle robi się wieczór. Geralt wybiega z lasu, wspina się na wzgórze gdzie siedzi gryf -Znowu oświetlenie się zmienia z pomarańczowego na normalne.

Mgła na bagnach i to rankiem. Nie, no dziwne strasznie.
Nie pisałem że dziwi mnie obecność mgły. Tylko jej kolor po jednej stronie bagien.

Zaś niebieski, to pozostałość po nocy, jako że ustawiona pora na gameplayu to bardzo wczesny ranek, a niebo zmienia kolory stopniowo, w miarę wędrówki słońca po nieboskłonie?
Pozostałość po nocy? A, że słońce dopiero wschodzi i nie oświetla całych bagien. A mgła jest niebieska z powodu niebieskiego nieba? Mieszkam na wsi, dookoła mamy masę podmokłych terenów i stawów, sporo się naoglądałem tego typu widoków o wschodzie słońca z udziałem mgły. Takie słońce powinno oświetlać całe bagna, a jeśli nie oświetla całych, to powinna być chyba jakaś granica gdzie kończą się padające promienie. I mgła biała, a nie niebieska.

A owo zamglenie dodaje klimatu, lokacja jest dzięki temu, kapkę posępniejsza, bardziej tajemnicza, mimo że dzień zasadniczo dość pogodny jest
Zgodzę się. Poranna mgła zrobiona fajnie, ale wg mnie ten niebieski kolor wygląda bardzo nienaturalnie.

Geralt wchodzi do jaskini, gdzie powinno być ciemniej i robi się ciemniej, ech...
A nurkując to, co widzimy nie jest przecież nigdy niebieskawe, czy zielonkawe zależnie od akwenu, w którym przyjdzie nam pływać, tylko bezbarwne, jak woda w szklance.
Hm. Nawet ciemniej się nie robi. No, ale obejrzałem ten fragment jeszcze raz i w sumie to nie widać tam zmiany "filtrów" aż tak bardzo. Tylko coś tam się reguluje przy wynurzeniu z wody.

A oto bagna i subtelna, ale jednak niebieskawa poświata.
Ja tu widzę po prostu białą mgłę.

Plus poniżej od zatrzęsienia brązu i szarości, odrobina niebieskiego też się załapała.
Cała fotka może ma ociupinkę niebieskawy odcień, ale to tak ledwo, ledwo zauważalny... A my mówimy przecież o mocno błękitnej mgle, co to sobie wisi
w gameplay'u na mokradłach.

No, to już jest jakiś sensowny przykład. Mgła na zdjęciu jest niebieska, prawie jak na gameplay'u. Ale słońce nadal jest ukryte za horyzontem. W grze rzuca światło na cały teren, a mimo to, gdziekolwiek by Geralt na tych bagnach nie zaszedł, zawsze po lewej będzie mgła pomarańczowa, a po prawej niebieska. A do tego mamy jeszcze niebieską mgłę poza bagnami, otaczającą cały horyzont, najlepiej widoczną jak Geralt jedzie do Novigradu.

Fuj, ta "pastelowa", bajkowa grafika, przekłamane kolory, natura w oczywistym spisku z CDP RED. Tja...
Zdjęcia które podałeś wyglądają zwyczajnie, naturalnie. W przeciwieństwie do wielu miejscówek w grze. Więc nie wiem o co Ci chodzi. Żeby nie było, nie zarzucam W3 "bajkowości" (nie lubię tego słowa, po prostu powiedzmy, że IMO styl graficzny idzie bardziej w stronę animacji dla dzieci) z powodu kolorów. Chodzi mi o ogólny styl grafiki. Kierunek artystyczny.

To już nawet nie jest śmieszne, tym bardziej, że sami najwyraźniej nie wiecie czego właściwie chcecie.
Z jednej strony płacze, że kolorystyka jest bajkowa, nienaturalna, co jest oczywistą bzdurą, jako że jest dokładnie odwrotnie i Czerwoni stawiają na naturalizm w tym względzie. Potem płacze, że za mało brązu w brązie i mroku w mroku. Mamy więc ponure, mgliste bagna, z dużą ilością brązu i nagle okazuje się, że to też jest złe.
Ejże. Ja tam doskonale wiem czego chcę. To co widzę mi wystarcza, ale skoro można zrobić jeszcze lepiej i REDzi mają na to czas, to komentuję sprawę. To o czym wspominasz to dwie całkiem różne sprawy nie kłócące się ze sobą -Nie podoba mi się "bajkowy" styl (nie kolorystyka, argh) gry. I nie podoba mi się niebieska mgła kiedy to słoneczko oświetla całe bagna.

To, co jest dobre, skoro nic nie jest?
Parę rzeczy skrytykowanych i od razu wszystko be. Jeśli styl i grafika będą takie jak zaprezentowano w SoD, to będę bardzo zadowolony. Brak niebieskiej mgły na horyzoncie jak przy Novigradzie w gameplay'u, mroczniejsze lasy nocą i w ogóle posępniejsza stylistyka. Prawie jak w W1. To lubię.

Widzę że wiele tutejszych kłótni wynika po prostu z braku zrozumienia siebie nawzajem. Jednej stronie nie podoba się kierunek w jaki poszła oprawa graficzna -Piszą o kolorach, nasyceniu chociaż w sumie nie całkiem w tym rzecz. Druga strona, której pasi obecny stan rzeczy nie lubi nudnego narzekania setny raz o to samo i angażuje się w wymianę argumentów kogo racja jest bardziej "jego" (Nie dziwota, też bym nie wytrzymał). Dodajmy do tego fakt, że każdy inaczej postrzega "realistyczność i bajkowość" no i voilla, forumowa batalia ciągnąca się w nieskończoność.

Myślę że już wszystko zostało napisane w kwestii grafiki. Pozostaje nam jedynie czekać na kolejne gameplay'e z nowych buildów i ocenić zmiany -Czy rzeczywiście trailer SoD ma coś wspólnego z prawdziwa grą, czy jest tylko upiększoną pokazówką.
 
Last edited by a moderator:
Bajkowe to złe określenie

sa 2 style graficzne

Realistyczny






i Stylizowany






Bajkowy podchodzi bardziej pod ten drugi
 
Last edited:
Znowu kolorki? :wat: Przecież każdy hardkorowy fan Wiedźmina wie, że w realu jest tylko CZERŃ I SZAROŚĆ! Nie ma miejsca na kolory w stylu niebieski, żółty czy nawet (o zgrozo!) różowy!:facepalm: Przecież to nieprawda, że gdy spojrzę teraz na niebo to jest niebieskie, a o wschodzie było różowe. Tak naprawdę to zmysły mnie zwodzą i wszystko wokół jest czarne. Wiedźmin 3 ma być realistyczniejszy od realizmu!!!:victory: Przecież to nieprawda, że to będzie gra. Tak naprawdę W3 będzie portalem do alternatywnego świata stworzonego przez Sapkowskiego, nie ma więc miejsca na typowe dla gier rzeczy.
Tak będzie się prezentował hiperrealistyczny Wiedźmin 3:
 
Last edited:
Top Bottom