Wiedźmin 3 - grafika

+
Krótka gra akcji z małą mapą? Wiadomym jest, że gry robione na jedną platformę będą zawsze dobrze wyglądały.
 
prosze bardzo, teraz dla porowania otwarty swiat.

Otwarty i niewielki, w dodatku bez cyklu dobowego i dynamicznej pogody, bo mocy nie starczyło.
Tak, Wiedźmin wykastrowany z tych elementów to dokładnie to o czym wszyscy marzymy.

I nie ma to jak porównywać rozmyte screeny z nieaktualnego builda, nieukończonej gry i finalne wersje innych tytułów.
Jest na to nawet stosowne określenie. Trolling, mianowicie.
 
Naprawdę myślicie, że mityczny "najnowszy build" zrobi z Far Cry'a Crysisa?

Kiedy ja nie chcę Crysisa tylko Wiedźmina. Co więcej uważam, że gra wygląda świetnie, względem designu, strony czysto estetycznej zdecydowanie lepiej aniżeli C3, czy "Ryś syn Romana", co dobitnie widać na materiałach wideo z owych gier, a czego mocno tendencyjne screeny nie oddają. I tyle.
Oczywiście pewne rzeczy, jak doczytujące się na naszych oczach cienie są do poprawy, ale to detale z którymi do premiery studio powinno się uporać. I tyle.
 
Co porównanie, to zabawniej.

Jeszcze VGX vs aktualny build bym zrozumiał, chociaż to też nie jest miarodajne porównanie (trailer, a faktyczna rozgrywka), ale porównywanie dwóch różnych produkcji, które podobne są tylko paroma elementami (i to wyłącznie na papierze) jest kompletnie bez sensu.

Drugiej takiej gry jak Wiedźmin 3 po prostu nie ma. I nie mówię tu o subiektywnym odczuciu "wyjątkowości", tylko o profilu produkcji i jej elementach. Więc może by tak darować sobie porównania z pupy, które o niczym nie świadczą?
 

Guest 2686910

Guest
Kiedy ja nie chcę Crysisa tylko Wiedźmina. Co więcej uważam, że gra wygląda świetnie, względem designu, strony czysto estetycznej zdecydowanie lepiej aniżeli C3, czy "Ryś syn Romana", co dobitnie widać na materiałach wideo z owych gier, a czego mocno tendencyjne screeny nie oddają. I tyle.
Oczywiście pewne rzeczy, jak doczytujące się na naszych oczach cienie są do poprawy, ale to detale z którymi do premiery studio powinno się uporać. I tyle.
Dokładnie.
Podział wynika z tego, że część osób chce gry niesamowitej technicznie, część jest zadowolona poziomem wysokim i art designem na miarę poprzednich części.
A co do oceniania grafiki przed premierą: to mija się z celem. Naprawdę. Watch_Dogs niech będzie przykładem koronnym. Za dużo jest niewiadomych, za dużo zmian zachodzi za kulisami. Najlepszym sposobem na uniknięcie rozczarowania jest nienapalanie się na grafikę wypalającą oczy i oczekiwanie na premierę. Bo jeśli okaże się, że jednak oczy zostaną wypalone, to będzie to miłe zaskoczenie. A jeśli nie... cóż, zawsze zostaje cała reszta gry.

Disklejmer: Ja uważam, że gra jest śliczna.
Disklejmer 2: Uważam też, że pop-in (również cieni) i LOD na obecnym poziomie są beznadziejne i wymagają stanowczej poprawy.
Disklejmer 3: (uwaga, niepopularna opinia) Bardzo lubię obecną kamerę.
Disklejmer 4: Wyrażenie opinii, że grafika nie jest najważniejszą częścią gry, nadal jest opinią de facto na temat grafiki, czyli ma swoje miejsce w wątku o tejże. Stwierdzenie, że albo mówisz tylko o poziomie technicznym produkcji, albo wypad to absurd.
 
Kiedy ja nie chcę Crysisa tylko Wiedźmina. Co więcej uważam, że gra wygląda świetnie, względem designu, strony czysto estetycznej zdecydowanie lepiej aniżeli C3, czy "Ryś syn Romana", co dobitnie widać na materiałach wideo z owych gier, a czego mocno tendencyjne screeny nie oddają. I tyle.
Nigdzie nie napisałem, że ktoś tu chce zrobić z Wiedźmina Crysisa, czytajmy proszę ze zrozumieniem. Odniosłem się tylko to tego zasłaniania się "starym rendererem", bo czytając takie odpowiedzi odnoszę wrażenie, że właśnie ludzie takiego przeskoku oczekują. Bardziej powinni się nastawić na coś w rodzaju przeniesienia HL2 z silnika z 2004 roku na silnik z Orange Box.
Ryse akurat zrobił naprawdę kawał dobrej roboty w pokazaniu Rzymu z tamtejszych czasów i bronienie się, że ta gra ma tendencyjny design czy coś w tym stylu, a Wiedźmin 3 jest taki o och taki wieje wielkim fanboystem.

Czym różnią się niby tendencyjne screeny od tych nietendencyjnych? Póki co to Redzi zasypali nas mnóstwem bullshotów.



Powyższe screeny przynajmniej znając Cryteka prezentują poziom jaki będzie można uzyskać w ich "nadchodzącej" grze, w przeciwieństwie do większości innych firm, gdzie screeny "uchwycone w czasie rzeczywistym" w rzeczywistości były uchwycone w Photoshopie.
 
Last edited:
Odniosłem się tylko to tego zasłaniania się "starym rendererem", bo czytając takie odpowiedzi odnoszę wrażenie, że właśnie ludzie takiego przeskoku oczekują. Bardziej powinni się nastawić na coś w rodzaju przeniesienia HL2 z silnika z 2004 roku na silnik z Orange Box.

Nie wiem jak inni, ale ja na pewno żadnego skoku nie oczekuję.
Uważam, że gra wygląda świetnie i w tej sferze wielkich zmian nie trzeba.

Ryse akurat zrobił naprawdę kawał dobrej roboty w pokazaniu Rzymu z tamtejszych czasów i bronienie się, że ta gra ma tendencyjny design czy coś w tym stylu, a Wiedźmin 3 jest taki o och taki wieje wielkim fanboystem.

Tendencyjny design? Co masz na myśli? Jak design może być tendencyjny?
Za to na pewno nie jest na miejscu zestawianie ostrych niczym brzytwa screenów i tak rozmazanych, że praktycznie nie widać detali.

Wracając do "Rysia, syna Romka", jedyne co tak naprawdę zrobiło tam na mnie wrażenie to modele postaci w przerywnikach, ale tylko do czasu, gdy okazało się, że te są prerenderowane. Czym to się niby różni od podrasowanych screenów?
Bo jeśli chodzi o czyste gameplye oprawa gry Cryteka niczym mnie nie ujęła, za to Wiedźmina jak najbardziej.
Może faktycznie w grze z Kwintusem Eventusem postacie mają więcej poligonów, szkopuł w tym, że bez mikroskopu ciężko to stwierdzić, a w ogólnym rozrachunku W3 jest dla mnie zdecydowanie ładniejszym tytułem, co najwyraźniej czyni ze mnie fanboya.
Trochę to dziwne, bo byłbym bodaj pierwszym odnotowanym przypadkiem fanboya, który od krytyki nie stroni, o czym wie chyba każdy, kto na forum jest regularnym gościem.
 
Nigdzie nie napisałem, że ktoś tu chce zrobić z Wiedźmina Crysisa, czytajmy proszę ze zrozumieniem. Odniosłem się tylko to tego zasłaniania się "starym rendererem", bo czytając takie odpowiedzi odnoszę wrażenie, że właśnie ludzie takiego przeskoku oczekują. Bardziej powinni się nastawić na coś w rodzaju przeniesienia HL2 z silnika z 2004 roku na silnik z Orange Box.
Ryse akurat zrobił naprawdę kawał dobrej roboty w pokazaniu Rzymu z tamtejszych czasów i bronienie się, że ta gra ma tendencyjny design czy coś w tym stylu, a Wiedźmin 3 jest taki o och taki wieje wielkim fanboystem.

Czym różnią się niby tendencyjne screeny od tych nietendencyjnych? Póki co to Redzi zasypali nas mnóstwem bullshotów.

Powyższe screeny przynajmniej znając Cryteka prezentują poziom jaki będzie można uzyskać w ich "nadchodzącej" grze, w przeciwieństwie do większości innych firm, gdzie screeny "uchwycone w czasie rzeczywistym" w rzeczywistości były uchwycone w Photoshopie.

Bardzo chciałbym żeby wypowiedział się ktoś kto na grafice nie tyle co się zna ale miał do czynienia z produkcją gier. No ale cóż. Na logikę to co powiedziałeś nie ma sensu. Nie mnie oceniać. A teraz pytanie: Czy ściągnąłeś demo technologiczne UE4? Przecież grafika w nim jest wręcz powalająca. Ba, bije dotychczasowe materiały z W3 na głowę. Oczywistym wnioskiem jest że był downgrade w W3.

Pomijając że większość ludzi woli dobry gameplay od jakiś "corridor shooter`ów" i innych Rysów (2503 m n.p.m. wg wiki).
 

Guest 2686910

Guest
Czy ściągnąłeś demo technologiczne UE4? Przecież grafika w nim jest wręcz powalająca. Ba, bije dotychczasowe materiały z W3 na głowę. Oczywistym wnioskiem jest że był downgrade w W3.
Downgrade jest oczywistym wnioskiem, bo UE4 jest świetnym silnikiem (który jak dotąd w grach nic jeszcze nie pokazał)? Wut?
Nie mówię, że go nie było - o tym wypowiem się po premierze. Ale mówienie, że grafika została pogorszona, bo demo technologiczne innego engine'u jest ładniejsze?
 
Powinni zamknąć ten temat - bo zaczyna być to już irytujące... cały czas ta powalona "pogorszona" grafika, VGX, kamera i porównywanie niedokończonej gry do finalnych produktów... do jasnej ciasnej! Weźcie się wreszcie popukajcie niektórzy w głowę i zastanówcie o czym piszecie. W3 ma być grą z dobrą grafiką (taka już jest, ale wymaga poprawek przy cieniach i teksturach), rewelacyjną fabułą i gameplayem.
 
Last edited:
Top Bottom