Wiedźmin 3: postacie

+
Gnomy? Hmmmm

 
Przy nich w ogóle nie powinno być porównania do krasnoludów i podejrzeń. Niziołki mają być chude i zwinne, z bosymi i owłosionymi stopami. Na razie łażą jak beczki.
CDPR powinien wzorować się tu na Forgotten Realms.
Gdybyś Ty nie wspomniał o krasnoludach to bym ich nigdy do nich nie porównał, ale siłą rzeczy musiałem się odnieść do twojej wypowiedzi :p Ale bose, owłosione stopy były by fajną rzeczą (ciekawe czy by Redzi użyli fur technology!)
 
Last edited:
Przy nich w ogóle nie powinno być porównania do krasnoludów i podejrzeń. Niziołki mają być chude i zwinne, z bosymi i owłosionymi stopami. Na razie łażą jak beczki.
CDPR powinien wzorować się tu na Forgotten Realms.
AS opierał się na Tolkienie, nie FR. W Śródziemiu hobbity były właśnie często mocno na wadze. Ale fakt, zwinne były. A bose owłosione stopy to oczywistość, bez nich lepiej niech ich w ogóle nie dodają - to by było porównywalne z tym, co Szczerbic zrobił z elfami.

Co do gnomów, to wersja z Gry Wyobraźni przemawia do mnie najlepiej:

 
Przecie REDowe niziołki mają bose owłosione stopy ;)

Edit Nogi również mają bujnie owłosione :p
Właśnie obejrzałem urywek z Novigradu i masz rację, tylko twarzy dojrzeć nie mogę :p

View attachment 6014
Jakość szału nie robi, ale wydaje mi się że gnom nr 1 z tych które wybrał @SMiki55jest zbyt podobny do tego niziołka jeśli chodzi o twarz.
 

Attachments

  • 84ltfs.jpg
    84ltfs.jpg
    8.7 KB · Views: 51
Last edited:

Guest 3669645

Guest
Wydłużyliby takiemu niziołkowi nos, dali normalne nogi i gnom gotowy. Postawić kilkadziesiąt takich gnomów w mieście biegających sobie z banku do domów i już mamy Novigrad z prawdziwego zdarzenia :D

A niziołków na pewno nie dodali z powodu próśb i narzekań. Skoro jest już ta rasa, na pewno pojawią się Biberveldtowie. A postacie i questy związane z nimi planuje się bardzo wcześnie.
 
Akurat gdyby chciało się komuś zaprojektować obie rasy, to można by było je spokojnie rozróżnić.

Niziołki - nieco smuklejsze od krasnoludów, bez bród, z nieodzownymi gołymi, owłosionymi stopami, z bardziej ludzkimi twarzami.
Gnomy - jeszcze niższe niż niziołki, bardziej przysadziste, do tego długie nosy i "chytre" twarze. Dołożyć do tego jakieś charakterystyczne elementy, jak np czapki, czy uszy i gotowe.

Nie widzę problemu, ale nie ja projektuje postaci i modele.
 
Takie luźne rękawy przy maszynach wirujących? I bez okularów ochronnych? Skandal! A gdzie przepisy BHP! Novigradzka Inspekcja Pracy powinna coś z tym zrobić!
Wszystkie gnomy tak pracowały, a ty myślisz że dlaczego ich nie będzie w grze?
 
Last edited:
Zacznijmy od tego, że te niziołki wyglądają jak krasnoludy bez brody i podejrzewam, że zostały stworzone tylko przez płacze na forum.
Ja się cały czas obawiam, że obecność niziołków ograniczy się do przechodniów w Novigradzie, z kilkoma "zaczepkowymi" wypowiedziami. Czyli - "chcieliście niziołków, to macie... i odczepcie się".

Obym się mylił.
 
W sumie to Redzi powinni zrobić taką animację/cutscenkę, w której powstaje dochodowe centrum rzemieślnicze które zatrudnia gnomów z Novigrada i okolic, płacą jak nigdzie indziej. Gnomy masowo rzucają dotychczasową prace by zarabiać lepsze pieniądze w tym cechu. Niestety ich uniformy pracownicze miały za długie rękawy, a maszyny napędzane magicznie miały różny sprzęt który mógł nieuważnego operatora pociąć na kawałki, lub przemielić na miazgę. Gnomy zaczęły znikać z tego centrum, nic po nich nie zostawało. Nikt nie wiedział dlaczego. Aż w końcu znikły wszystkie, co do jednego. No i cutscenka, która była opowieścią dla Geralta się kończy, wiedźmin dostaje zlecenie i bada tę sprawę. Na końcu się okazuje że wszystkiemu winne za długie rękawy. Gnomy uległy nieszczęśliwym wypadkom w pracy którym sprzyjały ich niedopasowane ciuchy. Geralt wyjaśnia sprawę i dostaje wypłatę.
 
W sumie to Redzi powinni zrobić taką animację/cutscenkę, w której powstaje dochodowe centrum rzemieślnicze które zatrudnia gnomów z Novigrada i okolic, płacą jak nigdzie indziej. Gnomy masowo rzucają dotychczasową prace by zarabiać lepsze pieniądze w tym cechu. Niestety ich uniformy pracownicze miały za długie rękawy, a maszyny napędzane magicznie miały różny sprzęt który mógł nieuważnego operatora pociąć na kawałki, lub przemielić na miazgę. Gnomy zaczęły znikać z tego centrum, nic po nich nie zostawało. Nikt nie wiedział dlaczego. Aż w końcu znikły wszystkie, co do jednego. No i cutscenka, która była opowieścią dla Geralta się kończy, wiedźmin dostaje zlecenie i bada tę sprawę. Na końcu się okazuje że wszystkiemu winne za długie rękawy. Gnomy uległy nieszczęśliwym wypadkom w pracy którym sprzyjały ich niedopasowane ciuchy. Geralt wyjaśnia sprawę i dostaje wypłatę.

I na koniec informacja- quest sponsorowała Państwowa Inspekcja Pracy Redanii. ;)
 
A czy wiadomo cokolwiek o Regisie? Jak wiadomo nie zginal definitywnie w Sadze, ale tez 50 lat na regeneracje nie minelo...

Jakks bardzo tego wampira polubilem i ciekawie sie, czy sie pojawi :)
 
A czy wiadomo cokolwiek o Regisie? Jak wiadomo nie zginal definitywnie w Sadze, ale tez 50 lat na regeneracje nie minelo...

Jakks bardzo tego wampira polubilem i ciekawie sie, czy sie pojawi :)

Zdaje się, że potrzebowałby pomocy czarodzieja, żeby się szybciej zregenerować.
Jest to możliwe w każdym razie - też bym go z chęcią w grze zobaczył. Byłby kolejnym łącznikiem między finałem Sagi, a finałem gry.
 
Regis regenerował się 50 lat po tym jak go wieśniacy sprawili, więc po tym jak go potraktował go Vilgefortz czas na regenerację prawdopodobnie byłby znacznie dłuższy. Myślę, że nawet pomoc czarodzieja nie byłaby w wstanie w tak krótkim czasie przywrócić go do "życia".
A co sądzą na ten temat Redzi to się za kilka miesięcy przekonamy.
 
Właśnie obejrzałem urywek z Novigradu i masz rację, tylko twarzy dojrzeć nie mogę :p

View attachment 6014
Jakość szału nie robi, ale wydaje mi się że gnom nr 1 z tych które wybrał @SMiki55jest zbyt podobny do tego niziołka jeśli chodzi o twarz.

Dodać mu dłuższy nos i wysokie buty, będzie gnom jak znalazł. Ba, to mi bardziej szczerze mówiąc przypomina gnoma, niż hobbita.

A niziołków na pewno nie dodali z powodu próśb i narzekań. Skoro jest już ta rasa, na pewno pojawią się Biberveldtowie. A postacie i questy związane z nimi planuje się bardzo wcześnie.
Swoją drogą, Dudu był już zapowiedziany sporo przed potwierdzeniem obecności niziołków - a przecież przeważającą część życia spędza od kilkunastu lat w postaci niziołka właśnie. Jak już by dla niego robili model niziołka, to przecież dorobiliby też innych przedstawicieli hobbiciej rasy, coby się Duduś nie wyróżniał zbytnio.

Akurat gdyby chciało się komuś zaprojektować obie rasy, to można by było je spokojnie rozróżnić.

Niziołki - nieco smuklejsze od krasnoludów, bez bród, z nieodzownymi gołymi, owłosionymi stopami, z bardziej ludzkimi twarzami.
Gnomy - jeszcze niższe niż niziołki, bardziej przysadziste, do tego długie nosy i "chytre" twarze. Dołożyć do tego jakieś charakterystyczne elementy, jak np czapki, czy uszy i gotowe.

Nie widzę problemu, ale nie ja projektuje postaci i modele.
A widzisz, ja to widzę inaczej. Akurat niziołki bym uczynił najniższe. I wcale nie smuklejsze od krasnoludów - AS "wzorował się" (czytaj: zerżnął) na tolkienowskich hobbitach, którzy mieli tendencję do tycia w brzuchach w dostatku - dorośli niziołkowie, poważni kupcy i biznesmeni, powinni być mocno przytyli raczej. Młodzieńcy z kolei raczej mogliby być nieco chudsi (jak w ekranizacji Jacksona).
Za to wszyscy powinni być stanowczo wężsi w barach od krasnoludów, i to sporo - w pierwszym momencie, gdy na gameplayu z E3 zobaczyłem hobbitkę, ze szczęścia prawie z kapci wyskoczyłem, bo wziąłem ją za krasnoludzką kobietę.

Ogólnie to niziołków widziałbym raczej opartych na Grze Wyobraźni:

Bogatsi kupcy powinni mieć oczywiście spore brzuchy, Daintego bym widział tak:
 
@SMiki55
Meritum mojej wypowiedzi stanowił fakt, że na nieobecność danej rasy nie wpływają raczej jej podobieństwa z innymi.
Chodzi o to, że gdyby się komuś chciało to można by swobodnie zaprojektować i gnomy, i niziołki, i krasnoludy w taki sposób, by w żadnym razie nie można ich było ze sobą pomylić.
A to jakie konkretnie różnice będą między tymi ludami występować, to już kwestia indywidualnych wizji i wyobrażeń.
 
Chodzi o to, że gdyby się komuś chciało to można by swobodnie zaprojektować i gnomy, i niziołki, i krasnoludy w taki sposób, by w żadnym razie nie można ich było ze sobą pomylić.
Kłopot w tym, że Redzi odstawili fuszerkę, i przerobili po prostu model krasnoluda, dla niepoznaki odziewając go w nieco bardziej zwiewne szaty.
 
Last edited:
Top Bottom