Wiedźmin 3: Dyskusja na temat wymagań sprzętowych

+
BenQ GW2760HS. Jak dla mnie to szkoda się bawić w 24 cale, no ale to moje zdanie. Od razu podkreślę, że nie posiadam tego monitora, ale biorę go pod uwagę. Niepokoi mnie tylko refresh 60 Hz (czemu nie ma chociaż 75 ? ) No ale dobre kolory i cena ponad 8 stów, to na pewno spore atuty. Także czas reakcji: 4 ms GTG - jak dla mnie wystarczający.
http://www.ceneo.pl/23762149
 
Last edited:
Pytanie do znawców tematu, planuję złożyć na W3 komputer, zbierałem na niego 2,5 roku, więc troszkę się nazbierało, lepiej składać teraz czy w przyszłym roku, nie spieszy mi się, a zawsze jeszcze coś dorzucę:). Pytanie ile trzeba na komputer hi-endowy?
 
Oczywiście ze poczekaj do stycznia/lutego, zwłaszcza ze piszesz ze nie będzie z tym problemu. Wychodzą nowe grafiki od AMD/NVIDIA wiec obecne potanieją.
 
Dla tych, którzy nie śledzą internetów:
Wedle przecieków GeForce 970 ma być wydajnościowo pomiędzy obecnymi 770 i 780 i ma kosztować 399USD.
http://www.purepc.pl/karty_graficzne/karta_graficzna_galaxy_geforce_gtx_970_gc_na_zdjeciach
http://www.purepc.pl/karty_graficzne/karta_graficzna_zotac_geforce_gtx_970_na_zdjeciu
Osobiście pokładam nadzieje właśnie w tym modelu. Za tydzień nvidia powinna oficjalnie ogłosić premierę kart z serii 900.
Oby tylko potaniały trochę do lutego.
 
O ile nie bedzie problemów na lini AMD-W3 to bede celowal zawsze w ich karty. Ta sama wydajność co Nvidia za niższa cenę.
 
@engessa
Polecałbym poczekać. Ja od czterech lat zbierałem na nowego desktopa i planuję zakup w lutym lub marcu. Raczej dopiero po tym jak będą dostępne testy wydajności sprzętu pod kątem trzeciej części wieśka. Niedługo ma być premiera nowej serri kart graficznych od nvidii - GeForce 900 - na pewno warto na nie poczekać.
Jeśli chodzi o to ile potrzeba na komputer z wysokiej półki - wszystko zależy jak wysoka ma być to półka. Mówiąc o samej jednostce centralnej, bez peryferiów, za 4000 można mieć naprawdę porządny sprzęt, ale rezygnując z paru rzeczy można zejść i do 3000.
 

Guest 2686910

Guest
Jeśli chodzi o to ile potrzeba na komputer z wysokiej półki - wszystko zależy jak wysoka ma być to półka. Mówiąc o samej jednostce centralnej, bez peryferiów, za 4000 można mieć naprawdę porządny sprzęt, ale rezygnując z paru rzeczy można zejść i do 3000.
Za 4000 ma się komputer z mid-high endu, za 5000+ można dopiero mówić o prawdziwym high endzie (780 ti, Haswell-e, zX99 itp.)
 
Last edited by a moderator:
Za 4000 ma się komputer z mid-high endu, za 5000+ można dopiero mówić o prawdziwym high endzie (780 ti, Haswell-e, z99 itp.)

Nie ma czegoś takiego jak Z99, chodziło Ci pewnie o Z97 a Haswell-E + X99 + 780 Ti to już wydatek ponad 10 tysięcy. LGA 2011 jest zbędne do gier i się przepłaca bardzo dużo :)
W zasadzie za 5 tysięcy to można mieć same dwie karty graficzne :D
A jeżeli chodzi o high endowy sprzęt to w granicach 5500/6000 zł można złożyć bardzo solidny sprzęt z jedną super wydajną kartą graficzną :)
 
ALe 5930 niestety jest prockiem który ogranicza SLI :)
Po za tym kupowanie platrofrmy X99 czy X79 do gier to głupota, sam o tym myślałem ale wolałem dokupić drugą kartę zamiast wydawać kasę na coś czego nie wykorzystam.
Kumpel ma X79 + I7 4690x (ES) Sampel Inżynieryjny procka + 32 Gb ramu + GTX 780 Ti
I często ma gorsze wyniki niż ja na swoim I7 4790k + 16Gb Ramu + GTX 780 Ti (jednej bo dwie to wiadomo).
 
Last edited:
Oczywiście nie kupuję monitora tylko pod W3. Jestem fanem itd, ale nie jest to dla mnie priorytet do wszystkiego. Nie zrezygnuję z jakiegoś monitora tylko dlatego, że nie będzie tym idealnym do W3. W moich zainteresowaniach leżą głównie starcraft 2 i LoL. Nie jestem maniakiem ustawień na ultra i przeżyję pocięcie czegoś. Całe życie ściągałem wszystko na LOW i cieszyłem się jeśli osiągnąłem ponad 20 FPS. Kupiłem niedawno nowy sprzęt i myślę, że nawet to medium w 30 FPS mnie zadowoli :) Dla mnie to "nawet" będzie "aż". Nie mam takiego parcia. Za to większy monitor na pewno wpłynie pozytywnie na komfort gry w tytułach, które podałem wyżej.
 
Oczywiście nie kupuję monitora tylko pod W3. Jestem fanem itd, ale nie jest to dla mnie priorytet do wszystkiego. Nie zrezygnuję z jakiegoś monitora tylko dlatego, że nie będzie tym idealnym do W3. W moich zainteresowaniach leżą głównie starcraft 2 i LoL. Nie jestem maniakiem ustawień na ultra i przeżyję pocięcie czegoś. Całe życie ściągałem wszystko na LOW i cieszyłem się jeśli osiągnąłem ponad 20 FPS. Kupiłem niedawno nowy sprzęt i myślę, że nawet to medium w 30 FPS mnie zadowoli :) Dla mnie to "nawet" będzie "aż". Nie mam takiego parcia. Za to większy monitor na pewno wpłynie pozytywnie na komfort gry w tytułach, które podałem wyżej.
Kumam - masz na ten monitor takie parcie, jak ja na 24"-27" FHD. Jednakże w związku z faktem, iz mamy różne oczekiwania, pomóc Ci w wyborze nie jestem w stanie. Pójdź do jakiegoś "sklepu dla idiotów" (to nie była przytyczka - broń Boże - do Ciebie;)), obejżyj i sam zdecyduj. Jak Ci się któryś spodoba, to kup ten sam model w necie - tam, gdzie najtaniej.
 
Całe życie ściągałem wszystko na LOW i cieszyłem się jeśli osiągnąłem ponad 20 FPS. Kupiłem niedawno nowy sprzęt i myślę, że nawet to medium w 30 FPS mnie zadowoli :)
Żyjesz w takim pięknym kłamstwie ; ) Czemu czegoś standardowego tego typu
http://www.morele.net/monitor-led-dell-u2414h-623905/ po prostu nie weźmiesz? Rozdzielczość 2560 x 1080 wymaga znacznie większych nakładów mocy, a nie wiem jaki sprzęt posiadasz. No chyba, że jesteś grafikiem, czy innymi designerem, który potrzebuje dużej przestrzeni na monitorze, w takim razie caluj śmiało w coś z szeroką talią.
 
A to już nie lepiej dołożyć tych 20 PLN na 27" od LG (Full HD)?
http://www.morele.net/monitor-led-lg-27mp65-27mp65hq-p-30-dni-bezplatnej-gwarancji-na-badpixele-634841/#div4

W sumie nie wiem gdzie jest "haczyk" (i czy takowy jest), bo monitor LG też ma matrycę IPS, szybszy czas reakcji (5 ms w stosunku do 8ms od Dell'a) oraz kontrast (ale tutaj zapewne L:G podaje wartość kontrastu dynamicznego, więc...) jak również zużycie energii (26 W do 74 W u Dell'a). Jedyny widoczny minus LG to kiepska i ograniczona regulacja monitora (oczywiście w stosunku do opcji jaką daje Dell) oraz uboga ilość złączy i dodatkowych wejść.


Inwestowanie w coś z 4K nie ma obecnie sensu. Tym bardziej jak liczy się na grę w tej rozdzielczości.
 
Last edited:
W LG bardzo mnie denerwują te podstawki, wszystkie robione jakby na jedno kopyto i te wrażenie jakby zaraz miały się połamać ; ) W Dellach za to są one ciężkie i solidnie wykonane, nie mówiąc już o możliwości praktycznie dowolnego ustawienia monitora. Jaka różnica w matrycach? Nie mam pojęcia, musiałby wypowiedzieć się tu jakiś 'ekspert' ; )
 
Źle mnie chyba zrozumieliście. Pytałem się czy opłaca się kupować ten monitor od LG 21:9, ale tylko żeby poznać waszą opinię na jego temat. Na monitorach się kompletnie nie znam, a wydaje mi się ciekawy. Tak na prawdę bardziej skłaniam się w stronę czegoś normalniejszego, bo tańsze i nie zdziwię się jeśli też pod względem technicznym lepsze. Gdyby mi zależało na tym, żeby monitor był dobry do gier typu właśnie Wiedźmin to bym się nie zastanawiał i brał 16:9, ale od dawna gram tylko w gry multiplayer z kumplami. Ostatnia gra, którą kupiłem był starcraft 2 hots i było to prawie ok. 1,5 roku temu. Jeśli chodzi o gry SP to tylko RPG i są to klasyki. Wyjątki robię tylko dla wiedźminów. Jak już pisałem wcześniej- nie chcę kupować monitora specjalnie pod wiedźmina, tylko taki na którym będzie mi się przyjemnie grało w to co gram, (tak wiem, że na każdym tak będzie, ale według kilku opinii jest duża różnica grając na 21:9. Pytanie tylko czy są to wiarygodne opinie, czy mówią tak tylko dlatego, że monitor dostali za darmo od LG) ale jeśli mam przepłacić za parę dodatkowych pikseli to wezmę coś normalnego. @Wroobelek czemu "sklep dla idiotów"?
 
Największe jaja będą jak się znowu okaże, że w dniu premiery W3 nie będzie wspierać 90% rozdzielczości na rynku (analogia do W2) :D
 
Największe jaja będą jak się znowu okaże, że w dniu premiery W3 nie będzie wspierać 90% rozdzielczości na rynku (analogia do W2) :D

A o tym nie pomyślałem. Jeśli mam grać z czarnymi pasami to chyba zrezygnuję z tego 21:9.
 
Top Bottom