Wiedźmin 3 - grafika

+

Guest 2686910

Guest
Ale to tak nie działa... Jest granica do której można skalować, jest granica do której można coś uprościć, po przekroczeniu której robi się coś zupełnie innego. Dajmy na to AI - wymaga konkretnych zasobów procesora, jeśli ich nie ma, to cały system nie działa, więc można robić go od nowa równie dobrze, a jak już się zrobi to jest mocno uproszczony i zupełnie inny. Tak samo grafika - na 256 mb VRAMu nie zmieściłoby się nawet pół ulicy w Novigradzie, więc co, nowe tekstury robić? Nie, właśnie dlatego jest to robione na nowe konsole - najniższy wspólny mianownik będzie i tak całkiem wysoko.

E: Nie sugeruję, że wersja na konsole będzie najgorszą możliwą - po prostu jest punktem wyjścia, z którego można downscalować systemy, jakość grafiki i tak dalej - do poziomu wystarczającego do możliwie niskich wymagań przy jednoczesnym zachowaniu samej idei.
 
Last edited by a moderator:
Ale to tak nie działa... Jest granica do której można skalować, jest granica do której można coś uprościć, po przekroczeniu której robi się coś zupełnie innego. [...]

Oczywiście. Dlatego podałem przykład z mercedesem, w którym - aby zejść z ceny poniżej pewnego minimum - trzeba byłoby wymontować drzwi, tapicerkę, klapę i kanapę. Czyli istotne elementy, których brak sprawi, że to, co zostanie, z mercedesem będzie miało raczej niewiele wspólnego.
 

Guest 2686910

Guest
Jasne. Chciałem po prostu wyjaśnić, że nie do końca da się zrobić z Wiedźmina graficznego Morrowinda. Znaczy, da się. Kosztem dodatkowej, niepotrzebnej pracy nad low-fi assetami, specjalnymi systemami AI, specjalnym ustawieniem LOD itp. Nie warto, zwłaszcza jeśli gra nie wychodzi na poprzednią generację. Nawet studia, które robią gry crossgenowe dedykują specjalne ekipy do robienia tych rzeczy (np. Monolith i Shadow of Mordor) bo to durnego robota.

PS. Przepraszam serdecznie za ten paskudny poloangielski w moich postach, ale niestety nazwy technicznych rzeczy w większości przypadków znam jedynie w języku Szekspira, a tłumaczenie i tak byłoby koślawe i nie przekazywałoby treści w dużo lepszy sposób. Musicie znieść.
 
Czyli wychodzi na to, że nie wystarczyłoby wymontować tych nieszczęsnych drzwi, tylko zamiast nich trzeba byłoby wstawić jakąś dyktę, a wygodną kanapę zastąpić specjalnie dorobioną drewnianą ławką ;).
 
Bo każdy gracz spełniający wymagania niezbędne do uruchomienia W3 będzie oczekiwał efektu korespondującego z zapowiedziami.
Chyba każdy mało inteligentny gracz. Bo Ci bardziej ogarnięci wiedzą, że gra w zapowiedziach pokazywana jest na ustawieniach maksymalnych, a nie minimalnych.
 
@Qyzu' tacy również grę kupują i piszą na forach, oceniają. Prawo jest dla każdego równe.
Ale jest ich zdecydowana mniejszość, więc ich oceny nie mają dużego znaczenia. Naprawdę myślisz, że ludzie sobie nie zdają sprawy, że gra w zapowiedziach pokazywana jest na najwyższych ustawieniach?? Bez jaj.
 
Ale jest ich zdecydowana mniejszość, więc ich oceny nie mają dużego znaczenia. Naprawdę myślisz, że ludzie sobie nie zdają sprawy, że gra w zapowiedziach pokazywana jest na najwyższych ustawieniach?? Bez jaj.
Jakieś źródło? Statystyki, albo "cuś"?
Przy okazji - coś mi się przypomniało. W szkole matematyczka zawsze wbijała nam do głowy:
Ile razy mam Wam, głąby, powtarzać, że nie ma mniejszej i większej połowy! Obie połowy są równe!. Ale co sobie będę język strzępić. I tak większa połowa z Was nie zrozumie.
 
Jakieś źródło? Statystyki, albo "cuś"?
Przy okazji - coś mi się przypomniało. W szkole matematyczka zawsze wbijała nam do głowy:
Już kiedyś ktoś dał linka do udowodnienia, że W3 był pokazany na ustawieniach maksymalnych :p Jose T. tak mówił w wywiadzie.

Wroobelek said:
@Qyzu' - nie odwracaj kota ogonem. Dobrze wiesz, że chodziło mi o statystyki potwierdzające tą "zdecydowaną mniejszość".
Sorry, czytałem na szybko, bo nie mam czasu i dlatego źle zrozumiałem ; p
Ludzie naprawdę nie są aż tacy głupi. To jest oczywiste, że twórcy pokazują grę z jak najlepszej strony, dlatego statystyki nie są wcale potrzebne. Jeśli już mieliby się czepiać gry z powodu grafiki, ze nie jest taka jaką pokazywali twórcy to tylko na złość, a nie dlatego, że faktycznie tak twierdzą.
 
Last edited:
http://www.dsogaming.com/news/batma...wild-hunt-nvidia-graphical-features-revealed/
Według tego artykułu takie oto bajery graficzne mają się pojawić w W3:
View attachment 6147
PS: Dwa ostanie czyli Destruction and Clothing mają być również na konsolach.
Tak się zastanawiam właśnie odnośnie Zniszczeń i Ubrań. O jakie konkretnie efekty zniszczeń chodzi ( tutaj chyba największe pole do popsiu to Aard), w jakiej skali i co będzie można nisczyć. Bo jeśli chodzi o ubrania to raczej łatwiejsze do przewidzenia.
 

Attachments

  • GameWorks-Games-The-Witcher-3-Wild-Hunt.jpg
    GameWorks-Games-The-Witcher-3-Wild-Hunt.jpg
    104.7 KB · Views: 35
Last edited:
http://www.dsogaming.com/news/batma...wild-hunt-nvidia-graphical-features-revealed/
Według tego artykułu takie oto bajery graficzne mają się pojawić w W3:
View attachment 6147
PS: Dwa ostanie czyli Destruction and Clothing mają być również na konsolach.
Tak się zastanawiam właśnie odnośnie Zniszczeń i Ubrań. O jakie konkretnie efekty zniszczeń chodzi ( tutaj chyba największe pole do popsiu to Aard), w jakiej skali i co będzie można nisczyć. Bo jeśli chodzi o ubrania to raczej łatwiejsze do przewidzenia.
Było kiedyś coś mówione o np.rozwalaniu się płotu po zahaczeniu o niego mieczem. Poza tym, na VGX po użyciu Aarda przez Geralta, meble w tawernie po prostu się rozwaliły/przewróciły.
 
Znowu zaczynam czerwonieć jak moja karta. Jak to zostanie rozwiązane bez ficzerów nVidii? No i skoro konsole są na AMD to może nie mam czym się martwić..
 
http://www.dsogaming.com/news/batma...wild-hunt-nvidia-graphical-features-revealed/
Według tego artykułu takie oto bajery graficzne mają się pojawić w W3:
PS: Dwa ostanie czyli Destruction and Clothing mają być również na konsolach.
Tak się zastanawiam właśnie odnośnie Zniszczeń i Ubrań. O jakie konkretnie efekty zniszczeń chodzi ( tutaj chyba największe pole do popsiu to Aard), w jakiej skali i co będzie można nisczyć. Bo jeśli chodzi o ubrania to raczej łatwiejsze do przewidzenia.

Nie wiem jak jest teraz, ale jeszcze jakiś czas temu była mowa o podpalaniu gniazd np.pszczół i "wysyłaniu" ich na przeciwnika.

*Tak nawiasem to brakuje FUR łaj?
 
Last edited:
Nie wiem jak jest teraz, ale jeszcze jakiś czas temu była mowa o podpalaniu gniazd np.pszczół i "wysyłaniu" ich na przeciwnika.

*Tak nawiasem to brakuje FUR łaj?
Myślę, że Fur zalicza się do HairWorks. Przeczytaj końcówkę wypowiedzi Bálazsa Töröka.
 
Nie liczcie tylko na system zniszczeń rodem z Battlefielda ;D Pewnie wybrane obiekty będzie można zniszczyć czy przewrócić. Jakieś przedmioty ze stołów, beczki itp.
 
Nie liczcie tylko na system zniszczeń rodem z Rainbow Six: Siege ;D Pewnie wybrane obiekty będzie można zniszczyć czy przewrócić. Jakieś przedmioty ze stołów, beczki itp.
Poprawiłem :D. System zniszczeń Battlefielda nie jest tak dobrym przykładem jak to.
 
Top Bottom