Wiedźmin 3: Dziki Gon

+
A jak to wytłumaczysz?
Deithwen Addan yn Carn aep Morvudd
aep
dopełniacz, takze 'syn' : Cahir aep Ceallach. Jest też chyba miejscownikiem, w każdym razie oznacza też "w": por. "a d'yaebl...")

Jeżeli jest wyznacznikiem dopełniacza, to wcale nie musi oznaczać "syn", zwłaszcza, że jeśli już, to musiałby oznaczać w ogóle potomka bez względu na płeć, gdyż jest używany również w odniesieniu do kobiet, np. Lara Dorren aep Shiadhal. Jeżeli jednak dopełniacz w SM pełni funkcję dzierżawczą - podobnie jak po polsku - to rozszerzanie znaczenia aep jest zbędne: Lara Dorren [córka] Shiadhala, Cahir (...) [syn] Ceallacha, Jan [syn] Piotra czy Wierch Kaspra (Ard aep Casper :) (słowa w nawiasach kwadratowych pozostają w domyśle).

Ponieważ jednak funkcja dopełniacza jest też pełniona przez przyrostek -anna (kogo? czego? to przecież dopełniacz!), to być może aep pełni funkcję głównie lub wyłącznie dzierżawczą (Lara Dorren Shiadhalowa, Cahir (...) Ceallachowy itp)? Nie mam pod ręką materiału, żeby to sprawdzić.
http://www.sapkowski.pl/modules.php?op=modload&name=Companion&file=index&func=slownik
 

Guest 2686910

Guest
Czyli "syn", "w" i "na".
Mam wrażenie, że AS nie spędzał tyle czasu co Tolkien nad językami.
 
Wiadomo coś o obecności Wiedźmina 3 na targach Tokyo Game Show 2014, które rozpoczynają się w przyszłym tygodniu ??
 

Guest 3669645

Guest
Umowa z MS raczej nie zabrania REDom publikowania materiałów filmowych z PS4. Kiedyś wersję na drugą konsolę pokazać muszą. Ale też wątpię, by nastąpiło to już na TGS. Jak wspominali poprzednicy, zapewne skończy się na japońskim trailerze znanym z E3.
 
Umowa z MS raczej nie zabrania REDom publikowania materiałów filmowych z PS4. Kiedyś wersję na drugą konsolę pokazać muszą. Ale też wątpię, by nastąpiło to już na TGS. Jak wspominali poprzednicy, zapewne skończy się na japońskim trailerze znanym z E3.

Nie wiem czy słyszałeś jak było z Destiny. Gra do premiery była cały czas pokazywana tylko na konsolach Sony. Microsoft nie mógł nawet oficjalnie potwierdzić, że gra wychodzi na ich konsole i zrobił tak, że podał link do strony z perfumami o nazwie Destiny. ^-^
Tak więc wszystko jest możliwe, łącznie z tym, iż nie zobaczymy gameplayu W3 na PS4 aż do premiery gry.
 
Nie wiem czy słyszałeś jak było z Destiny. Gra do premiery była cały czas pokazywana tylko na konsolach Sony. Microsoft nie mógł nawet oficjalnie potwierdzić, że gra wychodzi na ich konsole i zrobił tak, że podał link do strony z perfumami o nazwie Destiny. ^-^
Tak więc wszystko jest możliwe, łącznie z tym, iż nie zobaczymy gameplayu W3 na PS4 aż do premiery gry.

Dziwne praktyki, czemu to by miało służyć?
 
Dziwne praktyki, czemu to by miało służyć?

Niepisana umowa promowania danej konsoli. "Jak będziecie nam przychylni , to się odwdzięczymy" - może działać, pod warunkiem "wypłaty" stosownej należności - w dowolnej formie, najczęściej bezgotówkowej, nierejestrowanej i o krótkim terminie wypłacalności, jeśli doceniane są wszelkie gesty firmy "zobowiązanej" (w tym przypadku REDów). Tu tym zobowiązaniem mogło być unikanie używania PS4 do prezentacji, unikanie opiniowania PS4 jako konsoli mocniejszej, itp. Dodając do tego fakt, że gra REDów w strategii Sony prawdopodobnie nie jest w pierwszej linii ofensywnej, nie powinno nikogo dziwić takie zachowanie developera. Ostatecznie gra wyjdzie na obie konsole, a fakt promowania jej jedynie przy użyciu XBO nie przesądza faktu, iż moc PS4 nie zostanie wykorzystana w 100%. Po prostu M$ daje im za reklamę prawie "za gratis" to, czego od Sony prawdopodobnie nigdy by nie dostali. A ponieważ nie wiąże się to ze złamaniem jakichkolwiek umów z Sony - to czemu nie?
 
Niepisana umowa promowania danej konsoli. "Jak będziecie nam przychylni , to się odwdzięczymy" - może działać, pod warunkiem "wypłaty" stosownej należności - w dowolnej formie, najczęściej bezgotówkowej, nierejestrowanej i o krótkim terminie wypłacalności, jeśli doceniane są wszelkie gesty firmy "zobowiązanej" (w tym przypadku REDów). Tu tym zobowiązaniem mogło być unikanie używania PS4 do prezentacji, unikanie opiniowania PS4 jako konsoli mocniejszej, itp. Dodając do tego fakt, że gra REDów w strategii Sony prawdopodobnie nie jest w pierwszej linii ofensywnej, nie powinno nikogo dziwić takie zachowanie developera. Ostatecznie gra wyjdzie na obie konsole, a fakt promowania jej jedynie przy użyciu XBO nie przesądza faktu, iż moc PS4 nie zostanie wykorzystana w 100%. Po prostu M$ daje im za reklamę prawie "za gratis" to, czego od Sony prawdopodobnie nigdy by nie dostali. A ponieważ nie wiąże się to ze złamaniem jakichkolwiek umów z Sony - to czemu nie?
Takie opinie ze strony REDów już się pojawiły
Co do reszty: Dopóki któraś z wersji nie otrzymuje ekskluzywnych (nawet czasowo) DLC, to, czy REDzi "bratają się" z Sony czy MS (i to korporacja, i to korporacja, zapewne Sony również żądałoby dodatków) mnie nie obchodzi (choć chętnie zobaczyłbym gameplay z PS4).Dodanie fizycznych gadżetów do kolekcjonerki XOne było już krokiem w tę stronę (tzn. dodawanie ekskluzywnych dla danej platformy DLC)i mam nadzieję, że następnego nie będzie.
 
@Kuboniusz - zgadza się, przyżnali, że PS4 niby jest mocniejsze. Ale jednocześnie unikają potwierdzenia, że gra na mocniejszej konsoli będzie wyglądać lepiej (bo nie będzie?). Ale w tym momencie znów wkraczam w ramy dyskusji mocno wyeksploatowanej w innym temacie., czego wolałbym uniknąć.
 
Widzę że rozstrząsana jest ciągle sprawa xbone i złowieszcza polityka microsoftu który za pomocą rzekomo niepisanych umów przekupił naszego wspaniałego dewelopera.Ja generalnie widziabym to tak.Konsola microsoftu sprzedaje się gorzej i to dużo gorzej.To już jest pierwszy haczyk bo skoro liczba posiadaczy xbone jest mała to liczba potencjanych nabywców gry też jest mała.Wartość tego sprzętu jest deprecjonowana przez wielu graczy i jak i media.A to że na konferencji microstu została zaprezentowana gra które działa korzystnie w obie strony bo dzięki temu faktowi wielu ludzi kupi na ten przykład konsolę xbone specjalnie pod grę wiedźmin.I microsoft zadowolony i redzi zadowoleni.A co do tego że w mediach redzi nie wypowiadają sie na temat sprzętu sony że jest silniejszy i będą otwarcie sugerować swoimi wypowiedziami zakup konsoli PS4.Byłoby to głupie z ich strony bo gra sprzedawana jest na 3 platformach a gracze gdy usłyszeli od dewelopera hasło 900p na xbone a 1080p na ps4.To zatrważająca większość kupi tę grę ale na konsolę ps4.Po tym fakcie zasadnym byłyby wyniki sprzedaży i mogłoby się okazać że stosunek kosztów, ilości pracy włożonej w optymalizację na xbone jest niewspółmiernie duży do liczby sprzedanych egzemplarzy.A gdy mamy hasło że gra "będzie oferowała to samo na każdej platformie" to tylko po to żeby gracz poczuł zawahanie.W przeciwnym razie gdyby nie byli tacy dyplomatyczni to jaka byłaby zasadność tworzenia tej gry na xbone skoro i tak nasz produkt sprzeda się w rażącej dysproprocji stając w szranki z konsolą ps4.A zyski trzeba maksymalizować w przypadku produktu który będzie kosztował 100 baniek
 
REDom zapewne wisi, czy te "100 baniek" zarobią na grze w wersji na XBO, czy na PS4. Dlatego są podstawy domniemywać, iż takie zabiegi przy promowaniu konsoli potencjalnie słabszej może mieć jakieś drugie dno.
 

Guest 2686910

Guest
REDom zapewne wisi, czy te "100 baniek" zarobią na grze w wersji na XBO, czy na PS4. Dlatego są podstawy domniemywać, iż takie zabiegi przy promowaniu konsoli potencjalnie słabszej może mieć jakieś drugie dno.
Ponieważ nie lubię teorii spiskowych, to zakładam, że po prostu CDP nawiązał lepsze kontakty z MS w trakcie szykowania portu W2, a w głowach ludzi od marketingu sens ma postawienie na platformę producenta, u którego miało się już wcześniej jakiś produkt.
Takie umowy to chleb powszedni w branży, takie i jeszcze gorsze (wcześniej wspomniane Destiny czy inne Watch Dogs). Ja tam się cieszę, że nie ma MEGAEKSKLUZYWNYCH DLC. I wierzę, że REDzi zrobią co mogą z każdą z wersji - wierzę dlatego, że jeszcze nie dali powodów do podejrzewania, że będzie inaczej (nie, dodatki do kolekcjonerki nie są dla mnie powodem do podejrzeń - patrzę na nie raczej jako sposób obejścia tych zobowiązań z umowy).
 

Attachments

  • quen.jpg
    quen.jpg
    92.8 KB · Views: 55
Dodanie fizycznych gadżetów do kolekcjonerki XOne było już krokiem w tę stronę (tzn. dodawanie ekskluzywnych dla danej platformy DLC)i mam nadzieję, że następnego nie będzie.
O ile ekskluzywu kolekcjonerki nie pochwalam, to nie zrównywałbym tego z DLC. Dla mnie liczy się integralność i równość gry jako produktu, a nie tego co się do niej dodaje.
 
O ile ekskluzywu kolekcjonerki nie pochwalam, to nie zrównywałbym tego z DLC. Dla mnie liczy się integralność i równość gry jako produktu, a nie tego co się do niej dodaje.
Ale ja nie zrównuję tego do DLC.
Załóżmy, że ukradłeś cukierka ze sklepu (niby nic, ale jednak kradzież, choć można wybaczyć), później może telefon za kilka tysięcy, a potem Lamborghini.
Żeby nie było, nie mówię, że REDzi dadzą ekskluzywne DLC (telefon), a później zostaną studiem należącym do MS (samochód).Chcę tylko pokazać Ci, że wcale nie zrównuję dodatków do CE XOne z ekskluzywnym DLC.
 
Top Bottom