Co nieco o sprzęcie

+

Co nieco o sprzęcie

  • poniżej 25 FPS

    Votes: 9 2.1%
  • co najmniej 25 FPS

    Votes: 28 6.7%
  • co najmniej 30 FPS

    Votes: 141 33.5%
  • co najmniej 40 FPS

    Votes: 93 22.1%
  • co najmniej 60 FPS

    Votes: 98 23.3%
  • nie patrzę na framerate

    Votes: 52 12.4%

  • Total voters
    421
Jeśli mówimy o sytuacji rodem z premiery Diablo III, to owszem - masz rację. Ale nie wydaje mi się by doszło do takich braków w magazynach, a popyt był aż tak wielki, by sprzedawcy mogli uprawiać wolna amerykankę. :D

Ja się odnoszę do sytuacji z R9 na początku tego roku, gdzie faktycznie były problemy z dostępnością na skutek dużego popytu :p
 

Guest 2686910

Guest
A to przypadkiem nie jest normalne, że niereferenty różnią się ceną od sugerowanej? Bo mi się wydawało, że to normalne. Nie ma przecież tak, że wszystkie karty kosztują tyle samo.
 
A to przypadkiem nie jest normalne, że niereferenty różnią się ceną od sugerowanej? Bo mi się wydawało, że to normalne. Nie ma przecież tak, że wszystkie karty kosztują tyle samo.

Jest, ale w podanym przykładzie po prostu cena niereferentów została podniesiona jeszcze dodatkowo.
 

Guest 2686910

Guest
Hm. Oby w takim razie nie zmieniło się to w trend. Chociaż i tak można powiedzieć, że ~1500 zł za 970 to nie tak strasznie dużo.
 
Czyli że co, jak się będę gapił do listopada/grudnia/stycznia, to może nie być już w sklepach gtx 980, albo mogą podrożeć do 3000 zł? W sumie powód mam by czekać, bo wciąż mam nadzieję na 980Ti.
 
Czyli że co, jak się będę gapił do listopada/grudnia/stycznia, to może nie być już w sklepach gtx 980, albo mogą podrożeć do 3000 zł? W sumie powód mam by czekać, bo wciąż mam nadzieję na 980Ti.
Nie, problem będzie z 970, bo jest tania i dobra. A takie nie utrzymują się za długo w niskiej cenie.
 
Mój komputer nie daje rady już z nowszymi tytułami, więc mam zamiar kupić nowy ze względu na wysp premier nowych gier w kolejnych miesiąc. Dlatego sugerując się opiniami na internecie, wybrałem taki sprzęt:
http://www.purepc.pl/zestawy_komput...estawy_komputerowe_na_wrzesien_2014?page=0,18
Obudowa: SilentiumPC Gladius X60 Pure Black
Ze względu na premierę nowych kart wziąłbym 970 gtx zamiast 780. Moja pytanie brzmi jakiej firmy Gigabyte, Gainward, MSI, Zotac, a może Asus?
Do tego zestawu monitor: Eizo Foris FS2333
Oraz głośniki: Modecom MC-SHF56
Wszelkie sugestie i opinie mile widziane. Co waszym zdaniem powinienem zmienić i nad czym się zastanowić?
 
Chyba jutro przejdę się na Warszawską przy Batorego i rozeznam się w cenach oraz dostępności.
Obecnie żeby kupić tą kartę musiałbym chyba sprzedać nerkę :D....
 
Ok, poczekajmy dwa miesiące i zobaczymy co będzie. Listopad to ostatnia szansa w tym roku na kupno, potem Święta. Ale w styczniu znów może będzie taniej i w lutym pewnie powyżka, nie oszukujmy się, polskie sklepy wiedzą kiedy wychodzi W3 na rynek :p
 

Guest 2686910

Guest
@eustachy_J23 Nie mam pojęcia, ale mogę powiedzieć, że mam dwa z tego zielonego pudełka i działają nieźle po dwóch latach użytkowania.
 
Nie mam pojęcia, ale mogę powiedzieć, że mam dwa z tego zielonego pudełka i działają nieźle po dwóch latach użytkowania.

Znaczy się można brać bez obaw? Ten w "zielonym" nie gryzie się z PC w żaden sposób? Podłączamy pod usb i voila?
Może to i głupie pytanie, ale wolę się upewnić.
 

Guest 2686910

Guest
Znaczy się można brać bez obaw? Ten w "zielonym" nie gryzie się z PC w żaden sposób? Podłączamy pod usb i voila?
Może to i głupie pytanie, ale wolę się upewnić.
Zwykły pad od X360, podłączasz pod USB a resztą zajmuje się Xinput. Działa bez problemu.
 
Znaczy się można brać bez obaw? Ten w "zielonym" nie gryzie się z PC w żaden sposób? Podłączamy pod usb i voila?
Może to i głupie pytanie, ale wolę się upewnić.

Myślałeś o wersji bezprzewodowej? Mimo wszystko dużo wygodniejsze jest na dłuższą metę.

Ed: i jeszcze jedno, w październiku/listopadzie ma już oficjalnie wyjść pad od One kompatybilny z PC, może warto poczekać. Sam nie używałem, ale wszyscy chwalą względem tego z 360.
 
Last edited:
Co do padów, jeden jest dedykowany pod Windowsa, drugi pod x360. Nie wiem w praktyce, czy ten od 360 działa z PC bez problemów, być*może tak. A tak jak pisze Keth pad od One jest lepszy, wg opinii graczy.
 
Myślałeś o wersji bezprzewodowej? Mimo wszystko dużo wygodniejsze jest na dłuższą metę.

Nie jest mi potrzebny, wystarczy po kablu. No i cena korzystniejsza, bezprzewodowy jest droższy kosztuje, poza tym przydałoby się dokupić ładowarkę.
I tam mamy o minimum sześćdziesiąt złotych drożej, gdzie jedyna różnica to brak kabla.
No chyba, że bezprzewodowy cechuje też lepsze wykonanie?

Co się pada po XOne tyczy, również czytałem, że jest lepszy, ale czy aż tak, żeby płacić zań blisko 2x tyle?

Co do padów, jeden jest dedykowany pod Windowsa, drugi pod x360. Nie wiem w praktyce, czy ten od 360 działa z PC bez problemów, być*może tak.

MacJenkins (mam nadzieję, że wybaczysz przekształcenie nicka) twierdzi, że ten z zielonego pudełka, czyli dedykowany konsoli działa bez zarzutu, więc chyba wezmę.
Czy ktoś jeszcze miał styczność z tym modelem?
 
Nie jest mi potrzebny, wystarczy po kablu. No i cena korzystniejsza, bezprzewodowy jest droższy kosztuje, poza tym przydałoby się dokupić ładowarkę.
I tam mamy o minimum sześćdziesiąt złotych drożej, gdzie jedyna różnica to brak kabla.
No chyba, że bezprzewodowy cechuje też lepsze wykonanie?

Co się pada po XOne tyczy, również czytałem, że jest lepszy, ale czy aż tak, żeby płacić zań blisko 2x tyle?


Ja chyba na początku roku płaciłem coś 140zł za bezprzewodowy z odbiornikiem + chyba 30zł za play and charge. Ale równie dobrze działa na zwykłych akumulatorkach AA. W każdym razie trochę drożej, fakt. Wykonanie jest chyba identyczne, ale dla mnie jest nieporównywalnie wygodniejszy bez plączącego się po biurku kabla. Ale jak jesteś przyzwyczajony do przewodowego, to chyba na jedno wyjdzie.

Co do pada z One - i tak miałem dokupić drugiego 360, ale raczej poczekam na tego nowego. Podobno dużo lepiej sprawdza się w grach wymagających celowania przez ulepszenie analogów. Pozostaje kwestia ceny, obecnie najtańsze są po 175zł, zobaczymy jak będzie po wyjściu wersji PC.
 
Top Bottom