Co nieco o sprzęcie

+

Co nieco o sprzęcie

  • poniżej 25 FPS

    Votes: 9 2.1%
  • co najmniej 25 FPS

    Votes: 28 6.7%
  • co najmniej 30 FPS

    Votes: 141 33.5%
  • co najmniej 40 FPS

    Votes: 93 22.1%
  • co najmniej 60 FPS

    Votes: 98 23.3%
  • nie patrzę na framerate

    Votes: 52 12.4%

  • Total voters
    421
A ja swoją SVGA GTX 770 dorwałem na Allegro w październiku ubiegłego roku za 1100 zł. Nówka, nierozpakowana w folii i z kuponem na Splinter Cell-a (kurcze, wypadałoby w niego w końcu zagrać :D). Nawet dziś przeglądając oferty ciężko znaleźć coś w tej cenie. Normalnie jak ślepej kurze ziarno. Przez chwilę zastanawiałem się nad wymianą jej na 970, ale nie ma sensu dokładać fury kasy za kilkanaście procent wydajności. Przy monitorze 1440x900 liczę na "prawie ultra" w Gonie.

A pomyśleć, że za GTX 970 można kupić konsolę i mieć w rzyci nerwówkę o jakość detali i klatki. Niestety, mi na padzie dobrze gra się jedynie w samochodówki - dobrze się driftuje. Do reszty gier wolę K+M.
 

Guest 2686910

Guest
A pomyśleć, że za GTX 970 można kupić konsolę i mieć w rzyci nerwówkę o jakość detali i klatki.
Myślałem nawet o tym, ale Steam, gog, Humble Bundle i inne oraz lepsza mimo wszystko grafika i modding za bardzo we mnie wrosły. Nie oszukuję się nawet, jestem pecetowcem do szpiku kości, choć doceniam konsole. Żeby jeszcze nie te ceny :(
 
@Rustine - to też brałem pod uwagę. Ceny gier konsolowych, to jakaś granda i zmowa jest normalnie. Nie dość, że mają ułatwioną kwestię optymalizacji i brak konieczności skalowalności ze wzgledu na jednolitą i spójną architekturę oraz potencjalnie szerszy, niż dla PC rynek zbytu, to ceny gier na konsole wynoszą +50% ceny dla PC. Nie ogarniam tego.

Ed.: @mikomakjenkins - o modach już nie wspominałem, choć sam często z nich korzystam.

Nie - jednak wolę kupić za rok kolejną kartę za 1k+ zł i martwić się "czy mi pójdzie i w jakich detalach", niż kupić konsolę. To by było dla mnie zbyt proste ;).
 
Last edited:
A ja ogarniam, Sony i Microsoft muszą sobie wziąć duży procent od każdej gry. Na PC nie ma wydawcy głównego, po prostu rozprowadzasz grę.
 
Mój post został zalany pośród dyskusji o 970, więc się powtórzę, bo trochę czasu minęło, a niestety myszka umiera szybciej niż myślałem.
Moja myszka powoli umiera. Może ktoś polecić jakąś dobrą symetryczną lub dla leworęcznych? I nieprzesadnie drogą, do +/- 200zł.
 
Jak by kogoś interesowało w ESC.pl gtx 970 od inno3d, palita i gainwarda nadal kosztują 1400zł:)

No ale na Alledrogo też Palit, GAINWARD oraz Inno3D chodzą po 1399 PLN (z darmową przesyłką do paczkomatów).

Ja liczę, że może jakoś w przyszłym tygodniu może uda mi się wyrwać STRIX od ASUS'a :)...
 
Pytanie do forumowiczów. Czy pod gry koniecznie muszę kupić monitor z matrycą TN? Wiem, że są Asusy z TN i domniemanym 144 Hz odświeżania, ale kuszą mnie AH-IPS od LG z 5 ms (szary do szarego). Moją główną rozrywką przed komputerem jest oglądanie filmów i seriali oraz sporadyczna zabawa w Photoshopie. Gry stanowią mniejszość, jednakże chciałbym, aby mój nowy monitor nie popsuł mi przygody z Wieśkiem Trzecim. Jaka matryca byłaby odpowiednia?
 
Matryce NT mają lepsze wartości odświeżania i są tańsze, ale charakteryzują się gorszymi kątami widzenia i odwzorowaniem kolorów. Matryce IPS mają duże kąty widzenia i zdecydowanie lepsze odwzorowanie barw, ich odświeżanie jest na ogół niższe ale nie przeszkadza to w grach/filmach.
Tak więc ja bym był bardziej przekonany do IPS.

Ale tutaj masz nieco o matrycach i ich rodzajach (prosto i zwięźle) ->>>http://www.eizo.pl/baza-wiedzy/rodzaje-matryc-lcd-ktora-wybrac/
 
Mój post został zalany pośród dyskusji o 970, więc się powtórzę, bo trochę czasu minęło, a niestety myszka umiera szybciej niż myślałem.

Moja myszka powoli umiera. Może ktoś polecić jakąś dobrą symetryczną lub dla leworęcznych? I nieprzesadnie drogą, do +/- 200zł.
Zależy do czego potrzebujesz tej myszki. Używam (w lapku) bezprzewodowej myszki Logitech'a M185 . Niezawodna, działa na prawie każdej powierzchni, precyzyjna, w grach też daje radę. Bateria starcza na bardzo długo (zwykły paluszek).
Żona używa tego modelu i również bardzo sobie chwali. Ogólnie polecałbym coś właśnie Logitech'a.
 
Ja też mogę potwierdzić, że Logitech produkuje dobre "gryzonie", ale nie jestem przekonany do bezprzewodowych rozwiązań. Jednak to zapewne kwestia upodobań i osobistych preferencji.
Należy też pamiętać o bardzo istotnym czynniku - mianowicie o tym jak myszka leży w dłoni, a to trzeba sprawdzić już osobiści.
 
Przeczytałem dziś w CDA, że Nvidia planuje wypuścić w październiku karty z serii gtx 8xx, ktoś coś słyszał ntt?

Hm... dziwne bo z tego co wiem seria GTX 8xx miała być właśnie mocnym Maxwell'em ale nVida zmieniła nazewnictwo ostatecznie GPU ukazał się pod GTX 9xx (GTX 970 i GTX 980). Tak więc nie ma pojęcia co miałyby reprezentować sobą te karty.

Nazewnictwo sugerowałoby, że raczej nic mocnego.
 
Hm... dziwne bo z tego co wiem seria GTX 8xx miała być właśnie mocnym Maxwell'em ale nVida zmieniła nazewnictwo ostatecznie GPU ukazał się pod GTX 9xx (GTX 970 i GTX 980). Tak więc nie ma pojęcia co miałyby reprezentować sobą te karty.

Nazewnictwo sugerowałoby, że raczej nic mocnego.
Może faktycznie to są gtxy z serii 9xx.
CDA sugerowało, że 870 miał być porównywalny do 770 ale tańszy.
 
Top Bottom