Wiedźmin 3: Dyskusja na temat wymagań sprzętowych

+
Z mojej perspektywy wymagania w sumie nic nie zmienia, czy teraz, czy w styczniu, bo z wymianą karty czekam na 20nm ( czyli pewno do I-II kwartał 2015 czyli bardzo prawdopodobnie po premierze W3) Ale najbardziej w wymaganiach ciekawią mnie minimalne, bo zalecane to wiadomo, pewno będą blisko aktualnego maksa możliwego hardware'u.
 
Są jakieś szanse, że na i3, Windows 8.1, 4GB RAM, NVidia 720M 1GB gra pójdzie na low w niskiej rozdzielczości? Wiem, że jeszcze nie ma wymagań, ale jak myślicie?
 
A co ASUS X550C? :p Pójść pójdzie, ale może to być czasem 20 klatek na minimalnych ustawieniach w 720p :D Oczywiście to tylko domniemania. Poczekaj na minimalne wymaganie i weź oczywiście potem poprawkę na to, że to jednak lapek.
 
Lenovo G500S, jak wyciągne 20 klatek, to będę wniebowzięty, bo akurat 20 klatek jest do ogarnięcia w grze rpg, mogę nawet w 800x600 grać :)

na 800x600/low raczej bankowo pogram na tych 20/25 nie?
 

Guest 2686910

Guest
Niekoniecznie. Laptopowe low-endowe GPU to grząski grunt jak chodzi o gry, może działać, może nie. A to i3 też jest zastanawiające, czy mobilne chipy nie były przypadkiem mocno oberżnięte względem desktopowych? Szczerze mówiąc, w mobilnych rzeczach aż tak nie siedzę, ale jak poczytałem to miałbym wątpliwości czy taki system uciągnie W3. Ale wszystko zależy od tego, jak gra będzie się skalować.
 

Guest 2686910

Guest
No Wiedźmin 2 na low w 1366x768 działał poprawnie, ale i tak grałem na 800x600, więc bez obaw raczej?
Wiesz, trochę kiepsko wróżyć po innej grze, zwłaszcza takiej starszej o cztery lata. Mi się wydaje, że low w W3 będzie bardziej wymagający niż w poprzedniej części. Ale równie dobrze może nie być, engine nowego Wiedźmina to iteracja tego z dwójki. Zgadywanie jest naprawdę trudne przy braniu pod uwagę tych słabszych systemów. Nie sposób cokolwiek powiedzieć, nawet po podaniu wymagań będzie pewnie tak samo, bo rzadko się w nich uwzględnia laptopowe części. Musisz czekać do premiery.
 
No Wiedźmin 2 na low w 1366x768 działał poprawnie, ale i tak grałem na 800x600, więc bez obaw raczej?

No wiesz... ja Wiedźmina pierwszego odpaliłem w minimalnych na jednordzeniowym Athlonie 2200+ i GF6200 popartych 1 GB pierwszych DDR i również działał poprawnie - co prawda jedynie w 800x600, ale Prolog bez problemu przeszedłem, więc tego...
 
Wiesz co, pójść może pójdzie, ale tak się zastanawiam. Co to za przyjemność grać w takiej jakości obrazu?
 
Co to za przyjemność grać w takiej jakości obrazu?
Nie każdy fan może sobie pozwolić na modernizacje sprzętu w każdej chwili. Natomiast zagrać chce każdy fan. Ja dwójkę na starym sprzęcie przechodziłem w rozdziałce 800x600 i czerpałem sporo przyjemności z gry, może nie koniecznie wizualnej, ale nawet najniższa rozdzielczość nie umniejsza satysfakcji z ciekawej fabuły.

@VRTL co ciekawe mam teraz sprzęt porównywalny do Twojego (Lenovo Z585) a W2 śmigał mi na prawie-ultra ( jedynie wył. uber) w średnio 45-50 klatkach. Ot zagwozdka, może i z W3 sobie poradzi na lowest w natywnej? (W ten sposób przemyciłem do posta zawoalowane pytanie do forumowych speców :D)
 
[...]
Ot zagwozdka, może i z W3 sobie poradzi na lowest w natywnej? (W ten sposób przemyciłem do posta zawoalowane pytanie do forumowych speców :D)

Jeślibyś zadał to pytanie własnej babci, to uzyskałbyś równie wiarygodną odpowiedź, co na tym forum. Forumowa szklana kula skażona jest naszymi pragnieniami w jedną stronę i obawami w drugą, więc opinie również mogą być skrajne.
 
Teraz pytanie, wiadomo że nie ma podanych wymagań wieśka 3 ale czy ruszy wiedźmin 3, jeśli tak to na jakich ?

6 GB Ram DDR3 1600,AMD Athlon X2 250,HD 5450 1 GB 64 bit,Windows 7 64 bit.
 
Last edited:
Powiem tak: nadziei nie możesz stracić nigdy. Z drugiej zaś strony...nie miej też jej zbyt dużo.
Jeśli pójdzie to na niskich.
 
Last edited:
Teraz pytanie, wiadomo że nie ma podanych wymagań wieśka 3 ale czy ruszy wiedźmin 3, jeśli tak to na jakich ?

6 GB Ram,AMD Athlon X2 250,HD 5450 1 GB 64 bit,Windows 7 64 bit.

Nie byłbym takim optymistą jak mój poprzednik.

Po pierwsze - karta graficzna, która jest raczej starym (ponad czteroletnim) rozwiązaniem. Bardziej pomyślanym do biur niż jakiejkolwiek rozrywki (może poza filmami). 64 bitowa szyna danych i wydajność na poziomie 104 GFLOPS raczej definitywnie skreślają tą kartę. Dla porównania powiem, że u mnie ponad 17 razy szybszy Radeon HD 7790 [1790 GFLOPS] w miarę radzi sobie z Wiedźminem 2, ale nie w jakiejś super rozdzielczości czy ilości szczegółów.
Po drugie procesor - tutaj jest już nieco lepiej niż w przypadku karty, ale bardziej przypomina to konfigurację dla poprzedniej części Wiedźmina, niż trójki (która na pewno będzie miała większy apetyt na moc obliczeniową). Zegar nie jest tutaj samym problemem, ale raczej tylko dwa rdzenie (przy czterech zapewne byłoby już inaczej).
Po trzecie RAM- tutaj raczej nie widzę problemu jeśli chodzi o ilość, ale nie wiemy nic o jego rodzaju (DDR, DDR2, DDR3? ) oraz prędkości/przepustowości.

Dobrym testem dla Wiedźmina 3 byłoby odpalenie poprzedniej części w FullHD ze wszystkimi detalami (może poza uber ;) ) i sprawdzenie jak gra pójdzie. Jeśli wynik będzie zadowalający - można mieć nadzieję; gdy jednak gra chodzi kiepsko lub ledwo rusza - trzeba mieć obawy; gdy gra działa tylko w mniejszych rozdzielczościach i po wyłączeniu większości detali - raczej trzeba myśleć o odkładaniu kasy na nowy sprzęt :p...

Powyższe to oczywiście "wróżby z fusów" i rzeczywistość może to zweryfikować w obie strony, jednak powstrzymałbym się przed nadmiernym entuzjazmem (RED'zi nigdy nie byli mistrzami optymalizacji).
 
Witam Waszmosciowie i Wacpanny.
Na wstępie chciałbym zaznaczyć, iż jestem kompletny laik jeżeli chodzi o technologie komputerową.Stąd też pozwoliłem sobie zamieścić tutaj me pytanie.
Zaznaczam również,że ze względu na to, iż cierpię na chroniczny brak czasu dlatego też, nie czytałem wszystkich ponad 230 stron tego tematu , stąd proszę o wyrozumiałość....do brzegu zatem...:
posiadam kompa Intel Core i7 CPU 3,6GHz 16GB RAM Dysk SSD 128GB i SCSI 500GB....czy przy takim sprzęcie Wiedźmin 3 pójdzie na full detalach?Czy będzie to gra płynna czy mam się nastawić jednak na pewne "zgrzyty"?czy korzystniej będzie zainstalować grę na SSD tam gdzie system czy jednak na zwykłym dysku?

Z góry dziękuje za odpowiedzi.
M'D
o/
 
Top Bottom