Wiedźmin 3 - grafika

+
O kurczę. "Ziemista" kolorystyka. Tego jeszcze nie było ;) A i polecam przeczytać definicje słowa "pastelowa".
 

Guest 3669645

Guest
Ano, kolorystyka na nowych screenach jest bardzo w porządku. Roślinność nie jest już taka matowa i jednolita jak w gameplay'u, któremu miejscami zarzucano zbytnią "pastelowość i bajkowość". Teraz jest dobrze, soczyście ale z odpowiednią tonacją.

Ale ten LoD wali po oczach.
 

Guest 2686910

Guest
Widzę, że wciąż dwa obozy - downgrade'owcy i przeciwdowngrade'owcy. Jako urodzony nonkonformista* niniejszym tworzę trzeci obóz: uważam, że faktycznie jakość wizualna spadła, ale jakoś mało mnie to obchodzi. Nie potrafię tego wytłumaczyć, może oczekiwanie wytłumiło we mnie ten ogień. No cóż, nie jest to złe uczucie, akceptacja.

*Tak naprawdę to nie jestem, ale pasowało mi do zdania.
 
Last edited by a moderator:
Niektórzy według mnie przesadzają, być może spodziewali się dużego progressu graficznego od ostatniego 35 min gameplaya, i się zawiedli kiedy go nie ujrzeli? Ale downgrade, w którym miejscu niby? Może mi ktoś powiedzieć co zostało z downgradowane od ostatniego gameplaya? Jedyny screenshot który mi się nie podoba to ten z panoramą, uważam że nie powinien zostać opublikowany bo wygląda marnie. Licze że do końca roku dostaniemy jeszcze jeden gameplay z nowego buildu i będziemy mogli wtedy porównywać i oceniać. :)
 
Patrząc na te nowe grafiki mam wrażenie, że jednak ta kasa od microcrap`u robi swoje i grafika jest cofana w rozwoju by wersja PC nie odbiegała od tej na xbox one.
 
Patrząc na te nowe grafiki mam wrażenie, że jednak ta kasa od microcrap`u robi swoje i grafika jest cofana w rozwoju by wersja PC nie odbiegała od tej na xbox one.
Zupełnie jak żadna gra do tej pory, hm? Nawet gry, które były ekskluzywne wyglądają ładniej.
 
Ale downgrade, w którym miejscu niby? :)

Naprawdę niektórzy z was tego nie dostrzegają, jakie różnice jakości grafiki w kratkę "dostarczają" nam Redzi?









Zrozumiałbym, kiedy dostarczaliby stopniowo coraz lepszą, ale tu jest taka huśtawka, że jestem kompletnie zdezorientowany. Ktoś z marketingu powinien wziąć to na siebie i wytłumaczyć, dlaczego robi się z nas osły.
 
Last edited:
Pierwszy plan(czyli nie góra) na screenie z górą wygląda jak potraktowany rozmyciem w photoshopie. Czy tam efektem pędzla.

Screeny bardzo mi się podobają, ale nie widzę problemu w tym, by zauważać i pisać o niedoskonałościach.
 
Mnie męczy okropna powtarzalność elementów krajobrazu. Wszędzie klony tych samych kilku drzew, krzaków i kęp traw. Ja wiem, że ciężko wrzucić do gry zróżnicowaną w wyglądzie roślinność, ale mam wrażenie, że tam jest tylko kilka modeli danego typu. Spójrzcie nawet na screen z wilkami. Ten sam krzak chyba w każdym miejscu.
To już moja kolejna fiksacja po ludkach w czapkach, kapturach i hełmach.
 
Czemu nie porównasz tego zdjęcia do reszty screenshotów, dlaczego wybrałeś najgorsze z nich wszystkich, w dodatku nie oryginalne bo mocno przybliżone, przez co traci na jakości? Poza tym chciałem żebyście dali mi przykład z 35 minutowego gameplaya, a nie z trailera. @wilkwilk tak szczerze, uważasz że było to obiektywne porównanie?
 
Ale trailer nie był poddany postprocesowi, więc tak właśnie wygląda najnowszy build. I choć mi pasuje jak jest, to mamy prawo oczekiwać takiej jakości jak na SoD, nie gań ludzi za to.

A z tego co mi się w najnowszych screenach podoba najbardziej, to zdecydowanie pan żołnierz, świetny model, świetna tekstura.
 
Czemu nie porównasz tego zdjęcia do reszty screenshotów, dlaczego wybrałeś najgorsze z nich wszystkich, w dodatku nie oryginalne bo mocno przybliżone, przez co traci na jakości? Poza tym chciałem żebyście dali mi przykład z 35 minutowego gameplaya, a nie z trailera. @wilkwilk tak szczerze, uważasz że było to obiektywne porównanie?

Oryginalne i niepowiększane - bo z pełnej rozdzielczości

https://scontent-b-fra.xx.fbcdn.net...8_10152454261464331_2480431221855023426_o.jpg


Uważam, że to obiektywne porównanie. I jedno i drugie jest oficjalnym screenem wypuszczonym przez CDP, nie w drodze wycieku. A różnica? Fakt, na tyle szokująca, że można by się zastanawiać nad obiektywnością, być może drugi obrazek pochodzi z jakiegoś ultra podrasowanego bullshota, a pierwszy z wersji z początku 2013 roku, ale któż to jest w stanie stwierdzić, poza samymi REDami? Ja chcę jakichś wyjaśnień, bo to nie jest normalna sytuacja, zresztą nie tylko ja i nie tylko na tym forum.
 
Skąd pewność że trailer nie był poddany postprocesowi kiedy został wypuszczony w tym samym momencie co 35minutowy gameplay(okolice E3), tym bardziej kiedy wiemy że ten długi gameplay wygląda troche gorzej? REDzi sami sobie w stope strzelili, nie powinni grzebać przy materiałach tych zeszłorocznych, czy nawet przy tym z SOD. Być może byli zbyt pewni że po optymalizacji najmocniejszy sprzęt udźwignie taką grafikę, jednak chyba nie udźwignął więc poszły cięcia.
 
Top Bottom