Wiedźmin 3: Dyskusja na temat wymagań sprzętowych

+
@Muad'Dib Rada na przyszłość jeśli chcesz aby ktoś powiedział czy gra pójdzie (inną sprawą jest to że jak na razie nie znamy wymagań) to nie zapominaj o karcie graficznej i modelu procka. Jedno jest pewne RAM-u ci nie zabraknie.
 
Witam Waszmosciowie i Wacpanny.
Na wstępie chciałbym zaznaczyć, iż jestem kompletny laik jeżeli chodzi o technologie komputerową.Stąd też pozwoliłem sobie zamieścić tutaj me pytanie.
Zaznaczam również,że ze względu na to, iż cierpię na chroniczny brak czasu dlatego też, nie czytałem wszystkich ponad 230 stron tego tematu , stąd proszę o wyrozumiałość....do brzegu zatem...:
posiadam kompa Intel Core i7 CPU 3,6GHz 16GB RAM Dysk SSD 128GB i SCSI 500GB....czy przy takim sprzęcie Wiedźmin 3 pójdzie na full detalach?Czy będzie to gra płynna czy mam się nastawić jednak na pewne "zgrzyty"?czy korzystniej będzie zainstalować grę na SSD tam gdzie system czy jednak na zwykłym dysku?

Z góry dziękuje za odpowiedzi.
M'D
o/

No bez karty graficznej to ty nie popykasz.
 
Cholera faktycznie zapomnialem... karta graficzna:
GeForceGTX 670
...dzieki Rhobar
btw gdzie znajde model procka...?
 

Guest 2686910

Guest
Cholera faktycznie zapomnialem... karta graficzna:
GeForceGTX 670
...dzieki Rhobar
btw gdzie znajde model procka...?
Prawym na 'Mój komputer", potem 'Właściwości'. Tam masz napisane. Wysokie lub średnio-wysokie stawiałbym (optymistycznie), ewentualnie średnie (pesymistycznie).
 

Guest 3669645

Guest
Karta graficzna trochę ustępuje reszcie podzespołów, ale myślę że spokojnie ruszy na wysokich. W full HD i co najmniej 30 klatkach, oczywiście. No chyba, że W3 to będzie tragedia pod względem optymalizacji :p
 
Mam pytanie na jakich ustawieniach może pójść na sprzęcie AMD 7850 OC 2GB Procesor intel core i5 650 4GB RAM w rozdzielczości 1440x960
 
Nie ma to jak pytać się czy gra pójdzie pięć miesięcy przed premierą kiedy nie ma nawet podanych wymagań. Trochę cierpliwości na dzień dzisiejszy nie ma sensu się o to pytać.
 
Cholera faktycznie zapomnialem... karta graficzna:
GeForceGTX 670
...dzieki Rhobar
btw gdzie znajde model procka...?

Osobiście uważam, że jesteś w bardzo komfortowej sytuacji i masz bardzo duży potencjał w swojej budzie. Brawo. Ale, świetny procek i duża ilość RAMu Wiedzmina na ultra nie uczyni. Proponuję na spokojnie poczekać do przyszłego roku, w okolicach lutego postarać się sprzedać obecną kartę, za ile się da, byleby na niej odrobinkę zarobić i zainwestować w GTX 970. Będziesz wtedy bardzo spokojny odpalając nowego Wiedźmaka, a przynajmniej powinieneś być spokojny, bo REDzi nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa w kontekście wymagań.
 
Mi się wydaje że troche przesadzacie mówiąc że do ustawień ultra trzeba miec karty pokroju GTX 970/980 . Wystarczy 670 albo 760 spokojnie do fulHD.
 
Przy takiej ilości detali? Przy takim ogromie świata? Wątpię. 970 powinno starczyć, chyba, ale starsze karty, jak na moje, za żadną cholerę na FullHD nie uciągną tej gry.
 
Owszem, uciągną. Pytanie tylko w jakich ustawieniach. Ja jestem pewny, że na mojej GTX 660Ti spokojnie w 1080p będę mógł grać. Jeśli W2 chodzi mi z ubersamplingiem w 30-40 klatkach, to Wiedźmin 3 myślę spokojnie w średnich pójdzie ;).
 

Guest 3669645

Guest
Nie przesadzajmy znowu z tą ilością detali i wgl. W3 to ładna gra, ale zdecydowanie nie jakaś bomba graficzna. Myślę, że przy 4 wariantach (niskie / średnie / wysokie / ultra) na ustawienia wysokie spokojnie GTX 670 wystarczy.
 
Przy takiej ilości detali? Przy takim ogromie świata? Wątpię. 970 powinno starczyć, chyba, ale starsze karty, jak na moje, za żadną cholerę na FullHD nie uciągną tej gry.

Żartujesz sobie, czy chodzi Ci o ustawienia wyżyłowane do maksimum?

Ja ze swoim GTX660 , 8gb RAM oraz I5 3470, liczę na FHD, w okolicach wysokich :p.
 
Moim zdaniem do ultra ustawień nie licząc antaliasingu karta GTX 760/7950 w FullHD powinno spokojnie wystarczyć. Pzesadzać troche z tymi wymaganiami przecież to nie jest graficznie jakaś gra nie wiadomo co. Zresztą przy dobrej optymalizacji którą obiecują Redzi nie powinno być żle.
 
Top Bottom