Wiedźmin 3 - grafika

+
A w Watch_Dogs, PC było wiodącą platformą.
Nie mówię, ze w przypadku W3 będzie tak samo. Może faktycznie grafa będzie taka, ze mi kopara opadnie.
Nie zmienia to faktu, że głupotą jest publikowanie na tym etapie, takich "niebezpiecznych " skrinów, jeżeli mamy do dyspozycji, lepsze, nowsze i ładniejsze. Chyba, ze nie mamy ich do dyspozycji. Wtedy nie za dobrze bo zostały (wiem, powtarzam się) tylko 4 miesiące.
 
@B l a d y - A kto mówi o jakimś starciu? Przecież W3 wychodzi w 2015 roku, więc nawet w różnych rankingach i plebiscytach te gry nie będą się ze sobą mierzyć. Poza tym przypomnę, że DA: I wychodzi również na X360 i PS3. Co do gry to wygląda bardzo ładnie, może trochę bajkowo, może trochę plastikowo, ale całokształt jest ok, więc sformułowanie "kupa" jest chyba mocno na wyrost. No, ale jeśli kogoś oprawa w W3 nie zadowala to wszystko inne będzie dla niego kupą. :rly?:
 

Guest 2686910

Guest
wygląda jak kupa w starciu z wiedzminem
Czekaj, to ironia? Ostatnimi czasy naprawdę ciężko już się domyślić.

Swoją drogą ładna gra, ale kompresja jutuba zabija wszystko, co jest do zabicia. Tylko szkoda, że wygląda wciąż dosyć korytarzowo, miało być "otwarciej".
 
DA wygląda spoko, klasę gorzej niż W3 (wnioskując na podstawie gameplay'ów), ale nadal spoko.
A byłoby jeszcze lepiej, gdyby DA posiadało cykl dobowy.
Ja rozumiem, że taka tradycja firmy i w ogóle, ale jednak sztuczne, martwe światy, co to je Bio kreuje niezmiennie od lat, gdzie enpece stoją jak kołki (takie spersonifikowane tablice ze zleceniami), a jeśli już coś robią to bez sensu, są żenujące w 2014 roku. Kanadyjczycy jak zwykle idą po najmniejszej linii oporu, smutne.
Jeśli DA ma być większy i bardziej otwarty, to tym bardziej będzie się rzucać w oczy i powodować spory dysonans.
Zresztą im więcej o grze wiem, im więcej widzę i czytam tym bardziej mi się nie podoba. Wygląda na to, że zmianie ulegnie tylko grafika, a cała reszta będzie na stałym poziomie, w archaicznym, skostniałym, wybitnie nudnym stylu Bioware. Meham.

A co do GAF'a i tego jakoby rzekomo DA miało wyglądać lepiej od Wieśka, jak portal lubię, tak na tamtejszym forum strasznie lubią dramatyzować i przesadzać z byle powodu. Zresztą nie tylko tam.
 
Moim zdaniem to kwestia innych stylów graficznych, po części też charakterystyka oświetlenia. Frostbite ma charakterystyczne oświetlenie, od razu można poznać która gra z niego korzysta. Styl DA:I bardziej idzie w bajkowość niż w realizm. Nie ma co porównywać obu gier.

Zdaje się, że obecnie gracze od devów wymagają dążenia tylko i wyłącznie do fotorealizmu. Każde odstępstwo w stylu graficznym jest traktowane jako brzydkie. Nie ogarniam takiego podejścia. Bardziej liczy się art style od liczby poligonów czy drzew na scenie.
 
Last edited:
Za dużo w tym Dragon Age światełek, które są bez sensu. Świeci się to wszystko jak psu jajca.

Pewnie, aby ukryć niedoskonałości graficzne :hai:
 
Jestem daleki od stwierdzenia że DA wygląda jak kupa, bardziej pasuje że prezentuje nierówny poziom, miejscami jest bardzo ładnie, gdzieniegdzie ładnie a czasami bardzo przeciętnie. Taki zróżnicowany poziom według mnie to też wina bardzo nierównej kreacji świata, niektóre lokacje mają bardzo ładny design, by za chwile jakaś nowa miejscówka postraszyła nas swoją szkaradnością.
W przypadku Wiedźmina CDPR ma o tyle łatwiej że cały projekt lokacji i świata mają gotowy i do tego opisany nie muszą koła na nowo tworzyć.
Dragon Age wygląda trochę słabiej przez te nierówności wizualne i jak dla mnie miejscami bardzo kanciasty jakby wcale teselacji nie było czy POM, dlatego można odnieść wrażenie przeciętności miejscami grafiki według mnie.
 
Last edited:
DA:I wygląda jak wygląda (na tym materiale) po części z powodu kompresji (tak YT sporo zabija - wiemy to na przykładzie materiałów z Wiedźmina 3), a po części ze swojej stylizacji. O ile Wiedźmin (po części) stara się iść w stronę realizmu odwzorowania świata i modeli, o tyle DA zachowuje swoje "przerysowanie" w tym aspekcie.
Jednak "obiektywnie" patrząc można stwierdzić, że DA:I na tym materiale (i kilku innych) wygląda lepiej niż Wiedźmin 3 na ostatnich screenach. Tyle, że DA:I pokazuje tutaj pełnie swoich graficznych możliwości (wersja PC na ustawieniach max), o tyle Wiedźmin 3... no właśnie, tego nie wiemy.

P.S. Swoją drogą ciekawa sprawa. DA:I na początku prac wyglądało wręcz koszmarnie (od strony graficznej), a teraz przerodziło się w łabędzia. W3 natomiast wyglądał przyzwoicie (acz bez zachwytów) na początku, później stał się ładny, a w okolicach VGX wręcz olśniewająco piękny, później jednak stopniowo brzydł (E3 2014, prezentacje na GamesCom 2014 i w końcu ostatnie materiały).
Jak tak dalej pójdzie boję się, że zatoczymy tutaj pełne koło, a konkurencja nie śpi...
 
W przypadku Wiedźmina CDPR ma o tyle łatwiej że cały projekt lokacji i świata mają gotowy i do tego bogato opisany nie muszą koła na nowo tworzyć.
Powstał jakiś przewodnik po świecie, o którym nikt nie wie? Sapkowski opisywał wszystko bardzo wybiórczo, nie poświęcał opisom wiele miejsca, to nie Tolkien.
 
Powstał jakiś przewodnik po świecie, o którym nikt nie wie? Sapkowski opisywał wszystko bardzo wybiórczo, nie poświęcał opisom wiele miejsca, to nie Tolkien.
Trochę się rozpędziłem ale lepsze to niż nic jak w przypadku Bioware i DA
 

Guest 2686910

Guest
P.S. Swoją drogą ciekawa sprawa. DA:I na początku prac wyglądało wręcz koszmarnie (od strony graficznej), a teraz przerodziło się w łabędzia. W3 natomiast wyglądał przyzwoicie (acz bez zachwytów) na początku, później stał się ładny, a w okolicach VGX wręcz olśniewająco piękny, później jednak stopniowo brzydł (E3 2014, prezentacje na GamesCom 2014 i w końcu ostatnie materiały).
Jak tak dalej pójdzie boję się, że zatoczymy tutaj pełne koło, a konkurencja nie śpi...
Przypomina się powiedzenie "Always underpromise and overdeliver". Pomaga, że DA2 wyglądało jak faktyczna kupa, a W2 był potworem swoich czasów. Oczekiwania diametralnie inne.
A tak osobiście - Wiedźmin w departamencie grafiki zawsze będzie miał dla mnie przewagę w art designie. A na poważnie (znaczy - w detalach) porównywać będziemy dopiero po premierze obu gier, więc nie ma co się martwić na zapas.
 
Last edited by a moderator:
To jest niesamowite jak ludzie się nakręcają przez jakieś screeny które nie oddają tego jak gra wygląda , są statyczne.
Gry w ruchu, w działaniu to co innego niż screeny to raz, dwa gameplaye z konsoli...
Ludzie, co jak co ale przecież te konsole nie mają mocy nawet średniaka PC.
Rynek kart graficznych póki co stoi w miejscu, premiera GTX 970/980 nie wniosła niczego po za mniejszym poborem prądu i dodatkową pamięcią.
Sam jak potestuje dokładnie nowe karty to sprzedaje i wracam do 780Ti bo i tak i tak jest to nadal prawdziwy król wydajności (już kilka razy pisałem o tym) a ceny są obecnie całkiem atrakcyjne.Chociaż już ten szał cenowy gdzie można je było wyrwać naprawdę tanio, minął/mija.
Po za tym w kwestii obietnic Redów, to nie są to czcze gadki, zbyt dużo ryzykują gdyby okazało się że będzie słabo z grafiką.

http://www.purepc.pl/rozrywka/cd_projekt_red_obiecuje_wiedzmin_3_z_najlepsza_grafika_na_pc

Już o tym coraz głośniej się robi.
 
Masakra jak słabo wygląda to DA, a ludzie tyle wymagają od Wiedźmina3. Najbardziej śmieszne jest to, że ludziom domagającym się ponurości, ostanie skriny z W3 nie podobają się właśnie dlatego, że są stonowane. W tym DA mamy neonową, oczojebną i praktycznie jednorodną zieleń i dlatego pewnie się tak podoba niektórym, nawet zwolennikom mhroczności. Bo jak wiadomo mrok musi mieć kiczowaty styl Behemotha, lub innych gównianych metalowych kapel, które mają bardziej kiczowate okładki płyt, niż okładki płyt disco polo.

Twórcy, którzy tworzą taką soczystą, sterylną zieleń prawdopodobnie wzorują się na prawdziwych widokach, które mają za oknem biur i domów. Wystarczy, że rzucą okiem za okno i już widzą piękną, soczystą zieleń pielęgnowanych trawników regularnie koszonych elektrycznymi kosiarkami. No przecież tak wygląda trawnik! To jest realizm! Nawet po średniowiecznych lasach okoliczni wieśniacy biegali z elektrycznymi kosiarkami utrzymując żywotny i soczysty trawnik!

Ktoś wcześniej na forum wrzucił link do jakiegoś moda Skyrim, którego żaden komp nie może uciągnąć z jakże piękną zadbaną średniowieczną trawką. Nie to co Wiedźmin z ostatnich skrinów z tym śniegiem i wstrętnymi badylami! Na moim podwórku nie ma takich badyli! Jest ładny trawnik! Może gdzieś w polach jest inaczej, ale przecież rzeczywistość o którą dbamy za pomocą kosiarek mamy już za oknem, więc po co łazić po jakiś polach?
 
Last edited:

Guest 3669645

Guest
SoD'owy W3 wygląda lepiej niż DA:I, ale kupą Dragon Ejdża bym nie nazwał. A że kolorowo i sterylnie? Taki styl i silnik.

Najbardziej śmieszne jest to, że ludziom domagającym się ponurości, ostanie skriny z W3 nie podobają się właśnie dlatego, że są stonowane.
Ke?
 
Top Bottom