Krakowska inicjatywa

+
No to teraz czytać instrukcję do Arkhama i szykować się na nierówną walkę z Przedwiecznym i jego plugawymi poplecznikami :D

 
Batmana tam jeszcze nie mają z tego co wiem :(


A poza tym to nie trolluj tylko do Batmobilu! Znaczy się ten do Batinstrukcji!
 
Instrukcja tak rozbudowana, że ja wymiękłem po kilku stronach :D. Trochę dziwnie czyta się instrukcje czegoś czego nie masz pod ręką :p. Może ktoś jest biegły w tej grze i już we środę na miejscu przedstawi jakiś przyspieszony kurs gry w Arkham :D. No lub po prostu wszystko wyjdzie w praniu :).
 
[wjazd_na_ambicję]Jak chcesz pokonać Przedwiecznego skoro przegrałeś z instrukcją?[/wjazd_na_ambicję]

:p
 
:D Hehe ok wjazd udany podejdę do tego jeszcze raz jak będę miał chwilę dziś wieczorem może. Z tego co zrozumiałem to gracze są jedną drużyną a nie graja przeciw sobie tak :p?
 
Tak, głównym celem jest niedopuszczenie do przebudzenia się Przedwiecznego, a żeby tego dokonać musimy zamknąć i zapieczętować określoną ilość bram do innych światów (ilość bram jest zależna od ilości graczy). W tym celu musimy zbierać wskazówki rozsiane po tytułowym mieście Arkham, a także przydatne zasoby (broń, ekwipunek, artefakty, czary, sprzymierzeńców itd.), bo po ulicach panoszą się potwory i terroryzują miasto.

Rozgrywka w zasadzie sprowadza się do odwiedzania różnych lokacji i podejmowania dostępnych działań np. walki z potworami, eksploracji (poprzez dobranie stosownej karty), zakupów w sklepach itd. Im bardziej się ociągamy z zadaniem tym więcej potworów zaczyna się panoszyć po ulicach, rośnie poziom paniki wśród mieszkańców (niektórzy uciekają np. zwijając swój interes) aż wreszcie następuje punkt kulminacyjny kiedy to budzi się Przedwieczny. Wtedy trzeba go już ubić, ale jest to dosyć trudne ;)

Zasady nie są zbyt skomplikowane, ale Fantasy Flight ma taki styl pisania instrukcji: najpierw krótkie przedstawienie wszystkich elementów znajdujących się w pudełku, później dokładnie ich omówienie, skrót zasad, następnie dokładnie rozpisane poszczególne fazy, sytuacje szczególne, dodatkowe reguły itd. To sprawia że z kilku stron reguł robi się 20 stron instrukcji co może trochę przytłoczyć, ale jest to do ogarnięcia.
 
Dobra Panowie. Jako że środa już jutro to może kilka spraw organizacyjnych. Spotykamy się po prostu około 19.30 w Hex-ie czy może jest jakaś zbiórka gdzieś przed czy w okolicach? No i jak się poznamy itp :).
 
W Hexie, ja na pewno będę ciut wcześniej. Zarzucę t-shirt, w którym mnie na pewno rozpoznacie (a przynajmniej osoby, z którymi jeszcze się nie widziałem :p ) ;) W forumowym bestiariuszu są fotki ludzi z forum, warto obczaić.
 
Hehe no ok czyli jak ktoś ma jakiś wiedźmiński t-shirt to warto założyć tak :D? Hmm w takim razie i ja zarzucę "buntownikiem" ;).
 
Top Bottom