Wiedźmin 3 - grafika

+
@wilkwilk. Może mylisz wyostrzanie ze szczegółowością. Tak naprawdę ważne jest w jakiej rozdzielczości są te tekstury.

@Ivan



Co w tym zimowym obrazku jest brzydsze? Gryf? Geralt?
Może pora roku? Ja też nie lubię zimy.
 
Last edited:
A tak w ogóle to mamy gdzieś potwierdzenie że którykolwiek z opublikowanych materiałów chodził na najwyższych ustawieniach ?
Jose Teixeira w jakimś wywiadzie mówił, że 35min. gameplay (co prawda odnosił się do prezentacji na E3, ale to to samo) był "ALL-MAXED", ale wspominał też, że jest to kilkumiesięczny build (przypominam, że wywiad sprzed ok. 4 miesięcy) i nowszy wygląda lepiej.
 
Nic, screen z gryfem jest najładniejszym spośród czterech ostatnich :) I ładnym samym w sobie, brak cieni roślin tylko w nim lekko zgrzyta.
 
O! O takich właśnie śmiechowych argumentach mówiłem.
Co stronę to zabawniej.
Owszem, robi się śmiechowo - jeśli się nie odróżnia pojęcia argumentu od opinii ;)


Przykra sprawa, że część z was reaguje tak panicznie na odmienną opinię od własnej. Gorzej, jak to zaczyna się zamieniac w bezsensowną opryskliwość.
 
Last edited:
@wilkwilk - żebyś chociaż dał argument. To ty właśnie tylko wyrażasz opinię, że coś jest na takim samym poziomie, lub nie. Nie odpowiedziałeś nawet na moje pytanie.

@P ATROL
W przypadku zimowego obrazka brak cieni roślin jest bardziej widoczny ponieważ nie mają ciemnego podłoża, a wręcz białe i jest ich niewiele. W przypadku obrazka z wiosennym gryfem trudno to ocenić, bo całe podłoże jest zacienione, ale to nie musi oznaczać, że każda z tych roślinek ma przypisany własny cień.

Pisałem już o tym wcześniej i uważam to za argument. Czy trafny? Nie wiem, czekam na wypowiedzi mistrzów argumentacji.
 
@IwaN
A małe podrasowanie screenu ?
Toż to chleb powszedni, w reklamach gier.

Niestety, mogę potwierdzić, że tak było od dawna. Jednak kiedyś była to głównie ingerencja w kolory, ich nasycenie i ewentualnie ostrość sceny, a teraz zapewne są "cuda niewidy".
@nocny
Akurat do gryfa nie mam praktycznie żadnych zastrzeżeń, a Geralt stoi na tyle daleko, że większych szczegółów wypatrzeć nie można (postać jest mniejsza od bullshot'a poniżej). Otoczeniu już za to stanowi zupełnie inną bajkę. W pierwszej kolejności oczy bolą od okropnej trawy i "pikselowatych" (z obrzydliwą, komiksową obwódką) krzewów. Dodaj do tego dziwnej rozdzielczości chmury i jakiś taki brak "atmosfery" w użytm oświetleniu (wiem, inna pora roku, ale mimo wszystko).
P.S. Akurat samą zimę w "realu" bardzo lubię :) .
 
Przykra sprawa, że część z was reaguje tak panicznie na odmienną opinię od własnej. Gorzej, jak to zaczyna się zamieniac w bezsensowną opryskliwość.
Zrozumiem, jeśli bardziej Ci się podoba artystyczna strona W2, ale techniczna?
A Twoją opinię zaczniemy brać na poważnie dopiero wtedy, kiedy będzie racjonalna i nie wzięta, za przeproszeniem, z pupy.
 
@IwaN (sorry za v wcześniej :))
No widzisz. Dla mnie oba mają swoją atmosferę, ale odmienną. Nie lepszą lub gorszą. Oba podobają mi się tak samo. Jeżeli ten wiosenny jest bullshotem, to ten zimowy również. O roślinkach już pisałem.
 
@nocny
Szczególnie jakość roślinności, jeśli miałbym porównać oba screeny. Dolny screen ukazuje perfekcyjną roślinność, zimowy - dość słabą. Tak samo słabą widziałem momentami na gameplayu.
@Kuboniusz
Nie artystyczna, a techniczna.

Co do drugiej części Twojej wypowiedzi - nie musisz w ogóle brać moich wpisów na poważnie i się do nich odnosić, ale pamiętaj iż "argument z pupy" to pojęcie obosieczne, Twój może być taki dla mnie, więc darujmy sobie podobne 'uprzejmości'. Albo chcesz coś powiedzieć konkretnego, albo wrzucasz głupie obrazki/filmiki.
 
Mi pasowałaby grafika zbliżona (bo nigdy idealnie fotorealistyczna być nie może i chyba to dobrze, bo to tylko gra) to tego filmu. Są tutaj drzewka, bagna, można wyłapać sceny. Jak widać został zastosowany filtr (lekko poszarzający scenerię) lecz słoneczne sceny nadal wyglądają jasno i efektownie. To moja opinia - chcę takiego ralizmu i takiego filtru.

 
Kuboniusz ban. Poczułem się obrażony.
:teeth:

Od czasu grania w W2 poszukuję równie realistycznej trawy w grach, jak na razie bez skutku.
 
Fakt że ładnie to wygląda i mogliby to dodać w jakimś patchu ale to dopiero za 10 lat bo na razie nie ma sprzętu który by to wszystko ogarnął :D
 
Top Bottom