Vešci sa Balkana

+
Heh pa nema posla ni za kulturologa pa ja radim na digitalizaciji knjiga ;)

Oprobaj se i na odesk-u tamo cak nude neke male poslice da im odradis besplatno ako si pocetnik ali ce oni tebi odraditi preporuke i ocene na osnovu kojih ce te zaposljavati cak i na elance-u. E da nisam spomenula nacin placanja. moze putem paypal-a al mislim da kod nas bar jos nije pocelo primanje novca na paypal racun pa sam ja recimo uzela njihovu ponudu, neku payoneer karticu dobijes na kucnu adresu, nema odrzavanja racuna i tako to, a radi na nasim bankomatima bez dodatne kamate sto je fino...jedino sto ne mozes svaku isplatu da dignes nego cekas odredjenu sumu, al to sad vec varira od sajta do sajta preko kog radis. A na tu karticu mozes da spojis i racun sa elance-a i odesk-a, nisu potrebni odvojeni account-i
 
Ajd kad je vec sajber nek bude inspirativan :p

Plašim se da inspirativni sendviči i ja ne idemo zajedno ni u jednom svetu
 
Ako nisi zenjen, zeni se sto pre...neces ti jos dugo sa ovakvim sendvicima vidim....ma kome ja pricam, ako mirise na sir i masnu krpu bih pojela :D
 
Da li je cudno sto mislim da znam daleko vise muskaraca koji znaju da kuvaju nego cura (slicnih uzrasta) ?

Inace obozavam karaktere ovog serijala ali brate mili sto su ga pretjarali sa Tris-Yen raspravom, pa dokle vise, sta mi ima vise da se kaze kad nemamo ni rijec od yen a ni od tris u trejlerima.
 
Inace obozavam karaktere ovog serijala ali brate mili sto su ga pretjarali sa Tris-Yen raspravom, pa dokle vise, sta mi ima vise da se kaze kad nemamo ni rijec od yen a ni od tris u trejlerima.

Iskreno, u opste ne obracam paznju na tako te teme. Ne volim da razmisljam o tome u napred. Kad izadje igra mozda i podelim neko misljenje, za sad ga u opste nemam sem da jedva cekam da zaigram. Cekam da izadju specifikacije pa da planiram nadogradnju kompa. Ne interesuju me trenutno ni tehnikalije tipa kombat sisetem i UI...Interesuje me da pricu ne zaseru, a to mozemo videti tek po izlasku igre. I za sad mi se svidja to sto je od muzike objavljeno...ma i sladak im onaj mali kompozitor sto ni ime ne umem da mu izgovorim ;)

Sta jos lepo od igara volite da igrate pored witcher-a?
 
Da muzika je superbna, sword of destiny mi dize jezu.
Ja takodje izbjegavam kolko mogu ali kad izadje neki socni trejler tesko mi je odoliti.

Inace ja igram sve i svasta (kad mogu) ali eto dao bih zlatnu spomen Vampire The Masqureade Bloodlines.

RPG u moderno doba sa kompleksnim World Of Darkness setingom, gdje imas puno izbora kao karakter i tvoji izbori nesto znace.
 
E pa neka nam je sa srećom novi Sapkowski :cheers:
Što volim da igram? U zadnje vrijeme gotovo ništa...Ili starim ili nema kvalitetnih naslova...Ili oboje :unsure:
Prije 3 mjeseca sam iznajmio PS3 zbog Last of Us i to je zadnje što sam odigrao...Kvalitetna igra, sumorna atmosfera i solidna priča..
Jedino što istinski nestrpljivo očekujem je Witcher 3....Ako se pojavi još nešto dobro-super, a ako ne pojavi-opet super...
 
Igrao sam Last Of Us ali imam velikih problema kod nišanjenja sa gamepadom pa sam večinu igre propsovao. I gameplay mi je bio dosta jednoličan, tako, da baš ne mogu o igri govoriti u superlativima, naravno priča je bila ok. Trenutno igram Stalker Lost Alpha a baš jutros sam na GOGu kupio The Vanishing Of Ethan Carter, koji dobija jako pozitivne recenzije



 
Ja imam samo PS2 al ne vadim iz njega shadow of the colossus . inace sam big fan fallout igara i arcanuma. igrala sam i neke mmo-ove u mladjim danima al od kad sam ubagovala tutorijal EVE online-a odustala sam . Probala bih i "The Vanishing Of Ethan Carter" negde u buducnosti kad se bude imalo para. Evo upravo instalirah witchera keca, red bi bio da se predje ponovo, nisam vec dve god :)

Inace ako ste zainteresovani za mitologiju u igrama preporucujem serijal Quest for Glory. Recimo 4ti deo serijala se najvise osvrce na slovensku mitologiju, izasao davne 1994 godine. Nije za svakoga, al ako neko voli i malko retro igre go for it :)
 
Last edited:
Al sto udavise ljudi sa Last OF Us to je strasno. Ok veoma je dobra prica ali nista spektakularno.

Inace imam W3 na FB lajkovima, ali odavno nista konkretno nije izaslo osim onog badass postera sa Yen I geraltom. Tako da mi je sve teze naci razloge da dodjem na ovaj forum, posto ne citam knjige ili igram prosle W- igrice nisu mi misli u W unverzumu. a sto se tice ostalih tema pa nzm vec se raspravljam na ostalim forumima oko toga (narocito oko filmova...). Tako da mi je ovaj topic nr.1 kad posjecujem ovde :p

Inace preporucujem i Deus Ex i Dues Ex HUman Revolution. Jedne od rjetkih igrica da sam uzivao u svakom aspektu (doduse nisam presao prvu nikad, zbog tehnickih problema). Znaci filozofiranje, odluke, gradnja karaktera, combat i stelt sistem, muzika sve dobro ko ljeb...
 
Daleko od toga da je Lasto of Us spektakl...Solidna igra-ništa više ...A i bilo mi je čudno igrati gamepadom poslije skoro 20 godina, povratak u djetinjstvo i vrijeme Sege i Nintenda :D
Prošle godine sam odigrao zadnji DeusEx...Dobar akcioni rpg.
sad planiram da instaliram ovaj "Rise of the White Wolf" mod, pa da krenem sa ko zna kojim prelaskom Witcher 1 :2guns:
 
Uh DeusEx...dragi mi ga gura pod nos da ga odigram jos od kad je izasao al nikako da se smilujem. Privlaci me igra/tip igre al ne znam sto jos nisam probala...nekako sam ovo leto bila u fazonu ponovnog igranja starijih igara.
 
Jesam li ja jedini koji iscekuje Shadow of Mordor? Znam da je po mnogima ta igra silovanje Tolkina, ali gameplay izgleda odlicno, narocito ako "zanemarimo" da se radnja desava u tom svetu.
 
Ja cu ga mozda i igrat, jednostavno djeluje ko jako zabavna igrica ako ti se svidi combat i nemesis sistem. Jedino sto mi smeta je sto izgleda da nema puno opcija za customizaciju karaktera.

Sto se tice tolkina uglavnom me zaboli za lore (dobro imam granicu) ali djeluje mi ko da nece previse duboko harati po njemu. U sustini to ti ga dodje fan fiction a ne cannon tako da sta god urade ne treba se shvatat ozbiljno s perspektive tolkinovog unverzuma. To u sustini radi i CDPR ali oni to rade toliko dobro da je vecini ljudi prakticno cannon.

Inace sad sam procitao prvu trilogiju Dine, ja koja terapija za mozak. Moracu ih nekad ponovo citat jer moj skromni mozak nije razumio vecinu filozofija (preseravanja?) u vezi raznih aspekata ljudi, ljudske kulture i svjesti.
 
E ja nemam procesor za Mordor tako da ce igra sacekati :) Inace, sto se tice silovanja knjiga kroz igre to jos nisam dozivela :D nekako ne smatram losim knjizevnu pozajmicu ali u drugom mediju. Ne volim kad se neko drzne da napise nastavak, u obliku knjige...to mi smeta. To nije u redu. Ipak je pisac svoju pricu zavrsio, to je silovanje. Ali u drugom mediju kao sto je video igra, muzika, film...to mi nekako ne smeta jer je onda bas, sto kaze moj predhodnik, fan art i u njemu uzivam bez predrasuda.

Inace sad sam procitao prvu trilogiju Dine, ja koja terapija za mozak. Moracu ih nekad ponovo citat jer moj skromni mozak nije razumio vecinu filozofija (preseravanja?) u vezi raznih aspekata ljudi, ljudske kulture i svjesti.
Dinu citam iznova i iznova i iznova i uvek nalazim nove stvari u njoj. Prve tri knjige su kanon, ali probaj i ostalih 15. Lakse su stivo, nema toliko filozofije a ima i lep preokret sto se tice Kvizac haderaha. I onda te kraj 18-te knjige natera bukvalno da se vratis na pocetak, jer dok procitas sve to zaboravis sta je bilo na pocetku ;) Salim se, jednostavno te ta filozofija natera da se vratis i uocis razlike izmedju pisanja oca i sina. Cini mi se da sam ja jedina budala koja je procitala sve knjige a onda se sutradan vratila da ih cita sve ispocetka. Trebalo mi je oko godinu dana da sve procitam po dva puta :D
 
Uh Dina je zakon. Ja sam prve 3 knjige procitao u osnovnoj u cugu, iz ljubavi prema legendarnoj Dune 2 koju sam pikao na crno-belom monitoru :D Moracu da im se vratim pa da dokusurim i ostatak.

Deus Ex HR preporucujem takodje. Jako dobra igra u skoro svakom aspektu.

Sto se tice RPG-ova sa dobrom pricom, dugo nisam igrao nista sto valja sem gorepomenutog i naravno Witchera. Preporucio bih onima koji to nisu ucinili da obrnu klasike tipa Baldur's Gate i Planescape Torment. Za BG je izasao Enhanced Edition tako da je sad pravo vreme da se uleti u fransizu :) Od nesto skorijih naslova, Neverwinter Nights 2: Mask of the Betrayer. Tolko od mene :welcome:
 
Last edited:
Top Bottom