Wiedźmin 3 - Wygląd Geralta

+
Tak generalnie to mam zastrzeżenia tylko do środkowego rzędu, na samej górze ostatni, reszta długich z kapturem jest w porządku.
 

Guest 3669645

Guest
Ja mam nadzieję ze pojawi się nie więcej niż 1/5 tych wdzianek. I tak większość jest do siebie bardzo podobna i nijaka. A już na pewno słabo pasująca do Geralta :p

Tyle opcji, a nie ma ŻADNEJ z prostą, skórzaną kurtką. Ani czymś w stylu ubioru z W1. Żadnej. Same jakieś grube, cudaczne uniformy.
 
No, przecież Geralt jest zabójcą potworów. Już wolę Asasyna i kilt niż kilkadziesiąt kurtek na krzyż w różnych kolorach.
A co ma piernik do wiatraka? To, że Geralt jest zabójcą potworów zabrania mu nosić kilkudziesięciu kurtek w kilku kolorach? Wybacz, ale czegoś tu nie rozumiem o_O
PS.Wszystkie pancerze wyglądają bardzo dobrze, a ich różnorodność bardzo się przyda tej serii :p.
 
[...] Co do spodni - prawa od góry ;p.

Mówisz o tej najbrzydszej?
;)
 
Ja miałem nadzieje na powrót do kurtek z W1, wyglądały fajnie i tak "wiedźmińsko". Gerwant w żołdackiej płaszczo-zbroi z herbem Kaedwen średnio pasował do książkowego Geralta, w nowej dopasowanej skórze z ćwiekami, niekrępującej ruchów.
 
Ja miałem nadzieje na powrót do kurtek z W1, wyglądały fajnie i tak "wiedźmińsko". Gerwant w żołdackiej płaszczo-zbroi z herbem Kaedwen średnio pasował do książkowego Geralta, w nowej dopasowanej skórze z ćwiekami, niekrępującej ruchów.

W sumie to nie bardzo mi się podobały te kurtki temerskie, kaedweńskie czy aedirńskie. O ile wizualnie wyglądały doskonale, o tyle gdyby nie godła, w życiu nie skojarzyłbym ich z krajami pochodzenia. Jeśli w grze pojawia się "kurtka kaedweńska", to powinna zawierać jakieś nawiązania do kultury państwa, odzieży noszonej przez jego mieszkańców...
 
@SMiki55 Dla mnie one wyglądały jak totalne przeciwieństwo tego co powinien nosić wojownik, który opiera swój styl walki na szybkości. W takiej kapocie ciężko zrobić piruet przeskok i idealnie wykręcić kołowrót, a potem cios krzyżowy w plecy, w końcu taki gruby jak decha kawał ciucha musiał trochę ważyć, a taka masa skóry nie pomagała w poruszaniu kończynami i nie przydawała aerodynamiczności, ale to tylko gra i Geralt mógłby nosić nawet płytowy pancerz jeśli komuś się tak by spodobało.

Zgadzam się że taki pancerz powinien się trochę wyróżniać. Zrobienie idealnie pasującej na każdego uzbrojonego człowieka, którego jedynym elementem wskazującym na pochodzenie z danego kraju jest herb, jest sprzeczne z rzeczywistością w której każde wojsko ma unikatowy krój mundurów. Z kolei dawanie innej wersji kolorystycznej tej samej tekstury z innym herbem na tym samym modelu (co też się niestety zdażyło, chociaż Geralt na szczęście i tak mógł zdobyć tylko Kaedweńską wersję kurtki), uważam za taką trochę "olewczość", ale i tak twórcy zrobili w tym kierunku więcej niż inni przedstawiciele branży, którzy czasem posuwają się do zmiany koloru tylko jednego elementu pancerza, żeby podkreślić przynależność noszącego ów pancerz (przykładem Skyrim, gdzie strażnicy miejscy nie różnili się absolutnie niczym poza kolorem szalika).
 
Last edited:
Nigdy ich nie użyłem, zresztą to kilka zbrój wśród reszty wspaniałych projektów. Mają rezygnować z tylu pomysłów dla trzydziestu worków na ziemniaki? O nie.
 
@SMiki55 Dla mnie one wyglądały jak totalne przeciwieństwo tego co powinien nosić wojownik, który opiera swój styl walki na szybkości. W takiej kapocie ciężko zrobić piruet przeskok i idealnie wykręcić kołowrót, a potem cios krzyżowy w plecy, w końcu taki gruby jak decha kawał ciucha musiał trochę ważyć, a taka masa skóry nie pomagała w poruszaniu kończynami i nie przydawała aerodynamiczności.
Dwa wielkie kosiory na plecach bardzo przeszkadzają w przewrotach/piruetach i innych wygibasach. Do poprawy? To tylko gra, nie oczekujmy od niej aż tak dużego realizmu. Oczywiście, w cięższej zbroi (nie w płytówce, broń Boże :p)Geralt powinien poruszać się dużo wolniej i tak też atakować.
Choć, miło by było gdyby takie typowe kurtki przypominające tę z W1 znalazły się w W3.

Twórcy powinni dbać o dobry wygląd i "staty" pancerzy, a nie o to, czy aby skóra, z której zrobiony jest napierśnik/kurtka nie jest za gruba i za ciężka.
 
Faktycznie reszta zbrój była mało powtarzalna, ładna i bardzo dopracowana, ale te "kapotki" i parę "kurtek" które były tylko inną wersją kolorystyczną ubranka w którym zaczynaliśmy grę trochę biło po oczach.
@Kuboniusz
Wiem, wiem, nikogo nie chcę tu przekonywać i nie jestem z tych, którzy dla realizmu chcieliby dodawać cały cykl pokarmowy człowieka (łącznie z jego ostatnią, nieprzyjemną częścią ;)), co nie zmienia faktu że takie ubranka mogą mi się nie podobać, tak samo jak mogą się podobać SMikiemu. A jeśli kogoś to będzie raziło po oczach, to może zawsze się przejść do handlarza i zakupić coś innego.

Mimo wszystko uważam, że te nowe "grube" wdzianka i pancerze skórzane, są zrobione lepiej i bardziej mi się podobają.
 
Last edited:
A jeśli kogoś to będzie raziło po oczach, to może zawsze się przejść do handlarza i zakupić coś innego.
O właśnie. Jesteś jedną z niewielu osób, które tak myślą. A reszcie jak się nie podoba - do wyrzucenia z gry.
Ed. @Rustine To właśnie jest ta "kurta przypominająca tę z W1" użyłem nazwy pierwszej części bo tam nie było praktycznie innych rodzajów pancerzy i są z nią kojarzone (przynajmniej przeze mnie). O tym, w która część ma lepsze, a która gorsze nie będę debatował - jest to kwestia subiektywna.
 
Last edited:
O właśnie. Jesteś jedną z niewielu osób, które tak myślą. A reszcie jak się nie podoba - do wyrzucenia z gry.
Wszystko fajnie, problem nastąpi, gdy cała zbrojownia Geralta będzie wykreowana w kierunku polarnego misia. Na szczęście to pewnie arty jednej z najgrubszych zbroi w grze.
 
Wszystko fajnie, problem nastąpi, gdy cała zbrojownia Geralta będzie wykreowana w kierunku polarnego misia. Na szczęście to pewnie arty jednej z najgrubszych zbroi w grze.
Przecież do tej pory nawet jednej takiej zbroi na screenie czy gameplayu nie widzieliśmy...
 
Przeczytałeś tylko połowę mojego posta? Jak to zrobiłeś, gdy ma zaledwie dwie linijki? :p
Skoro po jednym arcie zakładasz, że większość pancerzy będzie taka jak na nim, podczas gdy do tej pory żadnej w grze nie widzieliśmy...
 
[...]
Wiem, wiem, nikogo nie chcę tu przekonywać i nie jestem z tych, którzy dla realizmu chcieliby dodawać cały cykl pokarmowy człowieka (łącznie z jego ostatnią, nieprzyjemną częścią ;))
[...]

No wiesz.... Johny by się obraził.
;):troll:
OK - nie zgodziłby się z Tobą ;)
 
Last edited:
Top Bottom