Wiedźmin 3: świat

+
Ten obszar z mapy z prezentacji jak już to obejmuje mniej więcej ten poniższy teren, więc nie wiem czy znaczna część północy na tej mapce poniżej będzie jeszcze dostępną(odrobina pewnie tak), bo trzeba pamiętać o tej sferze buforowej tych 2km która nie będzie dostępna do eksploracji ale będzie widzialna.
View attachment 6457
 

Attachments

  • visible map.jpg
    visible map.jpg
    19.9 KB · Views: 45
Obstawiam, że wszystko na północ od Novigradu, co nie jest równiną nie będzie podlegało eksploracji.
Zastanawia mnie też, co na południu robi ten łańcuch górski? Czy w pobliżu Wyzimy były jakieś góry?
No i gdzie mniej więcej wypadałoby tutaj to olbrzymie drzewo oraz położony blisko stolicy Temerii obóz Nilfgaardu, który widać na mapie dołączanej do gry, a także najpewniej na mapie z 35 minutowego gameplaya?
 

Guest 3669645

Guest
Przecież nie dadzą niewidzialnej ściany.

Poza tym granicy mapy raczej nie dawaliby tak blisko ważnej lokacji jaką jest Novigrad.
 
Last edited by a moderator:
Przecież nie dadzą niewidzialnej ściany.

Czemu niewidzialne ściany, skoro góry tworzą naturalną , niemożliwą do pokonania zaporę?

Poza tym granicy mapy raczej nie dawaliby tak blisko ważnej lokacji jaką jest Novigrad.

Od północy jest jeszcze trochę terenów nizinnych, można tam całkiem sporo upchnąć.

Mapa z gameplayu obejmuje wyłącznie obszar nizin na południe od Novigradu, stąd przypuszczenie, że góry stanowią granicę świata gry, ale to tylko przypuszczenie. Tylko skąd góry w okolicach Wyzimy?
 
Last edited:
REDzi wspominali że gdy dotrzemy do granic mapy to odpali się automatycznie menu szybkiej podróży, więc niekoniecznie granicą mapy musi być nieprzebyta naturalna bariera.

Wydaje mi się że te góry były widoczne również na mapie dołączonej do gry.
 
Tylko że tam nie powinno być żadnych gór. Ciekawi mnie, jak wojska Nilfgaardu sobie z nimi poradziły.
Dla mnie takie z pupy wzięte przerośnięte górki są znacznie gorszym rozwiązaniem niż zwykły komunikat (a przecież właśnie miało być info i system szybkiej podróży z automatu), że dalej nie pójdziesz.
Ogólnie to powątpiewam, by to był teren gry.
 
No nie wiem, mi takie cuś morduje z automatu wczuwę, wybija ze świata.
Zdecydowanie lepsze są zapory naturalne, ale niekoniecznie góry, w każdym razie nie tam gdzie ich być nie powinno.
 

Guest 3669645

Guest
Last edited by a moderator:
adventus said:
RED w gameplay'u powiedział, że Novigrad "znajduje się 14 razy dalej za tym wielkim drzewem" Pasuje mniej więcej porównując obrazek z mapą.
Ale przecież nie wiadomo gdzie było to gniazdo harpii z gameplay'a, więc jak niby liczysz te odległości?
 

Guest 3669645

Guest
Ale przecież nie wiadomo gdzie było to gniazdo harpii z gameplay'a, więc jak niby liczysz te odległości?
Gniazdo harpii znajduje się kawałeczek od miejsca, w które teleportował się Geralt za pomocą szybkiej podróży. Mamy to miejsce zaznaczone na mapie.
 
No nie wiem, mi takie cuś morduje z automatu wczuwę, wybija ze świata.
Zdecydowanie lepsze są zapory naturalne, ale niekoniecznie góry, w każdym razie nie tam gdzie ich być nie powinno.

No właśnie w delcie ich być stanowczo nie powinno. Zdecydowanie zamiast Karkonoszami, Redzi powinni się tu inspirować krajobrazem Żuław Wiślanych. Ale na to już za późno niestety.
 
No to dyć godom, ze tam gór ni ma i musi być większy kawałek dostępny niż koledzy wcześniej liniami zaznaczali :p

Jak ni ma jak są? Tyle że mniejsze, więc pewnie dojdą i inne naturalne przeszkody nie do przebycia.
Novigrad i Ziemie niczyje ulokowane są w swoistej niecce i obawiam się, że cześć dostępna do eksploracji ograniczona została do tego wycinka.
Zarazem mam nadzieję, że jednak nie.

Na mapie, na wschód od miejsca, gdzie jak przypuszczasz powinno znajdować się drzewo widać jakieś regularne formacje, większe aniżeli sam Novigrad. Jedyne co przychodzi na myśl to, że jest to obóz Nilfgaardu zaznaczony na mapie dołączanej go gry. Stamtąd do Wyzimy jest o rzut beretem, ale te góry na południu wskazują, że chyba na stolicę Temerii nie ma szans. Mówi się trudno, trochę szkoda.

No właśnie w delcie ich być stanowczo nie powinno.

No, nie powinno, Novigrad i cała reszta wygląda jak jakaś nizina, depresja wręcz otoczona górami, co nijak się ma do faktycznej topografii tego rejonu. Chyba
 
Last edited:
Mi przyszło do głowy wyjaśnienie takowe, że Redzi to, jak sami przyznają, fani erpegów. Erpeg bez masy jaskiń byłby więc dla nich zapewne zbyt hipsterski. A jaskiń w mule nie ma.

Rzeźba terenu Żuław Wiślanych jest na Wikipedii opisana następująco:
Obszar Żuław Wiślanych stanowi tylko teoretycznie płaską równinę, wznoszącą się niewiele ponad poziom morza i nieznacznie podniesioną w górę rzeki. Niedostrzegalne w terenie dla ludzkiego oka różnice w wysokości, wychwytuje dopiero mapa topograficzna. Pozwala ona stwierdzić istnienie wielu różnej wielkości nabrzmień, a także powierzchni położonych poniżej poziomu morza, tworzących obszary depresyjne. Powierzchnia Żuław u nasady delty, przy rozgałęzieniu Leniwki i Nogatu w tak zwanej Mątowskiej Głowie, znajduje się nieco powyżej 10 m n.p.m. stąd powierzchnia stopniowo się obniża w kierunku północnym i północno-wschodnim, aby mniej więcej na linii Święty Wojciech, Kiezmark, Nowy Dwór Gdański, Jegłownik i Rozgart osiągnąć 0 m i przejść w kilka obniżeń leżących poniżej poziomu morza.

Obszary depresyjne stanowią ok. 28% ogólnej powierzchni delty. Największy obszar depresyjny rozpościera się wokół Jeziora Druzno, głównie po jego zachodniej i północno-zachodniej stronie. Zajmuje on powierzchnię 181 km² (22 km długości i 13 km szerokości). Na jego obszarze w Raczkach Elbląskich znajduje się najniżej położony punkt depresyjny Polski (1,8 m p.p.m.). Jest to miejsce położone przy drodze krajowej numer 22 pomiędzy miastami Elbląg i Malbork. Drugi co do wielkości obszar depresyjny, obejmujący 152 km², rozprzestrzenia się szeroko w okolicach Nowego Dworu Gdańskiego. Znaczne obszary depresyjne znajdują się również w okolicach miejscowości Marzęcino i Kępiny Małe.

Powierzchnie wznoszące się od 0 do 5 m n.p.m. rozprzestrzenione są najbardziej (zajmują 47%), natomiast na powierzchnie powyżej 5 m n.p.m. przypada 25%, przy czym najwyżej położone punkty osiągają zaledwie 11,4 m n.p.m. (w miejscowości Jegłownik) i 14,6 m n.p.m. w Grabinach-Zameczku.
Powinno to wyglądać tak.


Najbliższa porządna góra leży ponad sto mil na południe. Thanedd się zwie. Ewentualnie Cremora z Rissbergiem jeszcze gdzieś tam w pobliżu Gors Velen się znajduje.
 

Guest 3669645

Guest
Drzewo na południu? To dlaczego RED mówi na gameplay'u że Novigrad jest za drzewem? I to 14 razy dalej za drzewem, a odległość jaką zaznaczyłeś do drzewa z gniazda harpii to max 4 długości do miasta.

Drzewo musi się znajdować na północ od gniazda harpii, czyli punktu które zaznaczyłeś na żółto.
 
Last edited by a moderator:
Na mapie z kolekcjonerki jest wyraźniej zaznaczona pozycja drzewa.
Porównanie obu map, zresztą już wcześniej tu zamieszczone.

@down Było tylko mówione że odległość do Novigradu jest 14 razy większa niż do drzewa
 
Last edited:

Guest 3669645

Guest
Ja tam pamiętam że w gameplay'u "rozszerzonym" (nie tym 37 minutowym, tylko tym sięgającym do chaty wiedźm) było mówione że Novigrad jest za drzewem. Ale obejrzę jeszcze raz, może się mylę.

EDIT: No rzeczywiście, na kolekcjonerkowej mapie drzewo jest na południu. Ale nadal nie zgadzają się odległości ze słowami REDa... Miał być dystans razy 14, a jest dystans razy 4.
 
Last edited by a moderator:
Top Bottom