Co nieco o sprzęcie

+

Co nieco o sprzęcie

  • poniżej 25 FPS

    Votes: 9 2.1%
  • co najmniej 25 FPS

    Votes: 28 6.7%
  • co najmniej 30 FPS

    Votes: 141 33.5%
  • co najmniej 40 FPS

    Votes: 93 22.1%
  • co najmniej 60 FPS

    Votes: 98 23.3%
  • nie patrzę na framerate

    Votes: 52 12.4%

  • Total voters
    421
Ja się tak od kilku dni zastanawiam czy jest sens kupować maxwella czy nie lepiej kupić taką 780Ti, różnice w wykresach względem 980 niewielkie a można już ją wyrwać w całkiem niezłej cenie ;)
 
Tyle, że 780Ti ma mniej pamięci (o 1GB ) i żre niemal dwa razy więcej prądu. Ale czasami wydajniejszy i zdecydowanie tańszy jest bez wątpienia.
 
Tyle, że 780Ti ma mniej pamięci (o 1GB ) i żre niemal dwa razy więcej prądu. Ale czasami wydajniejszy i zdecydowanie tańszy jest bez wątpienia.

Wg mnie to są argumenty za tym, że w tej chwili zakup 780Ti jest nieopłacalny. Chyba, że w jakiejś superokazyjnej cenie. A ceny wersji 780Ti z 3GB pamięci są bardzo podobne do 980-ek.
 
Ja liczę, że końcówka stycznia, początek lutego przyniesie coś dobrego. Może zdąży wejść 960, albo przynajmniej "obecne flagowce" trochę stanieją.
W tym czasie będę chciał kupować nowego kompa.
 
A ceny wersji 780Ti z 3GB pamięci są bardzo podobne do 980-ek.

Są do tych (niemal) 200 PLN tańsze, a używane na Alledrogo znajdziesz nawet w cenie o 500 PLN niższej niż GTX 980.
Pytanie czy się opłaca dla tej, w sumie niewielkiej, różnicy wydajności?
 
Z różnicami w cenach wiele zależy od firmy i modelu. Ale w dłuższej perspektywie 4 GB pamięci (a pewnie pojawią się również wersje 6 GB ) 980-ki i zdecydowanie niższy pobór prądu przeważają. Choć dla mnie to i tak dyskusja czysto akademicka, bo nie przewiduję zmiany karty przed wejściem na rynek kart w technologii 20 nm.
 
Są do tych (niemal) 200 PLN tańsze, a używane na Alledrogo znajdziesz nawet w cenie o 500 PLN niższej niż GTX 980.
Pytanie czy się opłaca dla tej, w sumie niewielkiej, różnicy wydajności?

780ti są już po ok 1750zł (linkowałem wcześniej), różnica względem 980 za 2400zł jest dość spora.
 
Juz 2200zl, strasznie się wahają ceny tych kart. W sumie nic dziwnego, pewnie mało kto kupuje 980, skoro niewiele gorsza 970 jest dużo tańsza.
 
@Keth 780Ti po 1750 zł w Polsce nowych się nie kupi. Ta do której wtedy dawałeś linka już wtedy tyle nie kosztowała, tylko 1794 plus 19 zł za płatność kartą (najtańsza opcja), a obecnie jest niedostępna.. Realnie rzecz biorąc nowych 780Ti poniżej 2 tysięcy praktycznie się nie uświadczy, a mocniejsze modele podkręcone kosztują jeszcze więcej. I tutaj ta różnica cenowa juz naprawdę nie jest jakaś wielka. Osobną kwestią pozostają oczywiście używki, bo te faktycznie można dostać sporo taniej.
 
Używaną 780Ti można już mieć za 1700-1600 PLN na Alledrogo. Tylko nie wiemy co ta karta przeszła. Jednak oszczędność dla portfela niezła, bo cenowo wychodzi tylko te 230-330 PLN drożej niż standardowy GTX 970.
 
Last edited:
Ja tylko chciałbym ponarzekać na chrzanowski Komputronik, który odwalił niesamowitą kichę z moją kartą graficzna zamówioną 25.09. Sprzedawca oddał ją zwykłemu klientowi bez proszenia o dane osobowe. Jutro 10.10, mają zamówionych pięć kart, nie wiadomo kiedy się pojawią...
 
@Rustine

Ja właśnie przez to zrezygnowałem z mojego zamówienia (GTX 970) w Komputroniku.
Zresztą, już nie pierwszy raz mnie tak zrobili.
 

Guest 2686910

Guest
Białostocki Komputronik (jeden z nich przynajmniej) za to trzymał za to moją 970'tkę w jakimś sejfie czy coś, musiałem podać dane osobowe, kod zamówienia, powiedzieć co zamawiałem i poczekać aż miły pan wywlecze z zaplecza. Także to nie jest tak, że w każdym jest zupełny brak profesjonalizmu :p
 
@Keth 780Ti po 1750 zł w Polsce nowych się nie kupi. Ta do której wtedy dawałeś linka już wtedy tyle nie kosztowała, tylko 1794 plus 19 zł za płatność kartą (najtańsza opcja), a obecnie jest niedostępna.. Realnie rzecz biorąc nowych 780Ti poniżej 2 tysięcy praktycznie się nie uświadczy, a mocniejsze modele podkręcone kosztują jeszcze więcej. I tutaj ta różnica cenowa juz naprawdę nie jest jakaś wielka. Osobną kwestią pozostają oczywiście używki, bo te faktycznie można dostać sporo taniej.

Były po tyle. Niedługo po wprowadzeniu nowych modeli i obniżce poprzedniej generacji. Asusy 780ti były za ~1770zł w morele i 1749zł w jakimś innym sklepie (techplanet? kurtmedia? Nie pamiętam już dokładnie). Teraz oczywiście już są niedostępne i raczej nikogo nie powinno to dziwić, bo nówka poniżej 1800zł to była niezła okazja.

A u naszych zachodnich sąsiadów jeszcze taniej, 399e.

http://www.mindfactory.de/product_i...CU-II-Aktiv-PCIe-3-0-x16--Retail-_976915.html
 
Last edited:
Top Bottom