Ślad

+
Tomasz Bagiński Ślad - interpretacja

Moim zdaniem ta czaszka jest alegorią próżnego życia, które utraciło swój sens. Widzimy na pierwszym planie czaszkę kruka, która jest zrobiona z kryształu. Kruk jest ptakiem, istotą powietrzną i wolną, a jego lekkie kości pozwalają mu unosić się w powietrzu. Czaszka z kryształu, materiału ciężkiego, ale cennego symbolizuje oddanie wolności i możliwości wzbicia się ponad świat śmiertelników, w zamian za bogactwa doczesne. Pomimo tego bogactwa człowiek odczuwa smutek z powodu utraty swojej niezawisłości i wolnej woli. Odbijające się w krysztale światła bitwy to alegoria prawdziwego życia, które omija bogaczy i tylko odbija się na ich życiu nie wywierając na nie żadnego wpływu. Brud pokrywający kryształ jest z kolei metaforą tego, jak człowiek musi stać się skalanym i brudnym, aby w tym niesprawiedliwym świecie zyskać pieniądze i pozycję społeczną. Na pierwszym planie widnieje tylko czaszka bez ciała, co sugeruje stanowisko mówiące o tym, że bogacze pozbawieni są możliwości kontaktu z ludźmi (nie posiadają kończyn) i skazani są na "uwięzienie" we własnej głowie (co potwierdza teorię dotyczącą odbijającego się światła). Czaszka w trawie symbolizuje ucieczkę takich osób od siebie na łono natury, a błyskające światła pochodni w tle, które są pozbawione kolorów i nie przywodzą na myśl ciepła ogniska tylko grozę, widmo śmierci w samotności. Kadr jest nakręcony w orientacji poziomej, kompozycji statycznej, wybijającej i prostej w proporcjach kinowych 16:9.
 
Sugerujesz iż jest to interpretacja napisana przez pana Bagińskiego? W takim razie jakieś źródło może?
 
No mi w sumie też to nie pasuje bo jaki miało by sens to , że redzi dali nam tą czaszkę byśmy szukali śladu a potem by mieli powiedzieć co to tak naprawdę oznacza?
 

Guest 3669645

Guest
IMO, CGI powinniśmy dostać na dniach.
Chyba tygodniach, i to raczej nie dwóch czy trzech. Nie robiliby takiego cyrku ze specjalną podstroną, by za chwilę ją usunąć i wrzucać trailer, na który zresztą IMO jest za wcześnie. Będzie jak z Killing Monsters, "trochę" sobie poczekamy. Ponownie stawiam na to dwie widły gnoju.
 
Myślę, że na podpowiedź ze strony Marcina "soon" Momota w najbliższym czasie nie możemy liczyć.

Zastanawiam się, czy te rozbłyski nie symbolizują czegoś zaklętego w tym krysztale: mocy, czaru, osoby... Może to coś uwolnione dotykiem, gestem, bliskością konkretnej osoby ma przekazać informacje - jak list zamknięty przez rozbitka w butelce? Bo akurat na odbicie czegokolwiek w błyszczącej powierzchni mi to nie wygląda.
 
Chyba tygodniach, i to raczej nie dwóch czy trzech. Nie robiliby takiego cyrku ze specjalną podstroną, by za chwilę ją usunąć i wrzucać trailer, na który zresztą IMO jest za wcześnie. Będzie jak z Killing Monsters, "trochę" sobie poczekamy. Ponownie stawiam na to dwie widły gnoju.
Tylko czy rzeczywiście trzeba się aż tak cackać z prezentacją nowego materiału? To nie jest Graal ani szczepionka przeciw śmierci. A jak pokazują reakcje na naszym oraz zagramanicznym forum, ludzie są raczej zirytowani i mają poczucie kiepskiego trollingu ze strony redów, a nie zachęceni i pozytywnie naładowani. Kolejna taka sytuacja sprawi, że na redów poleci kupa zmieszana z obelgami.
 
Last edited:

Guest 2686910

Guest
Zgadzam się w 100%. Nie lubię płacić okupu w reklamie za przywilej obejrzenia, w gruncie rzeczy, reklamy.
 
Last edited by a moderator:
Tomasz Bagiński Ślad - interpretacja

Moim zdaniem ta czaszka jest alegorią próżnego życia, które utraciło swój sens. Widzimy na pierwszym planie czaszkę kruka, która jest zrobiona z kryształu. Kruk jest ptakiem, istotą powietrzną i wolną, a jego lekkie kości pozwalają mu unosić się w powietrzu. Czaszka z kryształu, materiału ciężkiego, ale cennego symbolizuje oddanie wolności i możliwości wzbicia się ponad świat śmiertelników, w zamian za bogactwa doczesne. Pomimo tego bogactwa człowiek odczuwa smutek z powodu utraty swojej niezawisłości i wolnej woli. Odbijające się w krysztale światła bitwy to alegoria prawdziwego życia, które omija bogaczy i tylko odbija się na ich życiu nie wywierając na nie żadnego wpływu. Brud pokrywający kryształ jest z kolei metaforą tego, jak człowiek musi stać się skalanym i brudnym, aby w tym niesprawiedliwym świecie zyskać pieniądze i pozycję społeczną. Na pierwszym planie widnieje tylko czaszka bez ciała, co sugeruje stanowisko mówiące o tym, że bogacze pozbawieni są możliwości kontaktu z ludźmi (nie posiadają kończyn) i skazani są na "uwięzienie" we własnej głowie (co potwierdza teorię dotyczącą odbijającego się światła). Czaszka w trawie symbolizuje ucieczkę takich osób od siebie na łono natury, a błyskające światła pochodni w tle, które są pozbawione kolorów i nie przywodzą na myśl ciepła ogniska tylko grozę, widmo śmierci w samotności. Kadr jest nakręcony w orientacji poziomej, kompozycji statycznej, wybijającej i prostej w proporcjach kinowych 16:9.

View attachment 6528
 

Attachments

  • 9fc4bb86917ebfce70ee7bb697f80065.jpg
    9fc4bb86917ebfce70ee7bb697f80065.jpg
    45.5 KB · Views: 37
@raison d'etre

A jak ilość "lajków" otwiera CGI, to już w ogóle poniżej pasa.

A to niby dla czego, o ile wiem to za ten materiał nikt nic nie płaci, a skoro ktoś poświecił czas i swoje umiejętności aby go stworzyć, to Ty jak i inni w swojej niezmiernej wielkości i dobroci możecie chyba kliknąć tego like na fb czy gdziekolwiek indziej, sam fakt twojego istnienia jeszcze nikogo nie zobowiązuje do dawania tobie czy komukolwiek innemu czegokolwiek za to że tutaj jesteś:)

Zycie to sztuka kompromisu, a fakt że ktoś ci oferuje coś co na pewno chciał byś zobaczyć i to za cenę tak błahą raczej nie powinien być aż tak problematyczny jak to niektórzy przedstawiają.
 
A to niby dla czego, o ile wiem to za ten materiał nikt nic nie płaci, a skoro ktoś poświecił czas i swoje umiejętności aby go stworzyć, to Ty jak i inni w swojej niezmiernej wielkości i dobroci możecie chyba kliknąć tego like na fb czy gdziekolwiek indziej, sam fakt twojego istnienia jeszcze nikogo nie zobowiązuje do dawania tobie czy komukolwiek innemu czegokolwiek za to że tutaj jesteś:)


To może nam, maluczkim, pozostał chociaż wybór, czy na podstawie takiej lub innej kampanii reklamowej, zechcemy zakupić grę? ;)
 
To może nam, maluczkim, pozostał chociaż wybór, czy na podstawie takiej lub innej kampanii reklamowej, zechcemy zakupić grę? ;)

Nie wiem co ma piernik do wiatraka, no ale skoro już w ten dzwon uderzasz, to pozwolę sobie stwierdzić że jeżeli jesteś osobą kupującą grę na podstawie kampanii reklamowej to bardziej właściwym jest ten adres http://www.ubi.com/pl/

ps. a wybór masz zawsze...
 

Guest 2686910

Guest
Wiadomo, że raczej nikt nie zrezygnuje z zakupu gry przez taką czy inną irytację wywołaną przez sposób reklamowania gry. Ale też można tą irytację wyrazić i nie iść na kompromis, znaczy - wybrać niebawienie się w rozpowszechniania reklam.

Btw. ten:
A to niby dla czego, o ile wiem to za ten materiał nikt nic nie płaci, a skoro ktoś poświecił czas i swoje umiejętności aby go stworzyć, to Ty jak i inni w swojej niezmiernej wielkości i dobroci możecie chyba kliknąć tego like na fb czy gdziekolwiek indziej, sam fakt twojego istnienia jeszcze nikogo nie zobowiązuje do dawania tobie czy komukolwiek innemu czegokolwiek za to że tutaj jesteś
cytat z jakiegoś powodu mnie denerwuje. Czyli mam łykać reklamę i jeszcze za to dziękować? Ba, mam jeszcze płacić za nią przez rozpowszechnianie jej w moim prywatnym środowisku i być wdzięcznym? No nie, przepraszam, ale nie. To jest ten rodzaj "kretywnego" marketingu który zwyczajnie do mnie nie trafia. Do paru innych osób chyba też nie, czytałem GAF i parę innych forów i jakoś nikt nie jest specjalnie zafascynowany. Raczej odwrotnie. Niewdzięczni ci ludzie, nie ma co.
 
Niektórzy na prawdę myślą że od tego czy udostępnią ten materiał zależy liczba lajków czy polubień? Śmiechłem, przecież to jest typowo zrobione tylko pod nasze forum, bo zainteresują się tym tylko najbardziej hardkorowi fani, reszta graczy sobie spokojnie poczeka na sam końcowy efekt i ma to gdzieś. Zrobili coś takiego żeby community trochę rozruszać i tyle bo ostatnimi czasy to forum przymierało trochę. Ja obstawiam że w przyszłym tygodniu zobaczymy całość, chyba że to co dali w piątek to pierwsze część układanki i będzie takich więcej.
 

Guest 3669645

Guest
A jak ilość "lajków" otwiera CGI, to już w ogóle poniżej pasa.
Gdyby tak było to bym się cieszył, bo wtedy zależałoby od nas kiedy dostaniemy CGI, a nie od REDów, którzy wypuściliby film po 2 miesiącach czekania i rzucania "wskazówkami" ;)

oraz zagramanicznym forum, ludzie są raczej zirytowani i mają poczucie kiepskiego trollingu ze strony redów, a nie zachęceni i pozytywnie naładowani.
Czytam tamtejszy temat i widzę że raczej wszyscy się dobrze bawią :p

A niecierpliwość fanów jest i będzie zawsze, nieważne jak fajne byłoby teasowanie.
 
Last edited by a moderator:
Ja nie mam nic przeciwko ARG, to nawet lepiej kiedy wszyscy organizują się, żeby rozwiązać jakąś tajemnice, coś takiego zapada w pamięć i stanowi dobrą zabawę dla społeczności; ale dawanie zapętlonego filmiku i napisu, który nic nam nie mówi i stanowi otwarcia dla żadnego wydarzenia jest trochę zawodząca.
 
Top Bottom