Wiedźmin - planszówka lub RPG

+
1. Czy będzie można grać przez Internet z konkretną, wybraną przez siebie osobą? Będziesz mógł stworzyć prywatną grę do której będą miały dostęp tylko wybrane przez ciebie osoby.
2. Czy będzie można grać na dwa PC podłączone do tej samej sieci LAN (bo przez Internet to droga trochę "na okrętkę")? NIE
3. Czy będzie można grać we dwóch Android vs. Android via bluetooth? NIE
4. Czy zabawa cross-platformowa (np. PC vs. Android albo Android vs. iUrządzenie) przez LAN, bluetooth bądź Internet będzie możliwa? Cross Platformowo będzie działać tylko wersja PC / MAC
5. Czy w przypadku gry poprzez sieć domową na dwóch komputerach (o ile będzie taka możliwość) warunki licencji będą dopuszczały użycie tej samej kopii gry? NIE
6. Czy zakup gry będzie umożliwiał instalację jej na różnych (oczywiście swoich) urządzeniach - np kupuję jeden egzemplarz gry na cdp.pl i mam możliwość zainstalowania jej na swoim PC, a jednocześnie mogę legalnie ściągnąć wersję instalacyjną na swojego smartfona? NIE - wersja na PC pozostaje wersją na PC. Niestety nie ma możliwośco "odblokowania" gry an iOS i Androida ze względu na polityke Apple/Google.

Jeśli pozwolicie to podepnę się pod te pytania i zadam swoje a dokładniej rozwinę pierwsze.
1a. Wiadomo, że będzie można stworzyć grę prywatną z kolegą. Moje pytanie brzmi czy będzie można stworzyć lobby/party ze znajomym a następnie poszukać razem z nim gry? Czyli dobrać obcych ludzi do naszej rozgrywki.
 
Nie jedziemy - niemiecka wersja gry ukaże sie w przyszłym roku ale FFG powinno mieć ang egz
Ale to jeszcze prototyp czy już pełna wersja?

A na listopadowym Hall of Games we Wrocławiu będziecie? To impreza zarówno gier komputerowych, jak i bez prądu.
 
Gra była pokazywana na targach Essen przez FFG. BoardgamegeekTV zarejestrowała krótką prezentację - zaczyna się od 13:25.

Pudełko jak widać zostało uaktualnione o nowe logo CDPR. Ta wersja jest już chyba finalna albo release candidate.
 
Na dniach wychodzi Wiedźmin Gra Przygodowa, może już czas zacząć spekulacje na temat tego co przyniesie przyszłość, bo nie wierzę żeby współpraca CDP RED i FFG miała być jednorazowa :p Do Wiedźmina pasowałaby mi gra w stylu Bitew Westeros - prosty bitewniak na planszy dla dwóch graczy oparty na scenariuszach.



W Bitwach mamy docelowo dwie frakcje: Starków i Lannisterów, których możemy zasilać żołnierzami innych rodów. Do oddziałów mamy dołączone karty z opisami statystyk i zdolności, a bitwy rozgrywają się na modyfikowalnej planszy. Gdyby akcję takiej wiedźmińskiej gry osadzić w trakcie wojny z Nilfgaardem to by idealnie pasowało. Dwie strony konfliktu: Cesarstwo i Nordlingowie, których z czasem można by rozbudować o komanda Wiewiórek, cesarskie brygady itd.

Tak, wiem, za dużo wymagam od życia :p
 
Nie mówię przecież że teraz ale kiedyś :p FFG lubi doić swoje najpopularniejsze marki, Gwiezdne Wojny, Pieśń Lodu i Ognia, Warhammer, Mity Cthulhu, wszystkie doczekały się kilku różnych gier w tym planszówek, karcianek, bitewniaków i RPGów. Nie widzę powodu dlaczego z Wiedźminem miałoby być inaczej. Oczywiście nie jest to marka z tak dużą siłą przebicia jak powyższe, ale w końcu nie od razu Rzym zbudowano ;) Jeśli Dziki Gon okaże się tak dobry jak się zapowiada to w przyszłym roku świat oszaleje na punkcie Wiedźmina. Do tego wyjdzie nowy komiks, zaczną napływać informacje o filmowej ekranizacji, wydanie jakiejś karcianki albo kolejnej planszówki miałoby sens nawet jeśli Gra Przygodowa nie będzie wielkim sukcesem. Zresztą wystarczy spojrzeć na współpracę CDP RED i Dark Horse, wyszedł jeden komiks, a że spotkał się z zainteresowaniem to za niedługo wyjdzie kolejny i pewnie na tym się nie skończy. Dragon Age i Mass Effect doczekały się kilku różnych mini serii komiksowych, widać że REDzi celują w podobny model.

PS. Jedzenie jest dla słabych :whistle:
 
Przecież Wiedźmin już dawno doczekał się RPG (Gra Wyobraźni) z kilkoma dodatkami, dwóch karcianek - a nawet świata w MUDzie. Fakt, że przydałaby się dobra strategia - może być system Battle Lore czyli ten sam, który występuje w Bitwach Westeros - tylko, że jest to system nastawiony na wydawanie dodatków. Jeśli mówimy już o kopiowaniu mechaniki - to ja najchętniej widziałbym Wiedźmina z mechaniką Gry o Tron 2. edycja - zamiast rodów: Redania, Temeria, Keadwen, Aedirn, Nilfgaard - talie kart rodów - postacie z książek pasujące do danego państwa itd. Chociaż zadowolę się Wiedźminem Grą Przygodową pomimo, że w mojej ocenie jest słaba (wnoszę po graniu w komputerową betę).
 
Na dniach wychodzi Wiedźmin Gra Przygodowa, może już czas zacząć spekulacje na temat tego co przyniesie przyszłość, bo nie wierzę żeby współpraca CDP RED i FFG miała być jednorazowa :p
Myślę, że w pierwszej kolejności zostanie wydany mały dodatek do WGP, potem być może większy - w zależności od sprzedaży.

Do Wiedźmina pasowałaby mi gra w stylu Bitew Westeros - prosty bitewniak na planszy dla dwóch graczy oparty na scenariuszach.
Na pewno do tego świata pasuje gra taktyczna/strategiczna; mam tylko nadzieję, że nie będzie to po prostu kalka innej gry FFG. To by było pójście po linii najmniejszego oporu. Mam nadzieję, że projektować ją będzie Polak, a nie ktoś z zagranicy, komu się wydaje, że zna już to uniwersum.
 
Amerykanie niby znają to uniwersum, niby są fanami - ale nie zrozumieją tego klimatu, tych nawiązań przecież np. do naszego kraju :)
 
Jeśli mówimy już o kopiowaniu mechaniki - to ja najchętniej widziałbym Wiedźmina z mechaniką Gry o Tron 2. edycja - zamiast rodów: Redania, Temeria, Keadwen, Aedirn, Nilfgaard - talie kart rodów - postacie z książek pasujące do danego państwa itd.

Mała uwaga - jeśli już kopiujemy GoT, to Nilfgaard widziałbym raczej w roli, którą tam pełnią Dzicy - państwa Północy musiałyby co jakiś czas jednoczyć siły, by odpierać kolejne inwazje. Pasuje właściwie idealnie.
 
Pomysł w sumie idealny, ale mówiąc szczerze, Gra o Tron po jakimś czasie robi się monotonna więc druga gra będąca niemal jej klonem tylko z inną mapą byłaby raczej chybionym pomysłem. W przypadku gry bitewnej gdzie skupiającej się na potyczkach oddziałów, każda rozgrywka mogłaby być inna i dlatego obok gry przygodowej widziałbym właśnie coś takiego ;)
 
Erpegowe sesyjki w wiedźmińskiej Grze Wyobraźni prowadziłem regularnie przez jakieś pięć lat i dalej bym to robił, jakby mi pół ekipy nie wyjechało do UK. Do Gry Przygodowej też się przymierzałem, ale po przeczytaniu paru recenzji stwierdziłem, że nie przedstawia się to na tyle ciekawie by wydawać te dwie stówki, zwłaszcza że nawet nie wiem, czy miałbym z kim grać.

Prawda, interpretacja echinopsa z Sagi dużo bardziej bliższa jest zwierzęciu podobnemu do jeża, a nie do rośliny.
W W:GW jest czymś w rodzaju jeżozwierza.
 
Last edited:
Amerykanie niby znają to uniwersum, niby są fanami - ale nie zrozumieją tego klimatu, tych nawiązań przecież np. do naszego kraju

Dobrze prawisz. Siedze w stanach od pieciu lat i 'zarazilem' wielu kolegow z uczelni wiedzminem ( jeden nie tylko przeszedl gry i przeczytal tlumaczone ksiazki sapka, ale nawet zgrzewal serial z Zebrowskim na Youtube :v ) I prawda jest taka, ze bardzo duzo rzeczy sie gubi w tlumaczeniu na np. jezyk angielski i ciezko wytlumaczyc 'ten klimat' takiemu kolezce z Detroit. Nie da sie tego raczej przeskoczyc
 
@adamgranato
Akurat czytając antologię wiedźmińskich opowiadań rosyjskich pisarzy w jednym czy dwóch opowiadaniach klimat wiedźmiński czuć, więc nie zawsze tłumaczenie gubi aż tak wiele. Fakt jednak, że Rosja jest jednak dużo bliższa Polsce geograficznie i językowo.
 
WIEDŹMINI - gra planszowa
udało mi się zrealizować projekt gry planszowej w uniwersum wiedźmina. gra jest już gotowa i przechodzi testy. jeśli się spodoba może trafić na półki sklepowe.wymagana jest zgoda CD PROJEKT RED, którzy mają licencje na "Wiedźmina"
Proszę WAS o wsparcie. liczę że duży odzew sprawi iż REDsiaki potraktują poważnie współpracę ze mną.
nie mogę zamieścić planszy - za mały limit danych posiadam.
przesyłam projekt planszy oraz kart postaci
https://drive.google.com/drive/folders/0B69RrIe6qmBdeXdYZUlFb1hpbzQ
 
Last edited:
Wsadź pliki na dysk Google i udostępnij go tutaj, zarzucając linkiem. Ale osobiście tylko dodam, żebyś się nie nastawiał na sukces. Musiałbyś mieć chyba ładne przynajmniej kilkanaście/-dziesiąt tysięcy postów.
 
Top Bottom