Wiedźmin 3: potwory

+
Niby czemu? Nie pyta o Dziki Gon, tylko o te kamienne biesy za nimi. I póki co rzeczywiście nie wiemy cóż to.
A że dyskusja na ich temat już się tu odbyła, to inna sprawa.
Ach, zwracam honor koledze @Paweł Bieniasz, jako że przeglądałem na smartfonie nie przyglądnąłem się i zauważyłem jedynie Jeźdźców Gonu, mój błąd. :)
 
Obrazek z Twittera Wiedźmina

To chyba ten cośmy go Foglingiem/Mglakiem zwali
@shasiu kurczę, znów myślałem że mam breaking newsa :|
 
Last edited:
A kolejnego cienia jak nie było tak nie ma.... Po cichu mam nadzieję na latającą syrenę lub południcę. Ale zapewne dostaniemy lodowego giganta.
Jak na razie to wszystkie pokazane potwory robią na mnie olbrzymie wrażenie. Niemal każdy ma jakieś swoje indywidualne umiejętności. Po kolei:
- Leszy - przyzywanie Nekkerów i Wilków oraz ich leczenie, unieruchamianie gracza korzeniami, zmiana w stado kruków, opętanie człowieka i odrodzenie się w jego ciele.
- Bies - oślepianie przeciwnika.
- Syrena - zarówno pływa, jak i lata w powietrzu, prawdopodobnie zmiana formy.
- Lodowy Gigant - używanie elementów otoczenia jako broni, strącanie sopli i stalaktytów ze stropu jaskini.
- Baba Wodna - rzucanie błotem, ukrywanie się pod powierzchnią wody.
- Mglak - manipulowanie mgłą, wabienie ofiary światłem, przybieranie bezcielesnej postaci.
UWAGA, spoiler z wycieku:
Ośniak - regenerowanie zdrowia poprzez jedzenie nekkerów i rzucanie nimi w przeciwnika
Jeśli rzeczywiście będzie około 80 gatunków potworów, a każdy z nich tak unikatowy.... Co tu dużo mówić, będzie re-we-la-cyj-nie :D
 
UWAGA, spoiler z wycieku:
Ośniak - regenerowanie zdrowia poprzez jedzenie nekkerów i rzucanie nimi w przeciwnika
Jeśli rzeczywiście będzie około 80 gatunków potworów, a każdy z nich tak unikatowy.... Co tu dużo mówić, będzie re-we-la-cyj-nie :D
Eee... Apropo spoilera z wycieku:
Trochę dziwnie to brzmi, trochę przekombinowane, ale to właśnie dowód na to, aby nie przejmować się wyciekami :p

Niestety zapewne będzie też dużo potworów, które nie mają unikalnych własności, no ale oby było ich jak najmniej, a jak najwięcej takich jak Leszy.
 
Swoją drogą, znamy jak na razie 26 potworów które na pewno (lub prawie na pewno) Pojawią się w W3. Do rachuby wliczyłem również potworki z artworków.
A to oznacza, że przed nami jeszcze przynajmniej 54, których jeszcze nie widzieliśmy :D Myślę że na pewno starczy tam miejsca na mantikorę i oszluzga ;)
Od siebie poprosiłbym jeszcze o kilka potworów z Bestiariusza Słowiańskiego. Skoro REDzi są we współpracy z Pawłem Zychem i Witoldem Vargasem, to myślę, że w grze znajdzie się sporo przedstawionych tam słowiańskich demonów. Jak na razie mamy Biesa, Babę Cmentarną i Babę Wodną. Ja chcę jeszcze te:
- Bezkost - wampir bez szkieletu, przeciskający się przez najwęższe szczeliny budynków i wysysający krew śpiących ludzi, napełnia się nią jak kleszcz.
- Bieda - może nie pod tą nazwą, ale jej wizerunek w książce jest genialny i naprawdę przerażający.
- Szątopierz - genialny wizerunek w Bestiariuszu, z wyglądu byłby to chyba mój ulubiony potwór. Zszedłbym na zawał, gdyby coś takiego wyskoczyło mi z cienia w jakiejś piwnicy.
- Kłobuk - taki trochę kuroliszek, ale nie całkiem. Wpasowałby się w wiejskie klimaty okolic Novigradu.
No i tyle. Może jeszcze ognisty rumak, czyli duch płonącego konia, straszący nocą na polach. Coś jak końska wersja Bestii z W1.
@dooot, zaczynam mieć wrażenie (mam nadzieję że słusznie), iż w W3 nie będzie w ogóle podziałów wewnątrzgatunkowych. Tzn, nie w stylu: Nekker, Nekker wojownik, Nekker robotnik, Nekker kominiarz etc. Wiemy za to, że będą różne wersje tego samego potwora w zależności od regionu, w którym występuje. Ale pomimo że na ZN Wilkołak będzie mało owłosiony i słaby, a na Skellige porośnięty futrem i silny, to nadal będzie Wilkołak. Tak zrozumiałem Redów.
 
Last edited:
Teraz trzeba sobie postawić pytanie czy np. różne rodzaje nekkerów też będą się zaliczać do tych 80 gatunków ;DD
 
Szątopierz - faktycznie robi wrażenie. Tak w ogóle, wszystkie ilustracje w Bestiariuszu robią ogromne wrażenie.
 
Teraz trzeba sobie postawić pytanie czy np. różne rodzaje nekkerów też będą się zaliczać do tych 80 gatunków ;DD

Na 99% tak, co nie zmienia faktu że i tak to jest imponująca liczba, tak dla porównania to w W1 miałeś-30 tych podstawowych gatunków stworów a licząc z różnymi ich wersjami to 44, w W2 miałeś 18 podstawowych a z różnymi wersjami 30, co nie zmienia faktu że tak jak @solan7 napisał nie będą to stwory typu neker wojownik itp. a nekery różniące się od siebie wyglądem z racji miejsca występowania np. NML-SKL, ale liczone zapewne będą jako 2 różne stwory a nie jeden-w tej kwestii nie jestem aż takim optymistą za dużo by to jednak było mimo wszystko, odrazu żeby uprzedzić ewentualny zarzut że "to Redzi mogli by po prostu zdublować wszystkie i de facto będziemy mieć 40 gatunków stworów, 40 w Skelige i 40 NML-NV różniących się lekko wyglądem" to wątpię aby te duplikacje ala gigant normalny i zimowy występowały aż tak często.
 
Mam jednak nadzieję, że poszczególne odmiany nie zostały uwzględnione w znanej już nam liczbie 80 stworów. Nekker a nekker wojownik to nadal jeden gatunek. Podobnie ghul czy inne ustrojstwo.
W3 oferuje wielokrotnie większy niż poprzednie odsłony świat, dlatego też zróżnicowanie stworów powinno być odpowiednio duże. Jeśli podana liczba faktycznie uwzględnia wszelkie warianty, włącznie z tymi różniącymi się jedynie umaszczeniem, może się okazać, że powtarzalność w tym elemencie będzie znaczna.
 
Last edited:
Potworów, przynajmniej gdy ostatnio usłyszałem od kogoś z CDPR miało być nie całe 80. 80 różnych potworów = nie odmian potworów. Z różnymi odmianami i podklasami potworów podejżewam, że będzie ich koło 100 albo i więcej. Obstawiam tak +/-120

Jeśli kogoś ciekawi "Bestiariusz Słowiański" polecam poniższy link:
http://www.pawelzych.com/
Jest to portfolio Pawła Zycha, który stworzył część obrazków do bestiariusza.
Jeżeli Redzi umieszczą w Wiedźminie 3 chociaż część potworów z bestiariusza z ich charakterystyką jak np.takiego "miernika" :D i gracz jako Geralt będzie mógł mu pomóc w zaznaniu w końcu spokoju, lub sprawić, by cierpiał jeszcze większe udręki....
Tego typu smaczki w grze mmm....- genialne :)
 
Last edited:
@RockPL, już umieścili. Jak pisałem wcześniej, Bies, Baba Cmentarna i Baba wodna są żywcem wyjęte z Bestiariusza, a to dlatego, że jego autorzy podpisali umowę o współpracy z CDPR przy tworzeniu potworów we Wiedźminie. Info z pierwszej ręki, bo sam usłyszałem to z ich ust na tegorocznym Pyrkonie.

EDIT:
OOOOOO :D Znalazłem na portfolio Pawła Zycha coś bardzo ciekawego.... Spójrzcie na lewy dolny róg :D No i na most też...
Przecież to jest wiedźmiński art!
http://www.pawelzych.com/uploads/plansza2--1-09.jpg
 
Last edited:
@solan7 tak wiem. Co do trollowego arta też to zauważyłem :D kto wie. Może Wiedźmin będzie miał okazję wpaść z wizytą do trollowej wioski wegetarian ;)

Pamiętacie stworzonko z Wiedźmina 1, które plątało się pod nogami naszego bohatera. Chyba wiem co to mogło być, co prawda ugrzecznione, ale zawsze :D

A tu większa wersja
 
To były cowieki maupy, największe ssss... zbrodniarze wojenne. (Pozdrawiam kumatych i niekumatych również, bo im pewnie jest przykro że ich nikt nie pozdrawia)
:troll:

I mam nadzieję, że powrócą bestię znane z 1 (nie tylko nieśmiertelne utopce), mam nadzieję że pojawią się chociażby Barghesty, czy rosłe i krzepkie ghule, alghule i cmentary, trupojady z W2 to były różnej wielkości te same kreatury, nie różniące się oprócz tego wzrostu absolutnie niczym.
 
W tym wywiadzie po raz kolejny redzi w osobie Damiena potwierdzili, że latające i pływające syreny są tą samą istotą. Ale jestem prawie pewny, że to są angielskie sirens (tak je określa Damien), a nie mermaids, to których zalicza się Sh'eenaz. Jeśli tak właśnie jest, a mam wielką nadzieję, że tak właśnie jest, bo głupio by mi było zabijać koleżanki Sh'eenaz, to ciekawi mnie, jak redzi rozwiążą problem z nazewnictwem. W języku polskim nie ma innego określenia niż syreny na takie istoty. Możliwe, że już to zostało gdzieś określone, a ja nie zauważyłem. A może oficjalne czynniki zechcą się wypowiedzieć w temacie. Przykładowo @Marcin Momot. Z góry dziękuję.
 
Last edited:
Top Bottom