Save z W2 do W3/symulacja wyborów

+
W wywiadzie REDów z Angry Joe padło stwierdzenie, że ekwipunek także zostanie zaimportowany. Mam nadzieję, że nie rozwali to początkowego balansu, tak jak miało to miejsce w Wiedźminie 2.
 
Prawdopodobnie będzie nerf na itemach. W końcu minęło pół roku, i przedmioty mogły się nieco zużyć :p
 

Guest 3669645

Guest
Ja tam szczerze nie mam zielonego pojęcia po kiego grzyba jest coś takiego jak import ekwipunku z poprzedniej gry.
 
Z kolei John Mamais w wywiadzie z MD powiedział, że ekwipunek Geralta z poprzedniej części nie zostanie przeniesiony:
http://youtu.be/QVXMYlHdzGY?t=3m47s
Mi to rozwiązanie wydaje się bardziej wiarygodne, ale trzeba jeszcze poczekać. Prawdopodobnie nie wszystko jeszcze zostało ustalone w tej kwestii.

@Pioolo1984
Sugeruję wyrażać się kulturalniej o innych osobach. Nie dość, że nieregulaminowe, to jeszcze bardzo nisko świadczy o twojej kulturze osobistej. Następne podobne wykroczenie skończy się warnem. To oficjalne ostrzeżenie.
Szypek
 
Last edited by a moderator:
Przyszedł mi do głowy taki pomysł, aby podczas importu zapisu z W2, pokazywały się kluczowe dokonane wybory czy końcowe stany gry. Sam mam z pięć zapisów i nie pamiętam w którym co zrobiłem, a to by było ułatwienie zamiast wczytywania każdego zapisu w W2.
 
Mi najbardziej by odpowiadało, gdyby już na początku było pytanie, czy jesteś nowym graczem, czy weteranem (ewentualnie podział automatyczny jeżeli mamy savey)

Chodzi mi o to, że nowi gracze jeśli nie wiedzą o co chodzi dostali by już gotowy świat a pozostali mogli go ustawić według własnego uznania.. (podczas rozmowy, albo w inny sposób)

Przyzna, się, że gdy raz grałem w W2 bez posiadania wówczas (gdzieś mi się zapodziały) save-ów z W1 świat,który zastałem nie podobał mi się... był ustawiony na Geralta rębajłę.. nie na Geralta książkowego, neutralnego.. takie przynajmniej odniosłem wrażenie..

Nie mam teraz save-ów z W2, które ewentualnie chciałbym zaimportować do W3... a na obecnym sprzęcie (czekam na podanie wymagań W3 z zakupem nowego) gra tak mi tnie, że odechciewa się po prostu...

A nie wiem czy znajdę czas i chęć (po zakupie sprzętu) by w W2 grać, gdy będę miał już W3...

-------

Jedno pytanie (od razu mówię, nie zaglądałem za często do forum W2) czy na forum z W2 znajduje się jakiś temat z Save-ami (do ściągnięcia) z końcowymi opisanymi stanu świata?
 
Moim zdaniem najlepsza będzie mała ankieta z pytaniami dotyczącymi kluczowych wyborów. Wtedy przynajmniej będziemy pamiętać jakich wyborów dokonaliśmy. I oczywiście należy dać możliwość określenia czy chcemy mieć te konsekwencje wyborów z W1, W2, z obu, albo w ogóle, dając możliwość ominięcia ankiety dla całkowicie nowych graczy.
 
Moim zdaniem najlepsza będzie mała ankieta z pytaniami dotyczącymi kluczowych wyborów. Wtedy przynajmniej będziemy pamiętać jakich wyborów dokonaliśmy. I oczywiście należy dać możliwość określenia czy chcemy mieć te konsekwencje wyborów z W1, W2, z obu, albo w ogóle, dając możliwość ominięcia ankiety dla całkowicie nowych graczy.

Istnienie takiego ficzera RED-zi potwierdzili kilka miesięcy temu.
 
A nie miało to być rozwiązane podczas dialogu w prologu?

Niby tak - ale Redzi wspominali, że nowi gracze dostaną już gotowy świat.... wiec co jest..?
Dodatkowo za każdym razem słyszę pracujemy nad systemem a propo save-ów (PS4 i Xbox One)... a co z PC ??? Co jak nie mam save-ów.. (tych na których mi zależy) z W1 i W2... hmmm?


---------------

Nie bój się. Skoro pracują nad rozwiązaniem problemu save-ów dla konsol, to jeśli będzie to kompatybilne to na pewno dadzą to rozwiązanie też do wersji PC.
Było by fajnie...
Ale czy (tego nie jestem pewien) n aXbox 360 nie było przypadkiem "komiksu" w którym można było dokonać wyboru świata, jaki pozostawiło się w W1?
Na PC czegoś takiego nie było... (czy było a ja nie zauważyłem :p ) ?

----------------

[...]
Fakt w wersji PC Wiedźmina 2 nie było takiego rozwiązania, ale jest to przede wszystkim spowodowane tym, że wersja na X360 pojawiła się z dużym opóźnieniem i wprowadzenie tego rozwiązania do PC wymagałoby zbyt dużej pracy. Teraz, gdy wersje konsolowe i PC mają wyjść równocześnie łatwiej będzie stworzyć odpowiednie rozwiązanie, które będzie zgodne z każdą platformą.

Zgadzam się z tobą.. i mam wielką nadzieję, że będzie tak jak mówisz :)

Gdyby istniała możliwość ustawienia świata takim jak by się chciało... było by to genialne... nawiązując nie tylko do W2 ale także do W1..

Są rożni gracze... jedni trzymają się P, inni np z Xboxa przesiedli się na PS4 albo PC...Jedni grali w gry poprzednie, inni nie... ale każdy powinien mieć możliwość ustawienia świata pod swoje wyobrażenie, bądź wcześniejsze wybory, których nigdzie nie ma zapisanych... (nie powinien być karany za to, że save-y z grą gdzieś wyparowały...)
 
Last edited:
Nie bój się. Skoro pracują nad rozwiązaniem problemu save-ów dla konsol, to jeśli będzie to kompatybilne to na pewno dadzą to rozwiązanie też do wersji PC.

Ale czy (tego nie jestem pewien) n aXbox 360 nie było przypadkiem "komiksu" w którym można było dokonać wyboru świata, jaki pozostawiło się w W1?
Na PC czegoś takiego nie było... (czy było a ja nie zauważyłem :p ) ?
Fakt w wersji PC Wiedźmina 2 nie było takiego rozwiązania, ale jest to przede wszystkim spowodowane tym, że wersja na X360 pojawiła się z dużym opóźnieniem i wprowadzenie tego rozwiązania do PC wymagałoby zbyt dużej pracy. Teraz, gdy wersje konsolowe i PC mają wyjść równocześnie łatwiej będzie stworzyć odpowiednie rozwiązanie, które będzie zgodne z każdą platformą.
 
Last edited:
Przejrzałem temat ale nie bardzo znalazłem, więc pytam:

Mam save z W2, który był grany na imporcie z W1 - takie pierwsze przejście i w ogóle sentyment, save jest z 2012 roku i się mi nie odpala na edycji rozszerzonej W2. Plik nie ma też nazwy, tzn. jest tylko ".sav". Nie mnie gra go widzi (choć nie wczytuje) i ma ponad 800kb a więc dobrą wielkość.

Jam myślicie, pójdzie import? A może ktoś gdzieś słyszał, czy save sprzed EK W2 będą kompatybilne? Dam doszło sporo, opis Jaskra itd. stąd moje obawy.
 
Przejrzałem temat ale nie bardzo znalazłem, więc pytam:

Mam save z W2, który był grany na imporcie z W1 - takie pierwsze przejście i w ogóle sentyment, save jest z 2012 roku i się mi nie odpala na edycji rozszerzonej W2. Plik nie ma też nazwy, tzn. jest tylko ".sav". Nie mnie gra go widzi (choć nie wczytuje) i ma ponad 800kb a więc dobrą wielkość.

Jam myślicie, pójdzie import? A może ktoś gdzieś słyszał, czy save sprzed EK W2 będą kompatybilne? Dam doszło sporo, opis Jaskra itd. stąd moje obawy.

Pytanie dobre. Wiem tylko to, że w W2 Edycji rozszerzonej savy z w W2 edycji podstawowej nie działają i działać nie będą.

Czy savy z W1 (edycja podstawowa, lub rozszerzona), albo z W2 (edycja podstawowa, lub rozszerzona), będzie można "zaimplementować" do W3?
Czy tylko z W2, w których skład wchodzą savy z W1.
 
Polecam zagrać w W2 jeszcze raz ;D ja tak zrobiłem a potem się okazało że przechodze na PS4 bo komp mi się nie kalił i du.. blada z moich pięknych save'ów :D bo nie będzie można importować PC -> PS4, ale za to będzie kreator więc fajnie
 
Hm, może jeszcze się dowiemy.... Ja właśnie przechodzę dwa Wiedźminy jeszcze raz - tym razem "na chama" - tzn. ubijam wszystko co się da, zobaczymy jak to wpłynie na świat.

Natomiast tamte "pierwsze" savy były fajne pod tym względem, że były świeżynkami, pierwszymi przejściami gier, wybory podejmowane zgodnie z "sumieniem", nie żeby zobaczyć inną ścieżkę lub co się stanie jak Talar zginie itp. No nic, zobaczymy
 
Mnie tylko interesuje wersja ps4 czy i jak będzie można przenieść sejwy z W2 do W3 i czy w ogóle to będzie potrzebne
 
Co rozumieć przez podejście do gry w sposób wiedźmińsko-Geraltowo-neutralny?

Czyli jakie decyzje byście podjęli w W1 a następnie przechodząc z save-ami w W2?

Główna linia fabularna, ale i misje poboczne (z w miarę trzymając się charakteru Geralta z książek AS-a)
 
Co rozumieć przez podejście do gry w sposób wiedźmińsko-Geraltowo-neutralny?
Czyli jakie decyzje byście podjęli w W1 a następnie przechodząc z save-ami w W2?
Główna linia fabularna, ale i misje poboczne (z w miarę trzymając się charakteru Geralta z książek AS-a)

Ale takie kwestie chyba lepiej poruszać chociażby tutaj. A takich tematów jest więcej. Temat o save'ach chyba z założenia ma służyć prośbom o nie.
 
Ale takie kwestie chyba lepiej poruszać chociażby tutaj. A takich tematów jest więcej. Temat o save'ach chyba z założenia ma służyć prośbom o nie.
No.. nie do końca, bo jak można (po kliknięciu w link) przeczytać w temacie "Wpływ importu stanu gry z W1 na gameplay w W2"
Temat znajduje się w "strefie W2" a ja pytam się o W3.
Poza tym ten temat (w którym się znajdujemy) nie jest tylko do piania "próśb" o save-y, ale głównie do dyskusji o możliwych wyborach i konsekwencjach...

A o co Ci chodzi z tym fragmentem?
Temat o save'ach chyba z założenia ma służyć prośbom o nie.
Bo nie do końca Cię rozumiem. Ogólnie @Rustine podał już odpowiedni temat, gdzie można poprosić o save'y.

------------

Problem może polegać na tym, że osoba pytająca może już nie pamiętać dokładnie rozgrywki z W1 czy W2. Wówczas może być ciężko z otrzymaniem takiego save'a jakiego by się chciało. Ale z tym w sumie można sobie poradzić, solucja itd.
Tylko, że ciekawi mnie nie tylko "konkretny" wybór graczy, ale także jak inni podchodzą do tematu. Co nimi kierowało.

Bo dla mnie neutralnym zachowaniem, w konkretnej sytuacji może być "coś", a dla kogoś innego "coś innego". Można wówczas przeanalizować motywy i wybory innych graczy i przyjąć niektóre ich decyzje za "bardziej" odpowiednie (np. przy założeniu "neutralności" ze strony gracza).

Dodatkowo trzeba zaznaczyć, że cokolwiek Geralt "twierdził" w książkach As'a, tak na prawdę wcale nie był taki neutralny ;)
 
Last edited:
Top Bottom