Obejrzyj „Podążając za tropem”, film rozpoczynający grę Wiedźmin 3: Dziki Gon

+
Obejrzałem dwa razy, za pierwszym razem z lekkim podjaraniem, za drugim żeby sprawdzić, czy wszystko wyłapałem. Ale po kolei.

Jest średnio. I krótko.
Zdaje sobie sprawę, że formuła intra jest nieco inna, niż w poprzednich częściach - gdzie akcja działa się, przynajmniej w znacznej części, w czasie rzeczywistym. Te przeskoki czasowe z tropiącym Geraltem i uciekającą Yennefer musiały być w miarę krótkie, żeby zmieścić się w koncepcji "follow the trail" - dlatego szybko zlatują te trzy minuty. Intro z W2 było niewiele dłuższe, ale emocje podczas oglądania były większe. O miażdżącym CGI z pierwszego wiedźmina nie wspomnę.
Ale to raczej mój problem, za dużo się spodziewałem przez rozbuchany na forum hype. Bywa.

To, na co wszyscy w CGI czekali najbardziej czyli sama Yennefer - nie podoba mi się.
Oczywiście model jest fantastycznie wykonany, świetnie zanimowany, ale sam wygląd postaci zwyczajnie nie trafia w moje gusta, mogła by szczęką piwo otwierać.
Yennefer najwyraźniej nie ma szczęścia do grafików i concept artystów. Zdaje się, że jej wygląd jest dopasowany do obecnych standardów, więc musi być "generycznie" ładna, a nie perfekcyjnie niedoskonała.
Dochodzę natomiast do wniosku, że nie musi taka być. To jest "książkowa" - pasująca do opisów, czy taka jaką sobie wyobraziłem.To jest adaptacja, wizja autorów jest jaka jest, mam nadzieję tylko, że ci oddadzą hołd pierwowzorowi i jej charakter zostanie w grze oddany z należytą pieczołowitością.
Mogę żyć z tym, że mi się nie podoba :p

Vesemir zdaje się wygląda trochę inaczej, niż w grze (grach?), inny ma nieco kształt twarzy, ale w sumie podoba mi się, szkoda że ma w filmiku raczej niewiele do roboty. No i sam Geralt - na temat wyglądu białowłosego w CGI wypowiadali się już chyba wszyscy, łącznie ze mną - motyw sprawdzania tropów mi się podoba, fajnie jeśli będzie to miało przełożenie na grę - czyli nie będziemy szukać śladów wyłącznie potworów, ale także ludzi - przedsmak tego mieliśmy już w poprzedniej części, CDP RED raczej rozwija ten pomysł. Czyli na plus.

Reasumując - nie powaliło mnie intro. Technicznie to jest oczywiście perełka. PI jak zwykle wykonuje świetną pracę i animacja jest pierwszorzędna. Koncepty postaci (poza Yennefer) w porządku, scenariusz nie zwala z nóg, ale ogląda się to - mimo wszystko - znośnie. I nic poza tym

Trochę szkoda, że zrezygnowano z formuły zamkniętej opowieści w intrze na rzecz taniego efekciarstwa. Jeżeli to ma służyć jako wprowadzenie do gry, to szkoda mi ludzi dopiero zapoznających się z franczyzą.
 
Last edited:
Miałem nadzieję, że to tylko my tutaj "polską modą" sobie narzekamy na intro, ale wszedłem na NeoGAF i niestety dyskusja jest w podobnym tonie...
 
O czym mowią, tak w skrócie :D?
Nie w skrócie: http://www.neogaf.com/forum/showthread.php?t=918343
A w skrócie to sporo jest opinii "Meh" i "intro W2 było lepsze".
Najgorsze jest to, że jest stosunkowo mało komentarzy. Normalnie tematy o W3 szybko się rozrastały, było niewielu hejterów i było mniej więcej 95% komentarzy na plus... Oczywiście znacząca większość komentów to "WOW" i "Hype!" niestety widać tendencję spadkową.
 
Nie w skrócie: http://www.neogaf.com/forum/showthread.php?t=918343
A w skrócie to sporo jest opinii "Meh" i "intro W2 było lepsze".
Najgorsze jest to, że jest stosunkowo mało komentarzy. Normalnie tematy o W3 szybko się rozrastały, było niewielu hejterów i było mniej więcej 95% komentarzy na plus... Oczywiście znacząca większość komentów to "WOW" i "Hype!" niestety widać tendencję spadkową.
Nie wiem dlaczego wszyscy tak sceptycznie do tego intra podchodzą mi się w sumie podobało i teraz tylko czekam na Polski gejplej
 
Nie wiem dlaczego wszyscy tak sceptycznie do tego intra podchodzą mi się w sumie podobało i teraz tylko czekam na Polski gejplej
Pozwoliłem sobie wyłuszczyć esencję Twojej wypowiedzi.
Nikt nie połknął tego filmu w ciemno i bez zastanowienia :(
Tym razem coś zawiodło, ale mam nadzieję że to jednorazowa wpadka :)
 
Może to tylko krótki fragment do celów reklamowych, nigdy REDzi przecież nie ujawniali całości intra gry.

Nie pamiętam jak było z jedynką, ale filmowe intro do dwójki w Edycji Rozszerzonej zostało pokazane w całości przed premierą tej właśnie wersji. Intro to intro, nie będzie trwać 30 minut ani nawet 15 chyba że ta gra nazywa się Metal Gear Solid, a jej twórcą jest pan Kojima ;) Nie wiem czego się tutaj niektórzy spodziewali, filmu pełnometrażowego? :blink:

Mnie osobiście brakuje tutaj tylko dialogów albo chociaż narracji z offu wprowadzającej w fabułę, same obrazy mogą być trochę niejasne choć może taki był pomysł? Żeby intro było enigmatyczne i jeszcze bardziej zachęcało do rozpoczęcia gry? Ciężko mi ocenić, ale tak czy siak brakuje mi narracji.
 
Właśnie obejrzałem SoD ponownie i w urywku intra, kruk po wydziobaniu oka teleportując się zostawia tylko smugę czarnego dymu. We wczorajszym intrze temu towarzyszą jeszcze błyskawice. Nie wiem czy to jest coś wartego dyskutowania, ale być może do czasu premiery jeszcze coś zostanie dodane do intra.
 
Brakuje początku i końca. Gdyby nie wyjaśnienia redów, to nikt nie wiedziałby, dlaczego Geralt z Vesemirem jadą za Yennefer. Nikt nie wiedziałby, że Yennefer odzyskała pamięć, że napisała list do wiedźmina i że mieli się spotkać. Jakoś trudno mi uwierzyć, że również w grze tajemniczy narrator będzie przedstawiał najpierw suche wprowadzenie, a następnie pojawi się filmik. To intro jest niepełne, jak kilka losowych stron wyciętych ze środka opowieści. Myślę, że właśnie to jest powodem zamieszania i problemów z odbiorem.
 
Brakuje początku i końca. Gdyby nie wyjaśnienia redów, to nikt nie wiedziałby, dlaczego Geralt z Vesemirem jadą za Yennefer. Nikt nie wiedziałby, że Yennefer odzyskała pamięć, że napisała list do wiedźmina i że mieli się spotkać. Jakoś trudno mi uwierzyć, że również w grze tajemniczy narrator będzie przedstawiał najpierw suche wprowadzenie, a następnie pojawi się filmik. To intro jest niepełne, jak kilka losowych stron wyciętych ze środka opowieści. Myślę, że właśnie to jest powodem zamieszania i problemów z odbiorem.

Gdzie jest informacja Redów o liście bo mi chyba coś uciekło? To tylko informacja czy jest gdzieś pokazany list do przeczytania?
 
"The action takes place near the Temerian kingdom's capital of Vizima, and follows Geralt and his witcher mentor Vesemir in pursuit of powerful sorceress Yennefer - Geralt's long lost love.

Yennefer sent Geralt a letter asking for a meet, but the village they were to rendezvous at was destroyed. Where to next? Geralt - you - must follow the trail."
To jest akurat z Eurogamera, ale podejrzewam, że sami sobie tego nie wymyślili. Może z fb wzięte albo innego twita.
 
Last edited:
Top Bottom