Wiedźmin 3: Dyskusja na temat wymagań sprzętowych

+
W skrócie Ubishit pokazał swoją jakże fantastyczną współpracę z firmą NVIDIA oraz M$, Sony. Wymagania Unity są zawyżone w celu kupowania nowych kart graficznych (najlepiej od zielonych) oraz oczywiście - naturalnie spartolona optymalizacja ponieważ konsole będą za PC :p

Ale pamiętajmy - "Gracze PCtowi zawsze są dla nas na 1 miejscu!" - słynne słowa ludzi z Ubisoftu. :)
 
Last edited:
Panowie, panowie. Post odnośnie wymagań nowego AC był moją prywatną opinią i nie należy go w absolutnie żadnym stopniu odnosić do wymagań W3 :)
 

Guest 2686910

Guest
A to niby dla czego, owszem wymagania dla ACU są dość spore ale nikt rozsądny nie powinien zakładać że dostanie grę tak rozbudowaną z taką grafiką na sprzęt sprzed 2-3 lat, AC to dopiero początek serii gier AAA które będą miały tego rodzaju wymagania a wiedzmin jeśli faktycznie ma dostarczyć to wszystko co zapowiadają raczej nie będzie miał prawa mieć wiele niższych tych wymagań, od po prostu szykuje się "globalny"upgrade PC(zresztą to dość cykliczne jest co jakiś czas musi być zrobiony ten przeskok) co by nie odstawały od tych next-genów i wtedy PC-towcy będą mogli zacząć faktycznie jęczeć że konsole coś hamują;)
Konsole mają w sobie komponenty sprzed 2-3 lat.
Wymagania Unity nieźle odstają od next genów. Bo to co stoi w tabelce "minimalne" jest kilkakrotnie mocniejsze od bebechów sprzętu Sony i MS.
 
Konsole mają w sobie komponenty sprzed 2-3 lat.
Wymagania Unity nieźle odstają od next genów. Bo to co stoi w tabelce "minimalne" jest kilkakrotnie mocniejsze od bebechów sprzętu Sony i MS.

A GTX 680 to niby wczoraj wydali? to jest karta sprzed 2,5 roku, i kilkakrotnie mocniejsze? heh już nie przesadzajmy jeśli już jakaś różnica w mocy jest to na pewno nie mówimy tutaj o kilku krotności a o jakimś procencie co najwyżej, poza tym zestawianie suchych danych z tabeli jest po prostu nie poważne, konsole mają architekturę wraz z softwarem dedykowaną przede wszystkim pod gry a pc jest tak uniwersalny jak to tylko możliwe, nie wspominając już o tej nieszczęsnej optymalizacji gdzie dostosowanie do jednego urządzenia powielonego w milionach jest raczej z oczywistych względów efektywniejsze od dostosowywania gry do milionów różnych konfiguracji w oparciu o ogólne wytyczne.
 
A GTX 680 to niby wczoraj wydali? to jest karta sprzed 2,5 roku, i kilkakrotnie mocniejsze? heh już nie przesadzajmy jeśli już jakaś różnica w mocy jest to na pewno nie mówimy tutaj o kilku krotności a o jakimś procencie co najwyżej,.
Procencie? GTX680 zjada takiego XOne na śniadanie i zostanie mu jeszcze tyle miejsca, żeby zeżreć PS4 na podwieczorek.
 

Guest 2686910

Guest
A GTX 680 to niby wczoraj wydali? to jest karta sprzed 2,5 roku, i kilkakrotnie mocniejsze? heh już nie przesadzajmy jeśli już jakaś różnica w mocy jest to na pewno nie mówimy tutaj o kilku krotności a o jakimś procencie co najwyżej, poza tym zestawianie suchych danych z tabeli jest po prostu nie poważne, konsole mają architekturę wraz z softwarem dedykowaną przede wszystkim pod gry a pc jest tak uniwersalny jak to tylko możliwe, nie wspominając już o tej nieszczęsnej optymalizacji gdzie dostosowanie do jednego urządzenia powielonego w milionach jest raczej z oczywistych względów efektywniejsze od dostosowywania gry do milionów różnych konfiguracji w oparciu o ogólne wytyczne.
680 jest dwukrotnie lepsza od jednostki graficznej w PS4. Polecam poczytać. O procesorze też, i jego początkach w tanich laptopach.
Zunifikowana specyfikacja ma ograniczony wpływ na wydajność, zwłaszcza jeśli architektura nie jest tak do końca egzotyczna, a API w sumie znane.
Wiesz, nie chcę być wredny czy chamski, ale zanim się wypowiesz w tak autoratywnym tonie dowiedz się trochę o temacie na jaki się wypowiadasz.
 
@Takethislif3
Pzekonaj sie o ile jest 680 GTX mocniejsza, rzekłbym 200% czyli 2x mocniejsza bo taki GPU co jest w PS4 to jest niemal połówka z 7970 czyli zmodyfikowany 7850 nieco z 7870 też mający
Więc można śmiało powiedzieć jak się doliczy jeszcze procki z wymagań - i5 2500 który miażdży to co jest w konsolach no to wtedy będzie że wymagania 2-3x mocniejsze niż konsole.

Ps Chociaż Carmack kiedyś wspomniał że robiąc wersje konsolową i PC to aby mieć pewność że wersja na PC będzie chodzić, to trzeba mieć sprzęt 2x mocniejszy niż konsola.
 
Last edited:
680 jest dwukrotnie lepsza od jednostki graficznej w PS4. Polecam poczytać. O procesorze też, i jego początkach w tanich laptopach.
Zunifikowana specyfikacja ma ograniczony wpływ na wydajność, zwłaszcza jeśli architektura nie jest tak do końca egzotyczna, a API w sumie znane.
Wiesz, nie chcę być wredny czy chamski, ale zanim się wypowiesz w tak autoratywnym tonie dowiedz się trochę o temacie na jaki się wypowiadasz.

Kłócić się nie będę bo znawcą tematu nie jestem, a moja wypowiedz jest głownie oparta o różnego rodzaju artykuły a nie wiedz praktyczną(ale z ciekawości z chęcią bym porównał jaką moc obliczeniową ma taki zestaw z tych wymagań może któryś z Panów ma takie dane @mejku @frog67 -od tak porównawczo), natomiast z chęcią poczytam takie w których jak Ty twierdzisz ta wiedza którą dysponujesz jest aż tak oczywista bo najwidoczniej czytałem niewłaściwe:)(i to niby ja miałem autorytatywny ton hmm ;) ) ale odstawiając to na bok to przede wszystkim odniosłem się do tego że zestawianie hardwaru z konsol i pc 1:1 jest po prostu nieracjonalne, bo raczej po to taką architekturę przygotowano aby działała tak optymalnie jak to tylko możliwe a nie tylko dla tego że jest to wersja budżetowa.
 
Lekki off:
Konsole obecne są w pewnym sensie budżetowe, chociażby ze względu na procesor, ale to celowe dla M$ i Sony aby ograniczyć koszty produkcji konsoli bo zarówno Sony jak i M$ nie podobało się mocno że w erze ps3/x360 przez długi czas musieli dopłacać do konsol (szczególnie Sony)
Zresztą gigant z Japonii niema za wesołej sytuacji finansowej, więc cieszą się pewno że na PS4 jako sprzedaży konsoli zarabiają już niemal od samego początku. Koniec offa

A skoro jest taka różnica w mocy między konsolami a PC to dlaczego niema takiej przepaści w wydajności, uroki optymalizacji pod jeden system, dodatkowo taki Wiedźmin 3 będzie mieć można powiedzieć efekty exclusive dla PC bardzo wymagające za mocne dla konsol. aby zadziałały w takiej samej formie jak na PC.
 

Guest 2686910

Guest
@Takethislif3 Nie wiem jakie artykuły czytasz i jakie analogie wykorzystujesz. Pierwsze z brzegu artykuły, proszę:
http://wccftech.com/playstation-4-vs-xbox-one-vs-pc-ultimate-gpu-benchmark/
http://www.redgamingtech.com/amd-jaguar-ps4s-cpu-vs-pc-desktop/
Krótko: grafika jest porównywalna z średnią kartą graficzną (Radeon 7850 dla PS4, 7770 dla XONE), procesor jest naprawdę słaby, nadrabia niższym narzutem, ale nie ma mowy, żeby aż tyle nadrobił. Jeśłi DX12 spełni swoje obietnice, to i ta przewaga spadnie.

Żeby wydać się jeszcze trochę bardziej spiętym i pretensjonalnym, zacytuję sam siebie:
A porównując jabłka do gruszek, to można zauważyć, że jeszcze żadna gra wychodząca na nowe konsole i piece nie wymagała tak wiele, ba, właściwie sprzęt podobny w mocy do komponentów konsolowych często zapewniał lepsze (niewiele, ale zawsze) wrażenia w większej rozdzielczości.
Dowód:
Karty na które trzeba patrzeć, to HD 7870 i poniżej. Gra na konsolach działała w 30 fpsach, ze spadkami w jakiś tam rzadkich okazjach.
i post Eustachego z porównaniem z Evil Within:
http://forums.cdprojektred.com/threads/29475-Assassin-s-Creed?p=1441258&viewfull=1#post1441258

Ehm. A tak swoją drogą, to od wyjścia tych konsol było wiadomo, że priorytetem w czasie ich tworzenia nie była moc, tylko niska cena i pobór prądu. Więc nie udawajmy, że są jakimiś mocarzami. Są sporo mocniejsze od tych poprzednich, ale to niewiele mówi, bo tamtym idzie już na pierwszy krzyżyk.
 
Last edited by a moderator:
Pzekonaj sie o ile jest 680 GTX mocniejsza, rzekłbym 200% czyli 2x mocniejsza bo taki GPU co jest w PS4 to jest niemal połówka z 7970 czyli zmodyfikowany 7850 nieco z 7870 też mający.

Drobna korekta.
HD7970 - 3.8TF/XOne gpu - 1.31TF/PS4 - 1.43TF

Tak to wygląda w praktyce. GPU PS4 nie jest pod względem czystej mocy na poziomie HD7850, a tym bardziej HD7870.
Byłoby nieco powyżej tej pierwszej gdyby można było wykorzystać wszystkie 18CU w celach renderingu (1.84TF), ale nie można.
XOne to12CU na rendering + 2 do innych celów. PS4, 14CU + 4 do innych celów (najpewniej po to, by odciążyć w określonych sytuacjach proca).
Tak czy inaczej naczelny inżynier PS4 stwierdził, że nawet gdyby zaprząc tę dodatkową moc nie przełożyłoby się to na jakikolwiek, choćby najmniejszy wzrost wydajności. PS4 zostalo bowiem tak zaprojektowane, aby efektywnie skorzystać z owych 14 CU.
Właśnie dlatego (a także z uwagi na szalenie słabe cpu rodem z tabletów), mimo przewagi spójnej architektury HD7850/GTX660 w większości gier oferują porównywalną lub nawet nieco większą wydajność.

Oczywiście teraflopy to nie wszystko, ale różnica miedzy HD7970, a tym co w konsolach stoi jest gigantyczna i karta ta wystarczyć powinna z nawiązką.
Wiek HD7970/GTX680 nie ma tu nic do rzeczy, liczy się moc, a tego rzeczonym gpu nie brakuje.

Wymagania nowego AC nie mają żadnego uzasadnienia, są idiotyczne, oderwane od realiów rynku, pochodzą z jakiejś alternatywnej rzeczywistości.
Gdyby ta gra faktycznie wymagała takiego sprzętu, aby w ogóle możliwa była rozgrywka w 30 klatkach, przy niskich detalach, to nie ma mowy by dzisiejsze konsole zdołały wyświetlić chociaż menu główne. Byłyby na to stanowczo za słabe. Ubisoft ujawniając wymagania wersji PC zapomniało najwidoczniej poinformować graczy konsolowych, że aby cieszyć się ich nowym dziełem muszą zainwestować w PS5/Xbox Two.

Te wymagania to jak najbardziej absurd i strzał w stopę. AC: Unity nie oferuje nowej jakości w żadnym aspekcie, jedynie kapkę lepszą oprawę względem Black Flag. Tymczasem ogółem około sześciu procent graczy, na chwilę obecną spełnia choć minimalne wymagania Unity.
Jeśli to nie jest absurd to nie wiem, co nim jest.
Gdyby z W3 miało być podobnie byłby to takoż strzał w stopę. Z granatnika.
Ucierpiałby nie tylko wizerunek firmy, ale także, czy raczej przede wszystkim sprzedaż, jako że ogromna część wielbicieli wiedźmińskiej franczyzy to pecetowcy.
 
Drobna korekta.
HD7970 - 3.8TF/XOne gpu - 1.31TF/PS4 - 1.43TF

Tak to wygląda w praktyce. GPU PS4 nie jest pod względem czystej mocy na poziomie HD7850, a tym bardziej HD7870.
Byłoby nieco powyżej tej pierwszej gdyby można było wykorzystać wszystkie 18CU w celach renderingu (1.84TF), ale nie można.
XOne to12CU na rendering + 2 do innych celów. PS4, 14CU + 4 do innych celów (najpewniej po to, by odciążyć w określonych sytuacjach proca).
Tak czy inaczej naczelny inżynier PS4 stwierdził, że nawet gdyby zaprząc tę dodatkową moc nie przełożyłoby się to na jakikolwiek, choćby najmniejszy wzrost wydajności. PS4 zostalo bowiem tak zaprojektowane, aby efektywnie skorzystać z owych 14 CU.
Właśnie dlatego (a także z uwagi na szalenie słabe cpu rodem z tabletów), mimo przewagi spójnej architektury HD7850/GTX660 w większości gier oferują porównywalną lub nawet nieco większą wydajność.

Oczywiście teraflopy to nie wszystko, ale różnica miedzy HD7970, a tym co w konsolach stoi jest gigantyczna i karta ta wystarczyć powinna z nawiązką.
Wiek HD7970/GTX680 nie ma tu nic do rzeczy, liczy się moc, a tego rzeczonym gpu nie brakuje.

Wymagania nowego AC nie mają żadnego uzasadnienia, są idiotyczne, oderwane od realiów rynku, pochodzą z jakiejś alternatywnej rzeczywistości.
Gdyby ta gra faktycznie wymagała takiego sprzętu, aby w ogóle możliwa była rozgrywka w 30 klatkach, przy niskich detalach, to nie ma mowy by dzisiejsze konsole zdołały wyświetlić chociaż menu główne. Byłyby na to stanowczo za słabe. Ubisoft ujawniając wymagania wersji PC zapomniało najwidoczniej poinformować graczy konsolowych, że aby cieszyć się ich nowym dziełem muszą zainwestować w PS5/Xbox Two.

Te wymagania to jak najbardziej absurd i strzał w stopę. AC: Unity nie oferuje nowej jakości w żadnym aspekcie, jedynie kapkę lepszą oprawę względem Black Flag. Tymczasem ogółem około sześciu procent graczy, na chwilę obecną spełnia choć minimalne wymagania Unity.
Jeśli to nie jest absurd to nie wiem, co nim jest.
Gdyby z W3 miało być podobnie byłby to takoż strzał w stopę. Z granatnika.
Ucierpiałby nie tylko wizerunek firmy, ale także, czy raczej przede wszystkim sprzedaż, jako że ogromna część wielbicieli wiedźmińskiej franczyzy to pecetowcy.
Nie żebym sie czepiał ale 3.8 ma zwykła hd7970 , podrasowana wersja ma po 4.1 bodajże tak czy siak zgadzam sie z wszystkim wyżej napisanym, wymagania pod PC są zabawne , czasami myśle ,że mogłem kupić konsole i sie nie spinać ,że potrzebuje 3x lepszego PC... jak narazie nic mnie nie ciągnie na konsole , jestem multi wszystko miałem , niczego nie hejtuje(prucz Wii) aczkolwiek ekonomia sie musi kręcić, nic nie poradzimy BIZNES JEST BIZNES :).
 
Panowie @frog67 @mikomakjenkins @eustachy_J23 trudno się z tym co piszecie nie zgodzić(zwłaszcza że to raczej wasze pole zainteresowań nie moje), faktem jest iż w zestawieniach te konsole wypadają na rozwiązania pod względem hardwaru na typowo średnie czy jak kto woli budżetowe(bo jak by na to nie patrzeć poprzednia generacja była "droższa" o te 150$ w przeliczeniu na obecne) i z tym się po części zgadzam, natomiast wnioski jakie z tego wyciągacie są dla nie dość dziwne, bo sam fakt iż te elementy mają lepsze osiągi pojedynczo nie powoduje że razem będą miały równie wysoki (od taki matematyczny paradoks), pomijając już fakt skonfigurowania dla konsol odpowiedniego hardwaru(dla jak najwyższej optymalnej wydajności) to trzeba pamiętać o sofcie który tym wszystkim steruje a algorytmy rozdzielające pracę poszczególnych układów pisane dla konsol pod obsługę głównie gier są bez wątpienia wydajniejsze niż to co jest w uniwersalnym PC z tą ogromną mocą obliczeniową, a jak sami raczyliście stwierdzić rozchodzi się o optymalizacje, a ta w wypadku tak wydajnych elementów hardwaru jakimi są wyżej wymienione karty/procesory jest zwyczajnie znikoma, i taka póki co być musi(w stosunku oczywiście do konsol, nie piję tutaj do AC bo ono pewnie ma zdeka zawyżona/albo i nie) bo jest zbyt dużo kombinacji elementów odpowiedzialnych za wydajność w PC-tach i raczej ciężko oczekiwać aby osiągnąć poziom zbliżony do pojedynczego układu(bez względu na to jak niską ma wartość w stosunku do maksymalnych wydajności tych dostępnych), no chociaż to też już nie długo potrwa bo jeszcze kilka lat i nie będzie możliwości produkowania bardziej wydajnych układów scalonych (ograniczeń fizyki póki co nie przeskoczą, a te są na wyczerpaniu) więc jeszcze ewentualnie jedna generacja konsol i będzie pewnie spokój na jakiś czas w kwestii czy pc czy konsola.
 
Nie no do czasu zmiany na 20nm myślę że obecny sprzęt pozwoli mi pograć w W3
I5 2500 / 8gb / 7850 2gb
zawsze pozostaje ewentualne zejście do 720p awaryjnie
(tak wiem asasyna nie spełniam jak i przeważająca większość)
Chociaż jak się przypomni starą wypowiedz Marka że jak ktoś ma sprzęt zbliżony do XBO / PS4 to odpali Dziki Gon ale to dawno temu było (może się przeterminowało po którymś tam bulidzie), jeżeli by się potwierdziło to powinna odpalić grę już 7770 pytanie tylko czy 1gb wersja wystarczy do minimum?
 
Ogólnie nie rozumiem po co porównywać PC do Konsoli. Serio. Konsola to Konsola jest stworzona do gier do niczego innego. Co do argumentu "bo konsola jest słabsza bo ma mniej czegoś tam i czegoś tam itp itd. etcetera" Robicie z siebie debili porównując takie rzeczy. Serio. Tak jak napisałem wyżej konsola jest stworzona do gier i taka jedna mała rzecz dająca do myślenia. Zobaczcie bebechy PS2 i zobaczcie jak wyglądał GoW2 który chyba wycisną wszystko z tej konsoli. I porównajcie do kompów z tego okresu które mogły odpalić gry na podobnym poziomie. Oczywiście nie chce nikogo obrazić. Chce wam tylko pokazać to wszystko z obiektywnej strony.
Co do Unity no cóż wymagania pokazują gdzie UBI chce zarabiać tak? Tzn. Na konsolach po prostu większe zyski i to samo było przy pierwszym AC gdzie praktycznie było to zapowiadane jako EX dla PS3 i X360.
Edit:
Frog myślę że spokojnie pograsz na średnich detalach. Mimo wszystko Targetem redów o ile nie zmieniła się ich polityka jest PC :p
 

Guest 2686910

Guest
Ogólnie nie rozumiem po co porównywać PC do Konsoli. Serio. Konsola to Konsola jest stworzona do gier do niczego innego. Co do argumentu "bo konsola jest słabsza bo ma mniej czegoś tam i czegoś tam itp itd. etcetera" Robicie z siebie debili porównując takie rzeczy. Serio. Tak jak napisałem wyżej konsola jest stworzona do gier i taka jedna mała rzecz dająca do myślenia. Zobaczcie bebechy PS2 i zobaczcie jak wyglądał GoW2 który chyba wycisną wszystko z tej konsoli. I porównajcie do kompów z tego okresu które mogły odpalić gry na podobnym poziomie. Oczywiście nie chce nikogo obrazić. Chce wam tylko pokazać to wszystko z obiektywnej strony.
Brawo. Dobra robota. Skoro to wszystko z obiektywnej strony, to absolutnie możesz czuć się usprawiedliwiony.

Swoją drogą zastanawiam się ile jeszcze będzie pokutować przekonanie, że z konsoli można magicznie wyciągnąć więcej niż w niej jest. Oczywiście można więcej, ale są ograniczenia, po osiągnięciu których trzeba coś poświęcić - framerate, rozdzielczość, AA, dodatkowe efekty, FOV... I te rzeczy JUŻ są poświęcane, tak wcześnie w generacji, po raz pierwszy chyba w historii konsol. Na przykład AC działa w 900p i niestabilnych 30 fpsach. Na dodatek nie ma jakiejś egzotycznej architektury do oswojenia, po którym to oswojeniu będzie można renderować filmy w czasie rzeczywistym. Jest swojska x86, z której można jeszcze coś wydrapać, można kodować 'to the metal', ale pobawię się w proroka i powiem, że zwłaszcza w grach multiplatformowych niewiele to da (exclusive'y to jak zwykle inne zwierzę. Ale nie o nich mowa) . Już są głosy (żeby było śmieszniej, to od samego Ubisoftu, który stwierdził, że procesor jest za słaby, żeby przebić 30 klatek na sekundę), że sprzęt ogranicza możliwości robienia gier na ten cudowny sprzęt.
Ale czas pokaże czy faktycznie te magiczne właściwości zamkniętej architektury przemogą przeciętny hardware. Ja stawiam, że nie.

Co do Unity no cóż wymagania pokazują gdzie UBI chce zarabiać tak?
Nie, pokazują, że albo nie chciało im się testować gry na słabszych komputerach, albo konwersją zajmowało się stado małp.

Tzn. Na konsolach po prostu większe zyski i to samo było przy pierwszym AC gdzie praktycznie było to zapowiadane jako EX dla PS3 i X360.
No nic tylko przyklasnąć. Swoją drogą o ile więcej ludzi kupuje na konsolach, o tyle większy margines zysku jest na PC, bo nie płaci się haraczu producentom konsol. Więc trochę bez sensu jest psuć swoją grę na jedną z platform.

E: @Sawyer47 Z tego wywiadu śmiano się potem przez długi czas.* A sterowniki też nie stoją w miejscu, trzy lata minęły od tego wywiadu.

*po zwróceniu mi uwagi na PW przez Sawyera47 zacząłem szukać dowodów na to skreślone twierdzenie. Zamiast tego znalazłem dowody na moją własną demencję, bo wywiad który miałem na myśli dotyczył zapasu mocy w konsolach 7 generacji i odbył się dużo później. Tym samym kajam się i nie mam odpowiedzi na ten argument poza tym, co zostało po skreśleniu, czyli faktem, że sterowniki poszły do przodu. Przepraszam, jeśli kogokolwiek wprowadziłem w błąd.

E2: Tak swoją drogą to przeczytałem swoje ostatnie posty w tym temacie i zorientowałem się, że zaczynam brzmieć jak jakiś fanboy. Nie uważam się za takiego, ba, nie chciałbym takim być. Więc chyba zrobię sobie mało przerwę od bronienia piecyków, bo w sumie to same się obronią. Na sam koniec mojego udziału w tej debacie zostawię tu moją opinię:
Jeśli te wymagania AC są prawdziwe, to jest to w równym stopniu dziwne co żałosne. Jeśli nie są to jest to niezrozumiałe i strasznie głupie. A wybór PC czy konsoli jest wyborem osobistym i w sumie nic nikomu do tego co kto wybiera. Ale fajnie by było gdyby wszyscy developerzy poświęcali tyle samo czasu i wysiłku wszystkim wersjom swoich gier. Mam nadzieję i spodziewam się, że w przypadku W3 tak właśnie będzie. Ufff, długie to. No, tak czy inaczej.
Howgh.
 
Last edited by a moderator:
Tak przyglądając się debatom "pc vs konsole" przypomniał mi się wywiad z Johnem Carmackiem, tutaj od konkretnego pytania, ale polecam cały:
https://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=hapCuhAs1nA#t=157
(jak słusznie zauważono, wywiad ma ponad 3 lata, więc może nie być do końca aktualny)
Mówi, że na konsolach ma się o wiele lepszy dostęp do sprzętu, na PC sprzęt jest potężny, ale dochodzi do tego overhead API i sterowników. Mówi, że aktualizacja małego fragmentu tekstury w Rage'u na PC jest nawet dziesięć tysięcy raz wolniejsza niż na konsolach. Nie ma co porównywać bezpośrednio sprzętu, tylko to, co można z tym sprzętem zrobić.
Z tego co słyszałem DirectX 12 i OpenGL 4.5 mają być nieco lepsze pod tym względem, ale ledwo co wyszedł sprzęt wspierający te API, więc trzeba będzie trochę poczekać.
 
Last edited:
Skoro w Shadow of Mordor trzeba było ciąć detale (część do poziomu medium, a w przypadku Xboxa nawet low, cienie, LoD, roślinność), aby uzyskać stałe 30 klatek, skoro Alien nie jest w stanie uzyskać choćby tych 30 klatek z uwagi na 1080p na żadnej z konsol, skoro PS4 nie radzi sobie z 1920x768, a Xbox z 1600x640 z Evil Within, gdzie FX6300 z GTX'em 750Ti zapewnia nieco lepszy framerate plus kilka efektów i to w pełnym w 1080p, skoro AC Unity jeszcze kilka tygodni temu wyciągało na PS4 średnio 9 klatek na sekundę, skoro 1080p w 30 klatkach stanowi rzadkość na PS4, zaś na Xboxie One nie występuje w zasadzie w ogóle, to o jakiej ukrytej mocy jest mowa? Ciekaw jestem bardzo. Gdzie ona się niby skrywa? W biurku prezesa Sony, pod łóżkiem szefa M$?
Architektura jest w zasadzie identyczna, co w przypadku PC. Już teraz wykorzystuje się 100% możliwości konsol, co samo M$ poniekąd przyznało. Bo tak należy rozumieć wypowiedź odnośnie tego, że DX12 nie przyczyni się do zwiększenia wydajności XOne.
Ta generacja to sprzęt, budżetowy, low-end wręcz. Nie miała na celu przegonić, czy choćby dogonić PC, a jedynie znieść ograniczenia wynikłe ze specyfiki Xboxa360/PS3 (np. maleńka ilość pamięci), a spójna z pecetami architektura miała zapewnić łatwiejsze portowanie, usprawnić i przyspieszyć ów proces.
Powszechnie wiadomo jakich problemów deweloperom nastręczało PS3.
I te cele zrealizowano.
Natomiast to, co robi Ubisoft z wersjami własnych produkcji na blaszaki to jawna kpina i sabotaż.
Firma ta nie zasługuje na złamanego grosza z kieszeni graczy pecetowych. Podobnie jak każda postępująca podobnie.
 
Top Bottom