Lords of the Fallen

+
Aha i gra cierpi na częste crashe i wykopy do windowsa i to niezależnie od posiadanej karty, nieważne czy AMD czy też Nvidia crashe podobno lecą gęsto.

Ponoć kraszuje nagminnie, a gracze zgłaszają multum problemów.
Cytat z recki purepc.

Tytuł powstał z wykorzystaniem wielu narzędzi GameWorks NVIDII m.in.: PhysX usprawniających fizykę obiektów, Particles odpowiedzialnych za generowanie realistycznych iskier i płatków śniegu, a także PhysX Cloth wprowadzającego naturalnie zachowujące się ubrania. Dzięki takim detalom całość wygląda naprawdę apetycznie. Jeśli chodzi o kwestie technologicznie, to programiści zadbali o jakość oprawy wizualnej, ale kompletnie zapomnieli o stabilności. Redakcyjna platforma nie notowała żadnych problemów z Alien: Isolation, Ryse: Son of Rome, Watch Dogs, Wolfenstein czy Titanfall, natomiast Lords of the Fallen sypało się nagminnie. Aplikacja najpierw łapała zawieszkę, potem wyskakiwał klasyczny czarny ekran, zaś finalnie informacja o błędzie AppCrash. Kłopoty pojawiły się dopiero w okolicy Cmentarza, gdzie doświadczyłem najczęstszych awarii, a początkowo wszystko działało bez zająknięcia. Lords of the Fallen potrafiło wykrzaczyć się zaledwie po pięciu minutach, jak również działać bez zająknięcia prawie godzinę - chyba nie muszę dodawać, jak bardzo popsuło to komfort zabawy? Optymalizacja również nie zachwyca, skoro GeForce GTX 780 Ti potrafi wygenerować zaledwie 30-40 klatek na sekundę w najcięższych momentach. Żeby było jeszcze weselej, Lords of the Fallen bardzo długo wczytuje poziomy i niemiłosiernie rwie kilka sekund po załadowaniu planszy.

Krótko mówiąc strona techniczna leży, bardzo brzydko panie Tomku. Po raz kolejny okazuje się, że GameWorks od zielonych jest dobry tylko dla Nvidii, a dla graczy i deweloperów stanowi młyńskie koło uwiązane u szyi. Generuje problemy tak w kwestii stabilności, jak i wydajności (szczególnie na AMD nie dając wiele w zamian). Słowem jest do chrzanu, a CDP RED stawiając na Physx'a na dzień dobry strzeliło sobie w stopę. Oby nasi to jakoś ogarnęli i Wiedźmin nie skończył jak LotF, gdzie jako jedną z wad purepc wymienia właśnie absurdalne wymagania sprzętowe.
Trzeba pamiętać, że Wiesiek zapewnia lepszą grafikę, do tego duży, otwarty świat plus cykl dobowy i dynamiczną pogodę.

Swoją drogą wymagania sprzętowe LotF'a są śmiechowe. Producent w zalecanych podaje GTX'a 560Ti, gdzie nawet GTX 780Ti, a więc najpotężniejsze gpu na rynku miejscami ledwie wyciąga 30 klatek, czyli jest na granicy płynności.
 
No sypać się gra lubi, naprawdę czytając po forach, jak i przykład z podanego zdjęcia przeze mnie (co 5-10min na 970 GTX i po każdym zgonie), czyli nie ważne jaki mamy model czy stary, czy nowy , czy zielony czy czerwony, będzie (choć nie musi) się sypać.

Naprawdę po takich Lordsach lub też innych nadchodzących grach na Gameworks, można sie coraz bardziej obawiać stabilności i wydajności Wiedźmina.
 
@eustachy_J23 @frog67
Nie jestem programistą i nie wiem jak się pracuje z GameWorks i czy te wszystkie ficzery od zielonego N są faktycznie tak bardzo wymagające, ale prorokowanie czegokolwiek z porażki innych moim zdaniem mija się z celem.

Lordsy kodowali w niemieckim Deck 13 które wcześniej nie popisało się niczym szczególnym i nawet nie zblizyło się poziomem swoich gier do Wiedźmina 2. A fakt, że teraz pracowali w charakterze wyrobników dla innego, wcale nie takiego dużego i bogatego studia też jest symptomatyczny.

Podsumowując: CDP RED > Deck 13 i nie ma co panikować na zapas.
 
Podsumowując: CDP RED > Deck 13 i nie ma co panikować na zapas.

To nie jest panika, a uzasadnione obawy, niestety. Wystarczy spojrzeć, co dzieje się z wydajnością gier na PC i na dokonania ostatnich lat, jeśli o program partnerski Nvidii się rozchodzi. Dodatkowo ja i Frog mamy karty AMD i żadnej pewności, czy nie zostaniemy potraktowani po macoszemu.
Znaczy się, liczę że faktycznie, ja to mówił Jose, już GTX660 (a zatem i HD7850) zapewnią te 30 klatek w przyzwoitych ustawieniach, ale patrząc na to, co się dzieje coraz trudniej być dobrej myśli. Dobra, starczy tego OT.

Względem LotF trzeba czekać na łatki poprawiające wydajność i umożliwiające dezaktywację physxowych ficzerów, których wymuszanie na AMD jest o tyle bez sensu, że zabija wydajność. Czy deweloperowi zapomniało się, że physx nie jest otwartym standardem?
 
Kupiłem w gram.pl żeby dostać zestaw lwiego serca a tu niespodzianka. W środku są tylko 3 kody: na grę, demoniczne bronie i szyfr mnicha xD
 
Kupiłem w gram.pl żeby dostać zestaw lwiego serca a tu niespodzianka. W środku są tylko 3 kody: na grę, demoniczne bronie i szyfr mnicha xD
Kodu w pudle nie ma, musisz wejść na swoje konto w sklepie i pogrzebać w jego czeluściach - gratis, bonus, zawartość dodatkowa czy coś takiego.
Grał już ktoś? Jak wrażenia?
A grał, i wg mnie LotF jest przedni. Gracze, którzy lubią wyzwania i nie są fanatykami Soulsów (bo im nic nie podpasuje, jeśli nie jest sygnowane logiem From Software), będą zadowoleni. Gra jest wymagająca, lecz nie frustrująca; ma świetną grafikę, jest widowiskowa, do szpiku kości męska oraz spójna. Po sześciu godzinach mogę powiedzieć, że gra mi się naprawdę świetnie. Top roku (dla mnie), po Wolfie i Grzechu Pierworodnym.

PS
Jak na razie program mi tylko raz się sypnął.
 
Tam też nie ma kodu, tzn. bonus jest ale po kliknięciu "pobierz kod" wyskakuje okno z nazwą dlc i nic więcej :p Napisałem im maila, zobaczymy co odpiszą ;)
 
Pograłem chwile i pora na kilka spostrzeżeń. Pierwsze co się rzuca w oczy to piękna grafika oraz fizyka, niestety nie działa to stabilnie. Udało mi się odpalić na maksymalnych ustawieniach, średnio trzyma fps w granicach 30-45 ale są momenty gdzie potrafi ostro zgrzytnąć i z 60 klatek robi się 6. Kolejna sprawa sterowanie, trzeba się przyzwyczaić, na padzie na standardowych ustawieniach można się często mylić ale to kwestia czasu. Ktoś kto ma dobrze opanowanego pada nie powinien mieć problemów, mi póki co mylą się ciosy które są przypisane pod prawy bumper i trigger oraz dość często ucieka mi kamera. Wydaje mi się, że na myszce lepiej by to wyglądało :p Jeśli chodzi o samą grę to jest wymagająca ale nie irytująca, trzeba tylko każdego przeciwnika rozpracować indywidualnie a gra potrafi być przyjemna. W początkowej fazie rozgrywki sporo pomaga magia głównie mam na myśli klona który odciąga przeciwnika a my mamy możliwość zajścia go od tyłu i zadania potężnego ciosu. Pierwszy strażnik nawet nie był taki straszny na jakiego wyglądał :p Jak będzie dalej zobaczymy, póki co jest dobrze ;)
 
Pograłem chwile i pora na kilka spostrzeżeń. Pierwsze co się rzuca w oczy to piękna grafika oraz fizyka, niestety nie działa to stabilnie. Udało mi się odpalić na maksymalnych ustawieniach, średnio trzyma fps w granicach 30-45 ale są momenty gdzie potrafi ostro zgrzytnąć i z 60 klatek robi się 6.

Jeden z patchy wprowadził możliwość wyłączenia Nvidia turbulence, który prawdopodobnie odpowiada za niską wydajność na kartach AMD, a którego dezaktywacja daje ponoć dużo, jeśli o wydajność idzie również na kartach zielonych.
Spróbuj to wyłączyć, powinno pomóc.

A skoro o wydajności mowa, DigitalFoundry wzięło LotF'a na tapetę i cóż...
To kolejna gra, która wygląda i działa lepiej na blaszakach, w zasadzie to już standard.
Wersja na konsole jest wyraźnie "przycięta" względem blaszakowej i nie byłoby w tym nic złego, gdyby w zamian oferowała stałe 30 klatek, tak niestety nie jest.
Fps'y bardzo często spadają poniżej tej minimalnej granicy płynności.
Co gorsza, trafiają się dropy poniżej dwudziestu!
Co widać widać na materiale poniżej.


PC ma tę przewagę, że można dostosować ustawienia względem możliwości sprzętu i uzyskać stałe 30 klatek.
To szalenie istotne, nic bowiem nie wkurza równie mocno, jak brak płynności. Deweloperzy powinni zatem mocniej ciąć detale i rozdzielczość w przypadku konsol, byle tylko uzyskać należytą płynność, bo z tym są spore problemy.
Więcej o wersjach na poszczególne platformy w linku.

http://www.eurogamer.pl/articles/2014-11-01-digital-foundry-kontra-lords-of-the-fallen
 
Pojawiły się wreszcie odpowiedzi Tomka Gopa na pytania od czytelników Polygamii.

http://polygamia.pl/Polygamia/1,964...omek_Gop_odpowiada_na_Wasze_pytania.html?bo=1

Najciekawsze wydaje mi się to że za stronę techniczną gry w głównej mierze odpowiadała ekipa z Deck 13, CI Games zajmowało się treścią. Z tego co widziałem i czytałem, Lords of the Fallen daje radę pod względem technicznym oraz jeśli chodzi o mechanikę rozgrywki, fabuła natomiast jest denna i prosta jak drut. Poprawcie mnie jeśli się mylę ale gdyby nie wsparcie Niemców to gra byłaby chyba kolejną kaszanką typową dla CI Games, a tak przynajmniej fajnie się w to pyka.
 

Guest 2686910

Guest
Respekt za odpowiedzi na pytania o 50 mb i przeniesienia save'a z DS2. Widać, że ma do siebie dystans.
Albo to te słynne zdolności do PRu.
 
Jakby jeszcze optymalizacje poprawili to gra byłaby dobra ;)
Tak ogólnie to gra nie ma jakiegoś wielkiego rozgłosu, od premiery nie minął nawet tydzień a o grze cicho. Szkoda bo zapowiadała się bardzo dobrze.
 
Last edited:
Coraz więcej osób podejrzewa, że przyczyną kiepskiej stabilności gry jest Denuvo. Nie byłbym zdziwiony.
 
Wróciłem do Lordsów myśląc że coś poprawili a tu nic. Nie wiem co robią Ci goście z CI Games, ta gra jest na chwilę obecną niegrywalna. Na maxa tnie, na wysokich tnie a dodatkowo w najmniej spodziewanym momencie wywala do pulpitu. Bez przesady, grałem w wiele gier ale to co się dzieje z tą grą to przechodzi wszelkie wyobrażenia. Wygląda to tak jakby twórcy zaimplementowali wszystko na tydzień przed premierą i nikt nie miał kiedy sprawdzić jak to działa. Myślałem że wraz z premierą Lordsów coś się zmieni w CI Games ale najwyraźniej nadal są na poziomie Snipera. Pewnie gdyby nie Deck13 to byłoby jeszcze gorzej...
 
Wyszła nowa łatka do Lordsów, ponad 363MB, oby poprawiła optymalizację ;)

Przeszedł ktoś całą grę? Mam dwa pytania, jak się otwiera te zapieczętowane skrzynie, chodzi mi o te czerwone pieczęcie.? I drugie pytanie, ten gościu co zbiera ludzkie czaszki on znika po zabiciu Protektora? Mam do oddania jakieś 27 sztuk a typka nie ma xD

DRM wpływa negatywnie na dyski SSD
http://www.benchmark.pl/aktualnosci/denuvo-drm-prolem-zapis-danych-zywotnosc-dysk-ssd.html
 
Last edited:
Top Bottom