Wiedźmin 3 - grafika

+
@Kuboniusz - nie pamiętam, coś było mówione. Jednak na pytanie o noc i jej "jasność" chyba padła odpowiedź w stylu, że ma być właśnie taka jaką zaprezentowano....
Jeżeli na niebie nie będzie widoczny non stop wielki księżyc, a czasem będą nam przyświecały tylko gwiazdy - to super.
Jeżeli dodatkowo, dzięki temu, noc będzie ciemniejsza - tym lepiej.

Nie było by tej całej dywagacji i naszych nerwów (oj Redzi chyba zacierają ręce z uciechy).

@Marcin Momot - prosiłbym o jakąkolwiek informację w temacie (Noc, jasność nocy, księżyc, zasięg widzenia - w grze Wiedźmin 3):
- Czy księżyc zawsze będzie w fazie "pełnia", czy zdarzy się także na niebie tzw. "nów"?
- Czy odcień nocy,jej jasność będzie zależała od tego, czy na niebie będzie widoczny księżyc, czy nie (oczywiście przy założeniu, że księżyc nie będzie non stop w "pełni")?
- Czy chmury będą wpływały na "jasność" nocy?
- Czy mgła będą wpływały na "jasność" nocy?
- Czy hub (miejsce, w którym będzie znajdował się gracz - na otwartej przestrzeni, nie w jaskini itp.) będą wpływały na "jasność" nocy?
- Czy noc, albo mrok - będzie wpływał w jakikolwiek sposób na zasięg widzenia bohatera (jeżeli tak, to w jaki), wiemy, że mgła będzie wpływać.
- Czy otrzymamy jakiekolwiek informacje (najlepiej szczegółowe) na temat nocy + księżyc, najlepiej połączone z cyklem dobowym (jeżeli tak, to kiedy)?

@Rustine - właśnie nie byłem pewien. Dzięki. A czy w książkach AS-a było coś ciekawego o "najciemniejszych nocach? Czy Pukacz w raz z Wiedźminem nie "galopował" właśnie, podczas najciemniejszej nocy?
 
Zapomniałeś spytać, czy wysokość okolicznych drzew oraz poziom zdrowia Geralta będzie miał wpływ na jasność nocy :p
Wydaje mi się, że raczej czegoś takiego nie będzie - w walce z wilkołakiem Geralt o mało nie padł nie widziałem "szarzejącego" ekranu, a picie wielokrotne eliksirów nie wywołało "czerwonych plamek" przed oczyma.
[zapomniałem dodać - jak w W1. Ale czy to źle... to już sprawa indywidualna, mi nie przeszkadzało, a jak robiło się na ekranie szaro, a przeciwników coraz więcej to człowiek zaczynał się pocić ;) Bez tego trzeba zamienić się w tzw. "studiującego paski", albo "patrzącego na paski"...ale damy radę]

A zapytać o drzewa faktycznie zapomniałem.
:troll:
Czy lord życzy sobie coś jeszcze. Może coś jeszcze milordzie :comeatmebro:
:hai::troll::hai:
 
Last edited:
Wydaje mi się, że raczej czegoś takiego nie będzie - w walce z wilkołakiem Geralt o mało nie padł nie widziałem "szarzejącego" ekranu, a picie wielokrotne eliksirów nie wywołało "czerwonych plamek" przed oczyma.
A zapytać o drzewa faktycznie zapomniałem.
:troll:
Czy lord życzy sobie coś jeszcze. Może coś jeszcze milordzie :comeatmebro:
:hai::troll::hai:

Ale lipa, faktycznie Redzi kiedyś mówili o "plamkach" od zażywania eliksirów lub przy niskim poziomie zdrowia. Coraz bardziej martwię się o tą grę.
 
Widziałbym taki w W3.

 
Szczegółowość również rzekłbym, w W3 jest od groma małych, pozornie nic nie znaczących dupereli. Jak w gameplayu alphy ktoś chodził po wiosce to jakaś pustawa mi się wydawała. No ale to dopiero alpha.
 
A ja dodam tylko że wrażenie potęguje widok z pierwszej osoby, w Wiedźminie wiele elementów gry jest słabo widocznych ponieważ kamera jest dość wysoko nad Geraltem (w każdym razie ja mam takie wrażenie) i właśnie dlatego chciałbym mieć możliwość ustawienia kamery bliżej Geralta, tak jak było to na trailerach.
 
A propos zbliżania kamery. REDzi niedługo po ujawnieniu W3 mówili, że chcą uczynić walkę bardziej "osobistą" poprzez przybliżenie kamery podczas walki z jednym przeciwnikiem.
Taa... :D
 
Ta kamera w ogóle im jakoś dziwnie działa, na polskim gp jeszcze bardziej to widać. Celowanie miotaczem Igni jest bardzo dziwne.
 
Kamera podczas walki jest dynamiczna i dostosowuje się do sytuacji. Gdy celujemy z kuszy albo Igni to się przybliża.
 
No to mogłaby się przybliżyć i już nie oddalić. A chodzi mi o to, że jak celuje Igni, to kamera w ogóle nie nadąża za ruchem. Moja nadzieja w sprawnej implementacji tego systemu na myszce.
 
Kamera podczas walki jest dynamiczna i dostosowuje się do sytuacji. Gdy celujemy z kuszy albo Igni to się przybliża.

W tym rzecz, że ja nie chcę dynamicznej, wkurza mnie, więc nie, dziękuję, postoję.
Obejdzie się. Chciałbym za to normalną, taką samą jak w trakcie eksploracji i do teraz nie wiem, czy będzie mi dany jakiś wybór w tej kwestii, czy też będę skazany na jedynie słuszny wariant.
 
Top Bottom