Wiedźmin 3 - grafika

+
Czego się spodziewałeś ;D? To Assassins Creed. Trudno znaleźć grę, która mogłaby się poszczycić lepszymi animacjami, zarówno głównego bohatera, jak i "wszystkiego innego".

Rozumiem, że musiałeś powiedzieć "coś", może też ja powiedziałem coś oczywistego ale wszyscy tu marudzą, że Unity plastikowe i w kij z takim oświetleniem, coś tam zamazane. Ale jednak animacje to mają świetne :D.
 
Rozumiem, że musiałeś powiedzieć "coś", może też ja powiedziałem coś oczywistego ale wszyscy tu marudzą, że Unity plastikowe i w kij z takim oświetleniem, coś tam zamazane. Ale jednak animacje to mają świetne :D.
Jeżeli REDzi mieliby coś podebrać od asasynów, to właśnie animacje (nie walki, a biegu). Bo obecnie bieg Gerlanda jest...drewniany.
A mój wcześniejszy post nie miał być w żaden sposób uszczypliwy.
 
a w Dragon Age tego nie ma

W żadnej grze Bioware od czasu BG2 tego nie ma.
Zresztą nowy Asasyn prawdopodobnie też nie będzie takowego posiadał, choć wszystkie odsłony od AC2 włącznie go miały, Black Flag oferował też dynamiczną pogodę.
Zatem to ogromny krok wstecz. Gdzie ten niby next-gen?

Właśnie. Mało tego, mówił, że system dynamicznej pogody w W3 jest jednym z najlepszych, jakie widział.

"Dynamiczna pogoda" to jedno, "cykl dobowy" to inna sprawa.

Jeśli o pogodę chodzi to i Jose mówił w którymś z wywiadów, że takowy system jest, kompleksowy, wiarygodny.
Natomiast względem cyklu dobowego żaden RED się dotąd nie zająknął. Poza Marcinem rzecz jasna.
Sęk w tym, że Marcin mówił również, iż będzie opcja wyboru kamery, co w jednym z późniejszych wywiadów zostało zdementowane.

Oficjalnie o cyklu dobowym nikt nie mówi, na gameplayu nic nie wskazuje, aby coś takiego w grze było.
Tak, wiem, to wina starego buildu, tyle że w alfie Kingdom Come cykl dobowy jest już obecny, oczywiście jeszcze sporo mu brakuje, ale jednak jest.
Wczesne wersje W2 również takowy posiadały.

Oczywistym jest, że jakakolwiek by to nie była klątwa, to raczej nie jest na tyle potężna, by ingerować w ruch planet. Czyli należałoby przyjąć, że jest to jakaś iluzja, sztucznie wywołany stan, który w rzeczywistości nie istnieje, ale jest na tyle przekonujący, że wpływa na przemianę wilkołaka.

Podobno to wina starego builda, gdzie efekt ten nie był dopracowany.

@eustachy_J23 jeśli cię to uspokoi to co do systemu pogodowego można być pewnym, że będzie. Można to przecież wywnioskować z wypowiedzi dewów na temat sztormów. "Jeśli widzisz, że idzie sztorm to nie wsiadaj do łodzi"

Tak, system dynamicznej pogody prawdopodobnie w grze jest, o to aż tak się nie martwię. Zresztą na gameplayach widać, że chmury nie są statycznymi obiektami, poruszają się, zmieniają kształt, bardzo więc możliwe, że faktycznie tam jest.
Chociaż dopiero gameplay go ukazujący da całkowitą pewność.

E: W sumie to bym go nie widział w Wiedźminie. Jest takie... wypłowiałe.

Też mnie to nie ujęło. Kolorystyka i oświetlenie w W3 jednak bardziej do mnie przemawia.
Co innego właśnie animacje, w AC to od zawsze jakość najwyższa z możliwych.
 
Sęk w tym, że Marcin mówił również, iż będzie opcja wyboru kamery, co w jednym z późniejszych wywiadów zostało zdementowane.
To raczej Marcin jest tym, komu powinniśmy wierzyć. Sprawą inną jest fakt, że nikt nie pyta o system dobowy w żadnym wywiadzie, więc czemu mają o tym mówić?
Był też człowiek mówiący, że raczej nie będzie płaszczy i peleryn, bo są problematyczne na koniu i w fizyce gry. Bam, parę miesięcy później mamy screen z Geraltem w takiej zbroi.
 
To raczej Marcin jest tym, komu powinniśmy wierzyć. Sprawą inną jest fakt, że nikt nie pyta o system dobowy w żadnym wywiadzie, więc czemu mają o tym mówić?

Ależ Marcin ( o czym zresztą pisałem w innym wątku) jest człowiekiem od PR-u. Słowa tego typu osób zawsze trzeba jednak przyjmować z pewnym dystansem, bo ich rolą nie jest wprowadzanie nas w meandry gameplayu, tylko raczej udostępnianie materiałów community, "gaszenie pożarów" i generalnie często powiedzenie wielu rzeczy, które niewiele konkretnego mówią:) Że odwołam się do wypowiedzi w moim jak na razie ulubionym temacie o grafice, typu "Gra będzie wyglądać wspaniale".

Niestety, wywiady z twórcami również trzeba brać w pewien nawias, bo wszystkie tego typu okazje to również jednak rodzaj propagandy i nie ma w tym nic nagannego - forma promocji gry. I również możemy usłyszeć o rzeczach, które potem nie będą miały miejsca, albo odwrotnie (i nie dlatego, że ktoś nas okłamuje, czasem chodzi jednak o PR, a czasem po prostu prace trwają).

EDIT: A zauważam tendencję, że generalnie bierzemy wszystkie nawet skrawki wywiadów za pewne, niby w kamieniu ryte;)

Ponadto uważam, że takimi rzeczami jak cykl dobowy (dla mnie kluczowy dla realizmu RPG, zwłaszcza takiego z open world, konieczny do stworzenia iluzji żyjącego świata) chyba wręcz wypada się chwalić, niezależnie od pytań. Przecież REDzi opowiadali już o różnych aspektach gry bez pytania:)
 
Last edited:
Jeśli słowa CM mamy przyjmować z dystansem, a samych twórców brać w nawias, to mamy nie wierzyć w absolutnie nic, co mówią?
Za to pogodą i dynamicznym systemem już się chwalili, więc nie widzę sensu powtarzania tego w kółko.
 
@Rustine

Nie chcę wsadzać kija w mrowisko;), ale traktowanie słów twórców gry z dystansem i świadomością, że duża część z tego to jednak reklama gry, celowe nakręcanie hype etc. wydaje mi się standardem, nam jako fanom dosyć o to trudno, jednak myślę, że jest to logiczne.

Znasz twórców, którzy o swojej grze nie mówią w superlatywach? :) Wszystko, co było zapowiadane przed premierą np. W2 spełniło się co do joty?

Mogę mówić tylko za siebie, jednak w przypadku W3 jestem nieco zmuszony przywiązywać do słów RED-ów dużą wagę, ponieważ namacalnych materiałów nie jest jakoś dużo, łatwo zauważyć, że to głównie niedopowiedzenia bądź brak info nakręcają dyskusje na forum.
 
Znasz twórców, którzy o swojej grze nie mówią w superlatywach? :) Wszystko, co było zapowiadane przed premierą np. W2 spełniło się co do joty?
Ja to wszystko wiem, ale jednak nie przesadzajmy w drugą stronę. Nie mówią o rzeczach, których nie mogliby ogarnąć (cykl dobowy? Phi!).
 
Do tego systemu słabych punktów się przyznali, że nie da rady tego zrobić to do innych ficzerów też mogą!
 
Do tego systemu słabych punktów się przyznali, że nie da rady tego zrobić to do innych ficzerów też mogą!

Pewny jesteś? W świetle wszystkiego, co się ostatnio mówiło nagle mieli by się przyznać, że kilku rzeczy po prostu NIE będzie? Już i tak parę ficzerów, o których była mowa przy pierwszej prezentacji gry wywalono i oficjalnie nie nikt o tym nie mówił.
 
Pewny jesteś? W świetle wszystkiego, co się ostatnio mówiło nagle mieli by się przyznać, że kilku rzeczy po prostu NIE będzie? Już i tak kilka rzeczy, o których była mowa przy pierwszej prezentacji gry wywalono i oficjalnie nie nikt o tym nie mówił.

W sumie siedzenie cicho też spoko opcja, nikt teraz za Dol Blathanna nie płacze, większość nawet nie wie, ale gdyby to wyszło przed premierą albo chwilę po to mogłoby spowodować niezłą gównoburzę tym bardziej, że gra sama w sobie nie wygląda na skończoną. :p
 
Jakich? Jestem ciekaw.
(Oczywiście poza systemem słabych punktów)
Choćby system morale przeciwników.
Wielkość świata z pierwotnych zapowiedzi też uległa zmianie (mowa tu głównie o tym niedostępnym do eksploracji pierścieniu wokół każdej lokacji).
Podobny do VATS z Fallouta system - o którym wspomniałeś.
Tylko to mi przychodzi na myśl w tej chwili.

No i oczywiście mnóstwo sprzecznych informacji dotyczących podstawowych i sztandarowych dla wiedźmina mechanik. Zresztą nie tylko, co do wpływu warunków atmosferycznych na Geralta też nie mamy pewności.

Do stosunkowo niedawna wielu wierzyło, że kościany poker jest pewniakiem.

Bajdełejem - ninja edit ftw.
 
Last edited:
Jeszcze miało być coś takiego, że Geralt dobiera postawę podczas walki w zależności od tego z kim się mierzy. Jeśli ściera się z grupą jakiś obszarpańców to jest rozluźniony i nie skupia się tak bardzo podczas potyczki.
 
Jeszcze miało być coś takiego, że Geralt dobiera postawę podczas walki w zależności od tego z kim się mierzy. Jeśli ściera się z grupą jakiś obszarpańców to jest rozluźniony i nie skupia się tak bardzo podczas potyczki.
Możliwe, że przy większych potworach będzie biegał i robił fikołki podczas walki.
 
Jeszcze miało być coś takiego, że Geralt dobiera postawę podczas walki w zależności od tego z kim się mierzy. Jeśli ściera się z grupą jakiś obszarpańców to jest rozluźniony i nie skupia się tak bardzo podczas potyczki.

Wydaje mi się, że to jest, zwróć uwagę jak trzyma miecz Geralt kiedy walczy z bandytami, a kiedy z wilkołakiem, raz miecz jest opuszczony, a raz na wysokości pasa. Przy walce z biesem Geralt nie robi puiruetu tylko przewroty.
 
@szincza - raczej każdy się domyślał, że będzie pierścień niedostępnego terenu, bo inaczej mapa gry musiałaby się kończyć czarną dziurą.
@sebogothic - zawsze myślałem, że chodziło o postawy wyjściowe, a nie samą walkę.

Co do cyklu dobowego. Nie rozumiem dlaczego ponownie rozgorzała dyskusja na ten temat. Ja pisałem tylko tyle, że cykl dobowy może być uproszczony, ale nadal płynnie przechodzący z dnia w noc i z nocy w dzień.
 
Top Bottom