Dyskusja o artykułach i mediach dot. Wiedźmina 3

+
Ludzie którzy wolą rudą złośnicę od wspaniałej Yen pewnie nie czytali książek (spalić!) i nie przeszli W2, ratując tą swoją rudą małpę od Nilfgaardczyków. Serio? Rzucać ukochaną Geralta za którą lazł pół świata, która dla niego oddała życie dla jakiejś rudej podlotki, która odkąd Gerwant wrócił z niewoli u Eredina nic tylko sprzedawała informacje o nim innym (rozmowa przez lustro w akcie 3, kradzież księgi z bagien - ten sam akt), albo podawała mu fałszywe informacje, żeby nim manipulować? Myślicie że ta jej gadka o tym, że nie wiedziała nic o planach loży jest choć trochę prawdziwa? I przedkładacie ją nad biedną miłą Yaneczkę? ;_; Aż czasem mi żal, że będziecie grać w W3 i tak odrzucicie biedną Yen i mi smutno z tego powodu.

Ja to jak przeszedłem pierwszy raz W2 ratując Triss i dowiedziałem się o tym jaka to ona jest zła, to powziąłem zdecydowane kroki:
-W W1 jestem dla niej ekstremalnie niemiły.
-Wybieram ją zamiast Shani tylko po to, żeby jej robić przykrość, oskarżać ją, upijać się wracając do domu i demoralizować Alvina.
-W W2 z kolei traktuję ją jak najgorzej i robię jej wyrzuty.
-Odmawiam ofiarowania jej róży pamięci, a z łaźni to wychodzę szybciej niż wpadam.
-Ratuję ją w 3 akcie tylko po to żeby się na nią pieklić.

Od miłości do nienawiści tylko jeden krok. Ciekawe czy działa to w drugą stronę? :)
 
Ludzie którzy wolą rudą złośnicę od wspaniałej Yen pewnie nie czytali książek (spalić!) i nie przeszli W2, ratując tą swoją rudą małpę od Nilfgaardczyków. Serio? Rzucać ukochaną Geralta za którą lazł pół świata, która dla niego oddała życie dla jakiejś rudej podlotki, która odkąd Gerwant wrócił z niewoli u Eredina nic tylko sprzedawała informacje o nim innym (rozmowa przez lustro w akcie 3, kradzież księgi z bagien - ten sam akt), albo podawała mu fałszywe informacje, żeby nim manipulować? Myślicie że ta jej gadka o tym, że nie wiedziała nic o planach loży jest choć trochę prawdziwa? I przedkładacie ją nad biedną miłą Yaneczkę? ;_; Aż czasem mi żal, że będziecie grać w W3 i tak odrzucicie biedną Yen i mi smutno z tego powodu.

Ja to jak przeszedłem pierwszy raz W2 ratując Triss i dowiedziałem się o tym jaka to ona jest zła, to powziąłem zdecydowane kroki:
-W W1 jestem dla niej ekstremalnie niemiły.
-Wybieram ją zamiast Shani tylko po to, żeby jej robić przykrość, oskarżać ją, upijać się wracając do domu i demoralizować Alvina.
-W W2 z kolei traktuję ją jak najgorzej i robię jej wyrzuty.
-Odmawiam ofiarowania jej róży pamięci, a z łaźni to wychodzę szybciej niż wpadam.
-Ratuję ją w 3 akcie tylko po to żeby się na nią pieklić.
Moja krew. :')

No i na dworze Foltesta "jest więźniem politycznym ale i tak ma do załatwienia kilka spraw"
 

Pogoda i niebo. Jakbym Eustachego słyszał :p Ma być, w tym buildzie nie ma, w finalnym będzie. Czyli póładekwatny krytycyzm.

No, no, bez takich, bo ugryzę. Akurat w tym punkcie (i tylko tym) to rację ma.
A w ogóle dawać mnie tu materiał z nowego builda zawierający cykl dobowy i dynamiczną pogodę!
Na wczoraj.

O! Jakieś kółko adoracji Triss nam się tworzy?
Tej samej, co to robiła dotąd za substytut Yen? Zabawne.
Skoro w W3 mamy oryginał, to po kiego komu falsyfikat?
No wiecie?
 
Piękna miłość <3
Coś prawie jak humorki Yennefer w końcu Geralt miał się od kogo uczyć.
Tylko że w grze można zrobić opcję w jedną stronę bez wielkiej i odwzajemnionej miłości.
Zgnoić do końca, a Yennefer jeszcze pomoże, a jak Geralt zapunktuje ho! od razu gorąca noc.
 
Last edited:
Nie wiem czy gościa natchnęła ostatnia nasza dyskusja na forum, bo dziwnie się to razem zbiegło. W każdym razie wpis tyczy się problemu(!) growego pt.: "Cicha noc, ciemna noc. Wszystko śpi, a ty srasz w gacie bo biegasz po lesie." -- http://polygamia.pl/blogi/jackob/20...docenione_srodki_wyrazu_w_swiecie_gier/1?bo=1

tak, natchnął go dokładnie post @solan7 http://forums.cdprojektred.com/threads/32041-Pozna%C5%84-Game-Arena-2014-i-CD-Projekt?p=1444777&viewfull=1#post1444777 o czym grzecznie pisze w sourcach
 
http://polygamia.pl/blogi/jackob/20...docenione_srodki_wyrazu_w_swiecie_gier/1?bo=1 Ciekawy fragmęcik
''to jeszcze okazało się, był to materiał nagrany najprawdopodobniej na nowym buildzie gry.''

''Gameplay fabularnie dotyczył tego co pokazywano już wcześniej, jednak ilość nowych, poprawionych, zmienionych elementów i tak robiła bardzo pozytywne wrażenie'' - WHAT??? Wychodzi na to, że my dostaliśmy jakiś inny gameplay.
 
Last edited:
Nagranie na nowym buildzie to mit. Nikt z REDów nic takiego nie potwierdził, a że nie zaprzeczyli to ludzie zaczęli tworzyć teorie żeby mieć kolejny argument do lamentów, że jak to ta gra słabo wygląda i jak bardzo jest niedopracowana i że w ogóle to wina Microsoftu.
 
''to jeszcze okazało się, był to materiał nagrany najprawdopodobniej na nowym buildzie gry.''
Może tak, a może nie, ale Geralt nie robi grymasu (z wersji ang.) przed rozmową za pośrednictwem Babci z Paniami Lasu. Znaczy robi, ale nieco inny.
 
Last edited:
Może tak, a może nie, ale Geralt nie robi grymasu (z wersji ang.) przed rozmową za pośrednictwem Babci z Paniami Lasu. Znaczy robi, ale nieco inny.
A to ma jakieś znaczenie?
Zdaje się, że to nie był nagrany kawałek gameplayu, grane było na żywo.
 
Nagranie na nowym buildzie to mit. Nikt z REDów nic takiego nie potwierdził, a że nie zaprzeczyli to ludzie zaczęli tworzyć teorie żeby mieć kolejny argument do lamentów, że jak to ta gra słabo wygląda i jak bardzo jest niedopracowana i że w ogóle to wina Microsoftu.
4 miesiące do premiery, wątpię że gra się zmieni wizualnie.
 

Guest 2686910

Guest
4 miesiące do premiery, wątpię że gra się zmieni wizualnie.
Może się zmienić - subtelnie. Pop-in, LOD (przejścia między obiektami LOD), framerate. To wszystko wizualne efekty nad którymi można pracować. A podczas Gamescomu Jose mówił, że chcą dodać cienie chmur i zagęścić cząsteczki w Igni-miotaczu ognia. Tekstury i geometria już się pewnie nie zmienią, ale takie subtelne zmiany można jeszcze wprowadzać.

E: A, no i cienie.
 
Last edited by a moderator:
Nowy build i ani śladu cyklu dobowego?
Ta, jasne. Przecież to by oznaczało, że takowego zwyczajnie nie ma.
Zresztą od strony czysto wizualnej w zasadzie niczym ten gameplay nie różni się od tamtego starego, na buildzie z E3.
Te same drobne niedoróbki, włącznie z cieniami enpeców ładującymi się stopniowo metr od Geralta, dziwnymi kolizjami itd.
Również framerate nie powalał. Nowy? Mocno wątpię.

Do premiery pozostało mniej niż cztery miesiące, na szlify góra ze trzy. Później już tylko patche, więc wiele się nie zmieni względem najnowszego buildu. Co najwyżej jakieś drobiazgi i optymalizacja. Ale tego nowego buildu, jak dotąd nie widzieliśmy. Na pewno nie.
 
Last edited:
Aj tam, na pewno poprawią, jeśli już poprawili. I nie wiem czemu Eustachy się tak bardzo martwi o cykl dobowy i pogodowy. Był w poprzednich wiedźminach i innych, dużo starszych grach. Jestem pewny że i w W3 się pojawi, stawiam 2 REDponty, 9 jaj i rolkę taśmy klejącej.
 

Guest 3669645

Guest
Do premiery, owszem, niecałe 4 miechy, ale nie zapominajcie że ten build który non stop oglądamy ma co najmniej pół roku. Więc gra już z pewnością działa i wygląda lepiej.

BTW. Skąd wiadomo że w starszych buildach nie ma cyklu dobowego? C,o to znowu za forumowa legenda? :p
 
Last edited by a moderator:
BTW. Skąd wiadomo że w starszych buildach nie ma cyklu dobowego? C,o to znowu za forumowa legenda?

Pewnie stąd, że go tam nie ma. W żadnej formie.
Na gameplayach z wczesnej wersji W2 można było takowy zaobserwować. Przed przesiadką na RED Engine wręcz się nim chwalono i słusznie, bo wyglądał naprawdę fajnie. Na nowym silniku kiepsko, niestety, no ale był, co dało się zauważyć, jak wspomniałem na gameplayach. Alfa takiego Kingdom Come również takowy posiada, choć jeszcze niedoskonały, a w mteriałach z W3 nic, zero, w żadnej, choćby i bardzo wczesnej formie. Podobnie w wywiadach. Zupełnie nic na ten temat.

A cyklem dobowym już przy ultra wczesnej wersji W2 chwalono się na poniższym materiale.


Szkoda tej przesiadki na RED Engine, w moim odczuciu gra straciła przy tym mocno na estetyce.
 
Pokaz trwa 37 minut z cięciami, więc trudno byłoby go pokazać. Poza tym to wersja na prezentację, mogli powyłączać parę rzeczy, w tym zmiany pogody i pór dnia. A raczej na pewno to zrobili, by była pełna zgodność ze scenariuszem pokazu.

W pełnej krasie zaprezentować cykl dnia i nocy faktycznie byłoby ciężko, ale na to, aby zaobserwować obecność takowego w grze czasu było dosyć.
Na pewnym, bodaj ośmiominutowym gameplayu z W2 zauważyć się dało ruch słońca po niebie, a także przesuwające się na skutek tegoż ruchu cienie.
37 minut to aż nadto.
Tak, naturalnie, na gameplayu z W3 są cięcia, ale mamy tam też 17 minut materiału bez nawet jednego (zanim trwający przeszło kwadrans świt nagle staje się pełnią).
I nic.
Zarówno cienie jak i słońce pozostają nieruchome.
Sensu w tym, aby tego typu rzeczy wyłączać nie widzę, bo prezentacja tylko na tym traci i to sporo.
Zresztą może i faktycznie cykl dobowy był wyłączony, co nie zmienia faktu, że go tam, na tym stareńkim buildzie nie było.
Dlatego z niecierpliwością czekam na materiały z aktualnej wersji gry. Ta z PGA aktualną być nie mogła.
 
Top Bottom