Pytania dot. działania mechanizmów gry / problemy z rozgrywką - temat zbiorczy

+
Status
Not open for further replies.
@michalbartsch40 - prawdopodobnie nie wygrałeś w kości z którymś ze słabszych zawodników. Mistrz pokera w każdym akcie zagra z Tobą dopiero wtedy, gdy wygrasz ze wszystkimi innymi.
 
Znika broń

Hej.

Mam taki problem że mam broń dopókii nie zaliczę jakiejś wpadki typu np. jak trzeba się przekraść i mnie złapią to później tracę broń zbroje i cała resztę.
wszystko by było fajnie gdybym po odpaleniu save wcześniejszego ją miał ale tam też znika. odpalam kilka wcześniejszy jeszcze savów i tam też nie mam broni.
trochę jest to wkurzające bo nie chce mi się przechodzić po 100 razy czegoś by cały czas mieć miecze.

Wiesiek 2 edycja rozszerzona oryginalna na steam.

Macie jakieś pomysły co zrobić by tak nie było ?

@lamerskieksternista
scalam tematy
proszę nie zakładać nowych wątków w dziale Wsparcia Tech., ale korzystać z istniejących --- Regulamin, lista tematów
zachęcam też do korzystania z wyszukiwarki przed założeniem tematu
szypek
 
Last edited by a moderator:
Jeśli masz na myśli skradanie się w rezydencji Loredo, to nawet przechodzenie tego kolejne 100 razy Ci nie pomoże. Gdybyś trochę uważniej czytał dialogi, to zauważyłbyś, że twoja broń zostaje w depozycie przed bramą rezydencji. Jak już wykonasz zadania na tym terenie i będziesz chciał wyjść, to strażnicy na zewnątrz przypomną Ci o konieczności zabrania zdeponowanego eq ze skrzyni przy bramie.
 
Wiesiek - crash podczas aktu 3

Witam, praktycznie skończyłem akt 2, prawie bo gdy jest bitwa o Verden i mam pojedynek z królem( stanąłem po stronie Roche) to jest tam gadka na temat zgwałcenia Ves i pozwalam Roche zabić króla. Potem elegancko Wiesiek rozmawia z nim i gdy przychodzi podróż do aktu 3, wtedy kiedy Jaskier komentuję na temat czarownicy i ogólnie o królobójstwie, wiesza mi się gra i koniec. Wchodzę w menedżer zadań a gra dalej jest "running" nie ma napisane "not responding".

Znalazłem coś takiego:
Dla Windowsa Visty i Windowsa 7 należy:
Na pulpicie wybrać opcje start -> uruchom i wpisać: cmd
W otwartym oknie proszę wpisać komendę: bcdedit /set IncreaseUserVa 3072
Następnie zrestartować komputer

Ale to nic nie pomaga, ba nawet bawiłem się kilka razy i czasem miałem wykorzystanie RAM 1,64( gdy wszystko wyłączyłem poza grą), a czasem 2,00/xxx/2,64 przy włączeniu kilku rzeczy w tle i dalej tak samo. Smutniejsze jest to, że przy "nie oryginalnej" grze, w ogóle nie miałem problemu. Przeszedłem od początku do końca.

A jeśli chodzi o sprzęt:
Płyta główna: N68C-S UCC
Procek: AMD Athlon II X3 445
RAM: Pamięć Kingston HyperX Genesis 2 x 2GB
Karta graficzna: Gigabyte GeForce GTX 660 OC 2GB DDR5
Zasilacz: Corsair VS550
Dysk twardy: Seagate 1 TB Barracuda (ST1000DM003)

@Biedny
scalam tematy
proszę nie zakładać nowych wątków w dziale Wsparcia Tech., ale korzystać z istniejących --- Regulamin, lista tematów
zachęcam też do korzystania z wyszukiwarki przed założeniem tematu
szypek
 
Last edited by a moderator:
Totalnie nie wiem, gdzie to napisać, więc wrzucam tutaj:

Czemu osiągnięcia na Steam dla W2 nie zostały przetłumaczone na język polski? Na pewno fajnie można by to zrobić. Pomyślcie jeszcze nad tym CDPR, przecież to nie jest dużo pracy + fajnie gdyby się*pojawiły takie do W1 (chociaż to już pewnie niemożliwe) :)
 
@michalbartsch40 - prawdopodobnie nie wygrałeś w kości z którymś ze słabszych zawodników. Mistrz pokera w każdym akcie zagra z Tobą dopiero wtedy, gdy wygrasz ze wszystkimi innymi.
Co prawda nie jest osobą, która zadała to pytanie, ale mam dokładnie ten sam problem na najnowszej wersji i pokonałem już wszystkich, więc to na pewno nie to...
Przypominam problem"kiedy próbuje zagrać w kości z Hagartem to od razu otrzymuję informację "może jesteś dobry w wywijaniu mieczem, ale w kości ze mną nie wygrasz""
 
Last edited:
Co prawda nie jest osobą, która zadała to pytanie, ale mam dokładnie ten sam problem na najnowszej wersji i pokonałem już wszystkich, więc to na pewno nie to...
Przypominam problem"kiedy próbuje zagrać w kości z Hagartem to od razu otrzymuję informację "może jesteś dobry w wywijaniu mieczem, ale w kości ze mną nie wygrasz""

Na pewno pokonałeś wszystkich? Kolejno to Brunon Biggs, Cornelius Meyer, oberżysta i starosta Cecil Burdon. Jeśli tak, to pozostaje ci chyba tylko wgranie save'a sprzed gry ze starostą, albo próba zagrania z nim jeszcze raz, bo jeśli jest tak jak napisałeś, to gra najwidoczniej nie zarejestrowała faktu twojej wygranej.
 
Problem rozwiązany, ale chyba w najmniej spodziewany sposób. Otóż wystarczyło zagadać z Hagartem,gdy ten nie jest w domu. W innym razie nie działało. Bardzo to dziwne... Ale już kontynuuje moją podróż, dzięki Yakin za odpowiedź :)
 
Problem rozwiązany, ale chyba w najmniej spodziewany sposób. Otóż wystarczyło zagadać z Hagartem,gdy ten nie jest w domu. W innym razie nie działało. Bardzo to dziwne... Ale już kontynuuje moją podróż, dzięki Yakin za odpowiedź :)

Ach, to o to chodziło. Ten bug z Hagartem w domu był już opisywany, dlatego myślałem, że rozmawiasz na zewnątrz, a i tak nie możesz zagrać.
 
Opóźnienie, pływający kursor POMOCY

Dzień dobry,
Kilka dni po nowym roku zakupiłem Wiedźmin 2 ER tą z nowym logo i nowym patchem. Niestety po zainstalowaniu mysz jak i klawiatura są opóźnione, ponadto mysz pływa. Wszystkie dialogi i sceny chodzą idealnie na ultra, lecz gdy przechodzę do sterowania to zaczyna się problem. Próbowałem zmiany ustawień ale to nic nie daje nawet na najniższych, wyłączenie synchro pion.
Posiadam: IC i7-3632QM, geforce gt 635M, 4GB ram.
Czy jest jakiś sposób by gra zaczeła działać? To przykre że kupuję gre, która nie jest zoptymalizowana i wyrzucam pieniądze w błoto.
Mam wrażenie że może być to problem z dźwiękiem, ponieważ przy dialogach głos spóznia się ok. 0.5s, a o tyle samo też później reakcja postaci na ruch.
Prosze o pomoc
 
Wszystkie dialogi i sceny chodzą idealnie na ultra
Nie wydaje mi się, żebyś mógł na tym sprzęcie grać w ultra. Tym bardziej, że pozostałe opisane przez ciebie objawy (opóźnienie dźwięku i reakcji postaci) pasują do teorii o małej ilości klatek na sekundę. Zacznij od zmierzenia tej ilości, np. programem Fraps (lub innym).
 
Pomocy!

Otóż kupiłem wiedźmina 2. Od początku miałem z nim problem z aktualizacją, potem fmodex.dll (musiałem pare plików wyciąć i wkleić do folderu z grą) a teraz gra wyłącza się przy kwestii "dołączę później" na początku gry gdy jestem w tym namiocie wojennym. I moje pytanie brzmi jak rozwiązać ten problem? Bardzo proszę o pomoc bo chce w końcu pograć :c
 
Na płycie nie masz Edycji Rozszerzonej?
Spróbowałbym na Twoim miejscu jeszcze raz zainstalować grę. Możliwe, że brakuje czegoś, skoro musiałeś wklejać ręcznie pliki.
 
Witam,

mam pewien problem. zainstalowałem sobie ostatnio Wiedźmina 2 ściągając instalkę ze strony gog.com po włączeniu gry, przy próbie otwarcia ekwipunku czy karty postaci, ekran robi się czarny. wciskam klawisz ponownie i ekran wraca ale nie ma już żadnych "dymków z tekstami" przy NPC czy nazw roślin jeżeli jest jakaś w pobliżu. próby poszukiwań rzeczy do podniesienia przy pomocy klawisza "Z" jest efekt dźwiękowy ale nie ma wizualnego. Czasami zaraz po włączeniu gry mogę zobaczyć ekwipunek czy kartę postaci ale po chwili już przy próbie ekran robi sie czarny i wszystko znika
 
mam pewien problem. zainstalowałem sobie ostatnio Wiedźmina 2 ściągając instalkę ze strony gog.com po włączeniu gry, przy próbie otwarcia ekwipunku czy karty postaci, ekran robi się czarny. wciskam klawisz ponownie i ekran wraca ale nie ma już żadnych "dymków z tekstami" przy NPC czy nazw roślin jeżeli jest jakaś w pobliżu. próby poszukiwań rzeczy do podniesienia przy pomocy klawisza "Z" jest efekt dźwiękowy ale nie ma wizualnego. Czasami zaraz po włączeniu gry mogę zobaczyć ekwipunek czy kartę postaci ale po chwili już przy próbie ekran robi sie czarny i wszystko znika
Przeinstaluj grę, sterowniki do karty graficznej, DirectX 9.0c.
 
Czarny ekran podczas włączania mapy, dziennika czy ekwipunku pojawia się również (a przynajmniej u mnie) kiedy wyłączy się HUD. Jest to bodajże domyślnie przycisk H albo G nie pamiętam już teraz, ale gdzieś tam w okolicy :p. Jesteś pewien, że nie wyłączasz go przypadkiem?
 
Wiedźmin 2 Crashe, nie widzi klawiatury.

Siema! Gram sobie w Wieśka, nagle jak wychodzę z tych lochów na początku gra się wyłącza, później jak wczytuje najnowszy save znów to samo - gra się wyłącza, kiedy próbuje wczytać inny zapis z tej lokacji (lochów) to gra nie widzi klawiatury i myszy.Wiedźmina mam od kumpla który ściągnął ją pod linuxa i skopiował mi folder CookedPC, exeki ściągnąłem sam. Nie chce pobierać gry od nowa czy coś bo mam neta 126 KB/s (patologia), zna ktoś rozwiązanie?

//Gre mam na Steam.
//Windows 7 Ultimate 64
 
Status
Not open for further replies.
Top Bottom