Wiedźmin 3 - muzyka

+

Wiedźmin 3 - muzyka


  • Total voters
    570
Odnośnie wokali - pamiętajcie proszę o tym, że trailery i inne promo materiały to nie to samo co gra. To już było parę razy na tym forum przerabiane, ale na wszelki wypadek przypomnę - najlepszym miernikiem tego jak prezentuje się gra jest na przykład 37-minutowy gameplay, który pokazuje spory kawałek rozgrywki z nieco szerszej perspektywy, również w kwestiach tak szczegółowych jak np. stosunek partii wokalowych do instrumentalnych. Bardzo bym chciał zeby to właśnie gameplaye były brane za punkt odniesienia we wszelkich dyskusjach na temat oprawy muzycznej w grze.

Teasery, trailery itd. mają do spełnienia zupełnie inną rolę - zdobycie uwagi odbiorcy na te 2-3 minuty i zainteresowanie go naszym dzieckiem. A ponieważ z oprawą muzyczną poszliśmy zupełnie nową ścieżką - dośc ryzykowną, mocno inną od tego co powszechnie słyszy się w grach/filmach fantasy - chcemy odbiorcy jasno powiedzieć "patrz, robimy coś ciekawego, coś sexy, czego jeszcze nie słyszałeś - lubisz to!".

Trailer =! gameplay ;)

I tak uważam że i tu, i tu spisaliście się świetnie. Muzyka z W2 przy tym nowym stylu wymięka ;).
 
Teasery, trailery itd. mają do spełnienia zupełnie inną rolę - zdobycie uwagi odbiorcy na te 2-3 minuty i zainteresowanie go naszym dzieckiem. A ponieważ z oprawą muzyczną poszliśmy zupełnie nową ścieżką - dośc ryzykowną, mocno inną od tego co powszechnie słyszy się w grach/filmach fantasy - chcemy odbiorcy jasno powiedzieć "patrz, robimy coś ciekawego, coś sexy, czego jeszcze nie słyszałeś - lubisz to!".

Trailer =! gameplay ;)

Proszę, miło dla odmiany przeczytać coś co jest konkretnym wyjaśnieniem a nie - bez urazy - piarowym, wymijającym bełkotem i poczuć się traktowanym jako fan a nie klient :)
 

Guest 3669645

Guest
Panowie od muzyki w przeciwieństwie do reszty ekip CDPR zawsze byli porządni i wylewni :p Tylko na temat muzyki dostajemy wyczerpujące wyjaśnienia, szczegóły i fajne ciekawostki -A nawet materiał wideo a'la dziennik developerski (ten wywiad jakiegoś serwisu). O niebo lepszy niż to coś co dostajemy od REDów. Strasznie boli to, że czerwoni zupełnie olali dzienniki developerskie przy promocji W3. Pewnie pojawi się coś lepszego za jakiś czas, ale to już bez znaczenia -Do premiery zostało mniej niż 4 miesiące. Seria prawdziwych dzienników powinna wystartować już dawno temu. Chociaż jeden na pół roku. A tak -Kompletne nic.
 
Muzyka w Wiedźminie 3 jest fenomenalna i genialnie dopasowuje się do tego co dzieje się na ekranie. Skoro Marcin napisał, że w grze aż takiego nasilenia wokali jak w intro nie będzie, to jestem spokojny.
 
Ja osobiście mam ciary jak słysze ten kawałek z gameplay'a podczas walki Geralta z bandziorami :)))
 
Witam, ja w tym temacie bardziej by się czegoś dowiedzieć. Ludzie często piszą '' dawajcie koscianego pokera , dawać Percivala. '' Czy to coś oznacza ze tej muzyki która zawarta jest na wersjach demonstracyjnych z gry nie będzie ?

Dodam że oby tylko nie, bo jak dla mnie muzyka w W3 jest po prostu na poziomie którego wcześniej nie słyszałem. Nie wspominając o LAZARE podczas walki.
 
Witam, ja w tym temacie bardziej by się czegoś dowiedzieć. Ludzie często piszą '' dawajcie koscianego pokera , dawać Percivala. '' Czy to coś oznacza ze tej muzyki która zawarta jest na wersjach demonstracyjnych z gry nie będzie ?

Dodam że oby tylko nie, bo jak dla mnie muzyka w W3 jest po prostu na poziomie którego wcześniej nie słyszałem. Nie wspominając o LAZARE podczas walki.

O Percivala Schuttenbacha chodzi. Który jest gnomem, przedstawicielem rasy która w grze ma się nie pojawić.
@Rustine ninja'd.
 
Już śpieszę z wyjaśnieniami :D.
W owym nieszczęsnym zwrocie chodzi oczywiście o Percivala Schuttenbacha - gnoma, towarzysza Geralta, który miał osiąść w Novigradzie. Niestety nie zobaczymy go ze względu na brak rasy gnomiej :(.

Edit:
No ładnie :p, podwójny ninja.
 
Dziękuję za odpowiedź. Przyznam ze książkę (książki) dopiero zaczynam czytać. Lecz nie zbyt mnie ruszają dlatego jakoś marnie to idzie. Lecz gra wyśmienita. Dziękuję za sprostowanie :)
 
Może chociaż w miejskiej orkiestrze dętej będzie jakiś gnom przygrywał na okarynie. Nadzieja umiera ostatnia.
Kolejny heretyk. Z mokrych liści się prawdopodobnie lęgną.
 
Last edited:
Rozumiem wasz ból. I z jednej strony cieszę się że jeszcze nie przeczytałem sagi. Nie mam takich problemów ,lecz wiele trace;(
 
Masz rację, każdy tam swoje odczuwa. A czy to bardzo czy tak sobie to bez znaczenia. Nie mnie to oceniać. Szanuję to i super że ktoś stara się coś wywrzeć na osobach które tworzą grę. Lecz czy oby przypadkiem nie jest za późno ?

Na pewno osoby które znają Sagę odnajdą wiele ciekawostek dla siebie. Oj mam nadzieję że z czasem mi podejdzie i też skończę do premiery:)
 
Last edited:
Top Bottom