Wiedźmin 3 - grafika

+

Guest 2686910

Guest
Była stosowana miara "trzy razy więcej niż Skyrim".
Z odliczeniem pierścienia jest dwa :p.
Gdzie? Było 20% więcej niż Skyrim, 36xW2. To z tym parę razy to już wymysł forumowy po wycieku z jakiejś prezentacji (SIGGRAPH? Chyba. GDC), z której wyszły dane rozmiaru mapy w które wliczony był ten niedostępny pierścień.
Tylko nie edytuj...
 
Last edited by a moderator:
Gdzie? Było 20% więcej niż Skyrim, 36xW2. To z tym parę razy to już wymysł forumowy po wycieku z jakiejś prezentacji (SIGGRAPH? Chyba. GDC), z której wyszły dane rozmiaru mapy w które wliczony był ten niedostępny pierścień.
Oj śmieję się przecież.
Tylko nie edytuj...
Keep calm... And let me do ninja edits.
 

Guest 2686910

Guest
@szincza Ten koleś w berecie powinien być zakazany. Praktycznie wyrywa redpointy z mojej kieszeni.
@Kuboniusz Nope. To koleś w berecie.
@dooot Pierwszy i ostatni raz.
 
Last edited by a moderator:
Wspominałem swego czasu, że mam nadzieję, iż w W3 da nam cykl dobowy na miarę tego, co pokazał Rockstar w RDR czy GTA V.
Ot, coś takiego.


Czy to się uda? Nie wiem, jak dotąd to jedna z tych spraw, o których przedstawiciele studia nie mówią wcale.
O cyklu dobowym wiadomo nawet mniej niż o systemie walki czy alchemii.
Oficjalnie nie potwierdzono, że w ogóle jest.
Jedno co widzieliśmy to załączoną skryptem noc, w dodatku noc słabiutko wyglądającą
Tymczasem w GTA V mamy...

Pełny cykl faz księżyca. W zależności od nich zmianie ulega nocne oświetlenie, co oznacza, że w trakcie pełni widoczność zwiększa się, a podczas nowiu maleje.

Tego w wiedźminie zabraknie na pewno, pozostaje mieć nadzieję, że pełnia nie będzie występować każdej nocy, a w związku z tym nie zawsze będzie równie jasno, co na gameplayu.

Inne ciekawostki dotyczące cyklu dobowego w GTA V.

Deszcz powoduje powstawanie kałuż, które powiększają się nierównomiernie. Najwięcej wody zbiera się przy krawędziach ulic oraz blisko ścian budynków.
Deszcz rozmywa plamy krwi pozostawione na ulicach.
Podobnie jak w rzeczywistości, nocne niebo jest znacznie ciemniejsze na terenach wiejskich. W samym Los Santos świat rozświetla łuna ze zlokalizowanych w mieście sztucznych źródeł światła.
Opóźnienie gromu towarzyszącego piorunom zwiększa się wraz z oddalaniem bohatera od burzy.

Rockstar naprawdę się przyłożył, zadbał o detale i osiągnął to wszystko na stareńkich konsolach.
Nic, tylko brać przykład.
Oby CDP RED nie potraktowało tego elementu po macoszemu.
 
Żeby to chociaż nowe było. Na forum widziałem go po raz pierwszy chyba na wiosnę, a może jeszcze jesienią ubiegłego roku?
W każdym razie stare toto.
 
Powiedział człowiek, który wrzucił filmik zamieszczany tu bodaj trzy razy...
:sad:
Przepraszam, że nie czytam każdego posta na forum...:facepalm: Ja zamieściłem ten filmik tylko raz, więc nie rozumiem co to ma do rzeczy.

To źle? To jest dowód, że się da zadbać o świetny cykl pogodowy z rożnymi efektami przy ogromnym otwartym świecie, rozbudowanej fabule i wielu mechanikach.
A ktoś temu zaprzeczał?
 
Last edited:
Chciałem tylko zwrócić uwagę, ze tutaj (jak dla mnie) kolorki są o niebo lepsze. Widać lepiej trochę później. I trochę to w stylu starych gameplay'ów - czyli dobrze :D. Pamiętam jak odpaliłem piewrszy zwiastun rozgrywki, to co najbardziej mnie ucieszyło to - "jest, odeszli od bajki z W2 i tego świecącego się "shitu" i zrobili tak jak powinno być, prawie jak w W1".

 
Czyżbyśmy zobaczyli w akcji nowy build? Poza trochę inną kolorystyką (która inna może być przez jakość materiału) pojawiły się odgłosy w tle (ćwierkanie ptaków, szczekanie psów). Nie było tego ani w 35min gameplayu, ani w polskim .
 
Top Bottom