Wiedźmin 3: Dyskusja na temat wymagań sprzętowych

+
Fakt faktem, chyba masz rację. Tak czy inaczej taki gtx 970 powinien mu wystarczyć do płynnej rozgrywki. Moim zdaniem wymagania będą podobne do AC Unity, bynajmniej w najgorszym wypadku mam taka nadzieję bo inaczej sam nie pogram nawet na minimum ;(
 
Nie obrażaj kolego Wiedźmina :p Unity to kaszanka optymalizacyjna zaserwowana przez cudne Ubi albo wariant drugi (optymistyczny) wymagania są po prostu zawyżone w celu skuszenia potencjalnego odbiorcy do kupna nowego sprzętu (najlepiej od Nvidii). Uwielbiam tych mistrzów, którzy jak to mawiają "kochają graczy PCtowych i zawsze są oni u nich na pierwszym miejscu" :D
 
Last edited:
Nikogo nie obrażam, lecz wolę być gorszej myśli i się pozytywnie zaskoczyć niż odwrotnie :)
Tak czy inaczej wszystko idzie do przodu, grafika w wiedźminie wygląda na naprawdę dobrą. Jeśli Redki chcą dorównać takim firmom jak np. Bethesda to niestety ale graficznie też będą musieli pokazać klasę. Oczywiście pokazali to też w wiedźminie drugim i jak na tamte czasy wymagania były naprawdę spore. Jeśli okażę się że gra dojdzie a będzie chodzić przy 20fps to nic innego nie pozostanie jak przesiąść się na konsole.
 
Chodziło mi bardziej o to że teraz by się wybić to trzeba zrobić ładna grafikę. A porównanie do Bethesdy dałem dlatego ponieważ to oni robią najbardziej znane RPG ostatnich czasów.
Wybacz za nie sprecyzowanie.
 
Właśnie ma, i dlatego się obawiam o wymagania...
Dlatego CDP może zawalczyć o takie stanowisko jak Bethesda. Bo choć oni nie robią super grafiki to bardzo duże gry a jeśli Wiedźmin 3 połączy to wszystko to będzie miazga.
I tak samo dlatego napisałem wcześniej że wymagania mogą być podobne do AC Unity, albo i nawet większe:(
 
Last edited:
Oby to ''podobno'' miało jakieś ziarnko prawdy. To na swoim r9 270x może na średnich pogram.

A jak jednak na 660 to może nawet na wysokich :p lecz szczerze wątpię w to.
 
Patrząc na dzisiejsze wymagania to czuję, że wysiądę tylko na tym, że nie dorobiłem się karty graficznej 2GB, bo procek pewnie te minimum spełni, raczej wszędzie się łapie.
 
Właśnie też mnie trochę kusi konsola bo to razem z Wieśkiem wyjdzie koło 1800 zł. Natomiast taki zestaw PC wysokiej klasy jaki ja bym chciał to ok. 7-8 tys. Z tym, że na takim komputerze mogę robić wszystko co chcę, a na konsoli tylko granie, a poza tym, pewnie więcej bym się umordował z kontrolerem niż miał przyjemności z samej gry.
 
A no właśnie, ostatnim razem pada w ręku miałem za czasu PS2. A i tak wtedy jeszcze gdy mi jakoś szło granie na nim nie wyobrażałem sobie grać np. w jakiegoś FPS-a. Miejmy nadzieję że Dziki Gon nie będzie potrzebował komputera z Nasa ^^
 
W styczniu się dowiemy wszystkiego, wtedy to też optymalizacja dobiegnie końca i zostaną podane wymagania. Info z facebooka CDP w jakimś komentarzu pisali właśnie o tym.
 
@DarthasBinar Chcesz tam Titana włożyć? Wystarczający zestaw możesz dostać za 4-5 (5 to już maks) tysięcy. Jeśli nie posiadasz monitora 4K nie opłaca się więcej wydawać.
 
Moje wstępne założenia odnośnie zestawu wraz z orientacyjną ceną:
CPU: Intel i7 4790 - 1200 zł
MainBoard: Z97 - 600 zł
RAM: 16GB 2400MHz CL10 - 750 zł
GFX: GTX 970 4GB - 1500 zł
SSD: 256 GB - 500 zł
HDD: 1TB - 300 zł
DVD/RW - 60 zł
CoolerCPU - 150 zł
Zasilacz - 250 zł
Obudowa - 250 zł
Monitor - Full HD do 1000 zł
Klaw + mysz - 50 zł
Głośniki - 250 zł
Listwa zasilająca - 100 zł
System win 8 64 bitowy - 400 zł (?)

Całkowity koszt: 7360 zł

Jak macie jakieś sugestie co można zmienić albo zoptymalizować to chętnie posłucham.
 
Zasilacz - 250 zł
Jak macie jakieś sugestie co można zmienić albo zoptymalizować to chętnie posłucham.

Skoro już szarpiesz się na tak szalenie kosztowny zestaw to możesz rozważyć wybór trochę lepszego zasilacza. Oczywiście za 250 można dostać coś przyzwoitego, ale mając takie kosztowne podzespoły lepiej nie oszczędzać na zasilaczu.
 

Guest 2686910

Guest
@DarthasBinar Nie podałeś producenta/marki żadnego z komponentów, ciężko cokolwiek doradzać. RAM RAMowi nie równy, zasilacz też, 970'tka też itd.
 
Top Bottom