Wiedźmin 3: Dziki Gon

+
Wolałbym, by jednak nie pokazywano tych bitew w grze, bo jedyne czego się można spodziewać, to zmagania sklonowanych manekinów wykonujących w koło te same ruchy. Nawet w krótkiej scence z ostatniego trailera wyglądało to dość sztucznie, a co tu mówić o bitwach tworzonych na silniku gry.
Zapewne da się to zrobić w miarę dobrze, ale do tego potrzebne byłyby iście filmowe zabiegi i środki, a wątpię, czy redów na to stać.
 
Chyba w czasie tej bitwy będę chodził patrząc pod nogi, bo inaczej procesor mi się usmaży, jeśli w ogóle mi pójdzie na superniskich ustawieniach w 15 fps-ach.
 
Chyba w czasie tej bitwy będę chodził patrząc pod nogi, bo inaczej procesor mi się usmaży, jeśli w ogóle mi pójdzie na superniskich ustawieniach w 15 fps-ach.

Z jednej strony moja reakcja "Jej, wielkie bitwy w których może będziemy mogli uczestniczyć!!!"

Z drugiej...
View attachment 7365
 

Attachments

  • HD.png
    HD.png
    327.4 KB · Views: 37
Na niskich ustawieniach powinni to rozwiązać w ten sposób, że wojacy będą wznosić wielkie tumany kurzu, to nic nie będzie widać i nie trzeba będzie tyle obliczać. :whistle:

Kurz to ficzer, a te się na najniższych wyłącza, więc go nie będzie. Dopiero na medium ;)
Ale spokojnie, gra jest w trakcie optymalizacji, a jeśli w ogóle jakiś procesor ma się przy tym smażyć to najprędzej to konsolowe, niskotaktowane biedactwo.
 
Dla mnie cały czas wyglądają jak malowane pędzlem. Jakby jakiś filtr się nakładał. Cała scena z górą wygląda jak pejzaż zdjęty ze sztalug. Nie mówię, że wygląda źle, tylko w sposób nieco odrealniony, aż się boję użyć słowa "bajkowy".
Podobny efekt bardzo dobrze widać na tym obrazku.
Cały fragment sceny w głębi, w okolicach ruin, jest plamiasty.
 
A ja dziś zauważyłem niestety, że moja myśl o tym, że księżyc na początku SoD był tylko zrobiony dla ładnego widoczku, była bardzo błędna, i w grze będzie on takich nienormalnie dużych rozmiarów. Wyjaśnia to przynajmniej, czemu noc jest tak jasna.

Ok, pogooglałem i wyszło, że jest to normalne, że to jakieś perygeum czy coś.
 
Last edited:
#1
Ok, pogooglałem i wyszło, że jest to normalne, że to jakieś perygeum czy coś.

Podczas perygeum księżyc jest większy niż ''normalnie'' o kilkanaście procent i raczej nie zasłania 1/4 nieba, tak jak w w3

#2
Podczas perygeum księżyc jest większy niż ''normalnie'' o kilkanaście procent i raczej nie zasłania 1/4 nieba, tak jak w w3

Oczywiście można powiedzieć, że świat wiedzmina niewiele ma wspólnego z naszym, ale z tego co pamiętam w w1 księżyc był identyczny jak nasz ziemski, więc czemu w ciągu kilkunastu miesięcy zwiększył się kilkakrotnie ?


@''-''MOORWEN''-''

Edytujemy posty.

Nars
 
Last edited by a moderator:
Dla mnie cały czas wyglądają jak malowane pędzlem. Jakby jakiś filtr się nakładał. Cała scena z górą wygląda jak pejzaż zdjęty ze sztalug. Nie mówię, że wygląda źle, tylko w sposób nieco odrealniony, aż się boję użyć słowa "bajkowy".
Podobny efekt bardzo dobrze widać na tym obrazku.
Cały fragment sceny w głębi, w okolicach ruin, jest plamiasty.

Może i trochę odrealniony, ale po wcześniejszym sceptycyzmie, teraz uważam, że wygląda to bardzo dobrze. To jest taka bajkowość, ale w dawniejszym, mającym drugie dno wydaniu, jak z braci Grimm, lub słowiańskich bajań. Taka umroczniona kolorowość. :) Sorki za dziwne pojęcia, ale próbuję jakoś opisać swoje wrażenia :)

Bardzo dobrze to współgra z muzyką Percivala.
 
Last edited:
Ja się trochę boje że w styczniu i lutym będzie przesyt materiałów z Wiedźmina. Zamiast fajnie to rozłożyć na 4 miesiące Listopad-Grudzień-Styczeń-Luty to większość zostanie na przyszły rok. Niby normalna praktyka w branży, ale jej nie lubie ładowanie materiałami przed premierą, może przynieść odwrotny skutek od zamierzonego.
 
@sneky Dla kogoś, kto przegląda wszystkie materiały, czyta wszystkie newsy i ogląda większość wywiadów, Wiedźmin faktycznie mógłby się "przejeść" już przed premierą. Lecz nie zapominajmy, że kampania marketingowa jest kierowana głównie do osób, które Wiedźmina nie znają/nie czekają na Dziki Gon.

A agresywnego rzucania w nas materiałami spodziewałbym się już w grudniu. Brak konkurencji (vide Dragon Age) oraz dużych premier w ogóle = nikt nie będzie przeszkadzał ;). No i dwie duże imprezy branżowe - VGX (na którym REDzi będą) i Playstation Expierience (tu nie wiadomo).
 
Top Bottom