Ciemna strona mocy - uniwersum Star Wars

+

Ciemna strona mocy - uniwersum Star Wars

  • Luke Skywalker

    Votes: 22 11.9%
  • Yoda

    Votes: 64 34.6%
  • Palpatine

    Votes: 5 2.7%
  • Obi-Wan Kenobi

    Votes: 29 15.7%
  • Qui-Gon Jinn

    Votes: 5 2.7%
  • Darth Vader

    Votes: 37 20.0%
  • Hrabia Dooku

    Votes: 3 1.6%
  • Mace Windu

    Votes: 20 10.8%

  • Total voters
    185
Seeeerio, tak oczekiwany trailer i nic nie pokazali? Poza tym dziwnym mieczem świetlnym, o którym teraz wszyscy będą mówić bo nie ma nic innego ;)
 
Trailer nic mi nie urwał, ale czekam niecierpliwie.
Aha.
WTF?!
No i gdzie Andy Serkis?

Cóż, oni teraz przepychają dziwne pomysły a propos mieczy
vide obrotowe ostrza Inkwizytora w Rebels.
No nie wiem. Co jest w nim na pewno pozytywnego, to że ostrze nie jest li tylko czerwoną świetlówką z prequeli, ale widać, że coś się z nim dzieje.
 
Mi się podobał motyw myśliwców lecących nad wodą :D. I ten miecz dosyć ciekawy... Jelec (tak to się nazywa?) chroniący dłoń :).
Ale i tak nie urywa tyłka teaser. Gdzie Leia I Luke :D? Może to kolejny fake co? :p
 
Polskie internety mają już swoją teorię:

Ciekawostka: Czy wiesz że na powstanie tak zwanego "cross lightsaber" miał polski pracownik Disneya Tomasz Łabądek który przemycił go do filmu żeby oddać tym samym cześć swojemu wielkiemu idolowi Lechowi Kaczyńskiemu?

btw: internet szumi już od głosów, czy aby voiceover nie jest przypadkiem głosem Benedicta Cumberbatcha. Całkiem możliwe, zwłaszcza że niedawno pytany o swój udział w Epizodzie VII nie zaprzeczył, ani nie potwierdził. Mam co do tego jednak mieszane uczucia. Z całym szacunkiem dla Benedicta, ale cholera jasna, czy on aby na pewno MUSI być czarnym charakterem w każdej możliwej serii filmowej?
 
Ten miecz jest... do dupy wg mnie. Myślałem, że nic dziwniejszego od inkwizytorskiego się nie da wymyślić. No i płomienna klinga mi się nie podoba. Fragment z Sokołem bardzo fajny, tak jak i scena nad wodą. Kurde, chyba ten fake ogólnie mi się lepiej podobał.
 
Ten miecz jest... do dupy wg mnie. Myślałem, że nic dziwniejszego od inkwizytorskiego się nie da wymyślić. No i płomienna klinga mi się nie podoba. Fragment z Sokołem bardzo fajny, tak jak i scena nad wodą. Kurde, chyba ten fake ogólnie mi się lepiej podobał.

Inkwizytorski jest bardziej absurdalny pod względem budowy (serio, jakim cudem strumień energii z kryształu/ów jest ciągły w przypadku obracania się ostrzy, kiedy te znajdują się w rękojeści?), a jednak budzi mniejsze emocje. Już nawet darksaber z Wojen Klonów był dla mnie gorszym pomysłem niż ten claymore (nazwijmy go tak roboczo).
 
Dla mnie ten wygrywa w kategorii najbrzydszy miecz kanoniczny SW. I wygląda jak płomień z palnika a nie to coś, co zwykle z mieczy wychodziło.

@mrrruczit miałeś rację, będzie o tym dyskusja :D
 
Bardzo dobry, energiczny teaser, który zaostrza apetyt i w przeciwieństwie do pierwszego trailera "Jurassic World" napawa optymizmem. Także dlatego, że CGI na tym etapie wygląda solidnie. Na razie wystarczy, ale mam nadzieję, że wczesną wiosną dostaniemy już coś więcej.
 
Dla mnie ten wygrywa w kategorii najbrzydszy miecz kanoniczny SW. I wygląda jak płomień z palnika a nie to coś, co zwykle z mieczy wychodziło.

@mrrruczit miałeś rację, będzie o tym dyskusja :D

Taki wyglad strumienia już pojawił się wcześniej w The Old Republic. Nie jest wcale powiedziane, że teraz wszystkie tak będą wyglądać, wątpię.
 
Na plus: scena z X-wingami nad wodą.
WTF: miecz z dodatkowymi wyjściami pod spawarkę
Nijaka: cała reszta trailera

Czekam na pełen, póki co nie ma się czym jarać. Gdyby to był zwiastun filmu X (nie mającym SW z nazwie), zapewne nikt nie poświęciłby mu 5 minut uwagi.
 
Tymczasem miecz ze świetlnym jelcem już został ochrzczony jako "świetlny krzyż". ;) Widziałem takie wpisy na twarzoksiążce.
 
@Włooczykij Jestem pewien, że nie będą tak wyglądać. Mówiłem o kanonicznych ostrzach, inaczej w różnych mediach można by naliczyć mnóstwo rodzajów ostrzy wraz z wyjaśnieniami.

@robert70r ja bym tam powiedział, płomienny krzyż :p
 
@Włooczykij Jestem pewien, że nie będą tak wyglądać. Mówiłem o kanonicznych ostrzach, inaczej w różnych mediach można by naliczyć mnóstwo rodzajów ostrzy wraz z wyjaśnieniami.
Niby tak, ALE The Old Republic jest jedyną grą/produkcją z uniwersum SW, której nie dotknęły wielkie nożyce Disneya. Nie wiem do końca jak to jest uregulowane prawnie, czy Bioware korzysta nadal z umowy podpisanej z Lucasarts przed przejęciem przez Disneya, czy umowa ta została znowelizowana. Pewne jest tylko to, że reset kanonu dotyczył TYLKO wydarzeń po "Powrocie Jedi". Nikt nie wspomniał, że dotyczy to również wydarzeń sprzed "Mrocznego widma". The Old Republic znajduje się w szarej strefie pomiedzy kanonem a legends. IMO jest nadal pozycją kanoniczną (a przynajmniej stopniowo zyskuje taką pozycję), a już na pewno nic nie stoi na przeszkodzie, aby czerpać z niej inspirację.

e: OK, doczytałem się, że również wydarzenia sprzed Ep. I zostały zaliczone do Legends. Ale w przypadku TOR szefowa działu licencjonowania Jennifer Heddle ma już pewne wątpliwości:

Heddle assumes that the Old Republic era is non-canon, but she notes "that's something we've wondered ourselves" and that "I guess we'll see." She also assumes the MMORPG Star Wars: The Old Republic is non-canon, but she is uncertain, since the game is still ongoing.

źródło: http://starwars.wikia.com/wiki/Wookieepedia:Canon_policy#What_about....3F
 
Last edited:
Top Bottom